2003.gada vasaras autosporta sacensību organizēšana un kompleksa attīstība.

2003.gada 20.aprīlī Latvijas čempionāts autokrosā 1.posms.

    Bagijiem un vieglajām automašīnām, Smiltenes kausa izcīņa ZAZ un VAZ automašīnām, ūdens šķēršļa pārvarēšana - kravas automašīnām.

Arī šogad, savu desmit gadu jubileju sagaidot, Smiltenes autotrasē "Teperis" notiekošo sacensību ģenerālsponsors ir firma "Madara 89" kopuzņēmums.

    Šādu lēmumu uzņēmuma vadība pieņēmusi, jo autokross ir viens no populārākajiem sporta pasākumiem Smiltenē, uz kuru ierodas sportisti un līdzjutēji no visas Latvijas. Autosportistu vērtējums par "Tepera" trasi: labākā trase gan organizatoriskā ziņā, gan arī drošības ziņā ir Smiltenē. Lieliska sacīkste, lieliska trase, to sacīja viens no sacensību uzvarētājiem. Pirmais Latvijas autokrosa čempionāta posms aizvadīts godam, negaidīti liela skatītāju pulka priekšā. Neskatoties uz sacensību norisi Lieldienās, līdzjutēju skaits sniedzās pāris tūkstošos, kas kārtējo reizi pierādīja autokrosa popularitāti.

Foto:  no kreisās tiesneši no Valmieras - starta tiesnesis Gints Alsbergs, .........  tiesnesis no Valmieras, dalībnieku tiesnesis Valts Vanters un sacensību galvenais tiesnesis Edgars Bīnerts no Smiltenes.

Autokrosa trasē "Teperis" atkal noris pārbūve.

    Nākamajās sacensībās kravas automašīnu šovs būs vēl aizraujošāks. Nākamajā krosā kravas automašīnu braucējiem būs jāpārvar jau divi šķēršļi. Sākās pirmie darbi pie jaunā šķēršļa izveidošanas. Sportisti veica izmēģinājuma braucienus. Jaunajam izveidotajam šķērslim kravas automašīna lidoja pāri topošajam veidojumam. Skats patiešām bija iespaidīgs, tāpēc visiem asu izjūtu cienītājiem var ieteikt doties uz  autokrosu. Tad šie un arī pārējie kravas automašīnu klases braucēji atkal priecēs savus līdzjutējus.

Izbūvēta jauna uzbrauktuve, pa kuru sportisti no dalībnieku laukuma nokļūst līdz starta laukumam.

   Tagad šeit ir slēgti vārti, kas atbilst FIA (Starptautiskā automobiļu federācija) nosacījumiem. Jaunums trasē ir arī nesen izbūvētais slēgtais automašīnu parks, kas tagad atrodas nobrauktuvē no trases. Sportisti, kuriem automašīnas jānovieto slēgtajā parkā, tagad tās varēs izņemt arī negaidot braucienu beigas, viņiem nebūs jāšķērso trase. Aiz trases pirmā līkuma grāvī ievietota caurteka, tā rezultātā radusies iespēja savienot abus skatītāju kalnus aiz pirmā līkuma. Vēl skatītāju ērtībām pārbūvētas tribīnes, kas atrodas pie tramplīnkalna. Tagad no jaunizveidotā skatu laukuma pārredzama pilnīgi visa trase, tai skaitā arī abi ūdensšķēršļi, kurus šova laikā šķērsos kravas automašīnu braucēji. Trases labiekārtošanā strādāts nopietni, tāpēc īpašs paldies visiem, kuri palīdzēja šo darbu veikšanā: VAS "Vidzemes ceļi" Smiltenes 7 ceļu pārvaldei, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, Smiltenes 29 arodvidusskolai, SIA "Nams", SIA "Smiltenes koks", SIA "Deriks", IU "Pans", Smiltenes pilsētas domei, Smiltenes sporta centram.

2003.gada 16.augustā tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.11.

    Gaidāmajam autokrosam 17.08.2003.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, svētdien Smiltenē lielā lūzuma sacīkste, autokrosa kopvērtējums pēc ceturtā posma, organizatori sola jaunumus gardēžiem, piedalies akcijā "Mana ideja trases nākotnei".

Sacensību sekretāre ar sacensību galveno tiesnesi.

Foto: no kreisās sacensību sekretāre Biruta Stiglica ar mazmeitiņu un sacensību galveno tiesnesi Jāni Daubaru.

