Jaunumi

Kartingu sezonas 4. posms Smiltenē jau šo sestdien / Sākums / Prokart - kartinga sacensību seriāls Kartingu sezonas 4. posms Smiltenē jau šo sestdien / Sākums / Prokart - kartinga sacensību seriāls Vairāk
AUTOSPRINTS "Vasara 20019" Smiltenē 4.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive AUTOSPRINTS "Vasara 20019" Smiltenē 4.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive Explore official results of AUTOSPRINTS "Vasara 20019" Smiltenē 4.p., Car event 30 June 2019 Vairāk
Ingus Staško uz pjedestāla ekstrēmajā Igaunijas posmā - Go4speed Ingus Staško uz pjedestāla ekstrēmajā Igaunijas posmā - Go4speed Vairāk
Ingum Staško pjedestāls Igaunijas smago mašīnu autokrosā - 4rati Ingum Staško pjedestāls Igaunijas smago mašīnu autokrosā - 4rati

Foto: Autocross.lv

Aizvadīts Igaunijā, Hinsas trasē aizvadīts Baltijas kausa un Igaunijas čempionāta posms smagajām automašīnām. Igaunijas seriāla D12 ieskaitē otro vietu sasniedza Ingus Staško, bet labākais no mūsējiem Baltijas B6000 klasē – Jānis Kozlovskis, gūstot sesto vietu.

Latvijas braucējiem posms izvērtās īpaši sarežģīts tehnisku problēmu dēļ. D12 klasē Bruno Leimanis un Alvils Igovens izstājās jau pēc laika kontroles, problēmas risināja arī abi B6000 braucēji Kozlovskis un Dinārs Ramats.

Ingus Staško smagajā trasē aizvadīja lielisku finālbraucienu, sasniedzot otro vietu, tādā veidā atjaunojot iespēju cīnīties par Igaunijas čempionāta medaļām.

B6000 klasē Jānis Kozlovskis, kurš atgriezās Baltijas kausā pirmo reizi kopš 2017. gada, dienu sāka ar daudzsološu sniegumu, taču galvas blīves defekts lika izlaist otro kvalifikāciju, bet finālā neļāva aizvadīt pilnvērtīgu cīņu. Neskatoties uz problēmām Kozlovskis finālā no pēdējām starta pozīcijām aizcīnījās līdz ceturtajai vietai, taču motora karšanas dēļ bija spiests samazināt tempu, finišējot sestajā vietā. Dinārs Ramats līdzīgi – daudzsološi sākta sacīkste, taču finālā izstājās avārijas dēļ. Viņš iekļuva Kozlovska un Marta Heninga cīņā, kas noslēdzās ar sadursmēm un Dināra lidojumu valnī.

Sacīkste Hinsā bija visai ekstrēma, braucējiem piedzīvojot vairākas nopietnas avārijas, mašīnas degšanu un citas aizraujošas epizodes. Starp citu, savulaik Baltijas kausā dominējušais lietuvietis Audrjus Pilipavičs dienas gaitā cīnījās ar stūres mehānisma problēmām, kas neļāva sasniegt pilnvērtīgu rezultātu. Taču uzvara laika kontrolē bija pieteikums turpmākajiem posmiem. Sacensību sākumā gan bija daudz diskusiju, cik Pilipaviča mašīna ir atbilstoša tehniskajiem noteikumiem – Igaunijas tehniskie komisāri bija pret šādas mašīnas laišanu trasē, tomēr Latvijas un Lietuvas komandas pārliecināja, ka auto ir legāls.

Tikmēr Jānis Kozlovskis atzīmē, ka sezonas turpinājums Latvijas B6000 braucējiem sola daudz, atliek salikt kopā fināla rezultātus: “Mana mašīna ir tā saskrūvēta, ka es no tās nobijos. Laika kontrolē ātrums un skaņa bija tāda, ka nobraucu malā, jo domāju, ka kaut kas sāk jukt un brukt. Taču izrādījās, ka tobrīd viss bija kārtībā. Finālā sestā vieta ir derīgs rezultāts punktu ziņā, labi vismaz, ka tā. Mana komanda pēc blīves defekta atklāšanas metās mašīnai virsū, paveicot milzīgu darbu. Jātiek vaļā no šādām niansēm un sezona būs aizraujoša. Arī Dināram mašīna iet lieliski. Nāks pieredze, nāks rezultāti, tur viss būs kārtībā.”

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Vairāk
Autokross: Ingus Staško uz pjedestāla Hinsā  |  Autocross.lv Autokross: Ingus Staško uz pjedestāla Hinsā | Autocross.lv Teksts Vairāk
AUTOSPRINTS "Vasara 2019" Smiltenē 3.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive AUTOSPRINTS "Vasara 2019" Smiltenē 3.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive Teksts Vairāk
Smiltenes tehnikumam Elektrokartingu čempionātā trešā vieta! :: Ziemellatvija.lv Smiltenes tehnikumam Elektrokartingu čempionātā trešā vieta! :: Ziemellatvija.lv

Smiltenes tehnikuma kartinga komandai šā gada pirmās sacensības Madonā noslēgušās ar trešo vietu TeK klasē (elektrokartingu čempionātā) un divpadsmito vietu “ProKart kausa 2019” ieskaitē “TK Senior”.

Elektrokartu šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, vadīja 3.a transporta kursa audzēknis Raitis Plukšs. Karta mehāniķa pienākumi uzticēti Dāvim Beļevičam (3.a transporta kurss).

Mehāniskās piedziņas kartu vada 2.būvniecības kursa audzēknis Jānis Ričards Mauslis. Tehniskās rūpes par šo kartu uzņēmies 1.autotransporta kursa audzēknis Toms Skutāns.

Elektrokarta pilots priekšsacīkšu pusfinālā izcīnīja otro vietu. “Finālā karsto laikapstākļu dēļ radās tehniskas problēmas un paliku trešais,” stāsta Raitis Plukšs. “Motoram pietrūka jaudas. Gribētos izdarīt visu iespējamo, lai šīs sacensību sezonas kopvērtējumā izcīnītu augstāku vietu par trešo…”

Jānim Mauslim gūt labākus rezultātus šā gada pirmajās sacensībās traucējušas tehniskas problēmas.

Nākamās elektrokartingu sacensības notiks jau 7., 8. jūnijā Kandavā. “Jauniešiem viss vēl priekšā. Jāsakārto tehniskās lietas un jātrenējas. Pagaidām nekas nav zaudēts,” pirmās sacensības komentē skolotājs, Smiltenes kartinga pulciņa vadītājs Uldis Siliņš.

Jaunieši, kurus interesē tehniskā jaunrade un motorsports, aicinām Smiltenes tehnikuma kartinga komandā! Treniņi trešdienu pēcpusdienās, sporta kompleksa "Teperis" kartinga trasē.

Vairāk
Folkreisa un krosa vasaras atklāšanas posms - Go4speed Folkreisa un krosa vasaras atklāšanas posms - Go4speed Foto: Mārtiņš Skulte Vairāk
<< < 1 2
...
46 > >>