Jaunumi

Smiltenes tehnikumam Elektrokartingu čempionātā trešā vieta! :: Ziemellatvija.lv Smiltenes tehnikumam Elektrokartingu čempionātā trešā vieta! :: Ziemellatvija.lv

Smiltenes tehnikuma kartinga komandai šā gada pirmās sacensības Madonā noslēgušās ar trešo vietu TeK klasē (elektrokartingu čempionātā) un divpadsmito vietu “ProKart kausa 2019” ieskaitē “TK Senior”.

Elektrokartu šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, vadīja 3.a transporta kursa audzēknis Raitis Plukšs. Karta mehāniķa pienākumi uzticēti Dāvim Beļevičam (3.a transporta kurss).

Mehāniskās piedziņas kartu vada 2.būvniecības kursa audzēknis Jānis Ričards Mauslis. Tehniskās rūpes par šo kartu uzņēmies 1.autotransporta kursa audzēknis Toms Skutāns.

Elektrokarta pilots priekšsacīkšu pusfinālā izcīnīja otro vietu. “Finālā karsto laikapstākļu dēļ radās tehniskas problēmas un paliku trešais,” stāsta Raitis Plukšs. “Motoram pietrūka jaudas. Gribētos izdarīt visu iespējamo, lai šīs sacensību sezonas kopvērtējumā izcīnītu augstāku vietu par trešo…”

Jānim Mauslim gūt labākus rezultātus šā gada pirmajās sacensībās traucējušas tehniskas problēmas.

Nākamās elektrokartingu sacensības notiks jau 7., 8. jūnijā Kandavā. “Jauniešiem viss vēl priekšā. Jāsakārto tehniskās lietas un jātrenējas. Pagaidām nekas nav zaudēts,” pirmās sacensības komentē skolotājs, Smiltenes kartinga pulciņa vadītājs Uldis Siliņš.

Jaunieši, kurus interesē tehniskā jaunrade un motorsports, aicinām Smiltenes tehnikuma kartinga komandā! Treniņi trešdienu pēcpusdienās, sporta kompleksa "Teperis" kartinga trasē.

Vairāk
Folkreisa un krosa vasaras atklāšanas posms - Go4speed Folkreisa un krosa vasaras atklāšanas posms - Go4speed Foto: Mārtiņš Skulte Vairāk
Smiltenē aizvadīts autosprinta "Vasara 2019" otrais posms - 4rati Smiltenē aizvadīts autosprinta "Vasara 2019" otrais posms - 4rati

Foto: Facebook.com/driftexpert

Turpinoties standarta automobiļu sacensību sezonai, pagājušās nedēļas nogalē Smiltenē, autotrasē “Teperis” norisinājās autosprinta “Vasara 2019” otrais posms.

2WD klasē uzvaru izcīnīja Kaspars Tiders, otro vietu ieņemot Aigaram Upītim, bet trešo – Arnim Kalniņam. 2WD Open klasē visos trīs braucienos nepārspēts palika Madars Dīriņš, posmā aiz sevis atstājot Aigaru Upīti un Māri Meļķi. Tikmēr 2WD Sport klasē tieši Māris Meļķis bija ātrākais visos trīs braucienos, summā pārspējot Aivi Bērziņu un Viesturu Bērzlapiņu. Savukārt 2WD TA vērtējumā pirmo vietu ieņēma Viesturs Bērzlapiņš, otrajā vietā Aivis Bērziņš, bet trešais – Arnis Kalniņš.

RWD kategorijā par uzvarētāju otrajā posmā kļuva Juris Atraskevics, otro vietu izcīnīja Kārlis Karāns, bet pirmo trijnieku noslēdza Rūdolfs Borhards. Sandis Veitmanis triumfēja RWD Open ieskaitē, pārspējot Kārli Karānu un Andri Lilavu. RWD Sport klasē pirmais Andris Lilavs, otrajā vietā Sandis Veitmanis, trešais – Gatis Caune. Kārlis Karāns ieņēma pirmo vietu visos braucienos RWD TA ieskaitē, otrajā vietā šeit Ritvars Zeltiņš, trešais – Jānis Straupe.

Klasē 1600 uzvarētāja godā Gatis Ābelītis, bet aiz viņa – Kaspars Tiders un Mārtiņš Meļķis. Klasē 2000 uzvarēja Madars Dīriņš, pārspējot konkurentus visos trīs braucienos, otrajā vietā Aigars Upītis, bet Mārim Meļķim arī šeit trešā vieta.

