2004.gada ziemas, vasaras sacensību organizēšana un sporta kompleksa attīstība turpinās.

2004.gada 25.janvārī Smiltenes autotrasē notika atklātās meistarsacīkstes autobraukšanā amatieriem ar standarta automašīnām sacensību 2.posms.

   Sacensības notika 4 klasēs, kurās piedalijās 21 dalībnieks. Atklātā klasē bez radzēm uzvaru izcīnija Kaspars Bārda no Smiltenes. Atklātā klasē ar radzēm uzvaru izcīnija Uldis Cīrulis no Smiltenes. Zvaigžņu braucienā uzvaru izcīnija Mārtiņš Krauklis no Smiltenes.

2004.gada žurnāls AUTO Nr.2.

   Ziemeļeiropas zonas NEZ OffRoad komisijas prezidents: Trases Latvijā - to skaits samazinājies, kas varbūt ir pat labi. Palikušajās ir vairāk sacensību un lielāka konkurence. Smiltenē vienmēr kaut kas tiek uzlabots un celts no jauna. Vairis Tralla ir nenogurdināms. Smiltenes sacensības šogad bija lieliski noorganizētas un skaitliski ļoti labi apmeklētas. Vienīgie pārmetumi varētu būt par visai garo sacensību programmu. Tepera trase 2005.gadā varētu pretendēt uz NEZ posmu.

Kopš iepriekšējās autokrosa sezonas noslēguma Tehniskais sporta klubs "Smiltene" īstenojis vairākas ieceres trases labiekārtošanā. Sakopta trases apkārtne. Pateicoties meža īpašnieka Jāņa Štokmaņa atsaucībai, izzāģēti nokaltušie koki trasei pieguļošajā teritorijā. Atjaunots krāsojums kartinga trases un autokrosa trases sekretariātu vagoniņiem. "Zelta tribīnē" veikti uzlabojumi, kas tās apmeklētājiem ļaus sacensības vērot no sēdvietām. Pie tramplīnkalna skatītāju drošībai izveidots žogs. Ar vārtiem norobežoti trasei piebraucamie ceļi pie meža un pie starta vietas. Iepretim katram tiesnešu postenim trases pretējā pusē uz metāla barjeras perpendikulāri trases virsmai uzkrāsota dzeltena līnija.Tas palīdzēs novērst pārpratumus tiesnešu lēmumu skaidrojumā. No krūmājiem atbrīvoja teritoriju, kas savieno kartinga trasi ar autokrosa dalībnieku laukumu. 

Lai gan sarunās par "Tepera" trases attīstību un kārtējo sacensību organizēšanu ierasti nosauc Tehnisko sporta klubu "Smiltene" vai tā vadītāju Vairi Trallu, tas tomēr ir vērienīgs atsaucīgu cilvēku kopdarbs. Latviešu valodā ir brīnumvārdiņš, bez kura palīdzības nevarētu notikt ne mazi, ne arī lieli darbi. Tas ir vārds "Paldies". Ar tā palīdzību var kalnus gāzt vai arī no jauna būvēt. Ja neticat, tad paraugieties uz Smiltenes autokrosa trasi "Teperis", kas apliecina iepriekš sacīto. Arī šodien autosporta izklaides cienītāju vārdā pateiksimies virknei atsaucīgu uzņēmumu. Vispirms jau sacensību ģenerālsponsoram "Senson auto", paldies arī ilggadīgiem trases un sacensību atbalstītājiem: VAS "Vidzemes ceļi" Smiltenes 7 ceļu pārvaldei, akciju sabiedrībai 8CBR, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, Smiltenes 29 arodvidusskolai, Smiltenes namu un komunālo uzņēmumu pārvaldei, Smiltenes tehnikumam, Smiltenes sporta centram, Smiltenes pilsētas domei, SIA "Lamberts", SIA "Spice-D", SIA "Argo-B", SIA "Smiltenes koks", SIA "KGL", akciju sabiedrībai "Virši-A", IU "Pans", SIA "Pavasars", SIA "Getz Bros" un SIA "Rozīte-H".

 

Kopš iepriekšējas sezonas nosleguma TSK "Smiltene" īstenojis vairākas ieceres trases labiekārtošanā.

   Sakopta meža apkārtne. Pateicoties blakus esošā meža īpašnieku atsaucībai, izzāģēti nokaltušie koki trasei pieguļošajā teritorijā. Atjaunots krāsojums kartinga trases un autokrosa trases sekretariāta vagoniņiem. Zelta tribīnē veikti uzlabojumi, kas tās apmeklētājiem ļaus sacensības vērot no sēdvietām. Pie tramplīnkalna skatītāju drošībai izveidots žogs. Ar vārtiem norobežoti trasei piebraucamie ceļi pie meža un pie starta vietas. Iepretim katram tiesnešu postenim trases pretējā pusē uz barjeras perpendikulāri trases virsmai uzkrāsota dzeltena līnija. Tas palīdzēs novērst pārpratumus tiesnešu lēmumu skaidrojumā.

Foto Zelta tribīnē: no kreisās komentētājs Elmārs Kokins un es Vairis Tralla.

2004.gada 17.aprīlī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.13 gaidāmajam autokrosam 18.04.2004.

  Noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sacensību programma, "Tepera" trasē autokrosa svētki visas sezonas garumā, apbalvos amatieru sacensību uzvarētājus, iepazīstina ar "Tepera" trases nākotnes iecerēm: pirmais nosacījums, lai "Tepera" saimnieki varētu īstenot savas ieceres trases pilnveidošanā, ir finansiāli veiksmīga kārtējo sacensību norise.

2004.gada 18.aprīlī Latvijas čempionāts 1.posms autokrosā un Igaunijas čempionāta 2.posms autokrosā.

   Autokrosu vēro rekordskaits skatītāju. Vērojot skatītāju tribīnes un automašīnu stāvlaukumus, neviļus nāca prātā teiciens - cilvēku ir tik daudz, ka ābolam nav kur nokrist.  Viena no interesantākajām sacīkstēm risinājās 1600 Junior klasē, kurā pārliecinošu uzvaru, tāpat kā pērn izcīnija Raimonds Tiltiņš. Trasē varēja vērot arī kravas automašīnu šovu ar ūdens šķēršļu pārvarēšanu. Īpaši jāpiemin sporta veterāns cēsnieks Jānis Švirbergs , kurš savos 70 gados godam turēja līdzi jaunākajiem kolēģiem. Šoreiz uzvaru izcīnija smiltenietis Ilmārs Recebs no komandas "Brāļi Ilmāri".

Foto: no kreisās Ainārs Staško, Jānis Švirbergs, Ilmārs Recebs un Armands Vinogrādovs.

Pilsētas svētkos ar sacensībām atklās rallija trasi.

  TSK "Smiltene" ķēries klāt jaunai idejai, lai Smiltenē varētu rīkot ne tikai ierastos autokrosus, bet arī rallija sacensības. Pamats jau ir sagatavots. Pirms Līgo svētkiem vienā dienā 20.jūnijā ierīkota trase, kurā varēs organizēt rallija sacensību atsevišķus posmus. Nevaram stāvēt uz vietas. Visu laiku jādomā, lai interesanti būtu gan autobraucējiem, gan skatītājiem. Jaunās rallija trases garums ir 2,8 kilometri. Distance ved pa kartinga trasi, autokrosa trasi un sporta kompleksa "Teperis" teritoriju. Abas vietas savieno speciāli ierīkotas uzbrauktuves ar blīvu grants un māla segumu. Autokrosa trasē pārveidojām pirmo šķērsli kravas automašīnām un no turienes arī ņēmām granti rallija trases izveidošanai. Šķērslis bija nedaudz par asu un lauza automašīnas. Tagad tas ir pērveidots un arī pārskatāmāks. Rallija trases izveidē TSK "Smiltene" ieguldīja pavasarī notikušajā autokrosā nopelnīto naudu. Kad notiks amatieru rallijs ar auto daudzcīņas elementiem, trases taisnajos posmos, kur var sasniegt lielu ātrumu, būs dažādi pārbaudījumi - laipa, garāža, čūska, priekšmetu pārvadāšana un daudz kas cits. Startēt vēsturiskajā notikumā varēs ikviens autovadītājs, kurš to vēlēsies. Jāievēro tikai divi nosacījumi - ir vajadzīga automašīna un līdzbraucējs, kurš sekos līdzi pirms sacensību sākuma iedotajam trases plānam, stenogrammai un dos norādījumus par veicamajiem uzdevumiem. 

2004.gada 17.jūlijā Rallija trases oficiālā atklāšana.

   Ikviens ar savu automašīnu varēs izbraukt pirmo goda apli pa jaunatklāto trasi. Nepalaidiet garām šādu izdevību un ierodieties savlaicīgi. Nav iemesla bažām, lai arī tā ir rallija trase, pirmais brauciens tiks veikts lēnām. Jebkurš autovadītājs varēs maršrutu veikt bez problēmām. Pēc tam trasē dosies tie, kuri vēlēsies piedalīties amatierralija sacensībās ar auto daudzcīņas elementiem.

2004.gada 15.augustā Smiltenes pilsētas atklātais amatieru rallijs ar autodaudzcīņas elementiem.

   Rallija trasē automašīnā atrodas divi cilvēki - pilots un stūrmanis, tāpēc daļa sportistu pāru gandrīz trīs kilometru garajā trasē brauca divas reizes, pārmaiņus veicot pilota un stūrmaņa uzdevumus. Svētdien Smiltenē šīsvasaras svētkos atklātajā rallija trasē risinājās jau otrās amatieru sacensības. Šoreiz sacīkstei pieteica 35 ekipāžas. Kopā ar smilteniešiem trasē devās braucēji arī no Valkas, Virešiem un Cēsīm. Ņemot vērā trasē pavadīto laiku, kā arī sakrātos soda punktus par neprecīzi veiktajiem autodaudzcīņas elementiem, tiesneši noskaidroja uzvarētāju ekipāžu -  smiltenieši Andris Jurciņš / Agris Kaupe.

Foto: specbalva ekipāžai no kreisās Jānis Misiņš un Armands Vinogrādovs.

2004.gada 4.septembrī Amatierralijs "Milzis 2004".

  Latvijas čempionāta 6.posms un Igaunijas čempionāta 3.posms.

2004.gada 10.oktobrī Latvijas čempionāta noslēguma posms autokrosā.   

Saņemta balva no LAF Krosa komisijas: Smiltenes autotrasei "Teperis" 10.gadu jubileja.

Foto: LAF Krosa komisijas balva.