No 2000.gada veiksmīgas sezonas norises ir atkarīgs viss trases tālākais liktenis.

No 2000.gada veiksmīgas sezonas norises ir atkarīgs viss trases tālākais liktenis.

   Ja spēsim finansiāli veiksmīgi noorganizēt sacensības, tad trase tiks pilnveidota gan seguma, gan skatītāju ērtību ziņā, gan arī tiesnešu mājas celtniecībā un teritorijas iežogošanā. Apstāties nedrīkst. Lai arī valda uzskats, ka trase pašlaik ir laba diezgan, šādai nostājai nav nākotnes. Trasei jāpilnveidojas, uzskata V.Tralla.

Foto:   Vairis Tralla pie pašizgāzēja kravas automašīnas SISU, ar kuru tika vestas riepas pa trasi, kā arī ar ekskavatoru izraktā grunts.

2000.gada 6.februārī Smiltenes kartingu trasē kopīgi ar Smiltenes sporta centru rīkojam meistarsacīkstes autoamatieriem.

Sacensībās piedalijās jaunieši un pieaugušie. Jauniešu klasē uzvaru izcīnija mierkalnietis Jānis Aleksejevs, 2.vietā - Edgars Tralla, 3.vietā - Ingus Krieviņš. Priekšas piedziņas klasē bez radzēm uzvaru izcīnija mierkalnietis Andris Aleksejevs, 2.vietā - Jānis Aleksejevs, 3.vietā - Edgars Tralla. Priekšas piedziņas klasē ar radzēm uzvaru izcīnija smiltenietis Raivis Kuzmins, 2.vietā - Elvijs Haks, 3.vietā - Māris Žeļezkins. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Guntis Sembergs, 2.vietā - Agnis Rainbahs, 3.vietā - Māris Pavasaris. Sporta automašīnu klasē uzvaru izcīnija Jānis Tauriņš, 2.vietā - Elvijs Haks, 3.vietā - Jānis Cīrulis.

2000.gada 10.februārī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.1 gaidāmajam autokrosam 12.02.2000.

   Trases shēma, apmekletāju drošības prasības, atbalstītāju saraksts, info raksts par iepriekšējo posmu sportistu veiksmēm, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības darbiem, trases sezonas sacensību kalendārs, meistarsacīkšu rezultāti, trases attīstības nākotnes plāni.

2000.gada februārī - "Smiltenes trasei novēlu - tikai uz priekšu!

   Man patīk šī vieta, jo tur ir laba aura. Smiltenē ir gaiši, labi, smaidīgi un labestīgi cilvēki - autosporta līdzjutēji, kuri apmeklē un vēro krosus, neskatoties uz laika apstākļiem. Lietus vai sniegs - viņi ir klāt. Tā arī turpināt", autokrosa sezonas izdošanos vēl Smiltenes "Tepera" autotrases galvenais informators valmierietis Elmārs Kokins.

Foto:   sacensību informators-komentētājs valmierietis Elmārs Kokins.

2000.gada 12.februārī "Asmers" ziemas kausa izcīņa autokrosā 2000 3.posms vieglajām un kravas automašīnām.

Autokross nav ezis, ziemā neguļ!

Foto:   12.klases kravas automašīnas starta taisnā pirms pirmā līkuma ar Ilmāru Recebu Nr.2 priekšgalā.

 

Distances priekšniekam Edgaram Bīnertam "par labi padarītu darbu sacensību laikā" pasniedzam klinģeri.

Foto:    distances priekšnieks Edgars Bīnerts.

2000.gada 29.aprīlī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.2 gaidāmajam autokrosam 01.05.2000.

    Noteikumi:  autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, Latvijas autokrosisti dominē Eiropas čempionātā, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības darbiem, trases sezonas sacensību kalendārs, sezonas prognozes.

Kas ir laimīgākais cilvēks? Tas, kurš prot sajust cita sasniegumus un par otra laimi priecājas kā par savu. (Gēte)

2000.gada 1.maijā organizējām Latvijas čempionāta 1.posmu autokrosā.