2003.gada 17.augustā Latvijas čempionāts autokrosā 5.posms.

   Bagijiem un vieglajām automašīnām, kravas automašīnu šovs - šķēršļu pārvarēšanā. Visspraigākā intriga sacensībās valdīja, kad trasē devās 1400 Junior klases braucēji. Klāt neesot vienam no līderiem - Kristapam Dambim, par uzvarētāja godu cīnījās mūsējie Raimonds Tiltiņš un Jānis Aleksejevs. 1400 Junior klasē pirmo vietu piektajā posmā izcīnija un arī kopvērtējumā stabils līderis ir Raimonds Tiltiņš no Smiltenes. 12.klases kravas automašīnu šovā uzvaru izcīnija Intars Kazeks no Smiltenes. 

Kravas automašīnu šova dalībnieki kopā ar šova vadību.

Foto: no kreisās šova vadītājs Gunārs Baumanis, autoevakuators Juris Siktars un autosportists Armands Grišjānis ar meitu;

         no labās autosportists Andris Jukums, autosportists Intars Kazeks un šova galvenais tiesnesis Jānis Daubars.

 

12.klases kravas automašīnu šovā uzvaru izcīnija Intars Kazeks no Smiltenes.

Foto: pirmo kravas automašīnu šķērsli pārvar smiltenietis Intars Kazeks.

12.klases kravas automašīnu dalībnieki uz apbalvošanas pjedestāla.

Foto: no labās Intars Kazeks, Uldis Siliņš, Jānis Misiņš, Aldis Bērziņš u.c.

Organizatori autotrasē noķer dīvainu fanu.

2003.gada 18.augustā Organizatori autotrasē noķer dīvainu fanu. Jau vairākkārt sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" autotrases saimniekiem nācies pieredzēt, ka sacensību starplaikos cilvēki nodara dažādus bojājumus trases aprīkojumam. Šodien izdevies vienu no postītājiem aizturēt. Svētdien 17.augustā notika kārtējās autokrosa sacensības, kā zināms, sacensību laikā trases teritorijā parasti tiek izlikti plakāti, kas reklamē sacensību atbalstītājus un sponsorus. Pirmdien, kad autokrosa organizatori devās uz trasi, lai noņemtu plakātus, viņus sagaidīja nepatīkams pārsteigums. Iebraucot sacensību dalībnieku laukumā, ieraudzijām vīrieti, kurš devās no autotrases kartingu trases virzienā. Aizdomas radīja tas, ka vīrietis nesa baltu plakātu. Piebraucot tuvāk izrādijās, ka vīrietis nes Smiltenes sporta centra plakātus, kurus viņš itkā esot atradis Niedrāja mežā. Trases saImnieki ziņo policijas darbiniekiem. Kamēr gaidījām ierodamies iecirkņa inspektoru, konstatējām, ka trūkst arī Cēsu "Radio 3", kā arī žurnāla "Autoeiro" reklāmas plakātu, kurus vēlāl atradām sabojātus - sagrieztus ar nazi trasei tuvējā mežā. Iepriekšējā dienā lija lietus, tāpēc trases segumā skaidri varēja redzēt pēdas, kuras sakrita ar dīvaina fana apaviem. Vēlāk klātesošajiem trasē sastaptais vīrietis stāstīja, ka esot autokrosa fans un plakātus nolēmis paņemt, lai pieliktu mājās pie sienas. Lieki atgādināt, ka iepriekšminētās reklāmas plakāti domāti autokrosa skatītājiem, lai viņi tās varētu ievērot no liela attāluma, tāpēc var tikai minēt, cik lielai jābūt sienai, pie kuras greznotos sacensību fana iekārotie plakāti. Lai varētu izvirzīt apsūdzību pa x summu dīvainam fanam, tad TSK "Smiltene" nācās plakātus no atbalstītājiem atpirkt pa x summu. Zaudējumus neizdevās atgūt, jo dīvainais fans savu vainu bija atzinis atvadu vēstulē. Vaina esot pierādīta un viņš nevēloties stāties tiesas priekššā. 

Autorallijs "Milzis 2003" ar standarta automašīnām autokrosa un kartingu trasēs.

