2008.gada ziemas, vasaras autosporta sezona un turpinam sporta kompleksa attīstību.

2008.gada Smiltenes pilsētas ziemas sacensību posmi auto amatieriem.

Janvārī, februārī un martā.

2008.gada 9.februārī "VAZtusa" 3.posms norisinājās Smiltenes jaunajā rallijkrosa trasē.

     Sacensībās tika iekļauti trīs autosporta elementi - hipodroms, rallijkross un drifts. Starta zona tika izveidota lielajā asfaltētajā laukumā, kas atrodas starp kartinga un autokrosa trasi. Tas gan bija kā eksperiments, jo vienīgais norobežojums, kas atdalīja skatītājus no sportistiem bija drošības lente. Dalībnieki bija lielā sajūsmā par sacensībām un secināja, ka tādas noteikti vajag rīkot atkārtoti. 

2008.gada 1.martā kartingu trasē Smiltenē notika Rencēnu autokluba biedru organizētā slēgtā pasākuma "VAZtuss 2008" 5.posms.

   Kurā startēja 37 dalībnieki, no tiem 32 brauca standartklasē kopā ar jauniešiem, bet brīvajā klasē 5 dalībnieki. Pirms sacensībām nopietni tika strādāts pie trases drošības ziņā. Paldies SIA "ZAAO" un SIA "CBR 8" par nolietotajām riepām un viņu atgāšanu uz trasi, kas tika izmatotas sportistu un skatītāju drošības joslas izveidei. Izmēģina veiksmi Džokera aplī! Viens no jauninājumiem, kas tika ieviests sacensībās, ir Džokera aplis. Tas nozīmē, ka dalībniekam brauciena laikā vienu reizi jāizbrauc caur šo Džokera apli, kas ir mazliet garāks, kā pārējie. "VAZtusa" 5.posmā svarīga bija ne tikai starta veiksme, bet arī stratēģija, kurā brīdī braukt Džokera aplī. Būtiski ir arī tas, ka šis aplis izslēdz automašīnu dauzīšanu, tieši tāpēc par tā ieviešanu jau iepriekš domāja "VAZtusa" dalībnieki.

2008.gada 6.martā norisinājās Smiltenes pilsētas atklātās sacensības amatieriem ar standarta automašīnām 4.posms.

     Līdzīgi kā iepriekš, arī šoreiz sacensības tika noorganizētas telefoniski. Sacensību sākumā šķita, ka uz trases būs ledus ar sniegu, bet īsi pirms starta sniegs pārvērtās slapjā lietū un tā bija klāta ar sniega putru, kas apgrūtināja braukšanu.Šoreiz piedalījās 14 dalībnieki no Alūksnes, Limbažiem, Valmieras un Smiltenes. Aizmugures piedziņas klasē 1.vietu izcīnija vijciemietis Gatis Ģērmanis, Vienas ass piedziņas klasē 1.vietu izcīnija smiltenietis Ingus Krieviņš.

vaztuss. Smiltene. Žigulu kauss 2008. 22.03.2008.

Video: mkirsis.

vaztuss. Smiltene. Žigulu kauss 2008. 22.03.2008.
2008.gada 22.martā kartingu trasē Smiltenē notika Rencēnu autokluba biedru organizētā slēgtā pasākuma "VAZtuss 2008" 6.posms.

   Kurā startēja 40 dalībnieki, no tiem 27 brauca standartklasē,  jauniešu klasē 6, bet brīvajā klasē 7 dalībnieki. Pirms sacensībām trase tika pilnveidota un pirmo reizi starts tika dots ar luksoforu. Dienas sākumā trase bija slidena, jo to klāja sniegs un pat ledus. Standartklasē uzvaru izcīnija smiltenietis Ainārs Poikāns, kurš "VAZtusa" mājaslapas forumā rakstija: "Laikam beidzot izdevās!", Baigi labā sajūta!"

