Sabiedriskā organizācija Tehniskais sporta klubs Smiltene gatavo trasi sacensību organizēšanai 1997.gada 5.jūlijā. un turpina trases attīstību.

Smiltenieši - autosportisti, tiesneši un atbalstītāji gatavo autotrasi sacensību posmam.

   Darbs pie tiesnešu posteņu izbūves - pieberot smilti traktora K-700 riepā ar lāpstām.

 

Foto:  No kreisās Jānis Tauriņš, Ēriks Serdāns, Vladimirs Lonšakovs un Jānis Lejasblusa.

 

Akmeņu lasīšana autotrasē pirms sacensībām.

Talcinieki lasa akmeņus autotrasē.

Skats pirms tramplīna no Niedrāja līkuma puses.

Pirms tramplīna bija ļoti dziļa ieleja, kurā tika sastumta grunts no malas, lai nebūtu tik dziļa. Pēc grunts sastumšanas vēl maza ieleja palika, jo visu jau arī nevarēja paspēt izdarīt, jo bija ļoti maz laika.

Skats uz 2. līkuma izeju skatoties no 3. līkuma puses.

   2. līkums bija ļoti negatīvs ar lielu slīpumu uz ārmalu un tādā gadījumā visi brauca viens aiz otra, bez apdzīšanas iespējām. Stūmām ar buldozeru grunti uz 2. līkumu, lai viņš būtu pozitīvs un pa viņu varētu braukt vairākas automašīnas blakus viena otrai un būtu arī apdzīšanas iespējas.

Talcinieki starp 1. un 2. līkumu.

Rokam ar lāpstām grāvīšus, lai novadītu ūdens peļķes no trases.

Foto:   no labās Ārija Baumane, Gunārs Baumanis un Vairis Tralla.

Kristaps un Edgars Bīnerti ber ar lāpstām smilti riepā.

Foto:   Kristaps un Edgars Bīnerti ber ar lāpstām smilti riepā.

Latvijas autokrosa čempionāta 3.posms bagijiem un kravas automašīnām 1997.gada 5. jūlijā.

12.klases kravas automašīnas 2.līkuma izejā.

Foto: ar automašīnu Nr. 7 Aldis Ķilkuts no Rīgas

         ar automašīnu Nr. 30 Vairis Tralla no Smiltenes organizēja šīs sacensības un arī pats vēl piedalijās braucienos.

Elmārs Kokins komentē par sacensību norisi un sportistiem trasē.

Foto: otrais no kreisās komentētājs Elmārs Kokins.

Sacensību laikā bija iespēja vizināties virs Smiltenes ar helikopteru.

    Helipkoters atlidoja no Daugavpils uz mūsu sacensībām un lai pareizi atrastu mūs, viņš lidoja gar autošosejas malu Rīga- Pleskava. Pirms nosēsties Smiltenē viņš vispirms nosēdās Raunā, jo arī Rauna nav pārāk tālu no šosejas. 

Foto:  Helikopters no Daugavpils.

Skats uz autotrasi no dalībnieku laukuma.

Foto: no labās puses Jānis Tralla, Edgars Tralla, Oskars Serdāns u.c.

Šis čempionāta posms pulcēja ļoti daudz skatītāju, kas liecina par sporta veida popularitāti.

   Prasmīgi noorganizētās atrakcijas tika novērtētas, kā izdevušās: visi varēja vērot vieglo auto kaskadieru autošovu ar visai pārgalvīgiem trikiem no Jēkabpils, piedalīties riepu velšanā, vizināties ar helipkoteru virs Smiltenes un gaidīt autokrosa noslēgumu, lai saņemtu pārsteiguma balvas no atbalstītājiem. Protams, svarīgākais bija vērot sacensības, just līdzi smilteniešiem, pārdzīvojot viņu neveiksmes, priecājoties par uzvarām.

    Latvijas čempionātā: kravas automašīnu klasē 1.vietu izcīnija mājinieks - Aldis Bērziņš, 5.vietā - Normunds Atars, 6.vietā - Aldis Ķilkuts un 8.vietā - Vairis Tralla. 6.grupas bagiju klasē 4.vieta - Didzis Čakārnis. Sacensību dienas vakarā, tumsā pirmo reiz norisinājās nakts autokross, tā kā Smiltenē nakts autokross vēl nebija bijis, skatītājus tas ļoti iepriecināja un varbūt pat atsvēra visas dienas oficiālo autokrosu. Nakts autokrosā:kravas automašīnu klasē  2.vieta - Aldis Bērziņš, 3.vieta - Ilmārs Recebs, 4.vieta - Normunds Atars, 5.vieta - Vairis Tralla.  Tie, kas bijuši aculiecinieki šīs sezonas norisēm Smiltenes autotrasē, mājup devušies gandarīti. Sacensību organizētāji ir ļoti pateicīgi visiem, kas atbalstīja šo pasākumu Smiltenē. Tas pierādija, ka šim sporta veidam ir jāvirzās uz attīstību. Arī nākamreiz kārtības uzturēšanai sacensību laikā netiks pieaicināts neviens cits, kā vien Smiltenes policijas darbinieki - par viņu darbu - "Cepuri nost"!

Turpinam autotrases attīstību.

  Turpinam darbus pie trases seguma stiprināšanas - daudzās vietās uzvedām granti, kas bija pieejama līkumu iekšmalās izrokot mazus dīķīšus, lai būtu uz kurieni novadīt rudens lietavu piegāztās peļķes. Lai stabilizētu purvaino trases pamatni, uz tās jau uzvedām un izlīdzinājām neskaitāmas mālainās augsnes kravas. 

Krūmju ciršanas talka.

Neatliekams darbs bija arī krūmju izciršana. Vietām traes līkumu ārmalās uzstādijām nolietotās kravas automašīnu riepas. Blakus asfaltētajam laukumam pļavā zemā mitrā vietā, kura ieaugusi krūmos - cērtam krūmus.

Foto:  no kreisās Gunārs Baumanis, Ēriks Serdāns, Juris Cerbulis, Ārija Baumane, Raivis Zalāns, Jānis Tauriņš, Armands Tauriņš, Vairis Tralla, Miks Sedols un Aleksandrs Sedols.

Rokam dīķi.

 Rokam dīķi blakus asfaltētajam laukumam ūdens vajadzībai, lai būtu ūdens ņemšanas vieta trases laistīšanai.

Foto:    ar ekskavatoru Viesturs Vītols.

Grāvju atbrīvošana no aizskalojumiem kartingu trasē.

Tīram ar ekskavatoru grāvjus kartingu trasē.

Foto:    ar ekskavatoru Viesturs Vītols.