Kā smiltenieši būvē autokrosa trasi "Teperis".

Biedrības TSK "Smiltene" kluba biedri, fani un Smiltenes ceļinieku, elektriķu un koksnes pārstrādes uzņēmumi no 1997.gada attīsta, būvē, uzlabo autotrasi: māls, dolomīta izsijas, riepas, metāla barjeras, koka aizsargbarjeras un utt...

Trases vēsture no:

1994.gada - maija beigās autosportistam Ilmāram Recebam rodas ideja par trases izveidošanu.

1994.gada augustā -  Kādā vasaras dienā, braucot no peldes Niedrāja ezerā, autosportisti Ilmārs Recebs un Jānis Misiņš apstājās pie Kaupu cūku fermas un konstatēja, ka aiz tās ir cūku ganības, brikšņi un vieta aizaugusi ar krūmiem. Arī tuvumā esošais asfaltētais laukums likās noderīgs. 

 Izrādijās, ka zeme pieder Smiltenes lauksaimniecības tehnikumam, kas bija ar mieru to iznomāt sportistiem. Netērējot laiku un pieaicinot Valdi Vīgantu, viņi sāka nospraust trasi, novāca vecās dzeloņdrāšu sētas, izcirta krūmus, ar 29.arodvidusskolas buldozeru izveidoja trases reljefu. Darbus uzsāka 1994.gada augustā, un pēc pusotra mēneša kilometru garā trase bija kārtībā. Ilmārs Recebs bija riktīgs cīnītājs, pats veidoja trasi, piedalījās sacensībās. Tomēr viņam nebija viegli, jo strādāja pienotavā uz piena mašīnas. Darbs sākās agri no rīta un beidzās ap pusdienlaiku. Uz trasi tika tikai pēcpusdienā .

1994.gada 8.oktobrī - Trases atklāšanas sacensības bija veltītas Jāņa Receba piemiņai. Pirms sacīkstēm dalībnieku kolonna izbrauca cauri Smiltenei, skatītāji tad pirmo reizi redzēja arī bagijus. Smilteni pārstāvēja A.Bērziņš, J.Misiņš, A.Paulsons, N.Atars. Jāņa dēls Ilmārs Recebs, trīs gadus pēc kārtas bija Latvijas čempions GAZ-51 kravas automobiļu klasē, bet tagad braukšanas kārtībā ir tikai dažas šīs klases automašīnas.

1995.gada - ziemas un vasaras autokrosi kravas auto.

1996.gads - vasaras autokross kravas auto.

Tā trīs gadus Ilmārs Recebs ar draugiem arī darbojās, līdz pienāca gonka Zilākalna trasē pie Valmieras. Tolaik Zilākalna trasē bija paveikts daudz - krietni vairāk, kā pie mums. Sapulcējāmies tāds smilteniešu bariņš, izņemot Ilmāru, un spriedām, cik te ir skaisti, trase sakopta. Velns! Mums Smiltenē tā nav. Gribējām, lai tikpat patīkami būtu arī mūsu mājās. Tad arī radās ideja, ka jādibina klubs un jāiet Ilmāram palīgā.

Rodas ideja par autokluba dibināšanu, lai attīstītu autotrasi:

Ideja radās tāpēc, ka tajā laikā Zillākalna autotrase attīstījās un tur notika sacensības augstā līmenī, un viņiem palīdzēja Smiltenes 8CBR uzņēmums ar greideriem un trases blieti. Protams, ka mums Smiltenes autosportistiem gribējās, lai pie mums arī būtu laba sakopta trase, labi noorganizētas sacensības, jo mums tajā brīdī bija 10 autokrosa braucēji un tāpēc bija vēlme dibināt autosporta klubu un iet Ilmāram Recebam palīgā! Pēc kāda brīža lietas sāka bīdīties. Uzzināju, kur un kā viss jāreģistrē. Man pat viens no Rīgas sporta klubu vadītājiem aizdeva statūtus, lai zinātu, pēc kā vadīties.

1997.gada janvārī - Smiltenes autosportistiem, mehāniķiem un faniem Zilākalna ziemas autokrosa laikā radās ideja: dibināt Autosporta klubu "Smiltene" un maija mēnesī Kokneses autotrasē Latvijas čempionāta 1.posma sacensību laikā vienojoties par dibināšanas datumu jūnija mēnesī. 

1997.gada 12.jūnijā - Sanākot kopā autosporta, motorsporta sportistiem, mehāniķiem, atbalstītājiem un faniem tiek dibināta: Sabiedriska organizācija Tehniskais sporta klubs "Smiltene", kura darbības mērķis ir sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" autotrases un kartodroma uzturēšana, pilnveidošana un sacensību organizēšana. Jau ar pirmajām darbības dienām tiek domāts par trases pārbūvi atbilstoši visaugstākajiem drošības standartiem.

1997.gada 30.jūnijā piereģistrēja: Sabiedrisku organizāciju Tehniskais sporta klubs "Smiltene". 

Parakstam līgumu ar Smiltenes pagasta padomi par zemes nomu: autokrosa trases ierīkošanai un sacensību organizēšanai.

Sākam darbus pie autokrosa trases attīstīšanas, pagarināšanas un sakopšanas:

Sākumā reljefs bija tāds - trases vidū bija vairāki pauguri un trase gāja pauguriem pa ārpusi un skatītāji atradās trases vidū. Trases reljefs bija viļņains ar vairākām ieplakām (vietām smilts, vietām melnzeme, vietām kūdra, vietām smilšmāls un ļoti daudzās vietās ļoti augsts grunstsūdens līmenis, kas ir izmērcējis grunti, pārvērtis par purvu. Visiem līkumiem bija negatīvs profils, lai nepazaudētu vietu braucienā, tad braukt pareizi bija gar pašu līkuma iekšmalu - neizslīdot ārmalā.  Sākam darbus pie autotrases pagarināšanas (no 900 m - 1150 m), Niedrāja kalna līkuma izbūves, Pēdējā līkuma izbūves, Starta zonas izbūve un grāvja rakšana ūdens novadīšanai no starta zonas, pagaidu tualešu būvniecības un citiem labiekārtošanas darbiem. Lai varētu autokrosa automašīnas uzbraukt Niedrāja kalnā un nobraukt no tā, tad nācās ar frontālo iekrāvēju rakt grunti trases iekšpusē un vest uz Niedrāja kalna trases uzbrauktuvi un Niedrāja trases trases nobrauktuvi. Lai šos darbus veiktu bija nepieciešama ceļu būves tehnika: buldozers, greiders, frontālais iekrāvējs-ekskavators. Darbos palīdzēja - kluba biedri (autosportisti, mehāniķi, tiesneši un fani), uzņēmumi - Smiltenes 7 CP, Smiltenes tehnikums,  A/S 8CBR, Smiltenes dome, Smiltenes 29 AVS, Smiltenes elektrisko tīklu rajons, SIA "Jums" u.c.

Pirmā autokrosa sacensību posma organizēšana:

1997.gada 5. jūlijā - Sabiedriskā organizācija Tehniskais sporta klubs "Smiltene" organizē pirmās sacensības: Latvijas čempionāta 3. posmu autokrosā bagijiem un kravas automašīnām. Sacensību laikā bija iespēja vizināties virs Smiltenes ar helikopteru. Šis čempionāta posms pulcēja ļoti daudz skatītāju, kas liecina par sporta veida popularitāti. Arī prasmīgi noorganizētās atrakcijas tika novērtētas, kā izdevušās: visi varēja vērot vieglo auto kaskadieru autošovu ar visai pārgalvīgiem trikiem no Jēkabpils, piedalīties riepu velšanā, vizināties ar helipkoteru virs Smiltenes un gaidīt autokrosa noslēgumu, lai saņemtu pārsteiguma balvas no atbalstītājiem. Protams, svarīgākais bija vērot sacensības, just līdzi smilteniešiem, pārdzīvojot viņu neveiksmes, priecājoties par uzvarām. Latvijas čempionātā: kravas automašīnu klasē 1.vietu izcīnija mājinieks - Aldis Bērziņš, 5.vietā - Normunds Atars, 6.vietā - Aldis Ķilkuts un 8.vietā - Vairis Tralla. 6.grupas bagiju klasē 4.vieta - Didzis Čakārnis. Sacensību dienas vakarā, tumsā pirmo reiz norisinājās nakts autokross, tā kā Smiltenē nakts autokross vēl nebija bijis, skatītājus tas ļoti iepriecināja un varbūt pat atsvēra visas dienas oficiālo autokrosu. Nakts autokrosā:kravas automašīnu klasē  2.vieta - Aldis Bērziņš, 3.vieta - Ilmārs Recebs, 4.vieta - Normunds Atars, 5.vieta - Vairis Tralla.  Tie, kas bijuši aculiecinieki šīs sezonas norisēm Smiltenes autotrasē, mājup devušies gandarīti. Sacensību organizētāji ir ļoti pateicīgi visiem, kas atbalstīja šo pasākumu Smiltenē. Tas pierādija, ka šim sporta veidam ir jāvirzās uz attīstību. Arī nākamreiz kārtības uzturēšanai sacensību laikā netiks pieaicināts neviens cits, kā vien Smiltenes policijas darbinieki - par viņu darbu - "Cepuri nost"!

Turpinam darbus pie trases seguma stiprināšanas - daudzās vietās uzvedām granti, kas bija pieejama līkumu iekšmalās izrokot mazus dīķīšus, lai būtu uz kurieni novadīt rudens lietavu piegāztās peļķes. Lai stabilizētu purvaino trases pamatni, uz tās jau uzvedām un izlīdzinājām neskaitāmas mālainās augsnes kravas. Neatliekams darbs bija arī krūmju izciršana. Vietām traes līkumu ārmalās uzstādijām nolietotās kravas automašīnu riepas. Blakus asfaltētajam laukumam pļavā zemā mitrā vietā, kura ieaugusi krūmos - cērtam krūmus un rokam dīķi ūdens vajadzībai, lai būtu ūdens ņemšanas vieta trases laistīšanai.

1998.gada 7.februāris ziema - organizējam pirmo Ziemas kausa izcīņas 2. posmu autokrosā vieglajām un kravas automašīnām. Sacensību laikā bija iespēja vizināties virs Smiltenes ar helikopteru. 2000 cm3 klasē ar aizmugurējo riteņu piedziņu 8.vieta - Gundars Krūmiņš. Kravas automašīnu klasē 3.vieta - Ilmārs Recebs, 4.vieta - Normunds Atars, 5.vieta - Vairis Tralla un 6.vieta - Didzis Čakārnis.  Mājinieki taisa trasi, bet ļauj uzvarēt viesiem - un tas tiek teikts bez rūgtuma, jo lielākā uzvara ir pati trase, kuru atzinīgi novērtēja galvenais tiesnesis Ziedonis Vanters, izsakot priekšlikumu turpmāk piestrādāt par labu skatītāju drošībai. Jāpateicas skatītājiem, kuru bija pat vairāk nekā vasaras čempionāta posmā - ap 2000. Turklāt daudzi no viņiem uz ieejas biļetēm saņēma ļoti vērtīgas sacensību atbalstītāju balvas. Kaut arī bez speciāla pieteikuma, bet tādēļ kā pārsteigums bija helikopters no Rīgas, kas drošākos par attiecīgu samaksu viznāja virs ziemīgās Smiltenes.

Ziemas autokrosa laikā saprotam, ka turpmāk nevaram atļaut autokrosa laikā skatītājiem atrasties trases viducī, jo tas paliek ļoti bīstami, jo skatītāji brauciena laikā šķērso trasi.

Ziemā ar VTU Valmiera Smiltenes filiāles atbalstu ar viņu automašīnām vedam dolomītu izsijas trases seguma stiprināšanai no Dārzciema dolomītu karjeras un beram kaudzēs asfaltētajā laukumā.

Agrā pavasarī negatīvos līkumu profilus ar buldozeru pārveidojam par pozitīviem līkumu profiliem un ārmalās liekam kravas automašīnu riepas skatītāju drošībai.

Pavasarī ar Smiltenes MRS atbalstu ar viņu automašīnām vedam dolomītu izsijas trases līkumos. Ar Smiltenes 7 CP palīdzību izmantojot buldozeru izstumjam dīķi pie fermas, izstumto grunti izmantojam uzbēruman - ceļam no starta laukuma uz fermas kalnu.

1998.gada 4.jūlijā - Sabiedriskā organizācija Tehniskais sporta klubs "Smiltene" organizēja sacensības: Latvijas čempionāta 3.posmu autokrosā bagijiem un kravas automašīnām. Sacensības nesākām, kamēr skatītāji atradās trases vidū. Informators pa skaļruņiem informēja skatītājus, ka secensības nesāksies, kamēr viņi atradīsies trases vidū. Sacensību laikā bija iespēja vizināties gan ar zirgiem, gan ar helikopteru. Sacensību starplaikā norisinājās automašīnas ZAZ velšanas sacensības. kurās piedalījās ne tikai vīriešu (kungu) komandas, bet arī sieviešu (dāmu) komandas. ZAZ kausā 4.vietā - Ilmārs Recebs, 15.vietā - Ģirts Upītis, 18.vietā - Edgars Melnis. Kravas automašīnu klasē 1.vietā - Vairis Tralla, 6.vietā - Normunds Atars. 6.grupas bagiju klasē 6.vietā - Didzis Čakārnis. Taču paši aizraujošākie notikumi sākās pēc sacensībām. Autotrases teritorijā bija nakts zaļumballe no pulksten 22.00 un nakts autokross, kurš sākās 24.00. Nakts autokrosā ZAZ klasē 3.vieta -Ģirts Upītis, 4.vieta - Ilmārs Recebs. Kravas automašīnu klasē 1.vieta - Normunds Atars, 3.vieta - Jānis Misiņš. Bagiju klasē 2.vieta - Didzis Čakārnis. Laba mūzika un līksmība valdīja līdz rīta gaismai. Pateicoties Smiltenes policijas iecirkņa un ceļu policijas darbiniekiem, trasē un tās apkārtnē valdīja kārtība.

Pēc šīm sacensībām Autotrase "Teperis" septiņpadsmit trašu vidū ierindojās labāko piecniekā.

Sākam veidot skatītāju paaugstinājumus trases ārmalās. Pirmā līkuma iekšmalas pauguru ar buldozeru aizstumam uz trases vidu, lai izveidotu laukumu slēgtajam parkam. Otrā līkuma iekšmalas pauguru aizstumjam starp pirmā un trešā līkuma ārmalas vaļņiem, lai izveidotu skatītāju uzkalnu. Netālu no fermas izstumjam ar buldozeru dīķi ūdens ņemšanai, no izstumtās grunts izveidojam uzbērumu starp starta zonu un fermas kalnu, ar uzbērumu iegūstam šķērsli ūdens tecēšanai uz pēdējo līkumu.

1998.gada septembrī - Sabiedriskā organizācija Tehniskais sporta klubs "Smiltene" organizē pirmās sacensības: Latvijas čempionāta posmu un "Tepera" kausa posmu autokrosā vieglajām automašīnām. No Autosporta programmas Nr.1 žurnālista Aivara Irbes saņemam uzslavu, par to, ka Tepera trase ir pārvērtusies līdz nepazīšanai.

Rudenī mums rodas problēmas ar ūdens novadīšanu no pozitīvo līkumu iekšmalām un jāsāk pārrakt trasi ar ekskavatoru un ieguldīt caurules ūdens aizvadīšanai:

No 31.oktobra līdz 6.decembrim katru sestdienu un svētdienu notika autotrases un kartinga trases sakopšanas talkas. Nojaucām aploku, kas atradās vienā trases malā, kā arī uzcēlām žogu lielajam skatītāju laukumam. Trīs vietās pārrakām trasi, jo izrādijās, ka tās territorijā stājas ūdens. Tagad šājās vietās ieliktas notekcaurules. Bīstamajās trases vietās uzcēļām žogu - barjeru. Viesu tribīnei uzbūvējām pirmo kārtu, apbalvošanas pjedestālam uzbūvējām pamatus. Kartinga trases teritorijā tika izcirsti krūmi un bojātie koki. Ciršanas biļetes palīdzēja sagādāt Smiltenes sporta centrs. Lai paveiktu šos darbus paldies jāsaka: Smiltenes pagasta padomei par materiālu palīdzību, Valmieras VTU Smiltenes filiālei par pamatu pēdām, kuras izmantojām par pamatiem viesu tribīnei, Smiltenes MRS par tehniku un siltumtrases šahtām, no kurām tika izveidota viesu tribīne, SIA "Mid - Land" par palīdzību ar tehniku, Smiltenes 7 ceļu pārvaldei par tehniku un ceļa zīmēm, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam par tehniku.

1998.gada 14.novembrī Rīgā, Latviešu biedrības namā Tehniskajam sporta klubam "Smiltene" tika pasniegts kauss par sacensību organizēšanu 1998.gada sezonā. Mēs bijām pirmajā piecniekā, kuriem tika piešķirti lielie kausi. Lai iegūtu šo kausu, sezonas laikā tika vērtēta sacensību organizācija, trases segums, skatītāju drošība, balvu fonds. Jāatzīmē, ka Smiltenes trase nav nekādā mērā pārāka par pārējām četrām trasēm, kas veido labāko piecnieku. Smilteniešu sasniegums ir tas, ka mēs divu gadu laikā praktiski no nekā izveidojām tik labu trasi. Smiltenes trase ir atzīta par labāko republikā. Tas izskanēja arī Latvijas TV "Autosporta programma Nr. 1" 25.novembra raidījumā. Šis novērtējums liek mums arī nākotnē turēties līmenī, lai Smiltenē tiktu rīkotas interesantas, dalībnieku un skatītāju apmeklētas sacensības.

1999.gada 7.februārī organizējām Ziemas kausa 4. posmu autokrosā vieglajām un kravas automašīnām.

1999.gada 13.februārī pirmo reizi Smiltenes "Tepera" autotrasē Ziemas autosprinta standarta automašīnu sacensības. Sacensības norisinājās no pulksten 8.00 līdz vēlai pēcpusdienai, trasē devās 91 dalībnieks, kuru starplaikos kravas automašīnas un bagiji cīnijās par uzvaru Tepera kausa izcīņā.. Priekšas piedziņas klasē bez radzēm labākais jaunietis - Edgars Tralla, priekšas piedziņas klasē ar radzēm labākais jaunietis - Elvijs Haks, pilnpiedziņas klasē ar radzēm labākais jaunietis - Zigurds Kalniņš, dāmu konkurencē labākā - Vita Kalēja. Kravas automašīnu klasē 1.vieta - Ilmārs Recebs, 2.vieta - Andis Paulsons, 3.vieta - Aldis Ķilkuts. Bagiju klasē labākais - Andris Vorobjevs. Kravas automašīnu mehāniķu braucienā - 1.vieta Raitis Klāvs un 2.vieta - Armands Grišjānis.

Ziemas autokross - finansiāli veiksmīgs. Līdzekļus, kurus ieguvām ieguldijām trases pilnveidošanā. Jau marta mēnesī sākām gatavoties autokrosam, kas bija plānots 3.jūlijā. Uzbērām divus kalnus, kas uzlabo trases pārredzamību skatītājiem. Veicām meliorācijas darbus, Trases seguma veidošanai norakām un pārvedām veco BMX trasi, kas atradās pie stadiona. Veidojām dambi, rakām dīķus.

Gatavojamies 1999.gada 3.jūlija Latvijas čempionāta posmam autokrosā bagijiem un kravas automašīnām - ATCELTS.

1999.gada jūnijs - Latvijas automobiļu federācija pieņēma lēmumu: atlceltas visas sacensības un licenzēt no jauna visas Latvijā esošās autoporta trases.

Būt Smiltenē Eiropas standartiem atbilstošai starptautiskai autosporta norišu vietai.

1999.gada 15.jūlijā sagaidam Latvijas automobiļu federācijas trašu licencēšanas komisiju. Rezultāts ir tāds, ka, lūk, ar lieliem virsraksta burtiem varam rakstīt: BŪS AUTOSPORTS SMILTENĒ! Ir arī konkrēts datums - 26. septembris, kad šeit gaidīsim sabraucam sportistus vieglo automabiļu klasēs un tad vēl 17. oktobris, kad trasē dosies kravas automobiļi. Atlikuši divi mēneši, lai izpildītu prasības, kuras nu jau kā neatliekamas apzinājuši otrdienas licencēšanas komisija un paši mājinieki. 1150 metru garā Smiltenes trase no abām pusēm jāapjož ar vertikālu sienu viena līdz pusotra metra augstumā, tātad kopumā ap divu kilometru garš valnis betona stabu un smiltīm pildītu autoriepu izpildījumā. Īpaši nocietinātiem jābūt trases līkumiem, lai līdz 150 km stundā ātrumā traucošā sacīkšu mašīna avārijas gadījumā nepārlidotu pāri trases malai, un lai 2 līdz 3 tūkstoši skatītāju, kas parasti apmeklē autokrosus, būtu pilnīgā drošībā. Vēl daudz kā no tā nav. Netrūkst vienīgi pārliecības, ka viss tiks izdarīts un cerības, ka smiltenieši, kā arvien, nāks palīgā.

Pirmām kārtām ir aicinājums ikkatram: pameklēt un atgādāt nolietotās kravas automašīnu riepas un paraudzīties savā saimniecībā, vai kaut kur nemētājas liekas betona konstrukcijas vai stiepļu žogs. Ja kāds ved kravu uz Valmieru un atgriežas tukšā, lūgums no lielā autotransporta uzņēmuma VTU Valmiera, kas ir autoceļa Valmiera - Rīga malā, atvest kādu daļu smilteniešiem rezervēto nolietoto autoriepu. Atlikušajā laikā sestdienās un svētdienās un arī biežāk trasē tiks strādāts, tās būs talkas dienas, un Smiltenes televīzijā būs informācija, kad un cikos tiek aicināti talcinieki. Kontakttelefons visiem piedāvājumiem, jautājumiem, izziņām - 72702.

Ir iecerēts, ka nākotnē lielākā daļa skatītāju izvietosies mākslīgi radītos pauguros, no kurienes trase būs labi pārskatāma. To tagad ir jau divi. Trases teritorijā skatītāji varēs atrasties 6 metru attālumā no patlaban veidojamā vertikālā betona stabu un riepu vaļņa. Var prognozēt, ka šīs vietas īpaši populāras nebūs, jo skatu aizsegs augstais valnis, tāpēc skatītāji paši meklēs attālākos paugurus  un tas būs droši un ērti. 

Dažiem šķiet, ka biļešu tirgošanā gūtais ienākums ir pietiekams sacensību veiksmīgai novadīšanai. Ne katreiz. Sponsoru nauda un citi iekrājumi mūsu klubam tika iztērēti, gatavojoties nenotikušajām 3. jūlija sacensībām. Nauda protams zudumā nav gājusi, tā ir ieguldīta trases pilnveidošanā - bēda tikai tā, ka plānotā atdeve ieejas ienākumu veidā nav bijusi un tagad daudz kam jānotiek sabiedriskā kārtā. Tāpēc it visiem jāatgādina, ka Unibankas Smiltenes nodaļā ir TSK "Smiltene" konts. 

1999.gada vasarā veicam trases grandiozu pārbūvi - autoriepu novietošana trases ārmalās, vaļņu pārstumšanu un metāla barjeru montāža:

1999.gada jūlija mēnesī ar Smiltenes MRS un z.s. "Žagari" automašīnu atbalstu atvedām kravas automašīnu riepas vairāk kā 9000 gb. (GAZ, ZIL, MAZ, LAZ un Eiropas auto un piekabju) no Valmieras, Cēsīm, Raunas, Valkas un Siguldas. Automašīnas tika izmatotas, pa ceļam atpakaļ braucot bez kravas. Riepas tika šķirotas pa izmēriem un vestas ar 29 AVS automašīnas atbalstu uz trases ārmalām. Ar 7 CP greidera palīdzību tika nolīdzināts ārmalas valnis un pēc tam uz nolīdzinātās ārmalas novietotas riepas stabiņos pa 4 viena virs otras augstumā, viņas savstarpēji sasienot ar metāli stiepli un pēc tam pieberot viņās grunti ar frontālo iekrāvēju. Ļoti daudz cilvēku atbalstija riepu šķirošanu, montāžu (kluba biedri, tiesneši, jaunieši un ģimenes ar bērniem). Ātruma posma galos novietoti dzelzsbetona stabi, kas ierakti zemē 2 metri dziļumā, un uz kuriem uzvērtas autoriepas - tas viss kalpo trases drošībai.

1999.gada augusta mēnesī no autoceļa A2 Rīga - Veclaicene posmā Berģi - Langstiņi 3 km garumā demontētās metāla barjeras iekraujam Smiltenes MRS automašīnās un vedam uz trasi. Smiltenes MRS automašīnas veda uz Rigu kokmateriālus un atpakaļ uz Smilteni brauca tukšā un es sazinoties ar dispečeru sarunāju par metāla barjeru atvešanu. A/S 8 CBR atbalstija ar metāla barjerām un Smiltenes MRS ar transportu atvešanai. Metāla barjeras bija ar garumu 12 metri un vēl vajadzēja sarunāt garāmbraucošās automašīnas ar fiskaru, kas iekrautu metāla barjeras automašīnās, jo ne visām Smiltenes MRS automašīnām bija fiskars ar ko iekraut metāla barjeras. Vēl vajadzēja norobežot 2 brauktuves joslas, lai abas automašīnas būtu blakus viena otrai iekraujot.  Ar privātpersonas automašīnu atvedam no šī paša ceļa posma betona stabiņus uz kuriem montēsim metāla barjeras. Ar Smiltenes elektrisko tīklu rajona atbalstu ar GAZ-66 urbi urbjam zemē urbumus, kuros ieceļam betona stabiņus metāla barjeru montāžai. Sākam metāla barjeru montāžu starta taisnes ārmalā un līkumu iekšmalās. Demontējam Brutuļu  29 AVS mācību poligonā betona stabus ar metāla žoga rāmjiem  un pārvedam uz trasi. Uzsākam betona stabu montāžu žogam un montējam metāla žogu rāmjus starta taisnes ārmalā. 

