2002.gada ziemas, vasaras autosporta sacensību organizēšana un kompleksa attīstība.

Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem

2002.gada ziema norisinās Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem 8.posmos. 

2002.gada 13.janvārī norisinājās Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem 6.posms.

    Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Rezins. Aizmugures piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Edgars Tralla. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija mierkalnietis Jānis Aleksejevs. Atklātā automašīnu klasē bez radzēm uzvaru izcīnija smiltenietis Elvijs Haks. Atklātā automašīnu klasē ar radzēm uzvaru izcīnija mierkalnietis Andris Aleksejevs.

2002.gada 12.februārīī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.7

    Gaidāmajam autokrosam 17.02.2001.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, spēcīgāko desmitnieks aizvadītajā sezonā, dalībnieku saraksts, autokrosa sezonas debitants tic veiksmei, amatieri noslēguši sacensību maratonu.

2002,gada 17.februārī Ziemas kausa izcīņa autokrosā vieglajām un kravas automašīnām.

2002,gada 17.februārī Ziemas kausa izcīņa autokrosā vieglajām un kravas automašīnām.

2002.gada Vasaras sezonā esam izvēlējušies organizēt "MADARA 89" kausa izcīņu autokrosā 3.posmos 8 automašīnu klasēs.

   Esam vienojušies ar sacensību ģenerālsponsoru firmu "Madara 89" par savu serāla organizēšanu 3.posmos. Organizējot šo seriālu ir daudzas ļoti labas lietas: Autokrosa afišas divas nedēļas pirms katra posma būs redzamas "Madara 89" visos veikalos, viņi nodrošināja arī pārtikas, dzērienu tirdzniecību sacensību laikā un piesaistija āra kafejnīcu no "LIDO".

Foto: āra kafejnīcas "Lido" darbinieki.

2002.gada 21.aprīlī autokross "MADARA 89" kausa izcīņa 1.posms 8 automašīnu klasēs

   1600 klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Cīrulis. 2000 klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Raimonds Tiltiņš. 

Foto:  bildē ar pirmā automašīna ar starta Nr.4 Raimonds Tiltiņš.

Automašīnu tehniskā pārbaudes vieta ar pagaidu nojumi.

    Tehniskās pārbaudes vieta aprīkota uz šīm sacensībām ar pagaidu nojumi. Nojumi uz sacensībām aizdeva "Hansa Auto" pret reklāmu trasē sacensību laikā. "Hansa Auto" oficiālais Opel automašīnu dīleris Latvijā.

Foto:   zem nojumes tehniskā komisija:   Juris Knāķis, Aelita Liepiņa un Viesturs Katkovskis.

Kopš aprīļa autokrosa sacensībām trasē paveikta virkne darbu:

   Paplašināta PITSTOP zona, tagad tajā vienlaicīgi varēs uzturēties gan tas sportists, kurš ar soda sekundēm nosodīts par pāragru startu, gan arī tas, kura automašīnai nepieciešama tehniska palīdzība. Autotrases seguma stiprināšanai no Alūksnes rajona Virešiem atvedām dolomīta izsijas, kas sabērtas visos līkumos. Segums tagad ir krietni stiprāks un tik ātri neveidosies bedres. Tas nozīmē, ka skatītājiem nebūs jāgarlaikojas, kamēr līdzina trasi. Paplašināta arī trases trešā līkuma ārējā mala, kur līdz šim daudzi sportisti sabojāja savas automašīnas. Lai šādu negadījumu dēļ daļai braucēju nenāktos pārtraukt sacensības, tagad šajā vietā uzstādītas arī metāla barjeras. Paplašīnāta arī trase daļā no starta saliņas starp PITSTOP zonu un pēdējo līkumu, kur automašīnas bieži mēdza gāzties. Šovasar nolīdzinājām trasei pieguļošā meža zemsedzi. Atļauju šiem pārveidojumiem devis meža īpašnieks Jānis Štokmanis. Tagad skatītājiem, kas uz sacensībām ieradīsies no Niedrāja ezera puses vai no Valkas gar Vīžumiem, būs iespēja šo vietu izmantot pašā trases malā. Turpmāk sacensību organizatori vēros, cik kuplā skaitā šajā teritorijā pulcēsies skatītāji, un lems par bufetes un skaļruņu izvietojumu. Izveidojām jaunu stāvlaukumu meža un autoceļa Smiltene - Niedrāja ezers ceļa malā, autotrasei pieguļošā teritorijā, lai autokrosa skatītājiem būtu vieta kur novietot savas automašīnas.