2008.gada 26.martā - trešdienas vakarā (naktī) Smiltenes pilsētas atklātās autosacensības amatieriem ar standarta automašīnām.

    Pavasara dienā, kad Latviju pārklāja bieza sniega kārta un daudzi nevēlējās iziet no mājām, amatieri par laika apstākļiem bija sajūsmā un noorganizējām Smiltenes pilsētas atklātās autosacensības amatieriem ar standarta automašīnām. Atsaucība bija liela, sportisti ieradās no Smiltenes, Valmieras, Salacgrīvas, Staiceles, Rīgas un Valmieras. Šoreiz iniciatīva par sacensībām nāca no "VAZtusa" Salacgrīvas dalībniekiem, jo laika apstākļi amatieru sacensībām bija piemēroti. Mēs ķērām mirkli līdz pat vēlai naktij, jo sacensības beidzās pulksten 00.30. Aizmugures piedziņas klasē 1.vieta smiltenietim Aināram Poikānam, Vienas ass piedziņas klasē 1.vieta mierkalnietim Armandam Baškeram.

2008.gada 27.aprīlī Latvijas čempionāta 1.posms autokrosā bagijiem, vieglajām un kravas automašīnām.

   72 autosportisti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Paši jaunākie - trasē devās Beta (MINI) bagijiem, bet visātrākie šoreiz bija Divizija - 3a bagiju braucēji. Smiltis pa gaisu, motoru rēkoņa, saburzīti dzelži, saule, šampanieša lietus un emociju vētra. To visu pārpārēm varēja redzēt autokrosa trasē "Teperis". 

2008.gada 4.maijā Smiltenes pilsētas atklātās sacensības auto figurālajā vadīšanā 1.posms.

    Kompaktklasē 1.vietu izcīnija smiltenietis Uldis Siliņš, Vidējā klasē 1.vietu izcīnija vijciemietis Gatis Ģērmanis un Lielajā klasē 1.vietu izcīnija vijciemietis Gatis Ģērmanis. 

2008.gada 1.jūnjā Smiltenes pilsētas atklātās sacensības auto figurālajā vadīšanā 2.posms.

    Kompaktklasē 1.vietā vijciemietis Gatis Ģērmanis, Vidējā klasē 1.vietā vijciemietis Gatis Ģērmanis un Lielajā klasē 1.vietā smiltenietis Edgars Tralla.

2008.gada 6.jūlijā Igaunijas čempionāts bagijiem un kravas automašīnām 3.posms.

    Baltijas kauss autokrosā GAZ-53 bagijiem 2.posms, "Virši-A" kausa izcīņas 2.posms kravas automašīnām un "TSC auto" kausa izcīņa vieglajām automašīnām. Kravenieki un krokodili priecē skatītājus Smiltenē! Kopskaitā smagā tehnika bija ievērojami liels pulks - 52 sportisti, bet vieglo automašīnu konkurencē dalību bija pieteikuši 14 sportisti. Skatītāju netrūka. Sevišķi daudz bija ieradušies viesi no kaimiņvalsts Igaunijas, kas sacensībās radīja interesantu atmosfēru, jo daudzi bija tērpušies dažādos tērpos, kur netrūka pat padomju laiku miliča uniforma. "TSC auto" kausā uzvaru izcīnija Eduards Iesalnieks no Valkas, pārstāv TSK "Smiltene". Viss bija - dalībnieki bija, tusiņš bija labs, trase bija laba. Vasara ir pārpildīta ar pasākumiem un domāju, ka mūs, kā organizatorus izglāba igauņu skatītāji. Latvijā smagie grib, lai būtu Latvijas čempionāts. Kad trasē sākām veidot šķēršļus, tos veidojām tikai tāpēc, lai atdzimtu kravas automašīnu sacensības. Lai švakais varētu cīnīties ar stipro. Ja nav šķēršļu, tad cīņa nesanāk, jo švakais ir zaudējis jau no starta. Aicinam smagos šeit braukt, bet visu jau viņu vietā izdarīt nevaram, tā ir gana liela atbildība uzņemties atbildību par viņiem. Lai brauktu čempionātā - pieaugs izmaksas (dalības maksas, licences, kombinzoni un ķiveres ar homologāciju), bet smagie grib, tad uz priekšu!