Aicinam un sagaidam 1999.gada 17.septembrī Latvijas automobiļu federācijas trašu licencēšanas komisiju. Tas brīdis, ko es Vairis Tralla un mani domubiedri gaidīja un izsapņoja jau senis, tika fiksēts šo trešdien pievakarē. Šovasar bija jāsasparojas desmitkārt, un runa bija gan par Smiltenes trases tiesībām vispār būt, gan par lielo merķi izveidot to pēc Eiropā pieņemtiem standartiem. Ieraugot šo vietu patlaban, grūti atpazīt veco autosacīkšu trasi. Viss ir pārsteidzoši pārmainījies. Pamatīgi pārseigta bija pati autotrašu licencēšanas komisija, kurai trešdien bija jāsaka galavārds: "Nu lieliski!" Kaut ko tādu paveikt divu mēnešu laikā - fantastiski! Mēs pat nevaram rast salīdzinājumu ar citām trasēm Latvijā, varam tikai uzskaitīt tās, kuras no Smiltenes atpaliek un tad līderos paliek ... nu Ikšķile un tagad arī Smiltene. 

Otrdienas vakarā pirms sacensībām Tehniskā sporta kluba valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla kopā ar saviem palīgiem bijām uzaicināti uz Smiltenes televīzijas tiešraidi. Tas tāpēc, lai it visiem, un konkrēti katram, sacītu paldies par palīdzību un ar pilnu atbildību pateiktu, ka Smiltenes trase skatītājiem ir pilnīgi droša.

1999.gada 26.septembris - organizējam Latvijas čempionāta posmu autokrosā vieglajām automašīnām.

Latvijā  - 17 autotrases, no tām licenzētas - 9, tikai 5 notiek D-1 autosacensības. Tepera autotrase pirmā Latvijā, kurā uzstādītas metāla barjeras.

1999.gada 17.oktobris - organizējam Latvijas čempionāta posmu autokrosā bagijiem un kravas automašīnām. Sacensībās piedalijās arī  autosportisti no Igaunijas. "Šodien ir īsts, skatāms autokross." Svētdien notika pēdējās šīs sezonas sacensības Smiltenes Tepera autotrasē. Gribu atzīmēt, ka sacensību noorganizēšana un trases izveidošana ir milzīgs darbs, kurā man ļoti palīdzēja cilvēku kolektīvs, kas bez atlīdzības darbojās trases labiekārtošanā. Vēlreiz vēlos pateikties visiem, kas palīdzēja. Lai arī skatītāji bija nobijušies no aukstā vēja un kross nebija tik kupli apmeklēts kā iepriekšējais, tomēr atnākušie bija ļoti apmierināti, jo šis bija viens no interesentākajiem krosiem. "Trasē bija daudz "vāku" jeb "jumtu", vienubrīd bija pat reizē apgāzušies trīs bagiji. Intrigu sacensībās palīdzēja uzturēt arī no Igaunijas atbraukušie sportisti, kas pārliecinoši izcīnija pirmās divas vietas kravas automasīnu klasē. Aizvadītās svētdienas brāzmainais un aukstais vējš licis palikt mājās daudziem autosporta cienītājiem, to varēja manīt, vērojot ne visai bagātās skatītāju rindas sacensību trases malās. Aināra Baltā un Aivara Atara Piemiņas kausa izcīņā 2.vietā - Raitis Klāvs. Sacensības noslēdzas ar mīnuss zīmi, izdevumu vairāk, nekā ieņēmumu. 

Sakarā ar vairākām jau noorganizētām, bet zināmo apstākļu dēļ vasarā nenotikušām sacensībām TSK "Smiltene" pēdējo 3 sarīkoto sacensību kopsummā netiek ārā no finansu mīnusiem.  Oktobra sacensības faktiski tika apmaksātas tikai ar paša TSK "Smiltene" valdes priekšsēdētāja personīgā uzņēmuma naudu. Tāpēc tagad, sezonu noslēdzot, ir nedaudz rūgti: ir lieli plāni, ir daudz kas izdarīts, bet nauda, ak šī nauda - tā tomēr ir visa pamatā. Lieta tāda, ka Latvijas automobiļu federācija posmu rīkošanai uz vietām neiedod ne lata, kaut gan jebkurš tehnisko sports veidu klubs, kas grib pie sevis organizēt autosporta sacensības, veic federācijas biedru maksas katru gadu.

"Noslēgusies ļoti smaga sezona. Ar katru sacensību reizi atklājas arvien vairāk vajadzību un nepadarītu darbu. Es Vairis Tralla esmu nonācis pie secinājuma - lai Smiltenē tehniskais sports varētu veiksmīgi attīstīties, ir jāpanāk kardinālas pārmaiņas gan mūsu kluba, gan sacensību organizēšanas darbā." Tāpēc visi, kuriem rūp šī attīstība, ceturtdien pulcējas Smiltenes 29 arodvidusskolas aktu zālē uz pilnsapulci. Dienas kārtībā bija trīs gadu darba pārskats, debates un valdes pārvēlēšana.

  Ceturtdien 29.oktobrī visai rūgts bija TSK "Smiltene" valdes priekšsēdētāja V.Tralla 3 gadu darba pārskats TSK "Smiltene" pilnsapulcē. Bet kad sapulces darbība nonāca līdz jauna valdes priekšsēdētāja vēlēšanām, izrādijās, ka nav par ko balsot. Nu kurš tad vēlēsies ņemt tādu slogu plecos! Vairis ir sācis, nu arī jāturpina, finansu problēmām jārod jauni risinājumi. Varbūt cita sezona būs ražīgāka, un tās meti būs zināmi pavisam drīz.

1999.gadā starp astoņām trasēm - labāko četriniekā. Trase nepārtraukti tiek attīstīta un pilnveidota, gan skatītājus, gan sportistus, ierodoties Smiltenē, katru reizi sagaida patīkami pārsteigumi.

2000.gada februārī - "Smiltenes trasei novēlu - tikai uz priekšu! Man patīk šī vieta, jo tur ir laba aura. Smiltenē ir gaiši, labi, smaidīgi un labestīgi cilvēki - autosporta līdzjutēji, kuri apmeklē un vēro krosus, neskatoties uz laika apstākļiem. Lietus vai sniegs - viņi ir klāt. Tā arī turpināt", autokrosa sezonas izdošanos vēl Smiltenes "Tepera" autotrases galvenais informators valmierietis Elmārs Kokins.

"No 2000.gada veiksmīgas sezonas norises ir atkarīgs viss trases tālākais liktenis. Ja spēsism finansiāli veiksmīgi noorganizēt sacensības, tad trase tiks pilnveidota gan seguma, gan skatītāju ērtību ziņā, gan arī tiesnešu mājas celtniecībā un teritorijas iežogošanā. Apstāties nedrīkst. Lai arī valda uzskats, ka trase pašlaik ir laba diezgan, šādai nostājai nav nākotnes. Trasei jāpilnveidojas," uzskata V.Tralla.

2000.gada 6.februārī Smiltenes kartingu trasē kopīgi ar Smiltenes sporta centru rīkojam meistarsacīkstes autoamatieriem - piedalijās jaunieši un pieaugušie.Jauniešu klasē uzvaru izcīnija mierkalnietis Jānis Aleksejevs, 2.vietā - Edgars Tralla, 3.vietā - Ingus Krieviņš. Priekšas piedziņas klasē bez radzēm uzvaru izcīnija mierkalnietis Andris Aleksejevs, 2.vietā - Jānis Aleksejevs, 3.vietā - Edgars Tralla. Priekšas piedziņas klasē ar radzēm uzvaru izcīnija smiltenietis Raivis Kuzmins, 2.vietā - Elvijs Haks, 3.vietā - Māris Žeļezkins. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Guntis Sembergs, 2.vietā - Agnis Rainbahs, 3.vietā - Māris Pavasaris. Sporta automašīnu klasē uzvaru izcīnija Jānis Tauriņš, 2.vietā - Elvijs Haks, 3.vietā - Jānis Cīrulis.

2000.gada 10.februārī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.1 gaidāmajam autokrosam 12.02.2000.: trases shēma, apmekletāju drošības prasības, atbalstītāju saraksts, info raksts par iepriekšējo posmu sportistu veiksmēm, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības darbiem, trases sezonas sacensību kalendārs, meistarsacīkšu rezultāti, trases attīstības nākotnes plāni.

Autokross nav ezis, ziemā neguļ!

2000.gada 12.februārī "Asmers" ziemas kausa izcīņa autokrosā 2000 3.posms vieglajām un kravas automašīnām.

2000.gada 29.aprīlī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.2 gaidāmajam autokrosam 01.05.2000.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, Latvijas autokrosisti dominē Eiropas čempionātā, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības darbiem, trases sezonas sacensību kalendārs, sezonas prognozes.

Kas ir laimīgākais cilvēks? Tas, kurš prot sajust cita sasniegumus un par otra laimi priecājas kā par savu. (Gēte)

2000.gada 1.maijā organizējām Latvijas čempionāta 1.posmu autokrosā vienlaikus ar 1.posmu Baltijas kausā bagijiem un kravas automašīnām, kā arī VAZ un ZAZ kausa izcīņa. Autosportisti pirmo reizi trases vēsturē veica grandiozu parādes braucienu no trases uz Smiltenes pilsētas centra ielām: autotrase - Valkas iela - Gaujas iela - Baznīcas laukums (apkārt baznīcai) - Marijas iela - Gaujas iela - Krāsotāju iela - Daugavas iela - Valkas iela - autotrase. Sacensībās piedalijās arī autosportisti no Igaunijas. 

Trases apkārtnes un tās seguma pilnveidošanā paveikts ievērojams darbs:

Autotrase "Teperis" ieguvusi jaunus vaibstus. No sacensības uz sacensību cenšamies autotrasi uzlabot un pilnveidot. Aizvadītā starplaika lielākie darbi ir skatītāju kalna izveidošana, trases seguma nostiprināšana un metāla barjeru montāža - uzstādīšana, stāsta tehniskā sporta kluba "Smiltene" autotrases "Teperis" distances priekšnieks Edgars Bīnerts. Līdz brīdim, kad Smiltenes autotrase būs izveidota tāda, kādu to vēlētos redzēt skatītāji, sportisti un sacensību organizatori, darāmā vēl daudz. Ir darbi, kuri jau zināmi un veicami, bet ir arī tādi, kuri rodas darba gaitā. Viens no nosacījumiem, lai Smiltenes autotrasē trauktos Divīzijas - 1 braucēji, bija trases seguma sakārtošana atbilstoši visām prasībām. Pateicoties Alūksnes Ceļa pārvaldes pretimnākšanai ar A/S 8CBR atbalstu atvedām 600 cm3 dolomītu izsiju no Dārzciema dolomīta karjeras, ar 29 AVS atbalstu izveidojām skatītāju kalnu aiz 1 līkuma mežmalā, kur vienlaikus varēs uzturēties 500 skatītāju un nolīdzinājām smilšu vaļņus, lai trase būtu pārredzamāka, ar kluba biedru atbalstu uzcelām tualeti meža malā pie asfaltētā laukuma, kurā ir 18 atsevišķas kabīnes. Ar Smiltenes elektrisko tīklu rajona atbalstu turpinājām darbu pie metāla barjeru uzstādīšanas. Aiz tramplīnkalna izrakām 2 dīķus, kas nodrošinās lietus ūdeņu noteci un izveidojām jaunu iebrauktuvi trasi pakalpojušai tehnikai, jo norakām smilšu kalnu pie sekretariāta ierobežojošā žoga un nolīdzinājām, darbos ar tehniku palīdzēja 7 CP un VTU Valmiera Smiltenes filiāle. Trases pilnveidošanas darbos palīdzēja: SIA "AILA", SIA "TĀLĒNI", SIA "MURDS", Smiltenes tehnikums, LKS "Vidzemes spēks" un kluba biedri.

2000.gada 11.jūlijā tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.3 gaidāmajam autokrosam 16.07.2000.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, trase ieguvusi jaunus vaibstus, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attītības darbiem, trases sezonas sacensību kalendārs, pateicība par palīdzību trases pilnveidošanas darbos, iepriekšējā posma rezultāti.

2000.gada 16.jūlijā organizējām Latvijas čempionāta autokrosā vieglajām automašīnām 3.posmu Divizijai - 1, 4.posmu 1400 cm3 un 2000 cm3. Sportisti vērtējumā: ka trase tiešām ļoti laba, tādā var pat Eiropas čempionātu rīkot, segums gan drusku pa mīkstu, lai tas ilgi būtu labs, to droši vien var labot ar kaut kādu ķīmiju, ar kuru jāpapildina dabiskais segums. Smiltenes trase sportistu vērtējumā ir tagad uzreiz aiz Bauskas "Mūsas" trases Bauskā, atzīst "Divizijas -1" līderis Andris Dambis. Līdzīgi trasi raksturo arī Uģis Traubergs, viņš apstiprina, ka Smiltenē ir normāla krosa trase. Organizatori daudz strādājuši, tāpēc arī rezultāts labs. Tādu segumu kā Eiropā mēs Latvijā nekad nedabūsim, viss pārējais daudz neatšķiras. "Priekš Latvijas lieliska trase" teic viens no Eiropas ātrākajiem krosa braucējiem.

Eiropas elpa Smiltenē. Par Smiltenes posma uzvarētāju kļuva Eiropas čempionāta vicelīderis Andris Dambis, kurš uzvarēja divos no trim braucieniem, bet vienreiz pirmais un otrais kopā bija Eiropas čempionāta līderis Uģis Traubergs. Trešo vietu ieņēma Aldis Zēbergs.

Kopš iepriekšējā autokrosa trasē ir uzbūvēta viesu tribīne un sporta automašīnu mazgātuve, tiek veidots skatītāju kalns, lai jebkuram skatītājam būtu pārskatāma visa trase. Autokrosa trases iekšpusē veidojam trasi - velosipēdiem ar blakusvāģiem.

2000.gada 30.jūlijā Latvijas čempionāta posms kartingiem. 

No vēstures arhīva:

1970.gada jūlija mēnesī Smiltenes kartodromā tikās labākie sporta biedrības "Vārpa" kartingisti, lai cīnītos par ceļojošo kausu komandām un individuāli. ...pirmie cīņā devās zēni ar 50 cm3 kartingiem...  Smiltenieši Jānis Žīgurs un Modris Ērglis ieņēma attiecīgi 2. un 3.vietu. 125 cm3 klasē - trešais Romualds Moisejs (Smiltene). 175 cm3 klasē startēja trīs smiltenieši un izcīnija visas trīs godalgotās vietas. Par uzvarētāju un "Vārpas" čempionu kļuva Ansis Bomis, otro vietu izcīnija Zigurds Rocis, trešo - Ojārs Steģis. "Darba Karogs", 1970.gada 25.jūlijā.  

2000.gada 6.septembrī žurnāls AutoLats par autokrosa fināliem Smiltenē 10.septembrī: prognozes pa sportistiem.

2000.gada 9.septembrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.4 gaidāmajam autokrosam 10.09.2000.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, dalībnieku saraksts, trīs čempioni jau noskaidroti, kā sezonu vērtē Smiltenes autosportisti, bez entuazistu palīdzības neiztikt. Noskaidroti 3 čempioni: klasē Divizija - 1 Andris Dambis, 1600 cm3 klasē - Jānis Bogdanovičs un Klasika 2000 cm3 klasē - Aivis Egle.Smiltenes autosportisti sezonu vērtē dažādi: Raivis Kuzmins - šosezon piedalās tikai divos posmos Valmierā un Smiltenē, Aldis Bērziņš - cerība, ka'nākamajā sezonā VAZ markas auto atdalīs no Toyotām, jo konkurēt ar šīm mašīnām trasē nav iespējams, Raitis Klāvs - veiksmīgākais starts Priekulē, kur izcīniju Priekules kausu, Dainis Gavars - esmu piedalījies tikai divos posmos Valmierā un Smiltenē, Andris Jurciņš - iecerētais nav zaudēts, jo priekšā vēl posms un viss var mainīties, Raitis Gailītis - šogad esmu braucis tikai Smiltenē un jātur īkšķis par visiem smilteniešiem, kuri piedalīsies sacensībās, lai viņus nepieviļ tehnika.

"Kā vienmēr no sacensībām līdz sacensībām Smiltenes autotrasē "Teperis" brīvajā laikā darbojās virkne entuazistu, bez kuru palīdzības trases pilnveidošana nebūtu iespējama. Īpašs paldies: Smiltenes MRS un personīgi Imantam Ūdrim par palīdzību ar materiāliem viesu tribīnes būvniecībā; Smiltenes 7.ceļu pārvaldei un personīgi Edgaram Salmanim par palīdzību ar tehniku; Smiltenes 29.arodvidusskolai un personīgi Dainim Morozam par palīdzību ar tehniku, Smiltenes tehnikumam un personīgi Andrim Miezītim par palīdzību ar būvmateriāliem automazgātavas vietas ierīkošanā; SIA "Aila" un personīgi Jurim Mellēnam par palīdzību ar būvmateriāliem; Lauksaimniecības kooperatīvai sabiedrībai "Vidzemes spēks" un personīgi Andim Skrastiņam par palīdzību ar autotransportu; "VTU Valmiera" Smiltenes filiālei un personīgi Ilgonim Runcim par palīdzību ar autotransportu; SIA "CNR Produkts" un personīgi Rihardam Lapacinskim par palīdzību ar tehniku; Smiltenes elektrisko tīklu rajonam un personīgi Jānim Bikiņam par palīdzību ar tehniku.

2000.gada 10.septembrī Latvijas autokrosa čempionāta noslēguma posms vieglajām automašīnām un "Tepera" kausa izcīņa bagijiem. Sacensības velosipēdiem ar balkusvāģiem ekipāžām - "Super Velo". Svētdien uz starta izgāja trīsdesmit veloblakusvāģu ekipāžas. Pārtraukumos - Papildinot tradicionālo "greideru gonku", pirmo reizi Latvijā notika sacensības velosipēdiem ar blakusvāģi! Smiltenes apkārtnē šādas sacensības jau kļuvušas populāras, startē apmēram 20 ekipāžas, izveidota sava trase autokrosa trases iekšpusē. Varbūt tieši šeit mēs ieraudzijām nākamos Serģi un Rasmani! Sīvā cīņā veloblakusvāģu klasē uzvaru izcīnija smiltenieši Jānis Liepiņš un Mārtiņš Purmalis.

Kā vienmēr no sacensībām līdz sacensībām Smiltenes autotrasē "Teperis" brīvajā laikā darbojās virkne entuazistu, bez kuru palīdzības trases pilnveidošana nebūtu iespējama. Paldies: Smiltenes MRS par palīdzību ar materiāliem viesu tribīnes būvniecībā, Smiltenes 7 ceļu pārvaldei ar palīdzību ar tehniku, Smiltenes 29 arodvidusskolai par palīdzību ar tehniku, Smiltenes tehnikumam par palīdzību ar dzelzsbetona paneļiem automazgātavas ierīkošanā, SIA "AILA" par palīdzību ar būvmateriāliem, lauksaimniecības kooperatīvajai sabiedrībai "Vidzemes spēks" par palīdzību ar autotransportu, VTU Valmiera Smiltenes filiālei par palīdzību ar autotransportu, SIA "CNR Produkts" par palīdzību ar tehniku, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam par palīdzību ar tehniku. 

2000.gada 28.oktobrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.5 gaidāmajam autokrosam 29.10.2000.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, jānoskaidro viens čempions, trasē izbrauks bobiki, Baltijas čempionātā uzvar latvieši, intervijas ar Smiltenes autosportistiem, sacentīsies veloblakusvāģu klases.

2000.gada 29.oktobrī Latvijas čempionāta noslēguma posms bagijiem un kravas automašīnām, kā arī Vasaras kausa izcīņas posms ZAZ automašīnām un Tepera kausa izcīņa UAZ (bobiem) jeb T2 - 5000 klasē. Sacensības atklāja lielgabala šāviens! Centāmies, lai katrs autokross paliktu atmiņā ar kaut ko īpašu.Tradicionāli autokrosa braucienu starplaikos sacensties devās veloblakusvāģu ekipāžas - jauni smiltenieši, kuri saviem spēkiem konstruējuši šos savdabīgos sporta velosipēdus.

Svētdien neskatoties uz drēgnajiem laika apstākļiem notika šīs sezonas noslēdzošais autokross. Kā atzina skatītāji šis bija visskatāmākais sezonas kross. Par to bija parūpējušies sportisti, kas sacensībās pārstāvēja dažādas automašīnu klases  - uz startu devās "Klasikas", ZAZ, kravas auto, sestās un septītās grupas bagiji, kā arī pirmo reizi UAZ automašīnu braucēji. Neiztrūkstoši līdz ar krosistiem savā - supervelo trasē devās arī Smiltenes zēni - veloblakusvāģu ekipāžu braucēji.

Atzīta par labāko trasi valstī:                                                                                                                                                                                                                        2000.gada sezonā Smiltenes autotrase "Teperis" atzīta par Latvijas labāko trasi. LAF KROSA KOMISIJA pasniedza balvu TSK SMILTENE  Par ieguldījumu autokrosa attīstībā 2000.gadā. Šogad piešķīrām divas balvas par lielāko ieguldījumu trases attīstībā. Divās trasēs - gan Ikšķilē, gan Smiltenē - ticis ieguldīts vislielākais darbs. Tās bija visvairāk pilnveidotas, uzlabotas gan no braukšanas apstākļu, gan no skatītāju drošības viedokļa. Mēs vienkārši vērtējām, kurās trasēs ir ieguldīts visvairāk darba, un neapšaubāmi tās bija šīs divas trases. Neteiksim, ka pārējās nekā nedarīja, visi kaut ko dara, bet šeit darbs bija īpaši redzams, vērtē Laf Krosa komisijas priekšsēdētājs Aigars Nitišs. Viņš atzīst, ka smiltenieši nedrīkst apstāties pie paveiktā un ka tikpat veiksmīgi aizsāktais jāturpina. Vispirms jau paldies visiem sponsoriem, atbalstītājiem un skatītājiem. Tikai pateicoties viņu atbalstam mūsu ieceres pamazām īstenojas. Ja šāda sadarbība veidosies arī nākotnē, tad droši varu apgalvot, ka turpināsim trases pilnveidošanu, lai līdzjutēji Smiltenē varētu vērot arī Eiropas mēroga sacensības.

Smiltene, Tepera trase - Braucēju ļoti iemīļota sacensību vieta - gan pāris garas taisnes, gan viltīgs līkuma un tramplīna savienojums, gan ļoti asa izeja finiša taisnē ...

2001.gada ziemas mēnešos norisinās Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem.

2001.gada 7.janvārī norisinājās Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem 2.posms piedalijās 20 dalībnieki. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Aivis Bleikšs. Jauniešu klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Cīrulis. Aizmugures piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Vairis Tralla. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Aivis Bleikšs.

2001.gada 7.janvārī norisinājās Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem 4.posms, šoreiz piedalijās mazāk dalībnieku. Pieļaujam, ka sportisti nav bijuši pārliecināti par trases gatavību startiem, jo pēc atkušņa ledus un sniega krājumi bija stipri padiluši. Tomēr atbraukušajiem nebija jānožēlo, jo pateicoties smiltenieša Jāņa Haka entuazismam, autoamatieriem trase bija īsts auto vadīšanas mākas pārbaudījums. Jānis ar paškonstruētu ūdens laistāmo agregātu trīs dienu laikā izveidoja trasi, kuras segums slīdēja ne pa jokam. Jauniešu klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Aleksejevs. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Raivis Kuzmins. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Andris Aleksejevs. Aiznugures piedziņas klasē uzvaru izcīnija Vairis Tralla.

2001.gada 14.janvārī norisinājās Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem 5.posms. Jauniešu klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Aleksejevs. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Rezins. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Andris Aleksejevs. Aiznugures piedziņas klasē uzvaru izcīnija Andris Aleksejevs.

2001.gada 8.februārīī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.6 gaidāmajam autokrosam 11.02.2001.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sezonas čempioni kopvērtējumā, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības plāniem, trases sezonas sacensību kalendārs, sezonas 1.posms aizvadīts, amatieru sacensībās izvirzās līderi.

2001.gada 11.februārī Ziemas kausa izcīņas 2.posms vieglajām un kravas automašīnām.

2001.gada 29.aprīlī Latvijas čempionāts autokrosā sezonas atklāšanas posms bagijiem un kravas automašīnām, Latvijas kausa nosleguma posms ZAZ automašīnām, Tepera kausa izcīņa VAZ klasika un UAZ automašīnām. Septiņas klases, septiņi fināla starti un septiņi fināla finiši, tik daudzas automašīnu klases Smiltenes trasē vēl netika startējušas. "Daudzi neticēja, ka vienā sacensību dienā to reāli varēsim izdarīt, tomēr līdz pulksten pieciem pēcpusdienā braucieni bija beigušies, un visi interesenti varēja doties skatīties hokeja čempionātu". Sacensību braucieni beidzās ap 17.00.