Vēl nebijis jaunums, kas nākotnē priecēs autosacensību vērotājus, ir topošais līkums trases vidusdaļā, kurā būs ūdens šķērslis, pār kuru dosies kravas auto, bagiju un 4x4 klašu braucēji. Darba vēl daudz, vieta ir ļoti staigna, tāpēc grūti paredzēt, kad varēsim piedāvāt šo šķērsli sacensību laikā. Par ieguldīto darbu paldies sakām: Smiltenes 7 ceļu pārvaldei, akciju sabiedrībai "8CBR", SIA "VTU Valmiera" Smiltenes filiālei, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, SIA "AILA", Smiltenes 29 arodvidusskolai, zamnieku saimniecībai "Kalnamasaļi", kluba biedriem un atbalstītājiem.

2002.gada 11.jūlijā tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.8.

  Gaidāmajam autokrosam 14.07.2002.:  Startēs "Madara 89" kausa izcīņas sacensību 2.posms, noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības plāniem, nolēmis nopietni cīnīties par uzvaru, gaziki Latvijā cīnās, kā pēdējie mohikāņi.

2002.gada 14.jūlijā autokross "MADARA 89" kausa izcīņa 2.posms 8 automašīnu klasēs.

    Apvaicātie autosportisti atzina, ka ir apmierināti ar trasi, kurā bijis maz bedru, atzinīgi novērtējot sacensību rīkotāju ieguldīto lielo darbu. Pašiem bijis ļoti smagi karstuma dēļ, taču trase ir normāla. Labāka nekā iepriekšējā posmā, kad bija lielas bedres. Autokross izdevās. Trase bija ļoti laba, to atzina daudzi autosportisti. Sacensībās vienīgi varēja būt vairāk dalībnieku un skatītāju. Iespējams, vainīgs bija karstais laiks un tas, ka nedēļas nogalē Latvijā bija ļoti blīvs pasākumu piedāvājums. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Cīrulis. 12 klases kravas automašīnu klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Armands Grišjānis.

Foto: ar zilo VW Golf Jānis Cīrulis.

Zagļi iekāro alumīnija vadus.

   Šovasar "Tepera" trasē zagļi bija iekārojuši elektriskos vadus no gaisvadu līnijas, kas nodrošina apgaismojumu kartingu trasei. Pateicoties Smiltenes elektrisko tīklu rajona darbinieku atsaucībai, postījums ir novērsts. Policijas darbinieki strādā, lai atrastu un sodītu vainīgos. 

"Tepera" trase turpina pilnveidoties un pārsteigt.

