2009.gada ziemas, vasaras sacensību posmu organizēšana un trašu attīstība turpinās.

2009.gada 4.janvārī "Amatieru kauss 2009" 3.posms.

   Smiltenes supersprinta trasē norisinājās ziemas "Amatieru kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām. Spītējot aukstajam laikam, tajā piedalījās 35 dalībnieki. 3.posmā pa trijām automašīnu klasēm kopā tika doti 69 starti. Šie puiši ziemas priekus bauda supersprinta trasē - tā varētu teikt par "Amatieru kauss 2009" dalībniekiem. Ir gandarījuma sajūta par paveikto darbu, jo spītējot aukstumam sacensībās piedalijās 35 dalībnieki. Arī šoreiz, tāpat kā iepriekšējos posmos, sacensībās piedalījās arvien jauni dalībnieki. Viņi uz mačiem bija ieradušies no visdažādākajām vietām - Valmieras, Aizkraukles, Raunas, Skrīveriem, Valkas, Līgatnes, Zvārtavas, Rīgas, Rencēniem, Limbažiem, Bēnes, Jelgavas, Variņiem, Staiceles, Valkas pagasta, Cēsīm un Smiltenes. Dalībnieki izteicās, ka viens esot braukt pa ielu, bet pavisam kas cits - pa trasi. Vienkārši patīk! Te var pamācīties braukt. Ja vien būs iespēja piedalīsimies arī nākamajos posmos. Lai varētu rīkot sacensības, supersprinta trase tiek pilnveidota. Lielajā autokrosa trasē dažās vietās bija izveidojušās rises pēc iepriekšējā posma, tāpēc tās tika piebērtas ar sniegu un pielietas ar ūdeni. Dažus dalībniekus baidīja, vai tas trasi nepadarīs slidenāku. Bet bija tieši pretējs efekts, tajās vietās sasalstot bija izveidojusies sērsna. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Elvijs Haks ar automašīnu Opel Corsa.

2009.gada 11.janvāris "Amatieru kauss 2009" 4.posms.

  Smiltenes supersprinta trasē norisinājās ziemas "Amatieru kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām. 4.posmā pa trijām automašīnu klasēm kopā tika doti 37 starti. Atbrauca tikai drosmīgākie! Šoreiz supersprinta trase bija īpaši slidena. Tāpēc kāds brauca nedaudz piesardzīgāk, bet cits izmēģināja, cik slidena īsti ir trase. Dienā, kad trase izskatījās kā spogulis, amatieru mačos piedalījās divdesmit dalībnieki, no tiem astoņi pirmoreiz. Trasē bija ledus kopā ar ūdeni, tāda kādi reizēm lauku ceļi - ļoti slideni. Prieks, ka par amatieru mačiem interesējas arvien jauni dalībnieki. Šoreiz jaunie dalībnieki bija ieradušies no Jelgavas un Valmieras. Dalībnieki uz sacensībām bija ieradušies no Valmieras, Jelgavas, Zaļeniekiem, Valkas, Zvārtavas pagasta, Rīgas, Strenčiem, Vairiņiem un Smiltenes. Aizmugures piedziņas klasē deviņu dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnija smiltenietis Ainārs Poikāns ar VAZ-2107. Pilnpiedziņas klasē sešu dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Aleksejevs ar Audi 90 Quattro.

2009.gada 18.janvāris "Amatieru kauss 2009" 5.posms.

    Smiltenes supersprinta trasē norisinājās ziemas "Amatieru kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām. 5.posmā pa trijām automašīnu klasēm kopā tika doti 83 starti. Trijās sacensību klasēs kopā startēja 44 dalībnieki. Konkurence lielāka. Nav šaubu, ka amatieru mači Smiltenē gājuši plašumā. Tie pulcē aizvien jaunus dažāda līmeņa dalībniekus. Tādus, kuri trasē dodas pirmo reizi, un tādus, kuriem autosports nav svešs. Šoreiz varēja manīt arī amatieru līdzjutējus, kuri savējos atbalstija visu dienu. Šeit arī vecumam nav nozīmes, dalībnieku sniegumu trasē vēroja mazi bērni un pat cilvēki sirmā vecumā. Lai kā katram veicās trasē, tā šoreiz nelika vilties. Trase bija izdevusies, Vairis Tralla pa nedēļu bija krietni pastrādājis, vērtē dalībnieks no Valkas. Pēc sacensībām ir gandarījuma sajūta, jo pareizajā brīdī un laikā tika pieņemts lēmums par trases blietēšanu. Tieši tad bija slapjšs sniegs, kurš nākamajā dienā piesala. Prieks, ka dalībnieku nepaliek mazāk. Tie, kuri braukuši iepriekšējos posmos, atgriežas un turpina.