Veicam grandiozus darbus trasē:

Izrakti divi lieli dīķi, kas nodrošinās ūdens savākšanu no trases un novērsīs tās izmirkšanu, tādēļ sacensības varēs risināties jebkādos laika apstākļos. Meža malā starp abiem skatītāju kalniem iebūvēta caurteka, kas novada ūdeni no dīķiem un trases. Trases posmā no pēdējā līkuma līkuma līdz pirmajam līkumam uzbērts apmēram 30 centimetrus biezs mālu slānis. Pēdējā līkuma dīķis savienots ar jaunizrakto pirmā līkuma dīķi, kas neļaus applūst pēdējam līkumam. Trase izveidojusies sausāka, cietāka un līdz ar to ātrāka. Šie grandiozie darbi paveikti pateicoties A/S 8CBR, Smiltenes novada domei, SIA VTU Valmiera Smiltenes filiālei, 29 arodvidusskolai, A/S "Virši-A",    Smiltenes 7 CP, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, kluba biedriem un atbalstītājiem.

2001.gada 8.jūlijā Latvijas čempionāts autokrosā vieglajām automašīnām. Oficiālais "Opel" pārstāvis Latvijā - "Hansa AUTO" - uz autokrosu bija atvedis divas jaunas automašīnas "Opel Zafira" un "Opel Corsa", apskatei automašīnas bija novietotas zem lielas, dzeltenas telts. Divi laimīgie skatītāji ar tām pat aizbrauca līdz savām mājām Alūksnes rajonā. Paši sēsties pie stūres viņi varēja tikai ar nosacījumu, ja neatradās alkohola reibumā. Svelme bija tik liela, ka viena daļa sacensību fanu bija izlēmuši krosu neapmeklēt. Cilvēkus var saprast, bet viņu lēmums sacensību organizatoriem radījis virkni problēmu.

Kā rīkoties situācijā, kad sacensību izmaksas ievērojami pārsniedz par biļetēm ietirgoto summu? Viens no risinājumiem, kuru apsver sacensību organizatori, ir nākamajā sezonā samazināt sacensību skaitu.Smiltenē īpaši vasarā ir ļoti blīvs sporta pasākumu kalendārs. 

Nākas secināt, ka ar katru autokrosu palielinās izmaksas, bet ieņēmumi nepalielinās, līdz ar to, ir jāsāk pārdomāt plānojot nākamajam gadam sacensību kalendāru. Ja notiek daudz autokrosu sezonā, tad skatītājs var izvēlēties un varbūt pat izlaist šo un apmeklēt nākamo. Veicam aptauju par sacensību biežumu, biļešu cenām, vai kaut kas neapmierina sacensību organizācijā, un galvenais, kā kopīgiem spēkiem šīs problēmas varētu risināt, lai sacensības autotrasē "Teperis" neapsīktu. Aptaujātie vēlas lētākas biļetes un vairāk izklaides. Skatītājiem patīk, lai vienā braucienā ir pēc iespējas vairāk dalībnieku. Skatītāji vēlas lētākas biļetes, bet mēs nevaram atļauties samazināt cenu, tāpēc būs piedāvājums: mēnesi pirms sacensībām lētākas biļetes, divas nedēļas pirms sacensībām mazliet dārgākas un sacensību dienā standarta cena. 

Trasē pēc jau pavektā milzīgā darba nedrīkstētu pieļaut nekādā gadījumā, turpināt rīkot sacensības, bet līdzekļu trūkuma dēļ pilnībā atteikties no sacensību vietas un apkārtnes pilnveidošanas un attīstīšanas. Pieļauju, ka arī šāds izmisuma solis nedos vēlamo rezultātu, jo ne jau tikai skatītāju pēdējā laikā rīkotajos krosos kļuvis mazāk. Finansiālu grūtību dēļ sarūk arī sportistu skaits. To var novērot gan Smiltenē, kur sportošanu pārtraukuši vairāki autosportisti, gan arī valstī kopumā. Ja 1999.gadā vienā automašīnu klasē bija sešdesmit braucēju, tad šodien viņu skaits sarucis līdz divdesmit četriem sportistiem.

Pārdomas par Tepera trasi:

      Atsaucoties aicinājumam dot atsauksmes par "Tepera" autotrasi Smiltenē - nolēmu piedalīties šajā domu apmaiņā ar citiem laikraksta "Ziemeļlatvija" lasītājiem. Smiltenes Tepera autotrase pēc dažādiem rādītājiem un drošības noteikumiem ir viena no visdrošākajām un pārskatāmības dēļ arī interesantākajām Latvijā. Šis kolosālais darbs ir radīts tikai un vienīgi cilvēku atpūtai un priekam. Apbrīnojama ir to cilvēku izdoma, drosme, enerģija, strīdi un nesaskaņas, kas nenovēršami radās šī milzīgā apjoma darbu veikšanas gaitā. Bet mēs dzīvojam motoru laikmetā, tāpēc šī trase bija ļoti vajadzīga. Šo ideju ģenerators ir Trallas kungs. Viņš arī šo trasi gadu no gada pilnveido, uzlabo, modernizē. Vienkāršam skatītājam no malas pat grūti iedomāties, kādas brigādes šo darbu ir veikušas, kas projektēja, apstiprināja, finansēja. Smiltenes nelielajam iedzīvotāju skaitam šis vērienīgais autodroms varbūt ir par lielu, bet mazāks jau nevarot būt. Lai iekļautos kopējā sacensību apritē, trasei izmēru ziņā jāatbilst zināmiem standartiem. Smiltene var lepoties ar šo lielo atpūtas kompleksu. Par to liecina tas, ka sacensību dienās te iebraucēju no citurienes ir vairāk nekā pašu smilteniešu. Ja tie simti tūkstoši kubikmetru zemes, kas veidojot trasi, bija jāpārvieto, būtu jāapmaksā pēc patiesās tāmes, tas nekad netiktu izdarīts, šodien mums šīs trases nebūtu un tur joprojām stāvētu nevienam nevajadzīgs pustuksnesis.Tāpēc vēl un vēl jāuzteic šo darbu organizētāji un izpildītāji, kuri sabiedriskā kārtā, ziedojot brīvo laiku, bendējot nervus un veselību, lūdzot un ubagojot kādus grašus no nedaudziem turīgākajiem smilteniešiem, pūlējās, lai šis darbs neapstātos, to darot vispārības labā. Kā mēs pateiksimies par šo lielo darbu? Vienīgā pateicība būtu vienmēr kuplākā skaitā apmeklēt šīs aizraujošās, tik retās sacensības. Pazīstu daudzus, kuri šīm sacensībām gatavojas kā svētkiem un tur pavada visu dienu. Žēl, ka šādi pasākumi tiek rīkoti reti - tikai divas, trīs reizes gadā. Ja Rīgā un Bauskā šādas sacensības rīko vai ik svētdienu, tad Smiltenē tās būtu jārīko vismaz reizi mēnesī. Mēs gandrīz visi braucam ar mašīnām, tāpēc arī visiem būtu jāredz un jāatbalsta šie pasākumi, jāpiedalās šajā grandiozajā izrādē, kas skatītājus ieintriģē, izklaidē, relaksē un uzjautrina. Asaras birst no jautriem smiekliem, ja kāds sacensību trasē iebuksē otram dibenā vai apmet kūleni. Lūgsim turpmāk biežāk rīkot šādas sacensības gan jauniešiem, gan sievietēm, tāpat īstiem vīriem un arī pensionāriem bez vecuma ierobežojuma.  Alberts Mednis, Goda meistars.

2001.gada 14.oktobrī Latvijas čempionāts autokrosā sezonas noslēguma posms bagijiem un kravas automašīnām, Latvijas kausa noslēguma posms ZAZ automašīnām, Tepera kausa izcīņa VAZ klasika un UAZ automašīnām. Pirmo reizi autokrosa sacensībās Smiltenē startēja arī apvidus automašīnu braucēji.Džipu automašīnu braucēji piedalīsies vienā klasē kopā ar UAZ braucējiem. Sacensībās piedalijās līdzšinējo maču vēsturē viskuplākais dalībnieku skaits. Septiņās klasēs startēja 77 dalībnieki. Visvairāk startēja 2000 cm3 priekšpiedziņas klasē - 25 dalībnieki, bet vismazāk bagijos B6000 - 5 dalībnieki. Kā jau varēja prognozēt, vissīvākās cīņas risinājās starp 12.klases kravas automašīnu braucējiem, kur Latvijas čempiona zeltu par prieku līdzjutējiem izcīnija smiltenietis Armands Grišjānis.

Padomi māņticīgajiem:

1) Ja motora gaita pēkšņi kļuvusi neredzēti ātra, motors uz "kļinu velk";

2) Ja tavam auto pa jumtu sit, tev būs gaidāms "vāks";

3) Ja tavu sporta auto rotā uzraksts "FOR SALE", tev trasē "ķibele" gaidāma;

4) Ja sporta fotogrāfam uz miesas daudz tauku, būs barga ziema.

2002.gada ziema norisinās Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem 8.posmos. 

2002.gada 13.janvārī norisinājās Smiltenes pilsētas atklātais čempionāts auto amatieriem 6.posms. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Rezins. Aizmugures piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Edgars Tralla. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija mierkalnietis Jānis Aleksejevs. Atklātā automašīnu klasē bez radzēm uzvaru izcīnija smiltenietis Elvijs Haks. Atklātā automašīnu klasē ar radzēm uzvaru izcīnija mierkalnietis Andris Aleksejevs.

2002.gada 12.februārīī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.7 gaidāmajam autokrosam 17.02.2001.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, spēcīgāko desmitnieks aizvadītajā sezonā, dalībnieku saraksts, autokrosa sezonas debitants tic veiksmei, amatieri noslēguši sacensību maratonu.

2002,gada 17.februārī Ziemas kausa izcīņa autokrosā vieglajām un kravas automašīnām.

2002.gada Vasaras sezonā esam izvēlējušies organizēt "MADARA 89" kausa izcīņu autokrosā 3.posmos, 8 automašīnu klasēs. Esam vienojušies ar sacensību ģenerālsponsoru firmu "Madara 89" par savu serāla organizēšanu 3.posmos. Organizējot šo seriālu ir daudzas ļoti labas lietas: Autokrosa afišas divas nedēļas pirms katra posma būs redzamas "Madara 89" visos veikalos, viņi nodrošināja arī pārtikas, dzērienu tirdzniecību sacensību laikā un piesaistija āra kafejnīcu no "LIDO".

2002.gada 21.aprīlī autokross "MADARA 89" kausa izcīņa 1.posms 8 automašīnu klasēs. 1600 klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Cīrulis. 2000 klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Raimonds Tiltiņš. 

Kopš aprīļa autokrosa sacensībām trasē paveikta virkne darbu:

  Paplašināta PITSTOP zona, tagad tajā vienlaicīgi varēs uzturēties gan tas sportists, kurš ar soda sekundēm nosodīts par pāragru startu, gan arī tas, kura automašīnai nepieciešama tehniska palīdzība. Autotrases seguma stiprināšanai no Alūksnes rajona Virešiem atvedām dolomīta izsijas, kas sabērtas visos līkumos. Segums tagad ir krietni stiprāks un tik ātri neveidosies bedres. Tas nozīmē, ka skatītājiem nebūs jāgarlaikojas, kamēr līdzina trasi. Paplašināta arī trases trešā līkuma ārējā mala, kur līdz šim daudzi sportisti sabojāja savas automašīnas. Lai šādu negadījumu dēļ daļai braucēju nenāktos pārtraukt sacensības, tagad šajā vietā uzstādītas arī metāla barjeras. Paplašīnāta arī trase daļā no starta saliņas starp PITSTOP zonu un pēdējo līkumu, kur automašīnas bieži mēdza gāzties. Šovasar nolīdzinājām trasei pieguļošā meža zemsedzi. Atļauju šiem pārveidojumiem devis meža īpašnieks Jānis Štokmanis. Tagad skatītājiem, kas uz sacensībām ieradīsies no Niedrāja ezera puses vai no Valkas gar Vīžumiem, būs iespēja šo vietu izmantot pašā trases malā. Turpmāk sacensību organizatori vēros, cik kuplā skaitā šajā teritorijā pulcēsies skatītāji, un lems par bufetes un skaļruņu izvietojumu. Izveidojām jaunu stāvlaukumu meža un autoceļa Smiltene - Niedrāja ezers ceļa malā, autotrasei pieguļošā teritorijā, lai autokrosa skatītājiem būtu vieta kur novietot savas automašīnas.

Vēl nebijis jaunums, kas nākotnē priecēs autosacensību vērotājus, ir topošais līkums trases vidusdaļā, kurā būs ūdens šķērslis, pār kuru dosies kravas auto, bagiju un 4x4 klašu braucēji. Darba vēl daudz, vieta ir ļoti staigna, tāpēc grūti paredzēt, kad varēsim piedāvāt šo šķērsli sacensību laikā. Par ieguldīto darbu paldies sakām: Smiltenes 7 ceļu pārvaldei, akciju sabiedrībai "8CBR", SIA "VTU Valmiera" Smiltenes filiālei, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, SIA "AILA", Smiltenes 29 arodvidusskolai, zamnieku saimniecībai "Kalnamasaļi", kluba biedriem un atbalstītājiem.

2002.gada 11.jūlijā tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.8 gaidāmajam autokrosam 14.07.2002.:  Startēs "Madara 89" kausa izcīņas sacensību 2.posms, noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības plāniem, nolēmis nopietni cīnīties par uzvaru, gaziki Latvijā cīnās, kā pēdējie mohikāņi.

2002.gada 14.jūlijā autokross "MADARA 89" kausa izcīņa 2.posms 8 automašīnu klasēs. Apvaicātie autosportisti atzina, ka ir apmierināti ar trasi, kurā bijis maz bedru, atzinīgi novērtējot sacensību rīkotāju ieguldīto lielo darbu. Pašiem bijis ļoti smagi karstuma dēļ, taču trase ir normāla. Labāka nekā iepriekšējā posmā, kad bija lielas bedres. Autokross izdevās. Trase bija ļoti laba, to atzina daudzi autosportisti. Sacensībās vienīgi varēja būt vairāk dalībnieku un skatītāju. Iespējams, vainīgs bija karstais laiks un tas, ka nedēļas nogalē Latvijā bija ļoti blīvs pasākumu piedāvājums. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Cīrulis. 12 klases kravas automašīnu klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Armands Grišjānis.

Zagļi iekāro alumīnija vadus.

Šovasar "Tepera" trasē zagļi bija iekārojuši elektriskos vadus no gaisvadu līnijas, kas nodrošina apgaismojumu kartingu trasei. Pateicoties Smiltenes elektrisko tīklu rajona darbinieku atsaucībai, postījums ir novērsts. Policijas darbinieki strādā, lai atrastu un sodītu vainīgos. 

"Tepera" trase turpina pilnveidoties un pārsteigt.

Ierasts, ka autokrosa sacensību starplaikos tehniskais sporta klubs "Smiltene", sadarbībā ar pilsētas uzņēmumiem un autosporta entuazistiem, rūpējas, lai katrā sacensību reizē "Tepera" trasē sportisti un skatītāji varētu vērot kādu jauninājumu vai uzlabojumu. "Svētdien sacensību skatītājus un sportistus sagaida vēl nebijis pārsteigums." Beidzot realizēta iecere par ūdens šķērsļa izveidošanu trases vidū. To sacensību laikā būs jāšķērso smagajām automašīnām. Šī trases daļas pārveidošana aizsākās aprīlī un prasija ne mazums pūļu un pacietības. Stumjot zemi, līdzinot un veidojot, šajā vietā uzstādīts savdabīgs trases rekords- buldozers nogrima 10 reizes. Lielāki darbi bija jau pabeigti līdz aizvadītajām sacensībām, atlicis bija vien pielabot segumu, kā arī izmēģināt šķērsli darbībā. Šim pasākumam labprāt piekrituši Smiltenes gaziku braucēji. Viens no sparīgākajiem izmēģinātājiem - treniņu laikā pat pamanijās apgāzt savu automašīnu. Kopējiem spēkiem tā dabūta atkal uz ratiem, un vīri sprieduši, ka šī vieta atgādina smilteniešu savulaik iemīļoto krosa trasi - "Klieva" ezera apkārtnē. Tajā skatītāji vislabprātāk par sportistiem sajūsminājās, kad viņi pārvarēja pamatīgo dubļu šķērsli, par ko sacensību laikā pārvērtās "Pilskalnu" upīte. Mēs patiešām ceram, ka sacensības tagad izvērtīsies spraigākas un skatāmākas, kas liks trasē atgriezties arī tiem gazikiem, kuru saimnieki vēl pagaidām prāto, ko iesākt. Pagaidām pie ūdens šķērļa ir izveidotas aizsargbarjeras no riepām. Līdz nākamajām sacensībām plānots tās nomainīt ar metāla barjerām. Darbu veikšanai finansējumu iecerēts iegūt šajās - sezonas noslēguma sacensībās. Tāpēc atgādinājums un lūgums visiem autosporta faniem - atcerēties vecos, labos laikus "Klieva" trasē un nākt vērot kā gaziki sevi pierāda šodien. Ne mazāk aizraujoši būs arī tiem, kuri "Klieva" trases sacensības nav redzējuši. "Jūsu nopirktā biļete ir garants trases attīstībai". 

Uzskaitot paveiktos darbus, var minēt arī distances tiesnešu posteņu numerācijas zīmju nomaiņu, kā arī zagļu sabojātās elektrolīnijas atjaunošanu. Šo abu darbu veikšana varēja izpalikt, ja dažiem cilvēkiem būtu nedaudz vairāk godaprāta. Līdz šim distances tiesnešu posteņus kāds pacentās sapostīt. Tagad koka zīmes nomainītas ar metāla plāksnēm, kas kārtīgi piemetinātas. 

"Tepera" trases attīstība šajā sezonā nav apstājusies, tā redzami pilnveidojusies. Tas ļauj cerīgi vērtēt nākotni. Organizatori cer, ka turpināsies veiksmīgā sadarbība ar firmu "Madara 89", kas ir viena no aktīvākajām sporta aktivitāšu veicinātājām mūsu pilsētā. Par autotrasē paveiktajiem darbiem jāsaka paldies: VAS "Vidzemes ceļi" 7 ceļu pārvaldei, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, A/S "8CBR", Smiltenes 29 arodvidusskolai, Smiltenes tehnikumam, kokapstrādes uzņēmumam "Smiltenes koks", A/S "Smiltenes piens", Smiltenes pilsētas domei un kluba biedriem, faniem.

2002.gada 19.oktobrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.9 gaidāmajam autokrosam 20.10.2002.:  "Tepera" autotrasē noslēdzas "Madara 89" kausa izcīņa, noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sezonas čempioni kopvērtējumā, dalībnieku saraksts, par trases pārbūves un attīstības plāniem, sezonā - astoņas veiksmes, "Madara 89" kausa izcīņas divu posmu kopvērtējums.

2002.gada 20.oktobrī autokross "MADARA 89" kausa izcīņa 3.posms 8 automašīnu klasēs. Šo sacensību īpašais jaunums - ūdens šķērslis smagajām automašīnām.

Finišē "Madara 89" kausa izcīņa autokrosā. Ūdens šķērslis ir diezgan dziļš un sasniedz aptuveni 75 centimetru līmeni. To pārvarot kravas automašīnas ar priekšējo buferi stūma ūdens vilni. Lai aizāķētu automašīnas, kas neveiksmes dēļ palika ūdens šķērslī, distances priekšnieks pie tām brida garos zvejnieku zābakos. Skatīties autokrosa atnāca drosmīgākie, kurus nenobiedēja sniegputenis. Sniegputenis pārsteidza arī sportistus. Ne visi varēja savas automašīnas aprīkot ar ziemas riepām, tāpēc sniega klātajā trasē devās ar vasaras riepām.

2003.gada 19.aprīlī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.10 gaidāmajam autokrosam 20.04.2003.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, autokrosa svētki vasaras garumā ir klāt, suminās amatieru sacensību uzvarētājus, 1400 junior klasē spēkiem mērojas smiltenieši, apbalvos amatierus - Smiltenes ziemas čempionāta uzvarētājus.

2003.gada 20.aprīlī Latvijas čempionāts autokrosā 1.posms bagijiem un vieglajām automašīnām, Smiltenes kausa izcīņa ZAZ un VAZ automašīnām, ūdens šķēršļa pārvarēšana - kravas automašīnām.

Arī šogad, savu desmit gadu jubileju sagaidot, Smiltenes autotrasē "Teperis" notiekošo sacensību ģenerālsponsors ir firma "Madara 89" kopuzņēmums. Šādu lēmumu uzņēmuma vadība pieņēmusi, jo autokross ir viens no populārākajiem sporta pasākumiem Smiltenē, uz kuru ierodas sportisti un līdzjutēji no visas Latvijas. Autosportistu vērtējums par "Tepera" trasi: labākā trase gan organizatoriskā ziņā, gan arī drošības ziņā ir Smiltenē. Lieliska sacīkste, lieliska trase, to sacīja viens no sacensību uzvarētājiem. Pirmais Latvijas autokrosa čempionāta posms aizvadīts godam, negaidīti liela skatītāju pulka priekšā. Neskatoties uz sacensību norisi Lieldienās, līdzjutēju skaits sniedzās pāris tūkstošos, kas kārtējo reizi pierādīja autokrosa popularitāti.

Autokrosa trasē "Teperis" atkal noris pārbūve. Nākamajās sacensībās kravas automašīnu šovs būs vēl aizraujošāks. Nākamajā krosā kravas automašīnu braucējiem būs jāpārvar jau divi šķēršļi. Sākās pirmie darbi pie jaunā šķēršļa izveidošanas. Sportisti veica izmēģinājuma braucienus. Jaunajam izveidotajam šķērslim kravas automašīna lidoja pāri topošajam veidojumam. Skats patiešām bija iespaidīgs, tāpēc visiem asu izjūtu cienītājiem var ieteikt doties uz  autokrosu. Tad šie un arī pārējie kravas automašīnu klases braucēji atkal priecēs savus līdzjutējus.

Izbūvēta jauna uzbrauktuve, pa kuru sportisti no dalībnieku laukuma nokļūst līdz starta laukumam. Tagad šeit ir slēgti vārti, kas atbilst FIA (Starptautiskā automobiļu federācija) nosacījumiem. Jaunums trasē ir arī nesen izbūvētais slēgtais automašīnu parks, kas tagad atrodas nobrauktuvē no trases. Sportisti, kuriem automašīnas jānovieto slēgtajā parkā, tagad tās varēs izņemt arī negaidot braucienu beigas, viņiem nebūs jāšķērso trase. Aiz trases pirmā līkuma grāvī ievietota caurteka, tā rezultātā radusies iespēja savienot abus skatītāju kalnus aiz pirmā līkuma. Vēl skatītāju ērtībām pārbūvētas tribīnes, kas atrodas pie tramplīnkalna. Tagad no jaunizveidotā skatu laukuma pārredzama pilnīgi visa trase, tai skaitā arī abi ūdensšķēršļi, kurus šova laikā šķērsos kravas automašīnu braucēji. Trases labiekārtošanā strādāts nopietni, tāpēc īpašs paldies visiem, kuri palīdzēja šo darbu veikšanā: VAS "Vidzemes ceļi" Smiltenes 7 ceļu pārvaldei, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, Smiltenes 29 arodvidusskolai, SIA "Nams", SIA "Smiltenes koks", SIA "Deriks", IU "Pans", Smiltenes pilsētas domei, Smiltenes sporta centram.

2003.gada 16.augustā tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.11 gaidāmajam autokrosam 17.08.2003.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, svētdien Smiltenē lielā lūzuma sacīkste, autokrosa kopvērtējums pēc ceturtā posma, organizatori sola jaunumus gardēžiem, piedalies akcijā "Mana ideja trases nākotnei".

2003.gada 17.augustā Latvijas čempionāts autokrosā 5.posms bagijiem un vieglajām automašīnām, kravas automašīnu šovs - šķēršļu pārvarēšanā. Visspraigākā intriga sacensībās valdīja, kad trasē devās 1400 Junior klases braucēji. Klāt neesot vienam no līderiem - Kristapam Dambim, par uzvarētāja godu cīnījās mūsējie Raimonds Tiltiņš un Jānis Aleksejevs. 1400 Junior klasē pirmo vietu piektajā posmā izcīnija un arī kopvērtējumā stabils līderis ir Raimonds Tiltiņš no Smiltenes. 12.klases kravas automašīnu šovā uzvaru izcīnija Intars Kazeks no Smiltenes. 