    Ierasts, ka autokrosa sacensību starplaikos tehniskais sporta klubs "Smiltene", sadarbībā ar pilsētas uzņēmumiem un autosporta entuazistiem, rūpējas, lai katrā sacensību reizē "Tepera" trasē sportisti un skatītāji varētu vērot kādu jauninājumu vai uzlabojumu. "Svētdien sacensību skatītājus un sportistus sagaida vēl nebijis pārsteigums." Beidzot realizēta iecere par ūdens šķērsļa izveidošanu trases vidū. To sacensību laikā būs jāšķērso smagajām automašīnām. Šī trases daļas pārveidošana aizsākās aprīlī un prasija ne mazums pūļu un pacietības. Stumjot zemi, līdzinot un veidojot, šajā vietā uzstādīts savdabīgs trases rekords- buldozers nogrima 10 reizes. Lielāki darbi bija jau pabeigti līdz aizvadītajām sacensībām, atlicis bija vien pielabot segumu, kā arī izmēģināt šķērsli darbībā. Šim pasākumam labprāt piekrituši Smiltenes gaziku braucēji. Viens no sparīgākajiem izmēģinātājiem - treniņu laikā pat pamanijās apgāzt savu automašīnu. Kopējiem spēkiem tā dabūta atkal uz ratiem, un vīri sprieduši, ka šī vieta atgādina smilteniešu savulaik iemīļoto krosa trasi - "Klieva" ezera apkārtnē. Tajā skatītāji vislabprātāk par sportistiem sajūsminājās, kad viņi pārvarēja pamatīgo dubļu šķērsli, par ko sacensību laikā pārvērtās "Pilskalnu" upīte. Mēs patiešām ceram, ka sacensības tagad izvērtīsies spraigākas un skatāmākas, kas liks trasē atgriezties arī tiem gazikiem, kuru saimnieki vēl pagaidām prāto, ko iesākt. Pagaidām pie ūdens šķērļa ir izveidotas aizsargbarjeras no riepām. Līdz nākamajām sacensībām plānots tās nomainīt ar metāla barjerām. Darbu veikšanai finansējumu iecerēts iegūt šajās - sezonas noslēguma sacensībās. Tāpēc atgādinājums un lūgums visiem autosporta faniem - atcerēties vecos, labos laikus "Klieva" trasē un nākt vērot kā gaziki sevi pierāda šodien. Ne mazāk aizraujoši būs arī tiem, kuri "Klieva" trases sacensības nav redzējuši. "Jūsu nopirktā biļete ir garants trases attīstībai". 

Uzskaitot paveiktos darbus, var minēt arī distances tiesnešu posteņu numerācijas zīmju nomaiņu, kā arī zagļu sabojātās elektrolīnijas atjaunošanu. Šo abu darbu veikšana varēja izpalikt, ja dažiem cilvēkiem būtu nedaudz vairāk godaprāta. Līdz šim distances tiesnešu posteņus kāds pacentās sapostīt. Tagad koka zīmes nomainītas ar metāla plāksnēm, kas kārtīgi piemetinātas. 

"Tepera" trases attīstība šajā sezonā nav apstājusies, tā redzami pilnveidojusies.

    Tas ļauj cerīgi vērtēt nākotni. Organizatori cer, ka turpināsies veiksmīgā sadarbība ar firmu "Madara 89", kas ir viena no aktīvākajām sporta aktivitāšu veicinātājām mūsu pilsētā. Par autotrasē paveiktajiem darbiem jāsaka paldies: VAS "Vidzemes ceļi" 7 ceļu pārvaldei, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, A/S "8CBR", Smiltenes 29 arodvidusskolai, Smiltenes tehnikumam, kokapstrādes uzņēmumam "Smiltenes koks", A/S "Smiltenes piens", Smiltenes pilsētas domei un kluba biedriem, faniem.

2002.gada 19.oktobrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.9.

    Gaidāmajam autokrosam 20.10.2002.:  "Tepera" autotrasē noslēdzas "Madara 89" kausa izcīņa, noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sezonas čempioni kopvērtējumā, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības plāniem, sezonā - astoņas veiksmes, "Madara 89" kausa izcīņas divu posmu kopvērtējums.

2002.gada 20.oktobrī autokross "MADARA 89" kausa izcīņa 3.posms 8 automašīnu klasēs.

Šo sacensību īpašais jaunums - ūdens šķērslis smagajām automašīnām.

Foto: 12.klases kravas automašīnas sastājušās starta taisnē gatavojoties parādes braucienam.

Finišē "Madara 89" kausa izcīņa autokrosā.

    Ūdens šķērslis ir diezgan dziļš un sasniedz aptuveni 75 centimetru līmeni. To pārvarot kravas automašīnas ar priekšējo buferi stūma ūdens vilni. Lai aizāķētu automašīnas, kas neveiksmes dēļ palika ūdens šķērslī, distances priekšnieks pie tām brida garos zvejnieku zābakos. Skatīties autokrosa atnāca drosmīgākie, kurus nenobiedēja sniegputenis. Sniegputenis pārsteidza arī sportistus. Ne visi varēja savas automašīnas aprīkot ar ziemas riepām, tāpēc sniega klātajā trasē devās ar vasaras riepām.

Foto: Ilmārs Recebs dodas ūdens šķērslī, tā pārvarēšanai.