2005.gada Mercedes automašīnu testi un vasaras autokrosa sacensības.

2005.gada 24, 25, un 26 februārī sporta kompleksā "Teperis" notika vēl nebijis pasākums - automašīnu "Mercedes" testa braucieni.

  Piektdien, sestdien un svētdien dalībnieku laukumā pie autokrosa trases "Teperis" varēja vērot, kā braukšanu ziemas apstākļos izmēģina automašīnu "Mercedes" vadītāji. 

2005.gada 24.aprīlī Latvijas čempionāts autokrosā bagijiem un vieglajām automašīnām 1.posms.

   Pirmo reizi trasē devās "Hobby" klases braucēji. Skatītāju un dalībnieku nebija tik daudz kā pagājušā gada sezonas atklāšanas sacīkstē, tomēr kross bija kupli apmeklēts. Hobby klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Edgars Tralla. 12.klases kravas automašīnu klasē uzvaru izcīnija debitants sešpadsmitgadīgais smiltenietis Kristaps Eglītis.

Foto: Hobby klases dalībnieki - no kreisās Uldis Andersons no Saldus, vidū Edgars Tralla no Smiltenes un labajā pusē Raimonds Mūrnieks no Popes.

Autosportists Ilmārs Recebs.

Foto: no kreisās autosportists Ilmārs Recebs.

2005.gada 15.maijā Smiltenes pilsētas meistarsacīkstes amatieru rallijā ar standarta automašīnām.

2005.gada 15.maijā Smiltenes pilsētas meistarsacīkstes amatieru rallijā ar standarta automašīnām.  

Jau daudzus gadus trasē, it īpaši starta zonā un pēdējā līkumā, ir problēmas ar ūdeņiem.

  Sportisti par to sūdzas. Šopavasar pat bijām šokā. Nezinājām ko darīt, jo trases segums pamatīgi izmirka. 2005.gada 25 un 26 jūnijā trasē strādāja tehnika, rokot novadgrāvjus. Ekskavatorus, buldozeru un kravas automašīnas atvēlēja atsaucīgi pilsētas un apkārtnes uzņēmēji. Talcinieki izraka novadgrāvi starta zonas ārpusē un ieguldīja tajā caurules, kas novadīja gruntī sakrājušos ūdeni. Vēl novadgrāvi izraka gar trases pēdējo līkumu  un "pit-stop" zonu. Pēdējā līkuma iekšpusē esošajā dīķī, kur bija paaugstināts ūdens līmenis, ielika jaunu cauruli un lieko ūdeni novadīja uz novadgrāvi. Pie pirmā līkuma no izraktās grunts izveidota jauna, zemāka terase skatītājiem, kas atrodas tuvāk trasei. Tās mala nostiprināta ar Smiltenes uzņēmumu izlietotajām automašīnu riepām - Iznāca skaisti.                                                                                                                                                                                                    Šogad izveidojām "mazu odziņu" tramplīnu pirms pirmā līkuma. Sportisti un skatītāji izsaka priekšlikumus, un mēs cenšamies viņos ieklausīties. Jau pagājušajā gadā bija tāda doma, bet tad nebija finanses. šogad gruntsūdeņi spieda rakt grāvjus un tad arī tramplīnu uzbērām. Jau daudzus gadus cīnāmies ar dīķu rakšanu un gruntsūdeņu novadīšanu, tāpēc šie bija ļoti, ļoti vajadzīgi darbi. Protams arī tupmāk būs ko darīt, tas viss tāpēc, lai būtu labāk gan sportistiem, gan skatītājiem. Paldies par atbalstu trases labiekārtošanā: Smiltenes 7.ceļu pārvaldei, Smiltenes MRS, z.s."Ķikuti", SIA "Kalna masaļi". Šogad rudenī apritēs 11ie.gadi, kopš autokrosa entuazisti, smiltenieši purvainajā vietā sāka ierīkot autokrosa trasi, kurā tagad notiek Latvijas un Baltijas mēroga sacensības.

Foto: uz tramplīna pirms pirmā līkuma 1600 klases pilnpiedziņas bagijs.