2003.gada 18.augustā Organizatori autotrasē noķer dīvainu fanu. Jau vairākkārt sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" autotrases saimniekiem nācies pieredzēt, ka sacensību starplaikos cilvēki nodara dažādus bojājumus trases aprīkojumam. Šodien izdevies vienu no postītājiem aizturēt. Svētdien 17.augustā notika kārtējās autokrosa sacensības, kā zināms, sacensību laikā trases teritorijā parasti tiek izlikti plakāti, kas reklamē sacensību atbalstītājus un sponsorus. Pirmdien, kad autokrosa organizatori devās uz trasi, lai noņemtu plakātus, viņus sagaidīja nepatīkams pārsteigums. Iebraucot sacensību dalībnieku laukumā, ieraudzijām vīrieti, kurš devās no autotrases kartingu trases virzienā. Aizdomas radīja tas, ka vīrietis nesa baltu plakātu. Piebraucot tuvāk izrādijās, ka vīrietis nes Smiltenes sporta centra plakātus, kurus viņš itkā esot atradis Niedrāja mežā. Trases saImnieki ziņo policijas darbiniekiem. Kamēr gaidījām ierodamies iecirkņa inspektoru, konstatējām, ka trūkst arī Cēsu "Radio 3", kā arī žurnāla "Autoeiro" reklāmas plakātu, kurus vēlāl atradām sabojātus - sagrieztus ar nazi trasei tuvējā mežā. Iepriekšējā dienā lija lietus, tāpēc trases segumā skaidri varēja redzēt pēdas, kuras sakrita ar dīvaina fana apaviem. Vēlāk klātesošajiem trasē sastaptais vīrietis stāstīja, ka esot autokrosa fans un plakātus nolēmis paņemt, lai pieliktu mājās pie sienas. Lieki atgādināt, ka iepriekšminētās reklāmas plakāti domāti autokrosa skatītājiem, lai viņi tās varētu ievērot no liela attāluma, tāpēc var tikai minēt, cik lielai jābūt sienai, pie kuras greznotos sacensību fana iekārotie plakāti. Lai varētu izvirzīt apsūdzību pa x summu dīvainam fanam, tad TSK "Smiltene" nācās plakātus no atbalstītājiem atpirkt pa x summu. Zaudējumus neizdevās atgūt, jo dīvainais fans savu vainu bija atzinis atvadu vēstulē. Vaina esot pierādīta un viņš nevēloties stāties tiesas priekššā. 

2003.gada 6.septembrī startēja autorallijs "Milzis 2003" ar standarta automašīnām autokrosa un kartingu trasēs. Smiltenes autokrosa un kartingu trases "Milža" organizatori pirmo reizi sacīkstēs iekļāva pirms diviem gadiem. Pamēģinājām un mums šeit iepatikās. Viņš uzsver, ka izveidojusies laba sadarbība ar Tehnisko sporta klubu "Smiltene" vadītāju Vairi Trallu. Vairāki sacensību skatītāji atzina, ka šāds pasākums ir tikai apsveicams, jo veicina cilvēku pieplūdumu mūsu pilsētai.

Trases apmeklētājus sagaida trīs jaunas lietas. Domājot par ērtībām sacensību vietā, nav aizmirsti ne skatītāji, ne dalībnieki, ne arī tiesneši. Ir sakārtota apkārtne pie dalībnieku parka, kur sacensību laikā uzturas kravas automašīnu šova dalībnieki. Tur likvidēts krūmājs, kas aizsedza trasi. Tagad kravas auto braucēji un mehāniķi braucienu starplaikos no savas uzturēšanās vietas varēs sekot līdzi sacensību norisei. Skatītāju ērtībām sakārtots augstais kalns pie pirmā līkuma. iepriekš tam bruka virsotne, kā arī krosa apmeklētājiem nācās brist pa mālainu augsni. Tagad šeit izveidota ērta dēļu grīda un kalna priekšpusē izbūvēta aizsrgbarjera.                                          Padomāts arī par tehniskajiem tiesnešiem, kuru ērtībai uzbūvēta automašīnu tehniskās pārbaudes nojume. Paldies uzņēmumiem, kas atbalstīja šos darbus: SIA "Pavasars", SIA "Smiltenes koks", SIA "Sīga 1" un Smiltenes 29 arodvidusskolai.

2003.gada 11.oktobrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.12 gaidāmajam autokrosam 12.10.2003.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, autokrosa čempionāta kopvērtējums pēc sestā posma, autokrosa svētdiena Smiltenē izšķirs visu!

Trasei trīs jauni vaibsti. Kā jau ierasts autokrosa trase kārtējās sacensībās klātesošiem dāvā jauninājumus. Domājot par ērtībām sacensību vietā, nav aizmirsti ne skatītāji, ne dalībnieki, ne arī tiesneši. Ir sakārtota apkārtne pie dalībnieku parka, kur sacensību laikā uzturas kravas automašīnu šova dalībnieki. Tur likvidēts krūmājs, kas aizsedza trasi. Tagad kravas auto braucēji un mehāniķi braucienu starplaikos no savas uzturēšanās vietas varēs sekot līdzi sacensību norisei. Skatītāju ērtībām sakārtots augstais kalns pie pirmā līkuma. Iepriekš tam nereti bruka virsotne, kā arī krosa apmeklētājiem nācās brist pa mālainu augsni. Tagad šeit izveidota ērta dēļu grīda un kalna priekšpusē izbūvēta aizsargbarjera. Padomāts arī par tehniskajiem tiesnešiem, kuru ērtībai uzbūvēta automašīnu tehniskās pārbaudes nojume. Paldies uzņēmumiem, kas atbalstīja šos darbus - SIA "Pavasars", SIA "Smiltenes koks", SIA "Sīga 1" un Smiltenes 29.arodvidusskolai.

2003.gada 12.oktobrī Latvijas čempionāts autokrosā bagijiem un vieglajām automašīnām 7.posms. Svētdien rudenīgais laiks lutināja autokrosa līdzjutējus un sportistus, lai gan rīts solīja drēgnu un vējainu laiku. Uz sacensībām bija ieradušies daudz līdzjutēju. Cīņas risinājās gan LČ, gan ZAZ konkurencē, savu atraktivitāti šova braucienos demonstrēja 12.klases kravas automašīnu braucēji. Uzvaru 12.klases kravas automašīnu klasē izcīnija smiltenietis Armands Vinogrādovs. Visspraigākā intriga sacensību laikā risinājās, kad trasē devās 1400 Junior klases braucēji. LČ veiksme bija Raimonda Tiltiņa pusē, un viņš vinnēja gan čempionāta septītajā posmā, gan arī kļuva par šā gada čempionu.

2004.gada 25.janvārī Smiltenes autotrasē notika atklātās meistarsacīkstes autobraukšanā amatieriem ar standarta automašīnām sacensību 2.posms. Sacensības notika 4 klasēs, kurās piedalijās 21 dalībnieks. Atklātā klasē bez radzēm uzvaru izcīnija Kaspars Bārda no Smiltenes. Atklātā klasē ar radzēm uzvaru izcīnija Uldis Cīrulis no Smiltenes. Zvaigžņu braucienā uzvaru izcīnija Mārtiņš Krauklis no Smiltenes.

2004.gada žurnāls AUTO Nr.2.Ziemeļeiropas zonas NEZ OffRoad komisijas prezidents: Trases Latvijā - to skaits samazinājies, kas varbūt ir pat labi. Palikušajās ir vairāk sacensību un lielāka konkurence. Smiltenē vienmēr kaut kas tiek uzlabots un celts no jauna. Vairis Tralla ir nenogurdināms. Smiltenes sacensības šogad bija lieliski noorganizētas un skaitliski ļoti labi apmeklētas. Vienīgie pārmetumi varētu būt par visai garo sacensību programmu. Tepera trase 2005.gadā varētu pretendēt uz NEZ posmu.

Kopš iepriekšējās autokrosa sezonas noslēguma Tehniskais sporta klubs "Smiltene" īstenojis vairākas ieceres trases labiekārtošanā. Sakopta trases apkārtne. Pateicoties meža īpašnieka Jāņa Štokmaņa atsaucībai, izzāģēti nokaltušie koki trasei pieguļošajā teritorijā. Atjaunots krāsojums kartinga trases un autokrosa trases sekretariātu vagoniņiem. "Zelta tribīnē" veikti uzlabojumi, kas tās apmeklētājiem ļaus sacensības vērot no sēdvietām. Pie tramplīnkalna skatītāju drošībai izveidots žogs. Ar vārtiem norobežoti trasei piebraucamie ceļi pie meža un pie starta vietas. Iepretim katram tiesnešu postenim trases pretējā pusē uz metāla barjeras perpendikulāri trases virsmai uzkrāsota dzeltena līnija.Tas palīdzēs novērst pārpratumus tiesnešu lēmumu skaidrojumā. No krūmājiem atbrīvoja teritoriju, kas savieno kartinga trasi ar autokrosa dalībnieku laukumu. 

Lai gan sarunās par "Tepera" trases attīstību un kārtējo sacensību organizēšanu ierasti nosauc Tehnisko sporta klubu "Smiltene" vai tā vadītāju Vairi Trallu, tas tomēr ir vērienīgs atsaucīgu cilvēku kopdarbs. Latviešu valodā ir brīnumvārdiņš, bez kura palīdzības nevarētu notikt ne mazi, ne arī lieli darbi. Tas ir vārds "Paldies". Ar tā palīdzību var kalnus gāzt vai arī no jauna būvēt. Ja neticat, tad paraugieties uz Smiltenes autokrosa trasi "Teperis", kas apliecina iepriekš sacīto. Arī šodien autosporta izklaides cienītāju vārdā pateiksimies virknei atsaucīgu uzņēmumu. Vispirms jau sacensību ģenerālsponsoram "Senson auto", paldies arī ilggadīgiem trases un sacensību atbalstītājiem: VAS "Vidzemes ceļi" Smiltenes 7 ceļu pārvaldei, akciju sabiedrībai 8CBR, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, Smiltenes 29 arodvidusskolai, Smiltenes namu un komunālo uzņēmumu pārvaldei, Smiltenes tehnikumam, Smiltenes sporta centram, Smiltenes pilsētas domei, SIA "Lamberts", SIA "Spice-D", SIA "Argo-B", SIA "Smiltenes koks", SIA "KGL", akciju sabiedrībai "Virši-A", IU "Pans", SIA "Pavasars", SIA "Getz Bros" un SIA "Rozīte-H".

Kopš iepriekšējas sezonas nosleguma TSK "Smiltene" īstenojis vairākas ieceres trases labiekārtošanā. Sakopta meža apkārtne. Pateicoties blakus esošā meža īpašnieku atsaucībai, izzāģēti nokaltušie koki trasei pieguļošajā teritorijā. Atjaunots krāsojums kartinga trases un autokrosa trases sekretariāta vagoniņiem. Zelta tribīnē veikti uzlabojumi, kas tās apmeklētājiem ļaus sacensības vērot no sēdvietām. Pie tramplīnkalna skatītāju drošībai izveidots žogs. Ar vārtiem norobežoti trasei piebraucamie ceļi pie meža un pie starta vietas. Iepretim katram tiesnešu postenim trases pretējā pusē uz barjeras perpendikulāri trases virsmai uzkrāsota dzeltena līnija. Tas palīdzēs novērst pārpratumus tiesnešu lēmumu skaidrojumā.

2004.gada 17.aprīlī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.13 gaidāmajam autokrosam 18.04.2004.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sacensību programma, "Tepera" trasē autokrosa svētki visas sezonas garumā, apbalvos amatieru sacensību uzvarētājus, iepazīstina ar "Tepera" trases nākotnes iecerēm: pirmais nosacījums, lai "Tepera" saimnieki varētu īstenot savas ieceres trases pilnveidošanā, ir finansiāli veiksmīga kārtējo sacensību norise.

2004.gada 18.aprīlī Latvijas čempionāts 1.posms autokrosā un Igaunijas čempionāta 2.posms autokrosā. Autokrosu vēro rekordskaits skatītāju. Vērojot skatītāju tribīnes un automašīnu stāvlaukumus, neviļus nāca prātā teiciens - cilvēku ir tik daudz, ka ābolam nav kur nokrist.  Viena no interesantākajām sacīkstēm risinājās 1600 Junior klasē, kurā pārliecinošu uzvaru, tāpat kā pērn izcīnija Raimonds Tiltiņš. Trasē varēja vērot arī kravas automašīnu šovu ar ūdens šķēršļu pārvarēšanu. Īpaši jāpiemin sporta veterāns cēsnieks Jānis Švirbergs , kurš savos 70 gados godam turēja līdzi jaunākajiem kolēģiem. Šoreiz uzvaru izcīnija smiltenietis Ilmārs Recebs no komandas "Brāļi Ilmāri".

Pilsētas svētkos ar sacensībām atklās rallija trasi. TSK "Smiltene" ķēries klāt jaunai idejai, lai Smiltenē varētu rīkot ne tikai ierastos autokrosus, bet arī rallija sacensības. Pamats jau ir sagatavots. Pirms Līgo svētkiem vienā dienā 20.jūnijā ierīkota trase, kurā varēs organizēt rallija sacensību atsevišķus posmus. Nevaram stāvēt uz vietas. Visu laiku jādomā, lai interesanti būtu gan autobraucējiem, gan skatītājiem. Jaunās rallija trases garums ir 2,8 kilometri. Distance ved pa kartinga trasi, autokrosa trasi un sporta kompleksa "Teperis" teritoriju. Abas vietas savieno speciāli ierīkotas uzbrauktuves ar blīvu grants un māla segumu. Autokrosa trasē pārveidojām pirmo šķērsli kravas automašīnām un no turienes arī ņēmām granti rallija trases izveidošanai. Šķērslis bija nedaudz par asu un lauza automašīnas. Tagad tas ir pērveidots un arī pārskatāmāks. Rallija trases izveidē TSK "Smiltene" ieguldīja pavasarī notikušajā autokrosā nopelnīto naudu. Kad notiks amatieru rallijs ar auto daudzcīņas elementiem, trases taisnajos posmos, kur var sasniegt lielu ātrumu, būs dažādi pārbaudījumi - laipa, garāža, čūska, priekšmetu pārvadāšana un daudz kas cits. Startēt vēsturiskajā notikumā varēs ikviens autovadītājs, kurš to vēlēsies. Jāievēro tikai divi nosacījumi - ir vajadzīga automašīna un līdzbraucējs, kurš sekos līdzi pirms sacensību sākuma iedotajam trases plānam, stenogrammai un dos norādījumus par veicamajiem uzdevumiem. 

2004.gada 17.jūlijā Rallija trases oficiālā atklāšana, ikviens ar savu automašīnu varēs izbraukt pirmo goda apli pa jaunatklāto trasi. Nepalaidiet garām šādu izdevību un ierodieties savlaicīgi. Nav iemesla bažām, lai arī tā ir rallija trase, pirmais brauciens tiks veikts lēnām. Jebkurš autovadītājs varēs maršrutu veikt bez problēmām. Pēc tam trasē dosies tie, kuri vēlēsies piedalīties amatierralija sacensībās ar auto daudzcīņas elementiem.

2004.gada 15.augustā Smiltenes pilsētas atklātais amatieru rallijs ar autodaudzcīņas elementiem. Rallija trasē automašīnā atrodas divi cilvēki - pilots un stūrmanis, tāpēc daļa sportistu pāru gandrīz trīs kilometru garajā trasē brauca divas reizes, pārmaiņus veicot pilota un stūrmaņa uzdevumus. Svētdien Smiltenē šīsvasaras svētkos atklātajā rallija trasē risinājās jau otrās amatieru sacensības. Šoreiz sacīkstei pieteica 35 ekipāžas. Kopā ar smilteniešiem trasē devās braucēji arī no Valkas, Virešiem un Cēsīm. Ņemot vērā trasē pavadīto laiku, kā arī sakrātos soda punktus par neprecīzi veiktajiem autodaudzcīņas elementiem, tiesneši noskaidroja uzvarētāju ekipāžu -  smiltenieši Andris Jurciņš / Agris Kaupe.

2004.gada 4.septembrī Amatierralijs "Milzis 2004"Latvijas čempionāta 6.posms un Igaunijas čempionāta 3.posms.

2004.gada 10.oktobrī Latvijas čempionāta noslēguma posms autokrosā.                                                                                                                                                            Saņemta balva no LAF Krosa komisijas: Smiltenes autotrasei "Teperis" 10.gadu jubileja.

2005.gada 24, 25, un 26 februārī sporta kompleksā "Teperis" notika vēl nebijis pasākums - automašīnu "Mercedes" testa braucieni. Pietdien, sestdien un svētdien dalībnieku laukumā pie autokrosa trases "Teperis" varēja vērot, kā braukšanu ziemas apstākļos izmēģina automašīnu "Mercedes" vadītāji. 

2005.gada 24.aprīlī Latvijas čempionāts autokrosā bagijiem un vieglajām automašīnām 1.posms. Pirmo reizi trasē devās "Hobby" klases braucēji. Skatītāju un dalībnieku nebija tik daudz kā pagājušā gada sezonas atklāšanas sacīkstē, tomēr kross bija kupli apmeklēts. Hobby klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Edgars Tralla. 12.klases kravas automašīnu klasē uzvaru izcīnija debitants sešpadsmitgadīgais smiltenietis Kristaps Eglītis.

2005.gada 15.maijā Smiltenes pilsētas meistarsacīkstes amatieru rallijā ar standarta automašīnām.  

Jau daudzus gadus trasē, it īpaši starta zonā un pēdējā līkumā, ir problēmas ar ūdeņiem. Sportisti par to sūdzas. Šopavasar pat bijām šokā. Nezinājām ko darīt, jo trases segums pamatīgi izmirka. 2005.gada 25 un 26 jūnijā trasē strādāja tehnika, rokot novadgrāvjus. Ekskavatorus, buldozeru un kravas automašīnas atvēlēja atsaucīgi pilsētas un apkārtnes uzņēmēji. Talcinieki izraka novadgrāvi starta zonas ārpusē un ieguldīja tajā caurules, kas novadīja gruntī sakrājušos ūdeni. Vēl novadgrāvi izraka gar trases pēdējo līkumu  un "pit-stop" zonu. Pēdējā līkuma iekšpusē esošajā dīķī, kur bija paaugstināts ūdens līmenis, ielika jaunu cauruli un lieko ūdeni novadīja uz novadgrāvi. Pie pirmā līkuma no izraktās grunts izveidota jauna, zemāka terase skatītājiem, kas atrodas tuvāk trasei. Tās mala nostiprināta ar Smiltenes uzņēmumu izlietotajām automašīnu riepām - Iznāca skaisti.                                                                                                                                                                                                    Šogad izveidojām "mazu odziņu" tramplīnu pirms pirmā līkuma. Sportisti un skatītāji izsaka priekšlikumus, un mēs cenšamies viņos ieklausīties. Jau pagājušajā gadā bija tāda doma, bet tad nebija finanses. šogad gruntsūdeņi spieda rakt grāvjus un tad arī tramplīnu uzbērām. Jau daudzus gadus cīnāmies ar dīķu rakšanu un gruntsūdeņu novadīšanu, tāpēc šie bija ļoti, ļoti vajadzīgi darbi. Protams arī tupmāk būs ko darīt, tas viss tāpēc, lai būtu labāk gan sportistiem, gan skatītājiem. Paldies par atbalstu trases labiekārtošanā: Smiltenes 7.ceļu pārvaldei, Smiltenes MRS, z.s."Ķikuti", SIA "Kalna masaļi". Šogad rudenī apritēs 11ie.gadi, kopš autokrosa entuazisti, smiltenieši purvainajā vietā sāka ierīkot autokrosa trasi, kurā tagad notiek Latvijas un Baltijas mēroga sacensības.

2005.gada 8.oktobrī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.14 gaidāmajam autokrosam 09.10.2005.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sacensību programma. "Tepera" trase kļuvusi platāka un interesantāka. Jau tradicionāli laika posmā starp čempionāta mačiem Tehniskais sporta klubs "Smiltene" izmanto. lai to uzlabotu. Arī aizvadītais periods nav izņēmums. Ir veikta autotrases paplašināšana, tās malas sagreiderētas, salīdzinātas uz trases vidus daļu. Tāpēc lietainā laikā trase neizmirks un tās segums vienmēr būs sauss. Smiltenē izšķirsies pilnīgi viss! Latvijas autokrosa čempionāta pēdējais, ceturtais posms Smiltenē, "Tepera trasē, būs viena no nozīmīgākajām sacīkstēm trases vēsturē, jo, lai gan Smiltene bieži noskaidrojusi čempionus, šogad tā izšķirs likteni visās automobiļu klasēs. Vēl nav zināmi čempioni 1600 Junior, 2000 Super un Open kategorijās. Šogad čempionāts sastāv no četriem posmiem, jo vasarā eksāmenus neizturēja Skrundas un Talsu trases, tāpēc zuda divas seriāla sacīkstes. 

2005.gada 9.oktobrī Latvijas čempionāta autokrosā sezonas noslēgums, 4.posms. Skatāmākais sacensību posms. Skatītāju simtus sajūsmina Smiltenes autokrosa trasē "Teperis" aizvadītais Latvijas čempionāta noslēguma posms. Šis skatītāju vērtējumā bija trases vēsturē labākais un skatāmākais autokross. Bija ieradušies 75 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. No viņiem 18 braucēji piedalījās Ilmāra Receba piemiņas braucienā - šovā, kurā startēja kravas automašīnas, kā arī 6 un 7 grupas kravas bagiji (krokodili), lai ar šīm sacensībām godinātu 38 gadu vecumā pāragri no dzīves aizgājušā leģendārā autosportista Ilmāra Receba piemiņu. Uz sacensībām bija ieradies kupls dalībnieku skaits, ne tikai no tuvākās apkaimes un visas Latvijas, bet arī sportisti no Igaunijas. Sacensībās dalību ņēma pat divas sievietes no Rīgas un Pērnavas. Sacensību starplaikos starp pusfināliem un fināliem lai laiks nevilktos ilgi, bet sportisti spētu sagatavoties svarīgajiem startiem, tika rīkots 12.klases kravas automašīnu šovs ar ūdens šķēršļu pārvarēšanu autosportista Ilmāra Receba piemiņai. Šogad veidojām šovu arī bagijiem un kravas automašīnām. Sportisti paši izteica vēlēšanaos piedalīties sakarā ar Ilmāra Receba piemiņu. 1600 Junior klasē sacensību laikā notika ļoti nopietna cīņa. Vienu brīdi Raimonds Tiltiņš tika "atmests" uz otro vietu, bet smiltenietis brauca tik pārliecinoši, ka apdzina Andri Kuļikovski un saglabāja savas līderpozīcijas un izcīnija uzvaru! Hobby klasē labu sniegumu rādīja smiltenietis Edgars Tralla, viņam pirmā vieta.

Rudenī piestrādājām pie tā, lai tramplīni būtu asāki, jo to pieprasa daži no sportistiem un arī skatītāji. Ar "Smiltenes MRS" buldozeru un viņu atbalstu atjaunojām tramplīnus, jo reāli viņi, jau bija noskrāpēti un vairs jau nepildīja savas funkcijas. Organizatoriem ir jādomā arī par to, ka skatītājs kaut ko grib arī redzēt un tāpēc pirkt biļeti un nākt skatīties.

2006.gada janvāris, februāris, marts - auto amatieru sacensības 8.posmos pa savienotajām abām trasēm ar kopējo garumu 2,8 km.

2006.gada 18.februāris Smiltenes pilsētas atklātās amatieru sacensības ar standartu automašīnām 5.posms. Sacensības norisinājās 2,6 km garajā autorallija trasē (apvienotā kartingu un autokrosa trase). Kopumā visās sacensību klasēs braukšanas prasmi diennakts tumšajā laikā braucēji pārbaudīja 36 startos. Sacensības vērot bija ieradušies līdzjutēji no Smiltenes, Kalnamuižas, Bilskas un Brantiem. Vienas ass piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Raimonds Tiltiņš ar automašīnu Lada Samara, Aizmugures ass piedziņas klasē uzvaru izcīnija brantēnietis Andris Laganovskis ar automašīnu VAZ-21011. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Edgars Zausailovs ar automašīnu Audi 90 Quattro. 

Trases licencēšana no LAF notika marta mēneša sākumā un, lai varētu notikt sacensības 30.aprīlī bija jāstrādā pa naktīm, lai to visu varētu paveikt. Tas nav normāli, mums bija jāstrādā pat pa Lieldienu svētkiem. Mēs nesakam, ka nevajag uzlabot sportistu un skatītāju drošību, bet ne jau pavasarī, kad nevar uzbraukt uz trases, lai veiktu šos darbus. Prasīja griezt nost 186 betona stabiņiem augšas daļu 5 centimetrus, kas atrodas virs metāla barjeras - atteicāmies, jo to var prasīt tikai cilvēki, kas nesaprot, kāpēc betona stabiņš tā ir konstruēts. Betona stabiņam ir caurums 20 cm no stabiņa augšas, caur kuru ar vītņstieņi, vai apaļdzelzi stiprina metāla barjeru. Stabiņa 5 cm daļa, kas ir virs metāla barjeras - projektēta tāpēc, lai pie jebkādas deformācijas, vai trieciena metāla barjeras augšējais izliektais vilnis placinās pa 5 cm uz augšu un notur transporta līdzekli uz ceļa vai trases. Ja betona stabiņam nogriežam augšējo daļu 5 cm virs metāla barjeras, tad augšējais vilnis neplacinās, bet nolokās un nenotur transporta līdzekli uz ceļa, vai trases. Dabūju no ceļiniekiem dokumentāciju (valsts noteiktos standartus, rasējumus un apstiprinājumus stabiņam) un teicām, ja jums nevajag Smiltenes trasi kāda tā ir, tad jums viņas nebūs. Stabiņa augšas daļa 5 cm, kas ir virs metāla barjeras, ļoti labi noder, lai uzmontētu, stiprinātu trešo metāla barjeru. Tad, kad parādījām LAF licencēšanas komisijai dokumentāciju par betona stabiņiem, tad atbilde bija tāda: mums jau nebija, tādas dokumentācijas (ko tad jūs prasat, ja paši nezinat...). Mēs izdarijām visus darbus un licenci trasei mums izsniedza dažas dienas pirms sacensībām, trešdien 26.aprīlī. Pēc šāda gadījuma mēs teicām, ka sacensības nākamai sezonai pieteiksim tikai tad, kad mums būs derīga trases licence nākamai sezonai. Tie cilvēki, kas bija trašu licencēšanas komisijā, uz šodienu viņi vairs nav trašu licencēšanas komisijā.