    Vienlaikus ar 1.posmu Baltijas kausā bagijiem un kravas automašīnām, kā arī VAZ un ZAZ kausa izcīņa. Autosportisti pirmo reizi trases vēsturē veica grandiozu parādes braucienu no trases uz Smiltenes pilsētas centra ielām: autotrase - Valkas iela - Gaujas iela - Baznīcas laukums (apkārt baznīcai) - Marijas iela - Gaujas iela - Krāsotāju iela - Daugavas iela - Valkas iela - autotrase. Sacensībās piedalijās arī autosportisti no Igaunijas. 

Foto:   sportistu parādes brauciens no autotrases ar apskaņošanas automašīnu priekšgalā  uz Smiltenes pilsētas centru - baznīcas laukumu, kurā braucot apkārt baznīcai atgriežamies uz autotrasi.

Parādes brauciens pa Gaujas ielu Smiltenē.

Foto: pa Gaujas ielu kalnā augšā, pēc tam aiz sporta skolas pa kreisi apkārt baznīcai un atpakaļ uz autotrasi.

Smiltenietis 6.grupas bagiju braucējs Didzis Čakārnis.

Foto:  autosportists Didzis Čakārnis.

Trases apkārtnes un tās seguma pilnveidošanā paveikts ievērojams darbs:

    Autotrase "Teperis" ieguvusi jaunus vaibstus. No sacensības uz sacensību cenšamies autotrasi uzlabot un pilnveidot. Aizvadītā starplaika lielākie darbi ir skatītāju kalna izveidošana, trases seguma nostiprināšana un metāla barjeru montāža - uzstādīšana, stāsta tehniskā sporta kluba "Smiltene" autotrases "Teperis" distances priekšnieks Edgars Bīnerts. Līdz brīdim, kad Smiltenes autotrase būs izveidota tāda, kādu to vēlētos redzēt skatītāji, sportisti un sacensību organizatori, darāmā vēl daudz. Ir darbi, kuri jau zināmi un veicami, bet ir arī tādi, kuri rodas darba gaitā. Viens no nosacījumiem, lai Smiltenes autotrasē trauktos Divīzijas - 1 braucēji, bija trases seguma sakārtošana atbilstoši visām prasībām. Pateicoties Alūksnes Ceļa pārvaldes pretimnākšanai ar A/S 8CBR atbalstu atvedām 600 cm3 dolomītu izsiju no Dārzciema dolomīta karjeras, ar 29 AVS atbalstu izveidojām skatītāju kalnu aiz 1 līkuma mežmalā, kur vienlaikus varēs uzturēties 500 skatītāju un nolīdzinājām smilšu vaļņus, lai trase būtu pārredzamāka, ar kluba biedru atbalstu uzcelām tualeti meža malā pie asfaltētā laukuma, kurā ir 18 atsevišķas kabīnes. Ar Smiltenes elektrisko tīklu rajona atbalstu turpinājām darbu pie metāla barjeru uzstādīšanas. Aiz tramplīnkalna izrakām 2 dīķus, kas nodrošinās lietus ūdeņu noteci un izveidojām jaunu iebrauktuvi trasi pakalpojušai tehnikai, jo norakām smilšu kalnu pie sekretariāta ierobežojošā žoga un nolīdzinājām, darbos ar tehniku palīdzēja 7 CP un VTU Valmiera Smiltenes filiāle. Trases pilnveidošanas darbos palīdzēja: SIA "AILA", SIA "TĀLĒNI", SIA "MURDS", Smiltenes tehnikums, LKS "Vidzemes spēks" un kluba biedri.

Foto:  Vairis Tralla pirms pirmā līkuma, kur iekšpusē rokam ar ekskavatoru mālu un vedam ar Kamaz pašizgāzējiem uz starta taisni pirms pirmā līkuma, kur veidojam mākslīgu tramplīnu.

2000.gada 11.jūlijā tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.3 gaidāmajam autokrosam 16.07.2000.

   Noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, trase ieguvusi jaunus vaibstus, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attītības darbiem, trases sezonas sacensību kalendārs, pateicība par palīdzību trases pilnveidošanas darbos, iepriekšējā posma rezultāti.

2000.gada 16.jūlijā organizējām Latvijas čempionāta autokrosā vieglajām automašīnām 3.posmu.