2005.gada 8.oktobrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.14 gaidāmajam autokrosam 09.10.2005.

  Noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sacensību programma. "Tepera" trase kļuvusi platāka un interesantāka. Jau tradicionāli laika posmā starp čempionāta mačiem Tehniskais sporta klubs "Smiltene" izmanto. lai to uzlabotu. Arī aizvadītais periods nav izņēmums. Ir veikta autotrases paplašināšana, tās malas sagreiderētas, salīdzinātas uz trases vidus daļu. Tāpēc lietainā laikā trase neizmirks un tās segums vienmēr būs sauss. Smiltenē izšķirsies pilnīgi viss! Latvijas autokrosa čempionāta pēdējais, ceturtais posms Smiltenē, "Tepera trasē, būs viena no nozīmīgākajām sacīkstēm trases vēsturē, jo, lai gan Smiltene bieži noskaidrojusi čempionus, šogad tā izšķirs likteni visās automobiļu klasēs. Vēl nav zināmi čempioni 1600 Junior, 2000 Super un Open kategorijās. Šogad čempionāts sastāv no četriem posmiem, jo vasarā eksāmenus neizturēja Skrundas un Talsu trases, tāpēc zuda divas seriāla sacīkstes. 

2005.gada 9.oktobrī Latvijas čempionāta autokrosā sezonas noslēgums, 4.posms.

  Skatāmākais sacensību posms. Skatītāju simtus sajūsmina Smiltenes autokrosa trasē "Teperis" aizvadītais Latvijas čempionāta noslēguma posms. Šis skatītāju vērtējumā bija trases vēsturē labākais un skatāmākais autokross. Bija ieradušies 75 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. No viņiem 18 braucēji piedalījās Ilmāra Receba piemiņas braucienā - šovā, kurā startēja kravas automašīnas, kā arī 6 un 7 grupas kravas bagiji (krokodili), lai ar šīm sacensībām godinātu 38 gadu vecumā pāragri no dzīves aizgājušā leģendārā autosportista Ilmāra Receba piemiņu. Uz sacensībām bija ieradies kupls dalībnieku skaits, ne tikai no tuvākās apkaimes un visas Latvijas, bet arī sportisti no Igaunijas. Sacensībās dalību ņēma pat divas sievietes no Rīgas un Pērnavas. Sacensību starplaikos starp pusfināliem un fināliem lai laiks nevilktos ilgi, bet sportisti spētu sagatavoties svarīgajiem startiem, tika rīkots 12.klases kravas automašīnu šovs ar ūdens šķēršļu pārvarēšanu autosportista Ilmāra Receba piemiņai. Šogad veidojām šovu arī bagijiem un kravas automašīnām. Sportisti paši izteica vēlēšanaos piedalīties sakarā ar Ilmāra Receba piemiņu. 1600 Junior klasē sacensību laikā notika ļoti nopietna cīņa. Vienu brīdi Raimonds Tiltiņš tika "atmests" uz otro vietu, bet smiltenietis brauca tik pārliecinoši, ka apdzina Andri Kuļikovski un saglabāja savas līderpozīcijas un izcīnija uzvaru! Hobby klasē labu sniegumu rādīja smiltenietis Edgars Tralla, viņam pirmā vieta.

Foto: piemiņas brīdis autosportistam Ilmāram Recebam uz starta taisnes sacensību atklāšanas laikā.

Rudenī piestrādājām pie tā, lai tramplīni būtu asāki.

  Jo, to pieprasa daži no sportistiem un arī skatītāji. Ar "Smiltenes MRS" buldozeru un viņu atbalstu atjaunojām tramplīnus, jo reāli viņi, jau bija noskrāpēti un vairs jau nepildīja savas funkcijas. Organizatoriem ir jādomā arī par to, ka skatītājs kaut ko grib arī redzēt un tāpēc vēlas pirkt biļeti un nākt skatīties.

Foto: ar B600 bagiju lēcienā uz 1.tramplīna baušķenieks Kaspars Bumbiers.