2006.gada 30.aprīlī Latvijas čempionāta un Baltijas bagiju čempionāta 1.posms autokrosā. Jauna klase autokrosa sacensībās - Tautas klase, līdzšinējās "Hobby" klases vietā. Kravas automašīnām notika "Ilmāra Receba" piemiņas kausa sacensības. Kross piedzīvojis pārmaiņas - mainīta sacensību norises formula un tehniskie pamatprincipi. Cerams, ka tas veicinās, lai autokross kļūtu vēl interesantāks un intriģējošāks skatītājiem. Skatītājiem jāņem vērā, ka izmainījusies braucienu norises sistēma, priekšbraucienos startē visas klases kopā un tikai finālos sadalās pa klasēm! Tautas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Edgars Tralla. "Ilmāra Receba" piemiņas kausā uzvaru izcīnija smiltenietis Ainārs Staško.

Tramplīna prms pirmā līkuma pārnešana atpakaļ pa 30 metriem un uzbēršana divreiz augstāk. Metāla barjeru montāža. Starta laukuma saīsināšana, lai būtu ērtāka pārvietošanās skatītājiem. Trases pārrakšana daudzās vietās un meliorācijas cauruļu montāža ūdens aizvadīšanai no trases.

2006.gada 15.jūlijā Smiltenes pilsētas svētku ietvaros asfaltētajā laukumā starp autokrosa un kartinga trasi notika sacensības auto figurālajā vadīšanā. Autobraucēji sacentās trīs automašīnu klasēs.

2006.gada 27.augustā Latvijas čempionāta 5.posms autokrosā.

2007.gada 3.februārī Autovadīšanas iemaņu pilnveidošanas prasmju uzlabošanas 1.posms amatieriem ar standarta automašīnām. Sacensībās piedalijās 20 dalībnieki. Visās klasēs uzvarētāji - smiltenieši. Priekšas piedziņas klasē 1.vietā Edgars Tralla, Aizmugures piedziņas klasē 1.vietā Uldis Siliņš un Pilnpiedziņas klasē 1.vietā Kaspars Bārda.

2007.gada 10.februārī Žigulisti met izaicinājumu aukstumam, ātrumam un konkurentiem. Trase bija super, traktori un kvatra bija super, cilvēki, kas palīdzēja, visi bija super. Pateicoties tam izdevās līdz šim vislabākais pasākums VAZ tusa vēsturē. Pilotiiem - paldies par raitu stāšanos uz starta un par visumā korektu cīņu trasē.

2007.gada 22.februārī Trasi  testiem atzīst par labu. Automašīnu Mercedes Benz 4 matic potenciālie klienti veic ledus testus autokrosa un kartinga trasē.

2007.gada 29.aprīlī Latvijas čempionāta 1.posms autokrosā vieglajām automašīnām un "Virši-A" kausa izcīņa kravas automašīnām. Autokross pārsteidz ar kuplo dalībnieku skaitu - 42 un daudziem skatītājiem. Šoreiz Dieviņš un skaistais laiks mums palīdzēja. Ar dalībniekiem bija tā, ka pirms nedēļas bija šoks, katastrofa, bet pēdējās dienās komisijas vadītāja Inta Ulme iesaucās: "Jēzus Marija! Cik daudz dalībnieku!" Pēkšņi viņi uzradās. Pats domāju, no kurienes tie uzradušies. Tomēr ir tādi, kuriem ir iespējas un kas grib, tie brauc! Šodien bija ļoti daudz smagās mašīnas un pie tā konkrēti strādāja Aldis Eglītis, kas ir uzņēmies vadību par kraviniekiem. Tiešām bija prieks redzēt viņus tik kuplā skaitā - 12. Smagie cīnās par to, lai viņiem būtu Latvijas čempionāts. Kā būs to redzēsim. Raimonds Tiltiņš 2000 Super klasē 17 dalībnieku konkurencē savās mājās sasniedz pārliecinošu uzvaru! 

2007.gada 26.augustā Latvijas čempionāta 5. posms autokrosā vieglajām automašīnām un "Virši -A" kausa izcīņa kravas automašīnām. Kopumā sezonu var vērtēt, kā labu. Augusta sacensības, lai arī ne tik kupli kā pavasara, tomēr bija labi apmeklētas. Sportisti bija ieradušies pat vairāk nekā uz atklāšanas posmu, kas notika aprīļa mēnesī. Vislabāk no Valkas rajona sportistiem klājās 2000 Super klases braucējam Raimondam Tiltiņam, kuru pavadīja veiksme, viņa auto izturēja visu sacīksti un ļāva braucējam kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena.

2007.gada 22.decembrī kartingu trasē "VAZtuss 2008" sezonu atklāj Smiltenē, 1.posms. Smiltenē notika Rencēnu autokluba biedru organizētā slēgtā pasākuma "VAZtuss 2008" pirmais posms. Lai arī bija plānots, ka ziemas sezonas sacensības sāksies, kad tam būs atbilstoši laika apstākļi, tomēr sportisti pulcējās ātrāk. Automašīnas jau bija sagatavotas, bet sniega un ledus vēl nav. Nolēmām, ka tomēr satiksimies un izmēģināsim spēkus. Uz pirmo posmu bija ieradušies 42 braucēji no tuvākiem un tālākiem Latvijas rajoniem, tostarp arī seši žiguļu braucēji no Smiltenes.

2008.gada Smiltenes pilsētas ziemas sacensību posmi auto amatieriem janvārī, februārī un martā.

2008.gada 9.februārī "VAZtusa" 3.posms norisinājās Smiltenes jaunajā rallijkrosa trasē. Sacensībās tika iekļauti trīs autosporta elementi - hipodroms, rallijkross un drifts. Starta zona tika izveidota lielajā asfaltētajā laukumā, kas atrodas starp kartinga un autokrosa trasi. Tas gan bija kā eksperiments, jo vienīgais norobežojums, kas atdalīja skatītājus no sportistiem bija drošības lente. Dalībnieki bija lielā sajūsmā par sacensībām un secināja, ka tādas noteikti vajag rīkot atkārtoti. 

2008.gada 1.martā kartingu trasē Smiltenē notika Rencēnu autokluba biedru organizētā slēgtā pasākuma "VAZtuss 2008" 5.posms, kurā startēja 37 dalībnieki, no tiem 32 brauca standartklasē kopā ar jauniešiem, bet brīvajā klasē 5 dalībnieki. Pirms sacensībām nopietni tika strādāts pie trases drošības ziņā. Paldies SIA "ZAAO" un SIA "CBR 8" par nolietotajām riepām un viņu atgāšanu uz trasi, kas tika izmatotas sportistu un skatītāju drošības joslas izveidei. Izmēģina veiksmi Džokera aplī! Viens no jauninājumiem, kas tika ieviests sacensībās, ir Džokera aplis. Tas nozīmē, ka dalībniekam brauciena laikā vienu reizi jāizbrauc caur šo Džokera apli, kas ir mazliet garāks, kā pārējie. "VAZtusa" 5.posmā svarīga bija ne tikai starta veiksme, bet arī stratēģija, kurā brīdī braukt Džokera aplī. Būtiski ir arī tas, ka šis aplis izslēdz automašīnu dauzīšanu, tieši tāpēc par tā ieviešanu jau iepriekš domāja "VAZtusa" dalībnieki.

2008.gada 6.martā norisinājās Smiltenes pilsētas atklātās sacensības amatieriem ar standarta automašīnām 4.posms. Līdzīgi kā iepriekš, arī šoreiz sacensības tika noorganizētas telefoniski. Sacensību sākumā šķita, ka uz trases būs ledus ar sniegu, bet īsi pirms starta sniegs pārvērtās slapjā lietū un tā bija klāta ar sniega putru, kas apgrūtināja braukšanu.Šoreiz piedalījās 14 dalībnieki no Alūksnes, Limbažiem, Valmieras un Smiltenes. Aizmugures piedziņas klasē 1.vietu izcīnija vijciemietis Gatis Ģērmanis, Vienas ass piedziņas klasē 1.vietu izcīnija smiltenietis Ingus Krieviņš.

2008.gada 22.martā kartingu trasē Smiltenē notika Rencēnu autokluba biedru organizētā slēgtā pasākuma "VAZtuss 2008" 6.posms, kurā startēja 40 dalībnieki, no tiem 27 brauca standartklasē,  jauniešu klasē 6, bet brīvajā klasē 7 dalībnieki. Pirms sacensībām trase tika pilnveidota un pirmo reizi starts tika dots ar luksoforu. Dienas sākumā trase bija slidena, jo to klāja sniegs un pat ledus. Standartklasē uzvaru izcīnija smiltenietis Ainārs Poikāns, kurš "VAZtusa" mājaslapas forumā rakstija: "Laikam beidzot izdevās!", Baigi labā sajūta!"

2008.gada 26.martā - trešdienas vakarā (naktī) Pavasara dienā, kad Latviju pārklāja bieza sniega kārta un daudzi nevēlējās iziet no mājām, amatieri par laika apstākļiem bija sajūsmā un noorganizējām Smiltenes pilsētas atklātās autosacensības amatieriem ar standarta automašīnām. Atsaucība bija liela, sportisti ieradās no Smiltenes, Valmieras, Salacgrīvas, Staiceles, Rīgas un Valmieras. Šoreiz iniciatīva par sacensībām nāca no "VAZtusa" Salacgrīvas dalībniekiem, jo laika apstākļi amatieru sacensībām bija piemēroti. Mēs ķērām mirkli līdz pat vēlai naktij, jo sacensības beidzās pulksten 00.30. Aizmugures piedziņas klasē 1.vieta smiltenietim Aināram Poikānam, Vienas ass piedziņas klasē 1.vieta mierkalnietim Armandam Baškeram.

2008.gada 27.aprīlī Latvijas čempionāta 1.posms autokrosā bagijiem, vieglajām un kravas automašīnām. 72 autosportisti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Paši jaunākie - trasē devās Beta (MINI) bagijiem, bet visātrākie šoreiz bija Divizija - 3a bagiju braucēji. Smiltis pa gaisu, motoru rēkoņa, saburzīti dzelži, saule, šampanieša lietus un emociju vētra. To visu pārpārēm varēja redzēt autokrosa trasē "Teperis". 

2008.gada 4.maijā Smiltenes pilsētas atklātās sacensības auto figurālajā vadīšanā 1.posms. Kompaktklasē 1.vietu izcīnija smiltenietis Uldis Siliņš, Vidējā klasē 1.vietu izcīnija vijciemietis Gatis Ģērmanis un Lielajā klasē 1.vietu izcīnija vijciemietis Gatis Ģērmanis. 

2008.gada 1.jūnjā Smiltenes pilsētas atklātās sacensības auto figurālajā vadīšanā 2.posms. Kompaktklasē 1.vietā vijciemietis Gatis Ģērmanis, Vidējā klasē 1.vietā vijciemietis Gatis Ģērmanis un Lielajā klasē 1.vietā smiltenietis Edgars Tralla.

2008.gada 6.jūlijā Igaunijas čempionāts bagijiem un kravas automašīnām 3.posms, Baltijas kauss autokrosā GAZ-53 bagijiem 2.posms, "Virši-A" kausa izcīņas 2.posms kravas automašīnām un "TSC auto" kausa izcīņa vieglajām automašīnām. Kravenieki un krokodili priecē skatītājus Smiltenē! Kopskaitā smagā tehnika bija ievērojami liels pulks - 52 sportisti, bet vieglo automašīnu konkurencē dalību bija pieteikuši 14 sportisti. Skatītāju netrūka. Sevišķi daudz bija ieradušies viesi no kaimiņvalsts Igaunijas, kas sacensībās radīja interesantu atmosfēru, jo daudzi bija tērpušies dažādos tērpos, kur netrūka pat padomju laiku miliča uniforma. "TSC auto" kausā uzvaru izcīnija Eduards Iesalnieks no Valkas, pārstāv TSK "Smiltene". Viss bija - dalībnieki bija, tusiņš bija labs, trase bija laba. Vasara ir pārpildīta ar pasākumiem un domāju, ka mūs, kā organizatorus izglāba igauņu skatītāji. Latvijā smagie grib, lai būtu Latvijas čempionāts. Kad trasē sākām veidot šķēršļus, tos veidojām tikai tāpēc, lai atdzimtu kravas automašīnu sacensības. Lai švakais varētu cīnīties ar stipro. Ja nav šķēršļu, tad cīņa nesanāk, jo švakais ir zaudējis jau no starta. Aicinam smagos šeit braukt, bet visu jau viņu vietā izdarīt nevaram, tā ir gana liela atbildība uzņemties atbildību par viņiem. Lai brauktu čempionātā - pieaugs izmaksas (dalības maksas, licences, kombinzoni un ķiveres ar homologāciju), bet smagie grib, tad uz priekšu!

2008.gada 12.jūlijs Turpinās sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" pilnveidošana, domājot par sportistu un skatītāju drošību sacensībās. Esam izrakuši grāvi gar autoceļa Smiltene - Mēri - Lobērģi malu, no stadiona gar kartinga un autokrosa trasi. Tas kalpo kā meliorācijas grāvis un kā ierobežota iebraukšana sporta kompleksā no jebkuras vietas. Ir izveidotas atsevišķas, jaunas iebrauktuves. Šos darbus uzsākām vairāku iemeslu pēc. Pilsētas stadionā notiek vairākas nozīmīgas sacensības, bet nereti traucē cilvēki, kas blakus esošajā laukumā izdomājuši izklaidēties ar automašīnām. Vēl ir tādi, kas mēdz piemēslot teritoriju, tāpēc nolēmām, ka turpmāk laukumā tik vienkārši nevarēs iekļūt. Grāvja rakšana bija izdevīgākā gan naudas, gan laika ziņā, jo ceļš, kas atrodas gar sporta kompleksu ir valsts. Rokot grāvi iegūtā grunts izmantota lietderīgi. Tā izlietota, būvējot rallijkrosa trasi paralēli kartingu trasei. Tas ir saistāms ar Supermoto sacensībām, kas norisināsies jau augusta sākumā. Sacensībām ir izbūvēts arī papildus ceļš, lai no lielā laukuma dalībnieki, nebraucot pa drošības joslu varētu nokļūt uz rallijkrosa starta zonu. Autosportistu un skatītāju drošībai ir paplašināts pirmais līkums kartingu trasē. Arī autotrasē ir veikti uzlabojumi ar grunts palīdzību pagarināts skatītāju kalns. Autosportisti un skatītāji veiktos uzlabojumus varēja novērtēt jau Igaunijas čempionāta 3.posmā autokrosā bagijiem un kravas automašīnām.

2008.gada 19.jūlijā Noslēdzās Smiltenes pilsētas atklātās sacensības auto figurālajā vadīšanā ar 3.posmu. Noslēdzošajā posmā autofigurālajā vadīšanā lielākoties sacentās vietējie autosportisti. Kaut gan sākotnēji brauca vairāki Latvijas čempionāta vasaras sprinta dalībnieki. Šai braukšanai taisīsim starpbrīdi, jo nav tik liela atsaucība kā gaidijām, kaut gan informācija un reklāma bija pietiekoši.  Kompaktklasē 1.vieta Edgars Tralla; Vidējā klasē 1.vieta Gatis Ģērmanis; Lielā klase 1.vieta Edgars Tralla.

2008.gada 20.jūlijā kartingu trasē Latvijas čempionāts vasaras sprintā 4.posms, kurā diemžēl neviens no Valkas rajona sportistiem nepiedalijās, toties izlūkos bija atbraukuši vairāki igauņi, kuri piedalijās. Pērn vasaras sprintā bija arī mūsu sportisti, bet šogad ne.

2008.gada 16.augustā kartingu trasē pirmo reizi Latvijas čempionāts "Supermoto" 7.posms un "Valinta " balvas izcīņa. Gatavojoties uzņemt šīs sacensības, iepriekš speciāli pilnveidojām kartingu trasi, kurā paralēli asfalta segumam izbūvējām grants segumu. Patiesībā tik glauni, kā mēs sataisijām "Supermoto" sacensībām trasi bija labi. Bet viņi vēl vēlējās, lai mēs uzbūvējam arī tramplīnu, ko mēs neņēmāmies būvēt, jo tajā brīdī nebija pilna izpratne par to, kādam ir jābūt, jo no mums neviens nav supermoto braucējs. Savukārt sacensību organizatori uz Smilteni bija atveduši pašbūvētu tramplīnu. Tomēr mainīgo laika apstākļu dēļ vairāki sportisti sacensību dienā treniņu laikā neriskēja braukt pāri tramplīnam. Labi, ka mēs tai brīdī pirms sacensībām neuzņēmāmies būvēt tramplīnu... Jo ja jau viņi paši kā braucēji uzbūvēja tramplīnu kuram pāri braukt vairākums atteicās, tad labi, ka mēs neuzņēmāmies... Mēs vēlā rudenī uzbūvējām priekš supermoto sacensībām tramplīnu no grunts paralēli kartingu trasei un paralēli grāvim meža malā pie ezera, jo viņi supermoto organizatori pieteica divus sacensību posmus 2009.gada sezonā. Vēlāk izrādijās, ka mūsu ieguldījums tramplīna būvēšanā bija veltīgs, jo viņi vairāk pie mums uz kartingu trasi neatbrauca, nezināmu iemeslu dēļ... Tā arī reizēm dzīvē gadās. Kartingu trases rekonstrukcijas laikā, tramplīna grunti norakām un pārvedām uz ezermalu, lai aizbērtu ūdens ieteces grāvi ar caurteku ezerā. Ezera mala tagad ir izmantojama iedzīvotājiem, lai viņi nokļūtu uz slēpošanas trasi un tai pat laikā atrastos drošībā aiz piebērtu riepu barjeras.

2008.gada 23.augustā tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.15 gaidāmajam autokrosam 24.08.2008.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sacensību programma, dalībnieku saraksts kas piedalīsies sacensībās. Šosezon paveikts daudz. Uzbūvēti iebraucamie vārti laukumā starp stadionu un kartinga trasi. Izbūvēta iebrauktuve un iebraucamie vārti aiz autokrosa starta zonas. Amatieru un supersprinta sacensību vajadzībām paplašināts pēdējais līkums kartingu trasē. Sportistu drošībai papildus iegādātas un uzstādītas metāla barjeras autokrosa trases iekšmalā no nobrauktuves līdz pirmajam līkumam, kā arī citās trases vietās. Labiekārtotas un paplašinātas skatītāju vietas ziemeļu pusē. Uzbērts ceļš un aprīkots ar metāla vārtiem no asfaltētā laukuma līdz skatītāju uzkalnam aiz autokrosa starta zonas. Paldies uzņēmumiem un viņu darbiniekiem ar kuru palīdzību varējām veikt šos apjomīgos darbus: VAS Autoceļu uzturētājam Smiltenes ceļu rajonam, Smiltenes elektrisko tīklu rajonam, Smiltenes profesionālai vidusskolai, SIA "Ķikuti 99", SIA "AK 3", Smiltenes VUGD.

2008.gada 24.augustā Latvijas čempionāts autokrosā 5.posms vieglajām automašīnām, Baltijas čempionāts autokrosā 6.posms vieglajiem bagijiem, "Virši - A" kausa izcīņas 3.posms 12 klases kravas automašīnām. Šoreiz laika apstākļi nebija sevišķi un tas bija pārbaudījums trasei. Divas nedēļas, gandrīz katru dienu gāza lietus. Satraukušies bija sportisti, ļoti daudzi zvanija, pat skatītāji. Kopumā esmu apmierināts. Tas ir autokross! Trase bija interesanta, varbūt viltūgāka. Ir bijis vēl trakāk, kad snieg sniegs. Galvenais, lai nelīst tad, kad mašīnas ir trasē. Mums paveicās, Dieviņš mūs pažēloja un diena bija laba. Sezona ir aizvadīta labi, šogad izveidojām cepurītes, krekliņus ar sporta kompleksa "Teperis" logo, uz šīm sacensībām bija arī savs karogs. Vēl šogad iegādājāmies ūdens mucu trases laistīšanai. 1600 klasē uzvaru izcīnija valcēnietis Māris Stalis. 12 klases kravas automašīnu klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Kristaps Eglītis.

2008.gada 17.novembrī "VAZtuss 2008" 1.posms. "VAZtusa" vēsturē šis bija visapmeklētākais sacensību pirmais posms, kurā bija arī interesanti viesi. Pavisam sacensībās piedalijās 37 dalībnieki, no tiem trīs startēja kā viesi - raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots, leģendārais Latvijas autosportists Haralds Šagbazjans un autosporta eksperts Mārtiņš Dzenītis. Pirmo reizi "VAZtusa" vēsturē sacensības oficiāli apmeklēja Latvijas Automobiļu federācijas krosa komisijas vadītāja Inta Ulme un ģenerālsekretārs Andris Berķis. Jauniešu klasē astoņu dalībnieku konkurencē skaistu uzvaru izcīnija smiltenietis Rinalds Bērziņš.

2008.gada 23.novembrī Ziemas sacensības "Amatieru kauss 2009" 1.posms amatieriem ar vieglajām automašīnām, trijās automašīnu klasēs piedalījās 30 dalībnieki. Dienā, kad daudzi sniegputeņa dēļ neizgāja no mājām, autosporta mīļotāji tikās Smiltenes supersprinta trasē. Stiprais vējš un sniegs vairākus desmitus autosportistu neatturēja doties trasē un cīnīties par uzvaru. Tieši pretēji - šis gadalaiks autosportistus aizrauj un vilina uz trasi, jo uzsniegot sniegam, mašīna vairāk slīd un braukšana kļūst aizvien interesantāka. Prieks, ka jau pirmajā sacensību posmā piedalījās daudz dalībnieku, neskatoties uz to, ka par mačiem autosportisti uzzināja tikai iepriekšējā dienā. Amatieru mačos piedalījās dalībnieki no Valmieras, Rencēniem, Rūjienas, Ķekavas, Rīgas, Valkas, Līgatnes, Strenčiem, Variņiem un Smiltenes. Kopā tika doti 60 starti. Pilnpiedziņas dalībnieki saka, ka ziemā ir visinteresantākā braukšana. "Ziema parādījusies". Mašīna vairāk slīd, var iemācīties labāk braukt. Tas ir aizraujoši. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Elvijs Haks ar automašīnu Opel Corsa. Pilnpiedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Edgars Tralla ar automašīnu Audi 80 Quattro.

2008.gada 6.decembrī Korekta braukšana, labi pavadīta diena draugu pulkā, jeb "VAZtuss 2009" 2.posms. Šoreiz piedalījās 25 dalībnieki, kuru vidū kā VIP braucēji bija raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots un Eiropas čempions Uģis Traubergs. "Žiguļu kausa" organizators Uģis Banders stāsta, ka pateicoties Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājam Vairim Trallam, sacensību jaunā sezona iesākusies labi. Vairis ir pilnveidojis trasi. Klāt nākuši jauni dalībnieki. Viss ir baigi forši, par "VAZtusa" ceturto sezonu priecājas sacensību organizators. Par pasākumu U.Banders stāsta, ka tā ir labi pavadīta diena draugu pulkā, un galvenais laba atpūta, var kulturāli pabraukt bez avārijām un sānu kontaktiem. Tieši šo iemeslu dēļ "VAZtuss" negrib palikt par masveida sacensībām. Sākotnējā doma bija pabraukt draugu pulkā kluba biedriem. Tomēr klāt nākuši jauni dalībnieki. Protams par labiem cilvēkiem mēs vienmēr priecājamies. Bet īpaši iet masveidībā arī negribam un nevaram, jo trašu kapacitāte ir tāda, kāda ir, saka sacensību organizators. "VAZtusa" dalībnieki atzīst, ka piedalās tāpēc, ka šis hobijs nav īpaši dārgs un sacensību gaisotne ir vienreizēja. Man vienkārši te patīk! Te jau nav sacensības, tā ir laba atpūta. Atmosfēra un labi pavadīts brīvais laiks kopā ar ģimeni ir visforšākais, saka dalībnieks no Kocēniem.

2008.gada 26.decembrī Ziemas sacensības "Amatieru kauss 2009" 2.posms amatieriem ar vieglajām automašīnām, trijās automašīnu klasēs piedalījās 39 dalībnieki. Otrajos Ziemassvētkos sporta kompleksā "Teperis" notika daudzu gaidītās sacensības un pavisam tika doti 78 starti. Katram dalībniekam sacensības sastāv no diviem braucieniem. Savukārt brauciens no viena iesildīšanās apļa un apļa uz laiku. Amatieru mačos Smiltenē piedalijās dalībnieki no Valmieras, Aizkraukles, Raunas, Skrīveriem, Alūksnes, Valkas, Līgatnes, Blomes, Zvārtavas, Virešiem, Vidagas un Smiltenes. 