   Divizijai - 1, 4.posmu 1400 cm3 un 2000 cm3. Sportisti vērtējumā: ka trase tiešām ļoti laba, tādā var pat Eiropas čempionātu rīkot, segums gan drusku pa mīkstu, lai tas ilgi būtu labs, to droši vien var labot ar kaut kādu ķīmiju, ar kuru jāpapildina dabiskais segums. Smiltenes trase sportistu vērtējumā ir tagad uzreiz aiz Bauskas "Mūsas" trases Bauskā, atzīst "Divizijas -1" līderis Andris Dambis. Līdzīgi trasi raksturo arī Uģis Traubergs, viņš apstiprina, ka Smiltenē ir normāla krosa trase. Organizatori daudz strādājuši, tāpēc arī rezultāts labs. Tādu segumu kā Eiropā mēs Latvijā nekad nedabūsim, viss pārējais daudz neatšķiras. "Priekš Latvijas lieliska trase" teic viens no Eiropas ātrākajiem krosa braucējiem.

Foto:  no kreisās ar "Divizija - 1" automašīnām Aldis Zēbergs un brāļi Ivo un Uģis Traubergi.

Eiropas elpa Smiltenē.

    Par Smiltenes posma uzvarētāju kļuva Eiropas čempionāta vicelīderis Andris Dambis, kurš uzvarēja divos no trim braucieniem, bet vienreiz pirmais un otrais kopā bija Eiropas čempionāta līderis Uģis Traubergs. Trešo vietu ieņēma Aldis Zēbergs.

Foto:   ar Divizija - 1 automašīnām pēdējā līkumā autosportists Andris Dambis un Uģis Traubergs.

  

Mūsu kluba biedri krāso metāla barjeras.

Mūsu kluba biedri krāso metāla barjeras starp 1 un 2 līkumu.

Foto: no kreisās Elvijs Haks, Edgars Tralla un Uldis Siliņš.

2000.gada 30.jūlijā Latvijas čempionāta posms kartingiem. 

No vēstures arhīva:

1970.gada jūlija mēnesī Smiltenes kartodromā tikās labākie sporta biedrības "Vārpa" kartingisti, lai cīnītos par ceļojošo kausu komandām un individuāli. ...pirmie cīņā devās zēni ar 50 cm3 kartingiem...  Smiltenieši Jānis Žīgurs un Modris Ērglis ieņēma attiecīgi 2. un 3.vietu. 125 cm3 klasē - trešais Romualds Moisejs (Smiltene). 175 cm3 klasē startēja trīs smiltenieši un izcīnija visas trīs godalgotās vietas. Par uzvarētāju un "Vārpas" čempionu kļuva Ansis Bomis, otro vietu izcīnija Zigurds Rocis, trešo - Ojārs Steģis. "Darba Karogs", 1970.gada 25.jūlijā.  

2000.gada 6.septembrī žurnāls AutoLats.

Par autokrosa fināliem Smiltenē 10.septembrī: prognozes pa sportistiem.

2000.gada 9.septembrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.4.

Gaidāmajam autokrosam 10.09.2000.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, dalībnieku saraksts, trīs čempioni jau noskaidroti, kā sezonu vērtē Smiltenes autosportisti, bez entuazistu palīdzības neiztikt. Noskaidroti 3 čempioni: klasē Divizija - 1 Andris Dambis, 1600 cm3 klasē - Jānis Bogdanovičs un Klasika 2000 cm3 klasē - Aivis Egle.Smiltenes autosportisti sezonu vērtē dažādi: Raivis Kuzmins - šosezon piedalās tikai divos posmos Valmierā un Smiltenē, Aldis Bērziņš - cerība, ka nākamajā sezonā VAZ markas auto atdalīs no Toyotām, jo konkurēt ar šīm mašīnām trasē nav iespējams, Raitis Klāvs - veiksmīgākais starts Priekulē, kur izcīniju Priekules kausu, Dainis Gavars - esmu piedalījies tikai divos posmos Valmierā un Smiltenē, Andris Jurciņš - iecerētais nav zaudēts, jo priekšā vēl posms un viss var mainīties, Raitis Gailītis - šogad esmu braucis tikai Smiltenē un jātur īkšķis par visiem smilteniešiem, kuri piedalīsies sacensībās, lai viņus nepieviļ tehnika.