2008.gada 12.jūlijs Turpinās sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" pilnveidošana.

     Domājot par sportistu un skatītāju drošību sacensībās. Esam izrakuši grāvi gar autoceļa Smiltene - Mēri - Lobērģi malu, no stadiona gar kartinga un autokrosa trasi. Tas kalpo kā meliorācijas grāvis un kā ierobežota iebraukšana sporta kompleksā no jebkuras vietas. Ir izveidotas atsevišķas, jaunas iebrauktuves. Šos darbus uzsākām vairāku iemeslu pēc. Pilsētas stadionā notiek vairākas nozīmīgas sacensības, bet nereti traucē cilvēki, kas blakus esošajā laukumā izdomājuši izklaidēties ar automašīnām. Vēl ir tādi, kas mēdz piemēslot teritoriju, tāpēc nolēmām, ka turpmāk laukumā tik vienkārši nevarēs iekļūt. Grāvja rakšana bija izdevīgākā gan naudas, gan laika ziņā, jo ceļš, kas atrodas gar sporta kompleksu ir valsts. Rokot grāvi iegūtā grunts izmantota lietderīgi. Tā izlietota, būvējot rallijkrosa trasi paralēli kartingu trasei. Tas ir saistāms ar Supermoto sacensībām, kas norisināsies jau augusta sākumā. Sacensībām ir izbūvēts arī papildus ceļš, lai no lielā laukuma dalībnieki, nebraucot pa drošības joslu varētu nokļūt uz rallijkrosa starta zonu. Autosportistu un skatītāju drošībai ir paplašināts pirmais līkums kartingu trasē. Arī autotrasē ir veikti uzlabojumi ar grunts palīdzību pagarināts skatītāju kalns. Autosportisti un skatītāji veiktos uzlabojumus varēja novērtēt jau Igaunijas čempionāta 3.posmā autokrosā bagijiem un kravas automašīnām.

2008.gada 19.jūlijā Noslēdzās Smiltenes pilsētas atklātās sacensības auto figurālajā vadīšanā ar 3.posmu.

    Noslēdzošajā posmā autofigurālajā vadīšanā lielākoties sacentās vietējie autosportisti. Kaut gan sākotnēji brauca vairāki Latvijas čempionāta vasaras sprinta dalībnieki. Šai braukšanai taisīsim starpbrīdi, jo nav tik liela atsaucība kā gaidijām, kaut gan informācija un reklāma bija pietiekoši.  Kompaktklasē 1.vieta Edgars Tralla; Vidējā klasē 1.vieta Gatis Ģērmanis; Lielā klase 1.vieta Edgars Tralla.

2008.gada 20.jūlijā kartingu trasē Latvijas čempionāts vasaras sprintā 4.posms.

   Kurā diemžēl neviens no Valkas rajona sportistiem nepiedalijās, toties izlūkos bija atbraukuši vairāki igauņi, kuri piedalijās. Pērn vasaras sprintā bija arī mūsu sportisti, bet šogad ne.

2008.gada 16.augustā kartingu trasē pirmo reizi Latvijas čempionāts "Supermoto" 7.posms.