2009.gada Ziemas sacensības "Amatieru kauss 2009" novembrī, decembrī, janvārī, februārī un martā. Pasākums vilina daudzus. Vairāku mēnešu garumā gandrīz katru svētdienas rītu uz Smiltenes supersprinta trasi sabrauc tie, kuri gatavi savu spēkratu motorus rūcināt visu dienu. Šosezon amatieru mači kļuvuši grandiozāki. Patīkama gaisotne, konkurence, kārtīga izbraukšanās arī pirms un pēc sacensībām, laba organizatoru komanda, lētas izmaksas - šie ir tikai daži no dalībnieku izteiktajiem iemesliem, kādēļ viņi svētdienās piedalās Smiltenes "Amatieru kausā". Tad vairs nav nozīmes, vai līdz Smiltenei jābrauc vien pieci kilometri vai 130. Viņi ir klāt. Patīk attieksme. Šosezon amatieru mači kļuvuši daudz apmeklētāki. Pasākums vilina aizvien vairāk cilvēku. Pulcējas ne vien maču dalībnieki, bet arī viņu paziņas, draugi, ģimenes locekļi un vienkārši skatītāji. Dažkārt puiši atbrauc izlūkos, kas un kā te notiek, bet jau nākamajā posmā redzami traucamies pa trasi. Ziemas sacensībās motora jauda daudz ko neizsaka, visu izšķir veiksme un meistarība. Tāpēc vien ir vērts piedalīties. Un kuram gan nav prieks nobraukt ātrāk par citiem. Priecē arī tas, ka Vairis Tralla ir noorganizējis labu komandu, kura darbojas kopā ar viņu, saka viens no sacensību dalībniekiem. Arī kuldīdzniekiem Smiltenē patīk. Te ir pretīmnākošs organizators, kuram vairāk interesē uztaisīt labu gonku, nevis nopelnīt naudu un laimīgi dzīvot. Man patīk šī attieksme, saka amatieru maču dalībnieks. Cepuri nost Vairim, kurš visu nedēļu dzīvo pa trasi un gatavo to mačiem, saka autoamatieru braucēji. Viņiem esot prieks braukt. Visu laiku gribas, lai ziema būtu garāka, citādi nebūs azarta braukt. Trase ir interesanta ar dažādiem elementiem, stāsta amatieru braucēji.

2009.gada 4.janvārī "Amatieru kauss 2009" 3.posms. Smiltenes supersprinta trasē norisinājās ziemas "Amatieru kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām. Spītējot aukstajam laikam, tajā piedalījās 35 dalībnieki. 3.posmā pa trijām automašīnu klasēm kopā tika doti 69 starti. Šie puiši ziemas priekus bauda supersprinta trasē - tā varētu teikt par "Amatieru kauss 2009" dalībniekiem. Ir gandarījuma sajūta par paveikto darbu, jo spītējot aukstumam sacensībās piedalijās 35 dalībnieki. Arī šoreiz, tāpat kā iepriekšējos posmos, sacensībās piedalījās arvien jauni dalībnieki. Viņi uz mačiem bija ieradušies no visdažādākajām vietām - Valmieras, Aizkraukles, Raunas, Skrīveriem, Valkas, Līgatnes, Zvārtavas, Rīgas, Rencēniem, Limbažiem, Bēnes, Jelgavas, Variņiem, Staiceles, Valkas pagasta, Cēsīm un Smiltenes. Dalībnieki izteicās, ka viens esot braukt pa ielu, bet pavisam kas cits - pa trasi. Vienkārši patīk! Te var pamācīties braukt. Ja vien būs iespēja piedalīsimies arī nākamajos posmos. Lai varētu rīkot sacensības, supersprinta trase tiek pilnveidota. Lielajā autokrosa trasē dažās vietās bija izveidojušās rises pēc iepriekšējā posma, tāpēc tās tika piebērtas ar sniegu un pielietas ar ūdeni. Dažus dalībniekus baidīja, vai tas trasi nepadarīs slidenāku. Bet bija tieši pretējs efekts, tajās vietās sasalstot bija izveidojusies sērsna. Priekšas piedziņas klasē uzvaru izcīnija smiltenietis Elvijs Haks ar automašīnu Opel Corsa.

2009.gada 11.janvāris "Amatieru kauss 2009" 4.posms. Smiltenes supersprinta trasē norisinājās ziemas "Amatieru kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām. 4.posmā pa trijām automašīnu klasēm kopā tika doti 37 starti. Atbrauca tikai drosmīgākie! Šoreiz supersprinta trase bija īpaši slidena. Tāpēc kāds brauca nedaudz piesardzīgāk, bet cits izmēģināja, cik slidena īsti ir trase. Dienā, kad trase izskatījās kā spogulis, amatieru mačos piedalījās divdesmit dalībnieki, no tiem astoņi pirmoreiz. Trasē bija ledus kopā ar ūdeni, tāda kādi reizēm lauku ceļi - ļoti slideni. Prieks, ka par amatieru mačiem interesējas arvien jauni dalībnieki. Šoreiz jaunie dalībnieki bija ieradušies no Jelgavas un Valmieras. Dalībnieki uz sacensībām bija ieradušies no Valmieras, Jelgavas, Zaļeniekiem, Valkas, Zvārtavas pagasta, Rīgas, Strenčiem, Vairiņiem un Smiltenes. Aizmugures piedziņas klasē deviņu dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnija smiltenietis Ainārs Poikāns ar VAZ-2107. Pilnpiedziņas klasē sešu dalībnieku konkurencē uzvaru izcīnija smiltenietis Jānis Aleksejevs ar Audi 90 Quattro.

2009.gada 18.janvāris "Amatieru kauss 2009" 5.posms. Smiltenes supersprinta trasē norisinājās ziemas "Amatieru kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām. 5.posmā pa trijām automašīnu klasēm kopā tika doti 83 starti. Trijās sacensību klasēs kopā startēja 44 dalībnieki. Konkurence lielāka. Nav šaubu, ka amatieru mači Smiltenē gājuši plašumā. Tie pulcē aizvien jaunus dažāda līmeņa dalībniekus. Tādus, kuri trasē dodas pirmo reizi, un tādus, kuriem autosports nav svešs. Šoreiz varēja manīt arī amatieru līdzjutējus, kuri savējos atbalstija visu dienu. Šeit arī vecumam nav nozīmes, dalībnieku sniegumu trasē vēroja mazi bērni un pat cilvēki sirmā vecumā. Lai kā katram veicās trasē, tā šoreiz nelika vilties. Trase bija izdevusies, Vairis Tralla pa nedēļu bija krietni pastrādājis, vērtē dalībnieks no Valkas. Pēc sacensībām ir gandarījuma sajūta, jo pareizajā brīdī un laikā tika pieņemts lēmums par trases blietēšanu. Tieši tad bija slapjšs sniegs, kurš nākamajā dienā piesala. Prieks, ka dalībnieku nepaliek mazāk. Tie, kuri braukuši iepriekšējos posmos, atgriežas un turpina. 

2009.gada 24.janvārī "Žiguļu kausa 2009" 4.posms. Jauniešu klasē - 8 dalībnieki, Standarta klasē - 12 dalībnieki un Brīvajā klasē - 11 dalībnieki. VIP persona - Kārlis Jurisons. Sacīkstes bija interesantas, laba trase, ja vien neskaita, ka ļoti slidena. Patīkamu pārsteigumu žiguļu cienītāju pasākumā izraisīja 15 gadus vecais Rinalds Bērziņš. Viņš apliecināja, ka katrā braucienā, startējot no nosacīti sliktākās vietas un braucot korekti, jaunietis spēja gūt līderpozīciju. Jauniešu klasē astoņu dalībnieku konkurencē uzvaru izcīna smiltenietis Rinalds Bērziņš.

2009.gada 25.janvārī "Amatieru kauss 2009" 6.posms. Smiltenes supersprinta trasē norisinājās ziemas "Amatieru kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām. 6.posmā pa trijām automašīnu klasēm kopā tika doti 78 starti. Neskatoties uz to, ka šosezon posmi bijuši daudzi, ar katru reizi klāt nāk jauni dalībnieki. Kopumā mači bija ļoti labi, lieli ātrumi, labi apļu laiki un arī rezultāti citādāki. Priecē tas, ka ir jauni dalībnieki, daži bija atbraukuši arī izlūkos. Atzinīgi trasi novērtē arī amatieru maču dalībnieks no Cēsīm. Laba trase, ir daudz ko braukt, daudz stūrēt, galvenais, ka nav taisnu gabalu. Ja nepieļauj kļūdas, tad veicas. Konkurentu netrūkst, saka cēsnieks Juris Rencis. Pilnpiedziņas klasē līdzšinējo līderi valcēnieti Māri Zālīti apsteidza autosportists smiltenietis Jānis Aleksejevs. 

2009.gada 3.februāŗī saņemam vēstuli no VID, par to, ka biedrība Tehniskais sporta klubs "Smiltene" pēc atskaišu iesniegšanas, esam pārsnieguši naudas apgrozījumu .... 2008.gada sezonā un līdz ar to, nokļūstam PVN maksātāju sarakstā. Tādā sakarā visa naudas plūsma par 2008.gadu apliekas ar PVN nodokli, un ir jāmaksā valstij PVN nodoklis. Naudas kasē nav ....., katru dienu nodokļa summa pieaug ar procentu summu. Ko darīt? Kredītu biedrībai bankas nedod....... Meklēju, kur aizņemties, neviens nav gatavs pat aizdot.... VID saka, ka līdz aprīļa autokrosa sacensībām nevar gaidīt, jo ja nav naudas ko maksāt - tad ir jāpasludina biedrības maksātnespēja. Ko darīt, un kā iziet no situācijas? Banka piedāvā kredītkarti ar konkrētu summu privātpersonai (man personīgi), bet ar to nepietiek.... Nav citas izejas, kā pārdot gadiem būvētu sev mīļu automašīnu ar kuru braucām pa trasi un vēl citas lietas. Nauda sagrabināta, PVN nodoklis samaksāts un biedrība var turpināt savu darbību. Pēc visa šī, rodas ideja dibināt otru biedrību, jo baigi negribas nokļūt otreiz neapskaužamā situācijā.

2009.gada 8.februārī "Amatieru kauss 2009" 8.posms. Smiltenes supersprinta trasē norisinājās ziemas "Amatieru kauss 2009" amatieriem ar vieglajām automašīnām. 8.posmā pa trijām automašīnu klasēm kopā tika doti 108 starti. Autosportisti un amatieri atzīst, ka ir vērts piedalīties mačos, kaut arī ceļš līdz Smiltenei dažam sniedzas vairāk, kā simts kilometru garumā. Pēc izbraukošanās divarpus kilometru garajā supersprinta trasē, dalībnieki ar labiem vārdiem par pasākumu neskopojas. Pavisam nejauši uz Smilteni svētdien atbrauca autokrosists no Kuldīgas un viņa draugs no Rīgas. Domāju, ja reiz atbraukuši esam, tad jāpiedalās. Te ir interesanti. Trase tāda indīga un viltīga. Baigi slidens, līdz ar to buferis krīt, spārni šķīst un sanāk iebraukt riepās, saka jaunietis. Viņš atzīst, ka uz amatieriem ir vērts atbraukt vēl kādu reizi, tikai tad nopietnāk jāsagatavojas. Vietējie jau gatavojušies pasākumam un piešāvušies trasei. Bet mūsu mašīnai riepas pilnīgi nekādas, stāsta pilnpiedziņas klases dalībnieks. Savu brīvo laiku amatieros nolēmu pavadīt arī dalībnieks no Limbažiem. Sekoju līdzi sporta sacensībām, tāpēc arī uzzināju par mačiem. Trasē vismaz var uzzināt, kā mašīna uzvedas. Gribētos jau biežāk, bet nevaru atļauties, jo laika nepietiek. Vienīgi piedalos "BMW" kluba sacensībās, stāsta limbažnieks. Pilnpiedziņas klasē desmit dalībnieku konkurencē uzvaru izcīna Jānis Aleksejevs.

2009.gada 28.februāris "Amatieru kauss 2009" 8.posms. Nakts posmā amatieriem ekstrēma braukšana sestdien 28.februārī. Pirmo reizi šīs sezonas laikā Smiltenes "Amatieru kausā 2009" notika vakara / nakts posms. Dalībniekiem šīs sacensības šķita aizraujošas, jo braukšana tumsā pa divarpus kilometru garo supersprinta trasi bija diezgan ekstrēma. Sestdienas vakarpusē automašīnas ieradās viena pēc otras. Beidzot notika ilgi gaidītais amatieru maču nakts posms. Tumsa, amatieriem labvēlīgs laiks un liels ātrums trasē - tas dalībniekus sajūsmināja. Nakts mači bija aizraujoši. Tumsā tu nevari tik daudz izsekot līdzi tam, pa kādām trajektorijām brauc citi dalībnieki. Nākas pašiem vairāk piedomāt pie braukšanas. Dalībniekus visvairāk aizrauj tas, ka šajās sacensībās var izbraukties uz pilnu klapi.

2009.gada 25.aprīlī tiek izdota laikraksta "Ziemeļlatvija" pielikums "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE Nr.16 gaidāmajam autokrosam 26.04.2009.:  noteikumi autokrosa skatītājiem, atbalstītāju saraksts, sacensību programma, par Smiltenes autosportistiem, kas piedalīsies sacensībās.

2009.gada 26.aprīlī Latvijas čempionāts autokrosā bagijiem, vieglajām un kravas automašīnām 1.posms. Šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma atjaunots Latvijas čempionāta statuss Smiltenē bieži redzētajiem D12 (GAZ-51/52) klases kravas automobiļiem. Jaunais statuss noteikti daudz naidīgākus trasē padarīs spēcīgākos braucējus.

2009.gada 5.jūlijs Latvijas čempionāts autokrosā bagijiem un vieglajām automašīnām 3.posms, kravas automašīnu D-12 klasei 4.posms. Ja šodien sacensībās nebrauktu smagās mašīnas D-12, VAZ klase un Folkreisa braucēji, tad ko mēs vispār skatītos? Šodien smagie bija visvairāk pārstāvētā klase. Vēl vajadzēja ļaut braukt bagijiem Dizijai 3A, zinu, ka braucēji būtu un viņi ir ļoti skatāmi - līkumos visi iet plakaniski un trasi arī izlīdzina. Dalībnieku šoreiz bija mazāk, jo domāju, ka krīze skar gan dalībniekus, gan skatītājus. Labi, ka var salasīt tik daudz braucēju un skatītājiem ir interesanti. Ja ir sportisti, bet nav skatītāji, tad tā ir maza ķibele, par ko ir jādomā, bet ja ir skatītāji un nav braucēju, tad tas ir krahs un tā jau ir traģēdija... 2009.gads, par spīti grūtībām ekonomikā, ir atnesis pozitīvas vēsmas tautas autosportā . Līdzās autosprintam un žiguļiem ir parādījusies jauna disciplīna - folkreiss, kam ir labas izredzes kļūt par populārākajām zemu izmaksu sacensībām.

2009.gada 23.augustā Latvijas un Igaunijas čempionāts autokrosā smagajiem bagijiem kravas automašīnām 5.posms, norisinājās arī sacensības VAZ un Folkreisam. Atsevišķās čempionāta klasēs, tāpat arī VAZ klasikā, dalībnieku skaits nebija liels, bet tas nepavisam nemazināja izcilas cīņas, pārsteiguma momentu. Šis kross šajā sezonā Tepera trasē ir pēdējais, dažiem mūsējiem tas izrādījās veiksmīgs. Latvijas čempionāta D-12 klasē uzvaru sasniedza smiltenietis Andris Jurciņš. Šosezon man tā ir tikai pirmā sacīkste, jo finanšu dēļ nākas izlaist. Man šī Smiltenes trase vienmēr ir bijusi tāda, ka nekad līdz šim nav izdevies finišēt, vienmēr kaut kas saplīsa. Nu beidzot 12.-tajā reizē tas lāsts ir beidzies! Beidzot līdz galam! Daudziem jau tās problēmas ir tieši mājas trasē, jo apkārt līdzjutēji un varbūt par traku tad arī pabrauc. Lielāka atbildība. VAZ klasē lielisku dueli aizvadīja Ainārs Poikāns un Imants Kolomenskis, līdz Imants apmeta kūleni. VAZ kausa izcīņā uzvara smiltenietim Aināram Poikānam. Domāju, ka cīņa ar Imantu šodien bija interesanta , pašam patika un domāju, ka arī skatītājiem. Jāatzīst, ka Imantam ir spēcīgāka mašīna, bet šodien veiksme bija manā pusē. Startā biju izdevīgākā pozicijā, ko biju ieguvis priekšbraucienos, tāpēc arī rezultāts neizpalika. Protams, jācenšas vienmēr uzvarēt, tāpēc šaubīties nevar. Imants uz šo sacīksti bija sagatavojis ļoti labu mašīnu , kas arī bija jūtams. Viņš itkā arī bija pelnījis uzvaru, bet šoreiz uzvara mana! Līdz šim aktīvi braucu VAZ tusā, bet tagad jāsāk domāt, jo maksas ir augstas. Noteikti piedalīšos 13.septembrī, te Smiltenē, supersprinta sacensībās.

2009.gada 29.augustā Latvijas vasaras autosprinta čempionāts 5.posms vieglajām automašīnām, kas norisinājās Smiltenes "Tepera" kartingu trasē.

2009.gada 9.septembrī tiek dibināta biedrība Sporta komplekss "Teperis" sadarbībai ar biedrību Tehniskais sporta klubs "Smiltene".

2009.gada 13.septembrī Latvijas kausa izcīņa Auto Stils supersprintā 4.posms vieglajām automašīnām. Sacīkste solās būt spraiga, jo jau tagad dalību tajās pieteikuši 114 dalībnieki daudzi, tostarp arī mūsējie. Šīs sacensības Vidzemē viesosies pirmo reizi un viņas varēs skatīties bez maksas. Supersprinta trase būs apvienotā kartinga un autokrosa trase (kopā divarpus kilometru gara). Sportisti sacentīsies astoņās dažādās klasēs. Specifiskajā VAZ Open klasē joprojām neapturams ir smiltenietis Edgars Tralla, kurš uzvaru svinēja arī savā mājas trasē.

2009.gada 3.oktobris Tieši šomēness aprit 15 gadi, kopš Tepera trases dzimšanas. Mūžīgs optimists un entuazists. Vaira Trallas dēls Edgars atklāj, ka tēvu biežāk var sastapt trasē nekā mājās. Bieži pēc krosiem vai citām gonkām Tepera trasē ar autosportu saistītie cilvēki novērtē TSK "Smiltene" ar Vairi vadībā paveikto, veltot viņiem labus vārdus. Izrādās, ka tas arī ir dzinulis, kas visus šos gadus liek darboties, attīstīt un pilnveidot Tepera trasi. Labi padarītu darbu vienmēr novērtēs citi, un pašam būs gandarījums par paveikto. Vai tas viegli? Nē! Bet kādam tas ir jādara, saka V.Tralla. Tai Tepera trasei, kādu jūs redzat šodien, ir pielikts ne mazums pūļu. Katru gadu TSK "Smiltene" komanda pilnveido sporta kompleksu "Teperis", lai vienmēr būtu gatavi uzņemt gonkas un arī paši rīkotu savas. Strādāts tiek visu laiku. It kā tagad vajadzētu būt vieglāk, bet tā nav. Īstenībā ir tieši otrādi - kļūst grūtāk. Atbalsts kļuvis mazāks, jo arī uzņēmējiem neklājas viegli. Tomēr esam par to pašu atbalstu priecīgi. Visus šos gadus mums palīdz firma SENSON AUTO. Nevar nepieminēt arī abas Smiltenes ceļinieku organizācijas, profesionālo vidusskolu un tehnikumu, Smiltenes elektrisko tīklu rajonu, Smiltenes domi un visas firmas, kas šeit riņķī ir. Jāteic, ka TSK "Smiltene" nedarbojas tikai vīriešu darbaspēks. Lielu atbalstu sniedz arī ģimenes - Siliņu un Baumaņu, protams arī Trallu. Pats galvenais, ka tas nav tikai pliks pienākums, bet gan darbs, ko paveic ar patiesu prieku. Starp citu, klubam ir arī savas tradīcijas - lielā talka pirms krosiem. Uz to parasti aicināts ir ikviens, jo par padarīto darbu katrs nopelna caurlaidi uz autokrosu. Šogad atsaucība bija ļoti liela. Priekš jums, autosporta cienītāji, daudzi var būt lepni, ka Tepera trases saimnieks ir tieši Vairis ar savu komandu, jo viņi nepieļauj domu, ka nevarēs kaut ko izdarīt. Nekad darbus neatstāju uz pēdējo brīdi. Visu izdarām savlaicīgi. Jāsaka godīgi, pats vēl aizvien daudz ko mācos. Esmu teicis, ka man no sirds patīk organizēt sacensības. Skatos arī, kā to dara citi, lai mācītos gan no savām, gan citu kļūdām, saka tehniskā sporta entuazists. Jā Vairis upurējis braukšanu, lai Tepera trasē varētu braukt citi. Autosporta cilvēki to novērtē. Tāpēc varam būt lepni, ka mūsu trases vārds Latvijā izskan uz pozitīvas nots.

2010.gada 24.aprīlī Čempionāts startē rīt! Intriga saglabājas līdz pat rītdienai, jo nav zināms, cik vēl sportistiem izdosies tikt galā ar tehniskajām ķibelēm. Skatītājiem šovu sagādās 2000 Super un Open klases apvienojums, jo vienmēr tās demonstrējušas ievērojamus ātrumus. Tieši šī iemesla dēļ scenārijs ir neprognozējams. Open klasē startē aizmugures piedziņas mašīnas ar motoru izvietojumu vidū vai aizmugurē - tātad perfekti automobiļi starta vinnēšanai. Taču 2000 Super līderi var izrādīties ātrāki brauciena laikā, tāpēc centīsies tikt garām Open klases braucējiem. Pērn trasē uzvedām daudz māla, lai segums būtu stingrāks. Bet rudens mūs nelutināja un māls nepaspēja nosēsties. Trase pārvērtās dubļos. Sporta kompleksā ir ieguldīts liels darbs. Vienu brīdi pat nebija cerības sagatavot trasi tik labā kvalitātē, kā tas ir tagad. Pūles nav bijušas veltīgas. Trase ir laba un ātra. Kross būs skatāms un aizraujošs. Smiltenes trasi apskatīt ieradās LAF Krosa komisijas padomes pārstāvji, kuri novērtēja lieliski paveikto darbu. Šogad Tehniskā sporta kluba "Smiltene" komanda īpaši padomājusi arī par autokrosa skatītājiem. Esam uzbūvējuši jaunu skatītāju kalnu, kas atrodas trases otrā malā. Tur sacensības varēs vērot, pat sēžot savā automašīnā. Būs pārredzama lielā trases daļa. 

2010.gada 25.aprīlī Latvijas čempionāts autokrosā, Baltijas kauss autokrosā un VAZ klasikas kausa 1.posms bagijem, vieglajām un kravas automašīnām. Nav noslēpums, ka 2010.gada Latvijas autokrosa čempionāts būs ar izmaiņām dalībnieku skaita ziņā. Krīze nav gājusi secen arī sportistiem, daži potenciālie braucēji uz pirmo sezonas posmu nepasspēja sagatavot krosa mašīnu, citiem pietrūka līdzekļu. Bet ir arī tādi, kuri mērķē augstāk par Latvijas čempionātu. Dalībnieku skaits sasniedza gandrīz pussimtu. Trasē latviešu, igauņu un lietuviešu braucējus vēroja vairāki tūkstoši skatītāju, kuru vidū bija arī sponsori, atbalstītāji un sportistu mehāniķi. Par dienas spilgtāko momentu kļuva Open klases finālcīņas. Azartiska cīņa vairāku apļu garumā norisinājās starp Jāni Kozlovski (Ogre) un Raimondu Jerānu (Salacgrīva). Tāds šovs! Nepārtrauktas apdzīšanas, kad samainās braucēji pat piecas reizes, tad "aiztaisās šīberis" un tad jau braucēji vairs nebrauc, kā normāli braucēji, bet kurš ātrāk ielidos līkumā. Kļūdas te bija nežēlīgas! Neviens jau parasti tramplīnā nelido otram garām! Te bija uz izdzīvošanu!  Viss noskaidrojās pēdējā - septītajā - aplī. Kad abi sacentās par uzvaru, R.Jerāns izslīdēja, līdz ar to šajā klasē pirmais J.Kozlovskis. Kopumā uzskatu, ka sacensība izdevās. Ja pirms mēneša mēs ar bailēm raudzījāmies uz trasi un traktors tajā nevarēja normāli izbraukt, tad šodien milzīgais darbs, kas te ir ieguldīts, ir devis rezultātu un ir attaisnojies. Šodien Jāņa Kozlovska un Raimonda Jerāna cīņa bija ļoti skatāma un baudāma, bez jebkādām mašīnu dauzīšanām.

2010.gada 9.maijā Rallija Supersprints un Folkreiss Vasaras kausa izcīņas 1.posms. Jāpiemin, ka sacensības no citām atšķiras ar to, ka pēc tām ikviens klātesošais var iegādāties jebkuru no folkreisā startējošām automašīnām par fiksētu samaksu- 950 eiro. Šāds nosacījums attur sportistus no lielu investīciju veikšanas tehnikas gatavošanā, saglabājot sporta veida pieejamību plašākam interesentu lokam.