"Kā vienmēr no sacensībām līdz sacensībām Smiltenes autotrasē "Teperis" brīvajā laikā darbojās virkne entuazistu, bez kuru palīdzības trases pilnveidošana nebūtu iespējama. Īpašs paldies: Smiltenes MRS un personīgi Imantam Ūdrim par palīdzību ar materiāliem viesu tribīnes būvniecībā; Smiltenes 7.ceļu pārvaldei un personīgi Edgaram Salmanim par palīdzību ar tehniku; Smiltenes 29.arodvidusskolai un personīgi Dainim Morozam par palīdzību ar tehniku, Smiltenes tehnikumam un personīgi Andrim Miezītim par palīdzību ar būvmateriāliem automazgātavas vietas ierīkošanā; SIA "Aila" un personīgi Jurim Mellēnam par palīdzību ar būvmateriāliem; Lauksaimniecības kooperatīvai sabiedrībai "Vidzemes spēks" un personīgi Andim Skrastiņam par palīdzību ar autotransportu; "VTU Valmiera" Smiltenes filiālei un personīgi Ilgonim Runcim par palīdzību ar autotransportu; SIA "CNR Produkts" un personīgi Rihardam Lapacinskim par palīdzību ar tehniku; Smiltenes elektrisko tīklu rajonam un personīgi Jānim Bikiņam par palīdzību ar tehniku.

Kopš iepriekšējā autokrosa trasē ir uzbūvēta viesu tribīne un sporta automašīnu mazgātuve.

    Tiek veidots skatītāju kalns, lai jebkuram skatītājam būtu pārskatāma visa trase. Autokrosa trases iekšpusē veidojam trasi - velosipēdiem ar blakusvāģiem.

Foto:  viesu tribīne.

2000.gada 10.septembrī Latvijas autokrosa čempionāta noslēguma posms.

   Vieglajām automašīnām un "Tepera" kausa izcīņa bagijiem. Sacensības velosipēdiem ar balkusvāģiem ekipāžām - "Super Velo". Svētdien uz starta izgāja trīsdesmit veloblakusvāģu ekipāžas. Pārtraukumos - Papildinot tradicionālo "greideru gonku", pirmo reizi Latvijā notika sacensības velosipēdiem ar blakusvāģi! Smiltenes apkārtnē šādas sacensības jau kļuvušas populāras, startē apmēram 20 ekipāžas, izveidota sava trase autokrosa trases iekšpusē. Varbūt tieši šeit mēs ieraudzijām nākamos Serģi un Rasmani! Sīvā cīņā veloblakusvāģu klasē uzvaru izcīnija smiltenieši Jānis Liepiņš un Mārtiņš Purmalis.

Foto:  veloblakusvāģu ekipāžu apbalvošana.

Veloblakusvāģu starts

Foto: Starts!

Paldies trases pilnveidošanas atbalstītājiem.

Kā vienmēr no sacensībām līdz sacensībām Smiltenes autotrasē "Teperis" brīvajā laikā darbojās virkne entuazistu, bez kuru palīdzības trases pilnveidošana nebūtu iespējama. Paldies: Smiltenes MRS par palīdzību ar materiāliem viesu tribīnes būvniecībā, Smiltenes 7 ceļu pārvaldei ar palīdzību ar tehniku, Smiltenes 29 arodvidusskolai par palīdzību ar tehniku, Smiltenes tehnikumam par palīdzību ar dzelzsbetona paneļiem automazgātavas ierīkošanā, SIA "AILA" par palīdzību ar būvmateriāliem, lauksaimniecības kooperatīvajai sabiedrībai "Vidzemes spēks" par palīdzību ar autotransportu, VTU Valmiera Smiltenes filiālei par palīdzību ar autotransportu, SIA "CNR Produkts" par palīdzību ar tehniku, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam par palīdzību ar tehniku. 

Iegādājāmies vagoniņu, kas kalpos kā telpa, kur trases apkalpojošais personāls varēs paēst pusdienas.