Rolands Kaucis bija ātrākais visos braucienos 4WD Open klasē, gūstot uzvaru posmā, bet pirmo trijnieku noslēdza Kalvis Blūms un Artis Vicinskis. Tāpat Rolandam Kaucim trīs ātrākie rezultāti 4WD Turbo ieskaitē, arī te otrajā vietā posmā Kalvis Blūms, kamēr trešais – Mārtiņš Ločmelis. Ne reizi nepārspēts Rolands Kaucis izrādījās arī 4WD Turbo TA klasē, Kalvim Blūmam atkal otrā, bet Artim Vicinskim – trešā vieta.

Sailun 2WD klasē pirmo trijnieku sadalīja Kaspars Tiders, Kārlis Karāns un Māris Meļķis, bet Sailun RWD klasē – Sandis Veitmanis, Ritvars Zeltiņš un Juris Atraskevics. Sailun 4WD klasē pie godalgotajām vietām otrajā posmā tika Rolands Kaucis, Mārcis Stūriška un Artis Vicinskis.

Ainārs Poikāns visos braucienos bija ātrākais VAZ Historic Open vērtējumā, aiz viņa paliekot Jānim Agapovam un Andrim Pavasarim. Starp Dāmām ātrākā visas reizes bija Kitija Jeršova, otro vietu posmā guva Iveta Lauciņa, bet “Top 3” noslēdza Sarmīte Breimele. U18 ieskaitē pirmā vieta Kitijai Jeršovai, otrā vieta Mārtiņam Meļķim, trešā – Markam Jeršovam.

Visi rezultāti >>

Vairāk
AUTOSPRINTS "Vasara 2019" 2.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive AUTOSPRINTS "Vasara 2019" 2.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive Teksts Vairāk
AUTOSPRINTS "Vasara 2019" Smiltenē 1.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive AUTOSPRINTS "Vasara 2019" Smiltenē 1.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive Teksts Vairāk
AUTOSPRINTA "ZIEMEĻVIDZEME 2019" Madona / Smiltene APBALVOŠANAS PASĀKUMS 05.05.2019. AUTOSPRINTA "ZIEMEĻVIDZEME 2019" Madona / Smiltene APBALVOŠANAS PASĀKUMS 05.05.2019.

AUTOSPRINTA "ZIEMEĻVIDZEME 2019" Madona / Smiltene APBALVOŠANAS PASĀKUMS 05.05.2019. plkst.9.00 Sporta kompleksā "Teperis"

1
Vairāk
   Folkreiss/Autokross: Smiltenē sākas vasaras Folkreisa un autokrosa sezona! | Autocross.lv Folkreiss/Autokross: Smiltenē sākas vasaras Folkreisa un autokrosa sezona! | Autocross.lv Teksts Vairāk
Folkreisa un krosa atklāšanas posmam piesakās vairāk nekā 60 dalībnieku - Go4speed Folkreisa un krosa atklāšanas posmam piesakās vairāk nekā 60 dalībnieku - Go4speed
Foto: Fotogrāfs Olafs Ezertēvs

Folkreisa Vasaras kausa pirmajam posmam un Krosa komisijas autokrosa kausa ceturtajai sacīkstei, kas notiks svētdien Smiltenē, Tepera trasē, pieteikušies vairāk nekā 60 dalībnieku – 43 tautas klasē un 20 krosā, ziņo autocross.lv.

Folkreisā viss sastāvs ir viens liels nezināmais, jo no 43 braucējiem aptuveni desmit varētu būt uzvaras pretendenti. Attiecīgi, prognozēt iznākumu ir īpaši sarežģīti, turklāt pirms gada tieši Smiltenes posms sarūpēja netipiskus rezultātus – uzvaru guva Raimonds Āboliņš, kuram tas bija pirmais un pagaidām pēdējais Folkreisa panākums.

Sacīkstei pieteikušies visi trīs Ziemas kausa godalgas guvušie braucēji Artis Biezais, Ermīns Vācietis un Raivis Biezais. Ziemas apstākļos par viņiem nebija šaubu – visi ir spēcīgi ledus braukšanas speciālisti. Taču, vai viņi ir tikpat neapturami arī vasaras režīmā? Noteikti favorīti, bet ne vienīgie.

Universālāki kareivji, kuri var būt līderos gan ziemā, gan vasarā, šķiet Ivo Gabrāns un Mārtiņš Spīķis. Ivi pērn sarežģītajā Tepera trasē guva otro vietu, cīnoties ar tehnikas problēmām, savukārt Mārtiņš šoreiz startēs ar Volvo S60 automašīnu, kura sevi demonstrējusi kā ļoti spēcīgs auto, arī , starp citu, pērn braucēju nogādājot uz Smiltenes posma pjedestāla.

Būs interesanti vērot, vai pēc ziemas sezonas fiasko uz uzvaru takas atgriezīsies pērn gan ziemas, gan vasaras sezonā neuzvarētais Māris Zālītis – ja mašīnu būs atguvusi sportisko formu, braucējs savu darbu izdarīs. Vēl favorītu sarakstam noteikti jāpievieno Sandis Džeriņš, Sandris Vigulis un Vladislavs Kozlovskis kuri vasaras sezonā var sarūpēt lielus pārsteigumus.

