1997.gada janvārī smilteniešiem rodas ideja par sporta kluba dibināšanu un utt...........

Zilākalna autotrasē pie Valmieras Ziemas kausa izcīņas sacensību laikā smilteniešiem rodas ideja par autosporta kluba dibināšanu.

 Tā trīs gadus Ilmārs Recebs ar draugiem arī darbojās, līdz pienāca Ziemas autokrosa sacensības Zilākalna trasē pie Valmieras. Tolaik Zilākalna trasē bija paveikts daudz - krietni vairāk, kā pie mums. Sapulcējāmies tāds smilteniešu bariņš, izņemot Ilmāru, un spriedām, cik te ir skaisti, trase sakopta. Velns! Mums Smiltenē tā nav. Gribējām, lai tikpat patīkami būtu arī mūsu mājās. Tad arī radās ideja, ka jādibina autosporta klubs un jāiet Ilmāram palīgā.

Rodas ideja par autokluba dibināšanu, lai attīstītu autotrasi:

   Ideja radās tāpēc, ka tajā laikā Zilākalna autotrase attīstījās un tur notika sacensības augstā līmenī, un viņiem palīdzēja Smiltenes 8CBR uzņēmums ar greideriem un trases blieti. Protams, ka mums Smiltenes autosportistiem gribējās, lai pie mums arī būtu laba sakopta trase, labi noorganizētas sacensības, jo mums tajā brīdī bija 10 autokrosa braucēji un tāpēc bija vēlme dibināt autosporta klubu un iet Ilmāram Recebam palīgā! Pēc kāda brīža lietas sāka bīdīties. Uzzināju, kur un kā viss jāreģistrē. Man pat viens no Rīgas sporta klubu vadītājiem aizdeva statūtus, lai zinātu, pēc kā vadīties.

1997.gada janvārī - Smiltenes autosportistiem, mehāniķiem un faniem Zilākalna ziemas autokrosa laikā radās ideja: dibināt Autosporta klubu "Smiltene"

Maija mēnesī LČ 1.posma laikā Kokneses autotrasē smiltenieši vienojas par autosporta kluba dibināšanas datumu.
1997.gada 12.jūnijā - Sanākot kopā autosporta, motorsporta sportistiem, mehāniķiem, atbalstītājiem un faniem tiek dibināta: Sabiedriska organizācija Tehniskais sporta klubs "Smiltene"

   Sabiedriskas organizācijas Tehniskais sporta klubs "Smiltene", darbības mērķis ir sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" autotrases un kartodroma uzturēšana, pilnveidošana un sacensību organizēšana. Jau ar pirmajām darbības dienām tiek domāts par trases pārbūvi atbilstoši visaugstākajiem drošības standartiem.

1997.gada 30.jūnijā piereģistrēja: Sabiedrisku organizāciju Tehniskais sporta klubs "Smiltene". 

Parakstam līgumu ar Smiltenes pagasta padomi par zemes nomu: autokrosa trases ierīkošanai un sacensību organizēšanai.

 

Sākam darbus pie autokrosa trases attīstīšanas, pagarināšanas un sakopšanas:

   Sākumā reljefs bija tāds - trases vidū bija vairāki pauguri un trase gāja pauguriem pa ārpusi un skatītāji atradās trases vidū. Trases reljefs bija viļņains ar vairākām ieplakām (vietām smilts, vietām melnzeme, vietām kūdra, vietām smilšmāls un ļoti daudzās vietās ļoti augsts grunstsūdens līmenis, kas ir izmērcējis grunti, pārvērtis par purvu. Visiem līkumiem bija negatīvs profils, lai nepazaudētu vietu braucienā, tad braukt pareizi bija gar pašu līkuma iekšmalu - neizslīdot ārmalā.  Sākam darbus pie autotrases pagarināšanas (no 900 m - 1150 m), Niedrāja kalna līkuma izbūves, Pēdējā līkuma izbūves, Starta zonas izbūve un grāvja rakšana ūdens novadīšanai no starta zonas, pagaidu tualešu būvniecības un citiem labiekārtošanas darbiem.

Foto:   skats no augšas uz autotrases 2., 3., un Niedrāja kalna līkumu.

Lai varētu autokrosa automašīnas uzbraukt Niedrāja kalnā un nobraukt no tā.

   Tad nācās ar frontālo iekrāvēju rakt grunti trases iekšpusē un vest uz Niedrāja kalna trases uzbrauktuvi un Niedrāja kalna trases nobrauktuvi. Lai šos darbus veiktu bija nepieciešama ceļu būves tehnika: buldozers, greiders, frontālais iekrāvējs-ekskavators. Darbos palīdzēja - kluba biedri (autosportisti, mehāniķi, tiesneši un fani), uzņēmumi - Smiltenes 7 CP, Smiltenes tehnikums,  A/S 8CBR, Smiltenes dome, Smiltenes 29 AVS, Smiltenes elektrisko tīklu rajons, SIA "Jums" u.c.

Foto:   skats no augšas uz autotrases pēdējo līkumu.