   Un "Valinta " balvas izcīņa. Gatavojoties uzņemt šīs sacensības, iepriekš speciāli pilnveidojām kartingu trasi, kurā paralēli asfalta segumam izbūvējām grants segumu. Patiesībā tik glauni, kā mēs sataisijām "Supermoto" sacensībām trasi bija labi. Bet viņi vēl vēlējās, lai mēs uzbūvējam arī tramplīnu, ko mēs neņēmāmies būvēt, jo tajā brīdī nebija pilna izpratne par to, kādam ir jābūt, jo no mums neviens nav supermoto braucējs. Savukārt sacensību organizatori uz Smilteni bija atveduši pašbūvētu tramplīnu. Tomēr mainīgo laika apstākļu dēļ vairāki sportisti sacensību dienā treniņu laikā neriskēja braukt pāri tramplīnam. Labi, ka mēs tai brīdī pirms sacensībām neuzņēmāmies būvēt tramplīnu... Jo ja jau viņi paši kā braucēji uzbūvēja tramplīnu kuram pāri braukt vairākums atteicās, tad labi, ka mēs neuzņēmāmies... Mēs vēlā rudenī uzbūvējām priekš supermoto sacensībām tramplīnu no grunts paralēli kartingu trasei un paralēli grāvim meža malā pie ezera, jo viņi supermoto organizatori pieteica divus sacensību posmus 2009.gada sezonā. Vēlāk izrādijās, ka mūsu ieguldījums tramplīna būvēšanā bija veltīgs, jo viņi vairāk pie mums uz kartingu trasi neatbrauca, nezināmu iemeslu dēļ... Tā arī reizēm dzīvē gadās. Kartingu trases rekonstrukcijas laikā, tramplīna grunti norakām un pārvedām uz ezermalu, lai aizbērtu ūdens ieteces grāvi ar caurteku ezerā. Ezera mala tagad ir izmantojama iedzīvotājiem, lai viņi nokļūtu uz slēpošanas trasi un tai pat laikā atrastos drošībā aiz piebērtu riepu barjeras.

Video: #978    redmex3

2008.gada 16.augustā kartingu trasē pirmo reizi Latvijas čempionāts "Supermoto" 7.posms.
2008.gada 23.augustā tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.15.

    Gaidāmajam autokrosam 24.08.2008.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sacensību programma, dalībnieku saraksts kas piedalīsies sacensībās. Šosezon paveikts daudz. Uzbūvēti iebraucamie vārti laukumā starp stadionu un kartinga trasi. Izbūvēta iebrauktuve un iebraucamie vārti aiz autokrosa starta zonas. Amatieru un supersprinta sacensību vajadzībām paplašināts pēdējais līkums kartingu trasē. Sportistu drošībai papildus iegādātas un uzstādītas metāla barjeras autokrosa trases iekšmalā no nobrauktuves līdz pirmajam līkumam, kā arī citās trases vietās. Labiekārtotas un paplašinātas skatītāju vietas ziemeļu pusē. Uzbērts ceļš un aprīkots ar metāla vārtiem no asfaltētā laukuma līdz skatītāju uzkalnam aiz autokrosa starta zonas. Paldies uzņēmumiem un viņu darbiniekiem ar kuru palīdzību varējām veikt šos apjomīgos darbus: VAS Autoceļu uzturētājam Smiltenes ceļu rajonam, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, Smiltenes profesionālai vidusskolai, SIA "Ķikuti 99", SIA "AK 3", Smiltenes VUGD.

2008.gada 24.augustā Latvijas čempionāts autokrosā 5.posms vieglajām automašīnām.

   Baltijas čempionāts autokrosā 6.posms vieglajiem bagijiem, "Virši - A" kausa izcīņas 3.posms 12 klases kravas automašīnām. Šoreiz laika apstākļi nebija sevišķi un tas bija pārbaudījums trasei. Divas nedēļas, gandrīz katru dienu gāza lietus. Satraukušies bija sportisti, ļoti daudzi zvanija, pat skatītāji. Kopumā esmu apmierināts. Tas ir autokross! Trase bija interesanta, varbūt viltūgāka. Ir bijis vēl trakāk, kad snieg sniegs. Galvenais, lai nelīst tad, kad mašīnas ir trasē. Mums paveicās, Dieviņš mūs pažēloja un diena bija laba. Sezona ir aizvadīta labi, šogad izveidojām cepurītes, krekliņus ar sporta kompleksa "Teperis" logo, uz šīm sacensībām bija arī savs karogs. Vēl šogad iegādājāmies ūdens mucu trases laistīšanai. 1600 klasē uzvaru izcīnija valcēnietis Māris Stalis. 12 klases kravas automašīnu klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Kristaps Eglītis.