2010.gada 22.augustā Latvijas čempionāta piektais, priekšpēdējais posms visās autokrosa ieskaites klasēs -1600, 2000 Super, Open, D12 un B600. Latvijas kausa izcīņa VAZ Klasikas dalībniekiem un Baltijas kauss D7 klases bagijiem. Smiltenē tiks atjaunota sena tradīcija - Mehāniķu brauciens. Deviņdesmitajos gados tā bija tradīcija. Gandrīz katrā sacīkstē sporta mašīnās sēdās tie, kuri sezonas gaitā palīdzējuši sportistiem tehnikas sagatavošanā. Savulaik šādas sacīkstes bija populāras un dažbrīd izrādijās spilgtākais dienas notikums. Ideja atjaunot šo tradīciju radās Vairim Trallam. Būs aizraujoši! Ideja par mehāniķu braucienu dzimas šosezon pēc pirmā posma Smiltenē. Sastapu mehāniķus, kuri sporta mašīnām izdarījuši visu, ko vien bija iespējams paveikt. Taču nereti no sportistiem nācies dzirdēt, ka mašīna neesot bijusi tādā tehniskā stāvoklī, kā gribētos.  Tajā mirklī radās ideja par Mehāniķu braucienu. Diskutēju ar LAF Krosa komisijā ievēlētajiem cilvēkiem, un viņi manu ieceri atbalstija. Mehāniķu braucienam varēs pieteikties četrās klasēs - vieglo automašīnu (1600, 2000 Super, Open un VAZ), bagijos B600, lielajos bagijos D7 un kravas automašīnās D12. Trasē dosies tikai viena no četrām klasēm, proti tā, kurā būs viskuplākais dalībnieku skaits. Pieteikšanās ritēs visu dienu, taču nav teikts, ka visiem tehnika izturēs līdz fināla finišam. Līdz pat brauciena sākumam nevar pateikt kura no automašīnu klasēm tā būs. Taču vienu var apsolīt - būs interesanti. Tāda lietus "gonka" sen nebija bijusi. Šodien situācija laika apstākļu dēļ bija neapskaužama. Nevienam nenovēlu tādu pārbaudījumu. Nepietika, ka lija jau visu nedēļu, bet šodien lija pat visu dienu! Precīzi atceros, ka līdzīga sacensība bija 1999.gada rudenī, kad vēl brauca ar krosa riepām un pēc tam trase bija diezgan bēdīga. Šodien trasi un to, ka nesalauza mašīnas glāba tas, ka sportisti brauca ar rallija riepām, kas Smiltenē bija pirmo reizi. Šodienas ekonomiskajā situācijā tas ir ļoti vērā ņemams fakts. Pats biju tas, kas trīs gadus rakstīju un ierosināju braukt ar rallija riepām. Ir jāsaprot, ka šādā trasē krosa riepa natuāli rok zemi. Kluči lieli, atstarpes lielas un rodas bedres. Parasti salīdzinu: "Paņem un izroc bedri ar tējkaroti vai lielo zupas kausu, tad sapratīsi atšķirību". Saprotu, ka līdz nākošajai sezonai LAF Krosa komisijai ir jāizdomā visoptimālākais variants un tas pareizi jānodefinē, lai sportisti un organizatori būtu apmierināti. Ir jādabū riepu katalogs un jānosauc kaut vai visas šīs riepu markas, ar kurām var piedalīties sacensībās. Rallijriepa nav ne ar klucīti, ne ar rombu. Vislabākais ir tas gadījums, kad visiem šīs riepas ir vienādas. Varbūt šodien tiešām, kāds uzvarēja pateicoties tieši šīm riepām. Ja tā pavērojam, tad braucienos, kur sportisti brauca ar rallijriepām, visi bija puslīdz vienādi, bet kad Open klasē atļāva uzlikt krosa riepas, tā uzreiz krasi pamainijās situācija trasē. Šodien trase bija viltīga un kļūdas nepiedeva. Kā izslīdēji no rises, tā visi pabrauca garām un pat kļūdas pēc varēji palikt trases malā. D-12 kravas automašīnu klasē pēc izcila dueļa ar čempionu un kopvērtējuma līderi Bruno Leimani uzvaru guva smiltenietis Kristaps Eglītis.

2010.gada 12.septembrī AutoStils supersprinta kausa izcīņas 4.posms. Šis bija viens no dalībnieku skaita ziņā kuplāk apmeklētajiem supersprinta posmiem. Daudzi dalībnieki līdz Smiltenei mēroja vairāk nekā simts kilometru, jo viņiem patīk šīs trases kvalitāte. Svētdien notikušajā supersprinta kausa izcīņas posmā pavisam finišēja 108 dalībnieki. Dalībniekiem patīk Tepera trases sagatavotība, jo uz Smilteni brauc no Rīgas un Kuldīgas.Trasē piedalijās braucēji ar standarta un sporta automašīnām, veicot 2,6 km garu ātrumposmu. Rezultātu nosaka, ņemot vērā divus labākos braucienus (pavisam bija jāveic trīs braucieni). 

2011.gada janvārī, februārī un martā ziemas sacensības Vidzemes reģiona ziemas kausam - 5.posmi, "VAZtusam" - 3.posmi un Autovadīšanas iemaņu pilnveidošanai - 9.posmi.  Ziemas sezonā kopā aizvadītas 17 sacensības. 

2011.gada 24.aprīlī Latvijas autokrosa čempionāta 1.posma atklāšana 7.klasēs - bagijiem, vieglajām un kravas automasīnām. Trasē atkal varēja redzēt skatītāju iemīļoto Eiropas čempionāta divīzijas 3A klasi.

2011.gada 7.maijā Latvijas kauss Supersprintā vieglajām automašīnām.

2011.gada 21.maijā Autovadīšanas iemaņu pilnveidošanas 1.posms amatieriem. Kopā paredzēti pieci posmi.

2011.gada 28.augustā Latvijas čempināta 5.posms un Baltijas kausa 4.posms autokrosā bagijiem, vieglajām un kravas automašīnām. Interesants fakts. Jānis Kozlovskis un viņa tētis autosportā kopā brauc jau 34 gadus. Ja kādreiz tēvs brauca un Jānis bija mehāniķis, tad tagad ir otrādi. Reti bija tādas reizes, kad tēvam neveicās, bet bija trase, kurā tēvs trīs vai pat piecus gadus pēc kārtas nevarēja finišēt. Tad viņš aizgāja uz baznīcu, paņēma svēto ūdeni un svētīja trasi. Gribiet ticiet, gribiet neticiet, ir tās muļķības vai nē, bet pēc šīm sacensībām viņš šajā trasē vienmēr finišēja pirmais! Melnā svītra bija piemeklējusi arī Jāni Kozlovski, jo piecas reizes ar nevienu no mašīnām viņš nespēja finišēt! Muļķīgas lietas lūza - pusasis, kuras pirms tam trīs gadus nebija lūzušas, tad kardāns, par kuru jau septiņus gadus bija aizmirsts... Jānis nolēma paklausīt tēvu un iepriekšējā dienā, pirms Smiltenes sacensībām aizgāja uz baznīcu. Viņš tur pasēdēja, ar Kungu parunāju un šodien, skatieties, ar abām mašīnām ir ticis līdz finišam! Tici vai netici, bet fakts paliek fakts! Latvijas čempions D-12 klasē smiltenietis Andris Jurciņš visas dienas garumā bija pārliecinošā vadībā, saviem līdzjutējiem mājas trasē sagādājot vēl vienu uzvaru. Līdzjutēju ovācijas Andris Jurciņš izpelnijās uzreiz pēc finiša un arī apbalvošanas ceremonijā, pēc kuras draugi viņu sumināja, metot gaisā. Smiltene var lepoties!

2011.gada 18.novembrī Automātiskās hronometrāžas prezentācija Tepera trasē. Veiksmīgi uzrakstīts projekts piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus. Ikvienam interesentam bija iespēja iepazīties ar "Automātisko hronometrāžu, uzskaiti un izdruku apļveida trasēs, idintificējot braucējus". "Mylaps" automātiskā hronometrāžas  iekārta (dekoders, portatīvais dators, Orbits programma, printeris, cilpa un koaksiālais kabelis) iegādāta par Eiropas Savienības, Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai līdzekļiem Lauku attīstības programmas pasākumā "Lauku ekonomikas un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā". Projektu TSK "Smiltene" iesniedza biedrības "Abulas lauku partnerība" izsludinātajā konkursā. Līdz šim apļa laikus trasēs ņēmām ar rokas hronometriem, kur precizitāte ir simtdaļās, bet tagad ar šo iekārtu būsim vēl precīzāki, jo jaunā iekārta tos nosaka tūkstošdaļās. Šis ir pirmais TSK "Smiltene" uzrakstītais projekts un V.Tralla nedomā pie sasniegtā apstāties.

2012.gada 29.aprīlī Latvijas čempionāts autokrosā bagijiem, vieglajām un kravas automašīnam 1.posms. Baltijas kausa 1.posms bagijiem Buggy 1600 klasē.  Sacensībām pieteikušies 77 dalībnieki, turklāt vēl dažu sportistu pieteikumi tiek gaidīti. Galvenā pirms sezonas ziņa - palielinājies autokrosa dalībnieku skaits, kas nozīmē arī intrigas palielināšanos.

2012.gada 29.jūlijā Red Bull Kart Fight amatieru čempionāta atlases posms, jeb citiem vārdiem sakot, unikāls pasākums, ko Latvijā organizēja pirmo gadu. Fenomenāli! Tādu dalībnieku atsaucību Smiltenē neviens nebija gaidījis. Rinda ieilga līdz aptuveni trīs stundām, lai piereģistrētu 272 dalībniekus. Svētdien Smiltenē, Tepera trasē, gandrīz 12 stundu garumā notika Red Bull Kart Fight amatieru čempionāta atlases posms. Smiltene pārsteidza ne vien ar rekordlielu dalībnieku skaitu, bet arī ar ātrām meitenēm un ļoti ātriem puišiem. Divi no tiem - smiltenieši Edgars Tralla un Kristaps Purmalis - jau 18.augustā sacentīsies Latvijas finālā Rīgā. Sekojot līdzi motoru sporta aktivitātēm Smiltenē, ļoti bieži dzirdu uzslavas par vienmēr teicami sagatavotu trasi un par to, ka pie mums ir forši. Nepārspīlējot - to saka profesionāli un arī populāri autosportisti, līdzjutēji no visas Latvijas. Arī svētdien talantīgais autosportists Haralds šlēgelmilhs atzina, ka Tepera trase viņam ir viena no mīļākajām un sirdij tuvākajām. Smiltenes trasē viss balstās uz saimnieka Vaira Tralla entuazismu un dažiem viņa palīgiem. Droši varu apgalvot, ka nav tādas reizes, kad pirms gaidāmām sacīkstēm kaut kas nebūtu izdarīts kārtīgi. Neatkarīgi no tā, vai ārā būs mīnus 30 grādi, līs vai pamatīgi cepinās saule. Mūsdienās, kad daudziem primārā ir nauda, par fenomenālu var uzskatīt to, ka Vairi redz strādājot trasē pat divos naktī. Kā smej viņa ģimene, Vairis biežāk atrodas tur, nevis mājās. Šis nu reiz patiesi ir darbs sabiedrības labā. Un tieši tādēļ Tehniskā sporta kluba "Smiltene" entuazisti ir pelnījuši milzīgu PALDIES! Ceru, ka viņu ieguldījumu novērtē arī vietējā sabiedrība. Es ticu arī tam, ka pienāks laiks, kad varēs teikt - Smiltenē ir slavenākā un labākā trase. Savulaik kartingu trase bija labākā visā Padomju Savienībā.

2012.gada 23.augusts Būs ērtākas vietas skatītājiem. Sporta kompleksā pēdējo nedēļu laikā ieguldīts liels darbs pie jaunas skatītāju vietas izveides, kā arī divu pilnveidošanas un pagarināšanas. Tas ikvienam apmeklētājam dod iespēju izvēlēties sev piemērotāko vietu sacīkstes vērošanai. Viena jaunizveidotā vieta atrodas aiz pirmā līkuma meža pusē, otra pirms pēdējā līkuma ir pagarināta uz meža pusi, bet trešā, kur varēs uzbraukt arī ar automašīnu, ir aiz starta laukuma. Smiltenieši jau paguvuši trešo skatītāju vietu nodēvēt par aristokrātisko stāvvietu, uz kuras var uzbraukt ar automašīnu un kura atrodas aiz starta laukuma.

2012.gada 26.augusts Latvijas autokrosa čempionāta 5.posms bagijiem, vieglajām un kravas automašīnām, Baltijas kauss smagajiem bagijiem B6000. 

2012.gada 5.oktobris Izsaka piedāvājumu rīkot Eiropas autokrosa čempionātu. Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājam, Tepera trases saimniekam Vairis Trallam izteikts piedāvājums Smiltenē rīkot Eiropas autokrosa čempionātu un Ziemeļeiropas autokrosu. Līdz šim Latvijā Eiropas autokrosa čempionāta posmi notikuši vienīgi sporta kompleksā "Mūsa". Šo piedāvājumu man izteica "Mūsas" saimnieks Edgars Maišelis. Jā, sākumā uz to skatījos noraidoši, jo ļoti labii apzinos, ko prasa šādu sacensību rīkošana, kādai jābūt infrastruktūrai. Mēs neatbilstam tam, lai šobrīd uzņemtu 16 valstu sportistus savā trasē. Esmu bijis klātienē "Mūsā", kad viņem prasa to un to pārtaisīt. Un tomēr, kā man daudzi teica, Vairi, ja nu šāda iespēja ir tikai vienreiz mūžā. Mēs mēģināsim! Ziemeļeiropas autokrosa divi posmi 2013.gadā paredzēti Lietuvā, divi Latvijā. Viens notiks "Mūsas" trasē, bet otrs kā pārbaudes plānots Smiltenē. Patlaban tas viss ir idejas līmenī, par ko tiek nopietni diskutēts. Protams, pirms izlēmu, informēju Smiltenes novada domi un sporta pārvaldi. Visi saka jā, bet tajā pašā laikā grib zināt, kādas būs izmaksas. Tās noteikti ir lielas, tāpat kā darbs, kas vēl jāpaveic.

2012.gada 1.decembrī Par darbu saņem atzinību no federācijas. Ik reiz pēc sacensībām Smiltenē, Tepera trasē, tās saimnieks saņem atzinīgus vārdus no autosportistiem par labi sagatavotu trasi. Ne vienam vien šī ir iemīļotākā trase. To V.Tralla augsti vērtē un katrs šāds vērtējums ir kā stimuls un labs dzinulis censties vēl vairāk. Šoreiz patīkamu un negaidītu pārsteigumu smiltenietim sagādāja Latvijas Automobiļu federācija (LAF). Katru gadu LAF Krosa komisija rīko sezonas noslēguma pasākumu, godinot sportistus un labākos arī citos ampluā. Uzaicinājumu uz apbalvošanas pasākumu ikreiz saņem arī sacensību rīkotāji. Pārsteigums bija liels, kad saņēmu Atzinības velti par ilggadēju un kvalitatīvu Latvijas autokrosa čempionāta posmu rīkošanu, jo iepriekš neko nezināju. Jūtos ļoti labi. Tomēr tā ir federācijas atzīta lieta. Balvu man pasniedza pat LAF prezidents Jānis Naglis, apsveica arī Krosa komisijas vadītāja Inta Ulme. Inta Ulme, Latvijas Automobiļu federācijas Krosa komisijas vadītāja: Ja Vairis ir saņēmis šo Atzinības velti, tad šajā jomā ir labākais. Jo ilgāk viņš rīko Latvijas autokrosa čempionāta posmus, jo nopietnāka ir pieeja. Viņš ir ļoti apzinīgs. Visi dokumenti fedrācijā tiek iesniegti savlaicīgi, kas ļauj sacensībām sagatavoties labi. Vairis vienmēr rūpējas kā par sportistiem, tā arī skatītājiem. Šogad viņš izbūvēja jaunas skatītāju vietas. Starp citu Smiltene ir vienīgā, kur cilvēki labprāt krosu vēro arī lietus laikā. Tāpat Tepera trase ir viena no retajām, kur ir daudz smago automašīnu klases dalībnieku, kas skatītājiem ir kā saldais ēdiens. Tepera trases saimnieks atzīst, ka viņš viens nekad nepaveiktu darbu, kas ieguldīts sporta kompleksa attīstībā. Viņš sirsnīgi pateicas visiem Tehniskā sporta kluba "Smiltene" biedriem, uzņēmumiem un iestādēm, kas allaž atbalstījuši. Tas ir visu kopīgs darbs.

2013.gada 9.martā "Žiguļu kauss" 7.posms. Šī sezona ieies vēsturē ar to, ka dikti palielinājies dalībnieku skaits. No pagājušās sezonas nākuši klāt daudzi jauni, spēcīgi braucēji. Lielā dalībnieku atsaucība izskaidrojas ar to, ka pasākumos ir patīkama atmosfēra. Acīm redzot te patīk un viņi par to tālāk stāsta draugiem un paziņām. Tepera trasē uz starta izgāja vairāki desmiti dalībnieku, viņu vidū arī uzaicinātie VIP sportisti - Latvijas čempioni kravas automobiļu klasē Andris Jurciņš un Bruno Leimanis. Uzaicinājumu uztvēruši pozitīvi un smejas, ka žigulī vismaz mazāk krata, salīdzinot ar gaziku.

2013.gada 26.jūlijā Gluži kā motormuzejā. Izrādās, ne vienmēr ir jābrauc uz muzeju, lai apskatītos ko antīku un ekskluzīvu, un tieši tā notika šoreiz, kas Smiltenē ieradās Dikļu pils Retro rallija dalībnieki. Daži no spēkratiem ir ne tikai vienīgie eksemplāri Latvijā, bet pat austrumeiropā. Antīko automobiļu rallijs piestās Smiltenē, un pēc plkst. 14.00 devās kartingu trases virzienā. Vecāki ar bērniem, pusaudži, jaunieši un vietējā sabiedrībā zināmi cilvēki sagaidīja Smiltenes kartingu trasē ierodamies Mercedes - Benz, Chevrolet Covert, Rolls - Royce, Jaguar, Morgan un vēl citas ekskluzīvas automašīnas, kādas ikdienā ielās nav sastopamas. Daudzi ar interesi aplūkoja retro auto un tos iemūžināja ar saviem mobilajiem telefoniem un fotoaparātiem. Ekskluzīvākā no automašīnām, ko savām acīm aplūkoja smiltenieši, bija Morgan auto uz trijiem riteņiem, kas Austrumeiropā tāds esot vienīgais. Daži smiltenieši lielāku sajūsmu izrādīja par melno Rolls - Royce. Mašīnai uz trijiem riteņiem bija maz kas palicis no retro, karaliskāka un šarmantāka bija melnā mašīna Rolls - Royce. Retro rallija dalībnieki Tepera trasē viesojas jau otro reizi, un iemesls tam ir pavisam vienkārš - viņiem te patīk. 

2014.gada 22.februārī AUTOSPRINTA "Smiltene 2014" sezonas noslēguma pasākums Smiltenes pagasta "Kalnamuižā". Uz sezonas noslēguma pasākumu dalībnieki un cilvēki ar autosportu saistītām aktivitātēm pulcējās kuplā skaitā, ko var dēvēt par pēdējo gadu rekordu. Lielā aktivitāte apliecina, ka tik laba kā aizvadītā sezona Tepera trasē sen nav piedzīvota. Godinājām ne tikai labākos aizvadītās sezonas autosprinta dalībniekus, pasniedzot tiem kausus un speciāli izgatavotu automašīnas uzlīmi ar Tepera trases konfigurāciju, bet arī tos cilvēkus, kuri iesaistījušies sacensību organizēšanā, atspoguļošanā, palīdzējuši ar padomu un atbalstījuši citādi. Šiem cilvēkiem dāvināja krūzīti ar Tepera trases attēlu un auto uzlīmi.Tradicionāli katram sacensību dalībniekam dodam iespēju izteikties! Šo cilvēku vidū klātienē bija arī Latvijas Automobiļu federācijas Krosa komisijas padomes atbildīgais par klubu sacensībām, "VAZtuss" organizators Uģis Banders. Viņš izmantoja iespēju publiski pateikties Tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājam. Vienmēr esmu Vairim pateicies personīgi, bet nekad neradās izdevība to izdarīt publiski. Uzreiz gribu pateikt, kāpēc teikšu paldies. "Vairis ir viens no tiem retajiem cilvēkiem ne tikai autosportā, bet arī manā paziņu lokā, ar kuru vismaz divdesmit gadu garumā nav bijušas problēmas. Ja mums ir konkrēta saruna, nekad man nebūs jāsatraucas vai jāpārzvana un jāprasa, vai tev iznāks, tu varēsi. Ja sarunājam, tad es zinu, ka viss būs tieši tā, kā vajag. Viņš nekad nezvanīs un neteiks, piedod Uģi, nesanāca," V.Trallas attieksmi pret darbiem novērtē U.Banders. 

Organizējot autosprinta seriālu Tepera trasē, "VAZtuss" organizators padomu nekad V.Trallam nav atteicis. "Atceros, ka tos šķēpus, ko pirms trijiem gadiem ar Vairi lauzām, tie visi ir trīs reizes nomainījušies. Vairis sacensībās ir ieviesis vairākas labas korekcijas. Atliek vien novēlēt arī uz priekšu to pašu. Mēs zinām, ka Vairim ir laba sirds, taču aicinātu viņu būt mazliet stingrākam un atsevišķos gadījumos uzsist dūri galdā un pateikt - būs šitā, ja nepatīk, nebraucat," sportistiem dzirdot, teica U.Banders. V.Trallam vienmēr ir bijis svarīgi ne vien pateikties dalībniekiem, bet arī uzklausīt katra viedokli par aizvadīto sezonu un gaidāmo, kā arī sadzirdēt priekšlikumus. Autosprinta dalībnieks Atis Riekstiņš teica, ka viņam kā kārtīgam latvietim viedoklis ir par visu. Taču būtiskākais, ko viņš vēlējās uzsvērt ikvienam dalībniekam, ir autosprinta devīze - dot iespēju ikvienam pilnveidot un uzlabot savas braukšanas iemaņas. "Ja kāds brauc tikai kausu dēļ, tos var arī nopirkt veikalā - kādus vien katrs pats vēlas. Bet mums visiem ir tuvs autosports un mēs gribam braukt. Tāpēc arī esam te tik daudz, taču jāatceras devīze un jābūt koleģiāliem", teica sacensību dalībnieks. Šobrīd pāragri spriest, kurā datumā sāksies ziemas autosprinta "Smiltene 2015" sezona, taču pavisam droši zināms, ka organizatori ieviesīs korekcijas sacensību norises gaitā. Jāpiebilst, ka izmaiņas notiks, ņemot vērā sportistu izteiktos ierosinājumus.

2014.gada 27.aprīlī Latvijas un Baltijas autokrosa sezonas atklāšana bagijiem, vieglajām un kravas automašīnām 1.posms. Pieteikušies 95 autosportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Pēdējo gadu apmeklētākais pasākums. Tepera trasē būs aizraujošas cīņas un pirmo reizi redzēt varēs vēl labāk kā jebkad. Jauna automašīnu stāvvietas izbūve trases malā. Tā ir iespaidīga gan izmēru, gan augstuma ziņā un uzskatāma par vienu no Tepera trases privilēģijām. Paaugstinātas stāvvietas krosa trases malā ir divas, taču dodoties kājām, ieņemt labāko un sev patīkamāko vietu var jebkurā trases pusē. Svarīgi zināt, ka bezmaksas autostāvvieta ir atvēlēta visā kartingu trasē. Smiltenes pasākums ir īpašs arī ar to, ka te ikviens, bez papildu ierobežojumiem vai maksas līdzi var ņemt savus atpūtas krēslu, grilus un piknika grozus. Lai nopirktu biļeti uz autokrosu , automašīnu rinda sniedzās gandrīz līdz Jāņukalnam. Esmu apmierināts ar pasākuma norisi, taču to visu sīki un smalki analizēsim 6.maijā Latvijas Automobiļu federācijas Krosa komisijā. Sezonas atklāšana apliecināja, ka mums jāturpina iesāktais - jaunais autostāvvietas kalns bija noslogots. Kādēļ ir vērts doties uz Latvijas autokrosa sezonas atklāšanu Tepera trasē: 1) Autokross ir iespēja, uz kurieni doties, lai atpūstos no ikdienas. Patīk šādi pasākumi, galvenais, lai būtu labs laiks; 2) Vienā vārdā - superšovs. Autokrosa jaunā sezona sākas ar lielisku dalībnieku skaitu, sevišķi 2000 Super un VAZ klasē. Kā autokrosa līdzjutējs esmu maksimāli ieintriģēts un skaitu stundas līdz svētdienas startiem; 3) Autokrosu apmeklēju apmēram no desmit gadu vecuma un praktiski esmu piedalījies visās Tepera trases sakopšanas talkās. Uz autokrosu Tepera trasē noteikti jādodas tāpēc, ka tas vienmēr ir bijis labākais autokross Latvijā organizācijas ziņā. Vienmēr ir padomāts par visiem - sportistiem, apmeklētājiem un arī trases darbiniekiem. Smiltenē laiks vienmēr ir lutinājis un spīdējusi saulīte. Ja grib tā kārtīgi atpūsties kopā ar draugiem vai ģimenes lokā, tad ir jāapmeklē autokross Tepera trasē. Pagājušajā gadā mēs speciāli paņēmām atvaļinājumu, lai tiktu uz krosu. Šogad diemžēl pat netikšu, bet sekošu notikumiem līdzi neklātienē. Tajās dienās, kad Smiltenē notiek kross , es vienmēr staigāju sporta kompleksa "Teperis" kreklā un cepurē. 4) Autokrosa sezonas atklāšanas sacīkste Tepera trasē ir burvīgs pavasara pasākums, kurā var gūt ne tikai pozitīvas emocijas, vērojot sportisko azartu trases līkumos, bet arī baudīt saules starus, kas Smiltenē tieši šajās dienās parasti ir īpaši dāsni. Ceru, ka šis pavasaris nebūs izņēmums.