2003.gada 6.septembrī startēja autorallijs "Milzis 2003" ar standarta automašīnām autokrosa un kartingu trasēs. Smiltenes autokrosa un kartingu trases "Milža" organizatori pirmo reizi sacīkstēs iekļāva pirms diviem gadiem. Pamēģinājām un mums šeit iepatikās. Viņš uzsver, ka izveidojusies laba sadarbība ar Tehnisko sporta klubu "Smiltene" vadītāju Vairi Trallu. Vairāki sacensību skatītāji atzina, ka šāds pasākums ir tikai apsveicams, jo veicina cilvēku pieplūdumu mūsu pilsētai.

Trases apmeklētājus sagaida trīs jaunas lietas.

   Domājot par ērtībām sacensību vietā, nav aizmirsti ne skatītāji, ne dalībnieki, ne arī tiesneši. Ir sakārtota apkārtne pie dalībnieku parka, kur sacensību laikā uzturas kravas automašīnu šova dalībnieki. Tur likvidēts krūmājs, kas aizsedza trasi. Tagad kravas auto braucēji un mehāniķi braucienu starplaikos no savas uzturēšanās vietas varēs sekot līdzi sacensību norisei. Skatītāju ērtībām sakārtots augstais kalns pie pirmā līkuma. iepriekš tam bruka virsotne, kā arī krosa apmeklētājiem nācās brist pa mālainu augsni. Tagad šeit izveidota ērta dēļu grīda un kalna priekšpusē izbūvēta aizsrgbarjera.                                          Padomāts arī par tehniskajiem tiesnešiem, kuru ērtībai uzbūvēta automašīnu tehniskās pārbaudes nojume. Paldies uzņēmumiem, kas atbalstīja šos darbus: SIA "Pavasars", SIA "Smiltenes koks", SIA "Sīga 1" un Smiltenes 29 arodvidusskolai.

Tehniskās nojumes būvētājs Magarams Radžabalījevs.

Foto: no labās Magarams Radžabalījevs un es Vairis Tralla.

2003.gada 11.oktobrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.12.

     Gaidāmajam autokrosam 12.10.2003.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, autokrosa čempionāta kopvērtējums pēc sestā posma, autokrosa svētdiena Smiltenē izšķirs visu!

Trasei trīs jauni vaibsti.

   Kā jau ierasts autokrosa trase kārtējās sacensībās klātesošiem dāvā jauninājumus. Domājot par ērtībām sacensību vietā, nav aizmirsti ne skatītāji, ne dalībnieki, ne arī tiesneši. Ir sakārtota apkārtne pie dalībnieku parka, kur sacensību laikā uzturas kravas automašīnu šova dalībnieki. Tur likvidēts krūmājs, kas aizsedza trasi. Tagad kravas auto braucēji un mehāniķi braucienu starplaikos no savas uzturēšanās vietas varēs sekot līdzi sacensību norisei. Skatītāju ērtībām sakārtots augstais kalns pie pirmā līkuma. Iepriekš tam nereti bruka virsotne, kā arī krosa apmeklētājiem nācās brist pa mālainu augsni. Tagad šeit izveidota ērta dēļu grīda un kalna priekšpusē izbūvēta aizsargbarjera. Padomāts arī par tehniskajiem tiesnešiem, kuru ērtībai uzbūvēta automašīnu tehniskās pārbaudes nojume. Paldies uzņēmumiem, kas atbalstīja šos darbus - SIA "Pavasars", SIA "Smiltenes koks", SIA "Sīga 1" un Smiltenes 29.arodvidusskolai.

Foto: sakārtotā apkārtne pie dalībnieku parka, kur sacensību laikā uzturas kravas automašīnu šova dalībnieki.

2003.gada 12.oktobrī Latvijas čempionāts autokrosā bagijiem un vieglajām automašīnām 7.posms.

   Svētdien rudenīgais laiks lutināja autokrosa līdzjutējus un sportistus, lai gan rīts solīja drēgnu un vējainu laiku. Uz sacensībām bija ieradušies daudz līdzjutēju. Cīņas risinājās gan LČ, gan ZAZ konkurencē, savu atraktivitāti šova braucienos demonstrēja 12.klases kravas automašīnu braucēji. Uzvaru 12.klases kravas automašīnu klasē izcīnija smiltenietis Armands Vinogrādovs. Visspraigākā intriga sacensību laikā risinājās, kad trasē devās 1400 Junior klases braucēji. LČ veiksme bija Raimonda Tiltiņa pusē, un viņš vinnēja gan čempionāta septītajā posmā, gan arī kļuva par šā gada čempionu.