Par uzvaru kopējā ieskaitē spēkosies 43 braucēji. Cīņas būs ar papildieskaitēs. Aizmugures piedziņas mašīnu ieskaitē, jeb Klasikā, trīs dalībnieki – Andris Andersons spēkosies ar Kārli Kupču un Arti Lieljuri. Junioru kausā patīkams sešu jauno braucēju sastāvs, kurā galvenie favorīti būs Miks Gabrāns, Kristaps Kļava un Mairis Vigulis. Pavisam neprognozējami spēku samēri ir šā gada debitantiem – ziemā cīņu Folkreisā sākušais Ralfs Šantars var izrādīties ļoti ātrs, taču būs jātiek galā ar sacīkstes spriedzi un agresiju, kas Ralfu brīžiem ziemā nedaudz iegāza. Debitēs arī divas meičas – gados jaunās Marta Starka un Eva Evelīna Kļaviņa. Eva ir meita šā brīža Krosa komisijas autokrosa kausa līderim Aigaram Kļaviņam. Abi nesola brīnumus, taču uz pirmo sacīksti brauc ar sportiskām ambīcijām. Brīnumus nesola, taču tos varam sagaidīt no Martas. Viena no titulētākajiem Latvijas Folkreisa braucējiem Mārtiņa Starka meita ierodas Folkreisā ar pamatīgu ziemas un vasaras sprintu, kā arī kartinga pieredzi. Turklāt uzkrāta ne tikai pieredze, bet arī panākumu bagāža, jo no sprinta un kartinga sacīkstēm mājās vesti vairāki kausi. Starka būs ne tikai Junioru kausa, bet absolūtā vērtējuma spēcīga spēlētāja – ja tiks galā ar braukšanu barā un kontaktcīņām.

Ja par debitantiem, tad Smiltenē pirmo sacīksti piedzīvos arī Zigmārs Savickis – vēl viens ar šobrīd neprognozējamiem spēku samēriem.

Šogad veidojas īpaša cīņa ar komandu ieskaitē – pieteiktas deviņas komandas. Analizējot to sastāvu, ir skaidrs, ka neviena no komandām neizceļas ar īpašu supersastāvu, kas jau startā ļautu likt visas likmes tieši uz to. Tāpat nav neviena komanda, kuru jau sezonas sākumā varētu norakstīt – katrā ir braucēji, kas regulāri var nest lielākus vai mazākus kopvērtējuma punktus.

(image)
Foto: Fotogrāfs Olafs Ezertēvs

Arī krosā lieliski
Arī Krosa komisijas autokrosa kausa klasēs varens sastāvs. Gaidāms Open 4500 braucēju Jāņa Veģera un lietuvieša Pauļa Šniukas duelis.

Savukārt Krosa komisijas kausa pamatklasē 18 dalībnieki, kuri dosies cīņā par vienīgo uzvaru. Favorītu lomā Ļatvijas autokrosa čempionāta Open 2500 klases pārstāvji – ar pilnpiedziņas Subaru braucošais Aigars Bajārs, pilnpiedziņas Audi braucējs Armands Plūme, un ar aizmugures piedziņas prototipu braucošais Jānis Dreimanis, kurš šajā Smiltenes sacīkstē uzvarēja jau pērn. Togad otrais bija Armands Pārupe, kurš arī šogad ir kaujinieku sastāvā.

Priekšpiedziņu bataljonā ir tik ļoti spēkos līdzīgi un neprognozējami braucēji, ka prognozēt iznākumu viņu iekšējās cīņās ir sarežģīti. Būs intriģējoši vērot, ko vasaras režīmā varēs demonstrēt līderis pēc ziemas Kļaviņš, cik ātri būs Viesturs Plētiens, Māris Mardoks, Ģirts Kuzmanis un Dainis Krūmiņš, ko ar jauno mašīnu demonstrēs Juris Mesters, vai ziemā sākto panākumu sēriju turpinās Andrejs Freimanis, ko pirmajā vasaras krosā parādīs ziemā debitējušais Artūrs Šimins, cik ātra būs jaunā Ford Fiesta ar vēl vienu Folkreisa audzēkni Andi Lūsi pie stūres, cik ātrs būs debitants Raivis Ruiķis, ko pret jauno braucēju vilni spēs demonstrēt Juris Smilga… Ko pret priekšpiedziņām iesāks ar aizmugures piedziņas braucēji Ģirts Ķilpe, Andrejs Lajevskis un Arvils Bērziņš… Tik daudz jautājumu, un tikai viena diena – svētdiena – atbildēm!
Vairāk
<< < 6 7
...
50 > >>