Vaztuss Smiltene 17.11.2008.

   "VAZtusa" vēsturē šis bija visapmeklētākais sacensību pirmais posms, kurā bija arī interesanti viesi. Pavisam sacensībās piedalijās 37 dalībnieki, no tiem trīs startēja kā viesi - raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots, leģendārais Latvijas autosportists Haralds Šagbazjans un autosporta eksperts Mārtiņš Dzenītis. Pirmo reizi "VAZtusa" vēsturē sacensības oficiāli apmeklēja Latvijas Automobiļu federācijas krosa komisijas vadītāja Inta Ulme un ģenerālsekretārs Andris Berķis. Jauniešu klasē astoņu dalībnieku konkurencē skaistu uzvaru izcīnija smiltenietis Rinalds Bērziņš. Vaztuss braucēji iemēģināja arī jaunuzbērtos grunts posmus kartingu trasē.

Video: ADRENALIN.LV   Renārs Kārkliņš.

Vaztuss Smiltene 17.11.2008.
2008.gada 23.novembrī Ziemas sacensības "Amatieru kauss 2009" 1.posms.

    "Amatieriem ar vieglajām automašīnām, trijās automašīnu klasēs piedalījās 30 dalībnieki. Dienā, kad daudzi sniegputeņa dēļ neizgāja no mājām, autosporta mīļotāji tikās Smiltenes supersprinta trasē. Stiprais vējš un sniegs vairākus desmitus autosportistu neatturēja doties trasē un cīnīties par uzvaru. Tieši pretēji - šis gadalaiks autosportistus aizrauj un vilina uz trasi, jo uzsniegot sniegam, mašīna vairāk slīd un braukšana kļūst aizvien interesantāka. Prieks, ka jau pirmajā sacensību posmā piedalījās daudz dalībnieku, neskatoties uz to, ka par mačiem autosportisti uzzināja tikai iepriekšējā dienā. Amatieru mačos piedalījās dalībnieki no Valmieras, Rencēniem, Rūjienas, Ķekavas, Rīgas, Valkas, Līgatnes, Strenčiem, Variņiem un Smiltenes. Kopā tika doti 60 starti. Pilnpiedziņas dalībnieki saka, ka ziemā ir visinteresantākā braukšana. "Ziema parādījusies". Mašīna vairāk slīd, var iemācīties labāk braukt. Tas ir aizraujoši. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Elvijs Haks ar automašīnu Opel Corsa. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Edgars Tralla ar automašīnu Audi 80 Quattro.

2008.gada 6.decembrī Korekta braukšana, labi pavadīta diena draugu pulkā, jeb "VAZtuss 2009" 2.posms.

    Šoreiz piedalījās 25 dalībnieki, kuru vidū kā VIP braucēji bija raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots un Eiropas čempions Uģis Traubergs. "Žiguļu kausa" organizators Uģis Banders stāsta, ka pateicoties Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājam Vairim Trallam, sacensību jaunā sezona iesākusies labi. Vairis ir pilnveidojis trasi. Klāt nākuši jauni dalībnieki. Viss ir baigi forši, par "VAZtusa" ceturto sezonu priecājas sacensību organizators. Par pasākumu U.Banders stāsta, ka tā ir labi pavadīta diena draugu pulkā, un galvenais laba atpūta, var kulturāli pabraukt bez avārijām un sānu kontaktiem. Tieši šo iemeslu dēļ "VAZtuss" negrib palikt par masveida sacensībām. Sākotnējā doma bija pabraukt draugu pulkā kluba biedriem. Tomēr klāt nākuši jauni dalībnieki. Protams par labiem cilvēkiem mēs vienmēr priecājamies. Bet īpaši iet masveidībā arī negribam un nevaram, jo trašu kapacitāte ir tāda, kāda ir, saka sacensību organizators. "VAZtusa" dalībnieki atzīst, ka piedalās tāpēc, ka šis hobijs nav īpaši dārgs un sacensību gaisotne ir vienreizēja. Man vienkārši te patīk! Te jau nav sacensības, tā ir laba atpūta. Atmosfēra un labi pavadīts brīvais laiks kopā ar ģimeni ir visforšākais, saka dalībnieks no Kocēniem.