   2000.oktobra sākumā Rīgā iegādājamies pārvietojamo vagoniņu, kas nākotnē kalpos, kā trases apkalpojošā personāla pusdienu ieturēšanai. Ar A/S CBR-8 tehnikas pārvadājamo treileri atvedam vagoniņu uz autotrasi, un ar Smiltenes 7 ceļu pārvaldes autokrānu novietojam vagoniņu tam paredzētajā vietā.

Foto: fonā brūnas krāsas vagoniņš. kas turpmāk kalpos, kā vieta, kur varēs trases apkalpojošais personāls paēst pusdienas.

2000.gada 28.oktobrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.5.

  Gaidāmajam autokrosam 29.10.2000.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, jānoskaidro viens čempions, trasē izbrauks bobiki, Baltijas čempionātā uzvar latvieši, intervijas ar Smiltenes autosportistiem, sacentīsies veloblakusvāģu klases.

2000.gada 29.oktobrī Latvijas čempionāta noslēguma posms.

    Bagijiem un kravas automašīnām, kā arī Vasaras kausa izcīņas posms ZAZ automašīnām un Tepera kausa izcīņa UAZ (bobiem) jeb T2 - 5000 klasē. Sacensības atklāja lielgabala šāviens! Centāmies, lai katrs autokross paliktu atmiņā ar kaut ko īpašu.Tradicionāli autokrosa braucienu starplaikos sacensties devās veloblakusvāģu ekipāžas - jauni smiltenieši, kuri saviem spēkiem konstruējuši šos savdabīgos sporta velosipēdus.

Visskatāmākais sezonas autokross.

Svētdien neskatoties uz drēgnajiem laika apstākļiem notika šīs sezonas noslēdzošais autokross. Kā atzina skatītāji šis bija visskatāmākais sezonas kross. Par to bija parūpējušies sportisti, kas sacensībās pārstāvēja dažādas automašīnu klases  - uz startu devās "Klasikas", ZAZ, kravas auto, sestās un septītās grupas bagiji, kā arī pirmo reizi UAZ automašīnu braucēji. Neiztrūkstoši līdz ar krosistiem savā - supervelo trasē devās arī Smiltenes zēni - veloblakusvāģu ekipāžu braucēji.

Valkas rajona sporta laureāts

Foto:   balva - galda pulkstenis   TSK "Smiltene" Valkas rajona sporta laureāts.

2000.gada sezonā Smiltenes autotrase "Teperis" atzīta par Latvijas labāko trasi.

Atzīta par labāko trasi valstī: 

     2000.gada sezonā Smiltenes autotrase "Teperis" atzīta par Latvijas labāko trasi. LAF KROSA KOMISIJA pasniedza balvu TSK SMILTENE  Par ieguldījumu autokrosa attīstībā 2000.gadā. Šogad piešķīrām divas balvas par lielāko ieguldījumu trases attīstībā. Divās trasēs - gan Ikšķilē, gan Smiltenē - ticis ieguldīts vislielākais darbs. Tās bija visvairāk pilnveidotas, uzlabotas gan no braukšanas apstākļu, gan no skatītāju drošības viedokļa. Mēs vienkārši vērtējām, kurās trasēs ir ieguldīts visvairāk darba, un neapšaubāmi tās bija šīs divas trases. Neteiksim, ka pārējās nekā nedarīja, visi kaut ko dara, bet šeit darbs bija īpaši redzams, vērtē Laf Krosa komisijas priekšsēdētājs Aigars Nitišs. Viņš atzīst, ka smiltenieši nedrīkst apstāties pie paveiktā un ka tikpat veiksmīgi aizsāktais jāturpina. Vispirms jau paldies visiem sponsoriem, atbalstītājiem un skatītājiem. Tikai pateicoties viņu atbalstam mūsu ieceres pamazām īstenojas. Ja šāda sadarbība veidosies arī nākotnē, tad droši varu apgalvot, ka turpināsim trases pilnveidošanu, lai līdzjutēji Smiltenē varētu vērot arī Eiropas mēroga sacensības.

Smiltene, Tepera trase - Braucēju ļoti iemīļota sacensību vieta - gan pāris garas taisnes, gan viltīgs līkuma un tramplīna savienojums, gan ļoti asa izeja finiša taisnē ...