Video: ADRENALIN.LV Renārs Kārkliņš.

2008.gada 6.decembrī Korekta braukšana, labi pavadīta diena draugu pulkā, jeb "VAZtuss 2009" 2.posms.
2008.gada 26.decembrī Ziemas sacensības "Amatieru kauss 2009" 2.posms.

    Amatieriem ar vieglajām automašīnām, trijās automašīnu klasēs piedalījās 39 dalībnieki. Otrajos Ziemassvētkos sporta kompleksā "Teperis" notika daudzu gaidītās sacensības un pavisam tika doti 78 starti. Katram dalībniekam sacensības sastāv no diviem braucieniem. Savukārt brauciens no viena iesildīšanās apļa un apļa uz laiku. Amatieru mačos Smiltenē piedalijās dalībnieki no Valmieras, Aizkraukles, Raunas, Skrīveriem, Alūksnes, Valkas, Līgatnes, Blomes, Zvārtavas, Virešiem, Vidagas un Smiltenes. 

2009.gada Ziemas sacensības "Amatieru kauss 2009" novembrī, decembrī, janvārī, februārī un martā.

   Pasākums vilina daudzus. Vairāku mēnešu garumā gandrīz katru svētdienas rītu uz Smiltenes supersprinta trasi sabrauc tie, kuri gatavi savu spēkratu motorus rūcināt visu dienu. Šosezon amatieru mači kļuvuši grandiozāki. Patīkama gaisotne, konkurence, kārtīga izbraukšanās arī pirms un pēc sacensībām, laba organizatoru komanda, lētas izmaksas - šie ir tikai daži no dalībnieku izteiktajiem iemesliem, kādēļ viņi svētdienās piedalās Smiltenes "Amatieru kausā". Tad vairs nav nozīmes, vai līdz Smiltenei jābrauc vien pieci kilometri vai 130. Viņi ir klāt. Patīk attieksme. Šosezon amatieru mači kļuvuši daudz apmeklētāki. Pasākums vilina aizvien vairāk cilvēku. Pulcējas ne vien maču dalībnieki, bet arī viņu paziņas, draugi, ģimenes locekļi un vienkārši skatītāji. Dažkārt puiši atbrauc izlūkos, kas un kā te notiek, bet jau nākamajā posmā redzami traucamies pa trasi. Ziemas sacensībās motora jauda daudz ko neizsaka, visu izšķir veiksme un meistarība. Tāpēc vien ir vērts piedalīties. Un kuram gan nav prieks nobraukt ātrāk par citiem. Priecē arī tas, ka Vairis Tralla ir noorganizējis labu komandu, kura darbojas kopā ar viņu, saka viens no sacensību dalībniekiem. Arī kuldīdzniekiem Smiltenē patīk. Te ir pretīmnākošs organizators, kuram vairāk interesē uztaisīt labu gonku, nevis nopelnīt naudu un laimīgi dzīvot. Man patīk šī attieksme, saka amatieru maču dalībnieks. Cepuri nost Vairim, kurš visu nedēļu dzīvo pa trasi un gatavo to mačiem, saka autoamatieru braucēji. Viņiem esot prieks braukt. Visu laiku gribas, lai ziema būtu garāka, citādi nebūs azarta braukt. Trase ir interesanta ar dažādiem elementiem, stāsta amatieru braucēji.