2014.gada 21.augusts Svētdien apaļu jubileju svinēs Tepera autokrosa trase - aprit tieši divdesmit gadu, kopš šajā vietā notiek autosporta pasākumi. Paldies tev, Vairi! Tā raksta laikraksta Ziemeļlatvijas žurnāliste Santa Sinka par sadarbību, par atsaucību un pretīmnākšanu. Kādēļ Santu aizrauj autosports - attieksmes dēļ. Pateicoties Vairim un viņa rīkotajiem pasākumiem, esmu sastapusi cilvēkus no otras Latvijas malas, kuri kļuvuši par labiem paziņām un draugiem. Mums tiešām būtu jāņem pretī un jānovērtē tas, ko dzīve mums piespēlē. Un var jau te daži čīkstēt, ka svētdienu rītos motori trasē ir par skaļu un traucē no rīta ilgāk pagulēt. Jā arī es otrā pilsētas pusē dzirdu šo skaņu, taču man ir prieks - jo viss notiek! Starp citu, šobrīd Latvijā ir palikušas tikai divas trases, kur var rīkot Latvijas, Igaunijas autokrosa čempionātus un Baltijas kausa posmus autokrosā. Viena no tām ir Smiltenē. Tādēļ paldies tev, Vairi, un pārējiem Tehniskā sporta kluba "Smiltene" biedriem, par to, ko darāt!

2014.gada 24.augusts Latvijas, Igaunijas čempionāts un Baltijas kaus autokrosā bagijiem, vieglajām un kravas automašīnām. Briest skaļas svinības. Ar "es gribu" nepietiek, vajag degsmi un entuazismu. Tās nebūs svinības ar sēdēšanu pie galda, ēšanu, dzeršanu un dejām, šīs būs daudz skaļākas, kurās viesu lomā varēs iejusties ikviens no jums. Autokrosa sacensību ietvaros notiks autokrosa trases divdesmit gadu jubilejas pasākums. Šie būs īpaši svētki! Sumināsim septiņus īpašus cilvēkus, bez kuriem nebūtu iespējams šodien visiem sanākt kopā te, sporta kompleksā, un just līdzi autosporta kaislībām. Viens no tiem ir Ilmārs Recebs. Ilmāra gan vairs nav starp mums, taču tieši viņš pirmajos gados Tepera trasē rīkoja sacensības un šo ideju attīstīja. Viņam palīgā nāca draugi Jānis Misiņš un Valdis Vīgants. Ļoti ceru, ka kopā ar mums svētdien būs Ilmāra meita Līga. Sumināsim arī pirmo distances priekšnieku Juri Cerbuli, tā laika Krosa komisijas vadītāju Diānu Dauguli, kura deva akceptu sacensībām, galveno tiesnesi Jāni Daubaru un komentātāju Elmāru Kokinu, kurš šo gadu laikā ir izlaidis tikai vaienu krosu. Tradicionāli autokross Smiltenē iesākas ar atklāšanas parādi un krāšņu braucienu. Tā tas būs arī šoreiz. Kad dalībnieku mašīnas būs novietotas trasē pretim tribīnēm, sumināsim septiņus īpašos cilvēkus, kuriem esam sarūpējuši piemiņas balvas. Pagodināsim viņus arī ar iespēju doties parādes braucienā kā pirmajiem. 

Starp aizraujošām cīņām trasē "Ziemeļlatvijai" izdevās sastapt Ilmāra meitu. 11.gadus vecā meitene atklāj, ka sākumā nemaz autokross viņai nav paticis, tiklīdz uzzinājusi, ka tajā brauca viņas tētis, nav izlaidusi nevienu sacīksti. "Man te patīk viss. Vairis ir daudz izdarījis. Šodien pirmo reizi piedalījos parādes braucienā. Vispār Smiltenei ir jālepojas ar to, kas te notiek. Mans vēlējums jubilejā - lai viss turpinās tā, kā ir iesākts", novēl jaunā autosporta cienītāja. 

"Tepera autotrasei 20 gadu? Jau? Daudz! Liekas gadu no gada iegriežoties Smiltenes autokrosa trasē, viss notiek ātri, tepat acu priekšā. 20 izklausās par daudz! Lieliska trase, pozitīvi ambicioza organizācija, ar vēlmi attīstīties un progresēt. Nav bijusi tāda sacīkste, kura neatšķirtos no iepriekšējās, jo vienmēr tiek veikti uzlabojumi, lai cīņas būtu interesantākas gan sportistiem, gan skatītājiem, gan tiesnešiem", "Ziemeļlatvijai" saka Latvijas Automobiļu federācijas Preses dienesta vadītājs Viesturs Saukāns. Un šajā dinamiskajā sporta veidā tas ir galvenais - mainīties, prast attīstīties, uzlabot servisu un protams, drošību. Viņš ir pārliecinājies, ka Tepera trase nemaz nav jāliela avīžu rakstos, jo visu pasaka skatītāju tūkstoši katrā sacīkstē, kā arī sportistu raušanās uz Smilteni, kad tuvojas kārtējais Latvijas čempionāta posms. Trase sportistiem nav vienkārša, tā ir viltīga un prasa meistarību. Bet no tās neviens nebaidās, visi vēlas izgaršot šo izaicinājumu! 

2014.gada 22.novembrī Vasaras autosprinta "Smiltene 2014" sezonas noslēguma pasākums Smiltenes pagasta "Kalnamuižā". Uz sezonas noslēguma svinīgo pasākumu dalībnieki un cilvēki ar autosportu saistītām aktivitātēm pulcējās kuplā skaitā, ko var dēvēt par pēdējo gadu rekordu.

2018.gada 26.augustā Latvijas, Igaunijas un Baltijas autokrosa čempionāta 4.posms bagijiem, vieglajām un kravas automašīnām. Smiltenes posmā bija, ko redzēt, bet sportistiem - pārdzīvot. Automašīnu masveida sadursme 2000 Super klases finālā, kā rezultātā grundzālietis Pēteris Āboliņš ar savu sporta auto septiņus apļus nobrauca bez viena rata, ar lielu liesmu aizdegusies Edgara Krūmiņa automašīna Open 4500 klasē, kūleņi un sadursmes smago automašīnu klasēs - to visu redzēja autokrosa skatītāji, kuri svētdienu izvēlējās pavadīt Tepera trasē.

2018.gada 2.septembrī Autosprints "Vasara 2018" 5.posms standarta un sporta automašīnām.

2021.gada Ziemas mēnešos uzbūvējām nojumi sacensību vadības centram (galvenā tiesnešu kolēģija, informators), lai pasargātu no nokrišņiem un saules. Vasaras mēnešos atjaunojām daļā trases metāla barjeru, tehniskās nojumes un vagoniņu krāsojumu. 

2020.gada 14.maijs Smiltene ir kļuvusi par vienu no retajām pilsētām ārpus Rīgas, kas piedāvā īres kartingus. Neviens iepriekš nevarēja paredzēt, ka šis smilteniešiem tik ilgi gaidītais notikums būs tieši "Covid-19" pandēmijas laikā. Tieši tamdēļ izpalika jauno kartingu, kas paredzēti gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan arī braukšanai pa trasi divatā, svinīgās atklāšanas pasākums. Pateicoties "Abulas lauku partnerībai", "Lauku atbalsta dienestam" un "Altum", esam uzsākuši projekta "Autosporta attīstības veicināšana bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem Smiltenes novadā" īstenošanu. Kartingi būs pieejami konkrētās dienās un laikos pēc saplānota aktivitāšu un pasākumu kalendāra, kas ikvienam pieejams mūsu mājaslapā: www.teperis.lv . Smiltenē ir leģendāra kartingu trase, kurā pirms dažiem gadiem notika rekonstrukcija. Kartings ir un paliek visu pamatu pamats autosportā. Ar šo projektu vēlamies radīt bērnos un jauniešos interesi par autosportu, kā arī ikvienam dodot iespēju tepat Smiltenē lietderīgi pavadīt brīvo laiku, kurā neiztrūks arī adrenalīns.  

2020 / 2021.gada ziemas sezonā uzbūvējām sacensību vadības centram nojumi, lai tiesnešus, komisārus un informatorus pasargātu no nokrišņiem un saules.

2021.gada pavasarī uzbūvējām jaunas trepes no metāla uz sacensību sekretariātu autokrosa trases malā, vecās bija no koka un jau nokalpojušas.

2021.gada īres kartingu braucējus maijā, jūnijā, jūlijā, augustā, septembrī un oktobrī apbalvojam katra mēneša trīs ātrākos bērnus, jauniešus un pieaugušos.

2021.gada rudenī atvedu nolietotas mežtehnikas (forvarderu un harvesteru) riepas no vidzemes mežizstrādes uzņēmumiem. Riepas saskrūvējām pa četrām kopā. Riepu komplektus izmatosim kartingu trasē, lai uzlabotu braucēju un apmeklētāju drošību.

2022.gada 02.aprīlī Rīgā, Motormuzejā norisinājās LAF Krosa komisijas apbalvošanas pasākums Autokrosam, Rallijkrosam un Folkreisam par 2020 / 2021.gadu sezonām. LAF Krosa komisijas padomes priekšsēdētājs Reinis Lilienšteins pasniedza pateicības balvu:

Sporta kompleksam "Teperis"

PAR LIELISKU SACENSĪBU ORGANIZĒŠANU 2020.GADA SEZONĀ!

LAF KROSA KOMISIJA.

PAR LIELISKU SACENSĪBU ORGANIZĒŠANU 2020.GADA SEZONĀ!

LAF Krosa komisija.

2022.gada 8.aprīlī Valkas un Smiltenes novadu laiksraksts "Ziemeļlatvija": Vairis Tralla un viņa komanda saņem balvu par lielisku autokrosa sacensību organizēšanu. 

Apbalvo par lielisku auto sacensību organizēšanu! "Tas ko esam sasnieguši, ir visas komandas un visu palīgu nopelns". Smiltene var lepoties - pilsētas vārds 2.aprīlī atzinīgi izskanēja Latvijas Automobiļu Federācijas (LAF) Krosa komisijas apbalvošanas pasākumā Rīgas Motormuzejā, kur apsveica labākos sportistus 2021.gadā, sacensību organizatorus un tiesnešus, kā arī izteica pateicības cilvēkiem par ieguldījumu LAF Krosa komisijas darbā un attīstībā. Balvu "Par lielisku sacensību organizēšanu 2020.gada sezonā" LAF Krosa komisija pasniedza biedrībai "Tehniskais sporta klubs "Smiltene", kas sadarbībā ar biedrību Sporta komplekss "Teperis" organizē autokrosa sacensības sporta kompleksa "Teperis" autotrasē. Pelnīti, un cepuri nost! Šajā trasē rīkotie Latvijas un Igaunijas čempionātu posmi un Baltijas kausa izcīņa piesaista tūkstošiem skatītāju, bet lai sportistus un viņu līdzjutējus Smiltene varētu uzņemt godam, savu roku pieliek smiltenieši. Saņemtā balva ir viņu visu nopelns uzsver abu pieminēto biedrību valdes priekšsēdētājs un autokrosa sacensību rīkošanas un tradīciju uzturēšanas dzinējspēks Smiltenē Vairis Tralla. Paldies visiem atbalstītājiem! Tas ko esam sasnieguši, ir visas komandas un visu palīgu nopelns! Vienā dienā vien, kad mūsu trase uzņem Latvijas čempionāta posmu, mums palīdz ap 100 cilvēku, neskaitot uzņēmumus, kuri nāk palīgā ar tehniku vai dod balvas labāko sportistu apbalvošanai. 

"Neatceros nevienu sacensību savā tiesneša mūžā, kad organizācija būtu bijusi sliktāka par "Teicami". Ciemojoties vienmēr ir sajūta kā mājās. Paldies Vairim Trallam un komandai par ieguldīto, nebūt ne vieglo darbiņu un entuazismu!" komentārā raksta ilggadējā Smiltenes autokrosa sacensību tiesnese Ilona Birka no Cēsīm.

Vērtējot 2020.gada sezonu un tās "Zvaigžņu stunda", togad augusta nogalē autokrosa trasē "Teperis" notikušais Latvijas, Igaunijas čempionāta posms un Baltijas kausa izcīņas posms. "Tas bija labākais autokross mūsu vēsturē!" No ienākumiem ieguvām arī naudiņu attīstībai - iegādājāmies biedrībai Sporta komplekss "Teperis" lietotu ekskavatoru, kas ir ļoti vajadzīgs, lai uzlabotu trasi un tās apkārtni.

2020.gada rudenī uzsākām būvēt nojumi virs konteineriem, kur sacensību laikā atrodas sacensību vadība (tiesneši, komisāri un informatori), kas viņus sacensību laikā pasargātu no lietus un saules. 2021.gada vasarā pabeidzām nojumes būvniecību - krāsojām metāla konstrukcijas, montējam jumta latas un stiprinam metāla jumtu.

Ar nepacietību sacīkstes Smiltenes trasē pēc divus gadus ieilgušās pauzes gaida autosportists no Cēsīm Ritvars Kārkliņš. Trase "Teperis" viņu aizrauj, it īpaši tramplīns pirms pēdējā līkuma, kur viņš brauc ar pilnu gāzi un kur iemanījies apdzīt pat vairākus konkurentus. "Jā tam vajag drosmi. Ir risks, bet esmu atstrādājis nianses. Tad jau var uzlaist ar pilnu gāzi. Man ļoti patīk Smiltenes trase, tā ir specifiska, daudzveidīga. Vienmēr viss ir organizēts augstā līmenī", rīkotājus uzteic Ritvars Kārkliņš.

2022.gada 28.augusta autokross Latvijas un Igaunijas čempionāta 5.posms - apmeklētākais posms vēsturē - sportistu apmeklētības ziņā (rezervētas visas vietas dalībnieku parkā), tā vēl nekad nebija bijis. Par ko tas liecina - Autokross attīstās un tas priecē!

2022.gada rudenī uzsākam  "Tehnikas glabāšanas laukuma" izveidošanu blakus fermas ēkai pie autotrases. Iegādājāmies metāla konteineru, kur glabāt smērvielas un tehniskos šķidrumus tehnikas nepieciešamībai. Sākam ar profila laukuma rakšanu un līdzināšanu, sētas stabu ierakšanu un metāla žoga, vārtu montāžu. 2022.gada rudenī pēc lietavām sāk pārplūst smago dīķis, un nākas rakt jaunu meliorācijas novadgrāvi ūdens līmeņa samazināšanai.

2023.gada ziemā uzsākam distances tiesnešu posteņu aprīkošanu ar metāla barjerām, lai uzlabotu tiesnešu drošību. Metinam metāla nojumes rāmjus posteņos, lai tiesnešus pasargātu no lietus un saules.

 

Es biedrības Tehniskais sporta klubs "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla esmu sācis rakstīt grāmatu, par to:

Sabiedriska organizācija Tehniskais sporta klubs "Smiltene" būvēja Sporta kompleksā "Teperis" autokrosa trasi.

Kāpēc? 

Tāpēc, ka ne visi zin un saprot: kā tas viss radās, cik viss tas prasīja laika, pūles, uzņēmību un kas to visu paveica!!!

To visu paveica Tehniskais sporta klubs "Smiltene" kopā ar kluba biedriem, smilteniešiem un Smiltenes uzņēmumu, arodvidusskolas un tehnikuma atbalstu!

Cepuri nost un kāju virsū, visu priekšā, kas palīdzēja, atbalstija, lai būtu mums tāda trase, kāda viņa ir šodien!

Darbos trasē palīdzēja ar tehniku, ar savām rokām un ar savām idejām:

VAS "Vidzemes ceļi" 7.ceļu pārvalde / VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" Smiltenes ceļu rajons un personīgi: Edgars Salmanis, Ojārs Krastiņš, Guntis Beļickis, Laimonis Štāls, Armīns Rožeks, Dainis Nīmants, Einārs Jančevskis, Didzis Čakārnis, Gatis Smiltiņš, Ojārs Rille, Gatis Eglītis, Artis Jansons, Laimonis Dauka, Kaspars Viļumsons, Vjačeslavs Varaks, Aldis Krūmiņš, Anatolijs Griņēvičs, Vilnis Svīka, Vilnis un Juris Šteinbergi, Raivim un Pēterim Kalniņiem, Jānis Rubenis, Edijs Kalniņš, Jānis Jirgensons, Jānis Biezais, Visvaldim Šveicaram, Jānis Veiders, Viktoram Mihlenovam, Artim Kainaizim.

A/S 8.CBR un personīgi: Jānis Līkans, Juris Anitēns, Jānis Sīklēns, Aldis Melnis, Dainis Sausais, Mintautas Lukašēvics, Ainārs Poikāns, Askolds Liedskalniņš, Valērijs Ziemelis, Mārīte Junkere, Muntis Timofejevs, Ritvars Staņa, Monvīds Mūzis, Igors Petrovs, Normunds Pujiņš, Gints Suksis, Aivars Veinbergs, Jānis Rullis, Guntis Krūmiņš, Māris Antons.

Smiltenes elektrisko tīklu rajons un personīgi: Jānis Bikiņš, Jānis Norkuss, Dzintars Fabiāns, Uldis Kalniņš, Gatis Leitis, Aigars Skrodelis, Edvīns un Raivis Sukši, Jānis Auziņš, Uldis Kalniņš, Aigars Ozoliņš, Juris Siktars, Agris Šmits, Ingus un Dainis Sīmaņi, Vilnis Melderis, Agris Dragons, Andris Jukums, Uldis Vilisters, Armands Grišjānis.

Smiltenes MRS un personīgi: Andris Lacbergs, Imants Ūdris, Ints Lazdiņš, Ilmārs Melderis, Vladimirs Zareckis, Dainis Boks, Sandris Priedītis, Agris Bezdelīga, Mārtiņš Matisons, Normunds Pujiņš.

Z/S "Skaidiņas" un personīgi: Aigars Daibe.

Smiltenes 29 arodvidusskola un personīgi: Dainis Morozs, Zigurds Purmalis, Ivars un Uldis Siliņi, Jānis Vīksna, Aldis Justaments

Smiltenes tehnikums un personīgi: Andris Miezītis, Aivars Birkenšteins, Astrīda Pinkovska, Gints Lasmanis, Ivars un Uldis Siliņi, Rolands Aģis.

VTU "Valmiera" Smiltenes filiāle un personīgi: Ilgonis Runcis, Armands Vinogrādovs, Dzintars Kažociņš,  Aivars Tirnis

SIA "Murds" un personīgi : Guntars Baranovskis

Alūksnes ceļu pārvalde un personīgi: Uldis Aizpurietis

SIA "Nams" un personīgi: Valdis Voroņins, Raimonds Ivāns, Ainārs Staško

SIA "Deriks" un personīgi: Jānis Lauris

Smiltenes dome, Smiltenes novada dome, Smiltenes novada pašvaldība un personīgi: Gatis Krūmiņš, Ainārs Mežulis, Uldis Rudzītis, Guntars Markss, Gints Kukainis, Edgars Avotiņš.

Smiltenes NKUP un personīgi: Raitis Melderis, Baiba Rubene, Andrejs Ozols, Aigars Vīvuliņš, Pēteris Kozlovskis, Jānis Puriņš, 

Z.S. "Žagari" un personīgi: Valdis Žeļezkins, Vitauts Knāķis, Aigars Kalniņš.

"Smiltenes pagasta padome" un personīgi: Velga Līdaciņa.

LKS "Vidzemes spēks" un personīgi:  Andis Skrastiņš, Agris ..................,

SIA "Tālēni" / SIA "EGA" un personīgi: Egils Zariņš

VAS "Valsts ceļi" Valkas nodaļai un personīgi: Juris Jansons, Dzintra Rozīte, Māris Mačulis

A/S "VIRŠI-A" un personīgi: Iveta un Aldis Eglīši

SIA "Ķikuti-99" un personīgi: Jānis Ķikuts, Agris Miķelsons, Ingus Nīmants

Lauku māja "Kalbakas" un personīgi: Līga un Ints Augas

SIA "Smiltenes koks" un personīgi: Aigars un Imants Ūdri

SIA "Smiltenes ceļinieks" un personīgi: Mintauts Lukašēvics

SIA "Ceļinieks 2010" un personīgi: Andis Ērglis, Andris Jurciņš, Guntis Paulsons

SIA "AILA" un personīgi: Juris Mellēns

SIA "AK-3" un personīgi: Andris Kažmers, Jānis Sokolovs, Jānis Miķelsons

SIA "Pavasars" un personīgi: Ilgonis Pavasars

SIA "CNR Produkts" un personīgi: Rihards Lapicinskis

SIA "Kalna masaļi" un personīgi: Guntis Aļļēns, Andris Vorps

IU "Pans" un personīgi: Mareks un Raimonds Kaļicki

VUGD Smiltenes postenis un personīgi: Artūrs Lielais, Māris Gābers, Jānis Šepters

A/S "Smiltenes piens" un personīgi: Gita Mūrniece, Andris Jurciņš

SIA "Dzērvenīte" un personīgi: Jeļena Tralla, Vladimirs Lonšakovs, Ēriks Serdāns

SIA "Sīga 1" un personīgi: Ģirts Dūmiņš

SIA "Spice-D" un personīgi: Ģirts Dūmiņš;

Kooperatīvā sabiedrība "Nigra" un personīgi: Andis Skrastiņš

"Smiltenes Patērētāju Biedrība" un personīgi: Paulis Krūmiņš.

Smiltenes būvserviss

Zenta un Jānis Štokmaņi;

Baiba Loce un Liene Persina.

Kluba biedri: Edgars, Kristaps un Juris Bīnerti, Aleksandrs, Toms un Miks Sedoli, Ilmārs Recebs, Ārija un Gunārs Baumaņi, Jānis un Elvijs Haki, Raivis Zalāns, Jānis Lejasblusa, Jānis un Armands Tauriņi, Aivars Atars, Raivis Zalāns, Vilnis, Raimonds un Jānis Tiltiņi, Gatis Ģērmanis, Edgars un Jānis Tralla, Ingus Krieviņš, Jānis un Ainārs Cīruļi, Dainis Gavars, Māris Gavars, Pēteris Nīmanis, Uldis Cīrulis, Raitis Gailītis, Agris Kaupe, Vladimirs Lonšakovs, Ēriks Serdāns un Jānis Žīgurs, Kristers Siliņš, Enriko un Ivo Melbārži, Žanete Žukovska - Melbārde, Eriks Žukovskis.

Privāti: Andris, Sandra, Ivars, Santa un Baiba Vorobjevi, Andris un Pēteris Sadovski, Ainārs Bērziņš, Jānis Daubars, Vita un Aigars Kalēji, Mareks Lauva, Kaspars un Oskars Dingas, Uģis un Jānis Beķeri, Sandis Drande, Jānis Lore, Guntis Bormanis, Māris Bisenieks, Rolands Zelders, Juris un Modris Ērgļi, Maigonis Dubickis, Guntis un Ronalds Sembergi, Andris Lelis, Laimonis Dauka, Kaspars Viļumsons, Andris Dergačs, Ēriks Dzenis, Ingus Žūkurs, Oskars Serdāns, Miervaldis Ozols, Magarams Radžabalījevs, Kaspars Ikšelis, Andris Grīviņš, Artūrs Lūsis, Oļģerts Vērmanis - seniors, Guntis Samučonoks, Vitālijs Gruntmanis, Jānis Auziņš, Žanna un Arnis Kukaiņi, Uldis Balodis.

Sacensību atbalstītāji:

SIA "SENSON AUTO" un personīgi: Dmitrijs Murašovs, Olga Afanaskina

SIA "Madara 89" un personīgi: Egils Butka, Sandis Muižarājs;

SIA "KGL", Ziedu veikals "Lotoss" un personīgi: Inese un Uldis Brūveļi;

Veikalu tīkls "Elekto nams" un personīgi: Otārs Putrālis;

SIA "Lamberts" Autoserviss veikals STOP" un personīgi: Gunta un Ainars Cīruļi;

SIA "Sarkanā krusta Smiltenes slimnīca" un personīgi: Sarmīte Zvirgzdiņa, Jānis Gaugers;

Smiltenes policijas iecirknis un personīgi: Māris Bisenieks, Aigars Meinerts, Valentijs Keišs;

"Smiltenes sporta centrs" un personīgi: Guntars Markss;

Valkas rajona padome un personīgi Kārlis Albergs;

SIA "AA" un personīgi: Andis Zvirgzdiņš;

SIA "Autoduals" un personīgi: Edgars Zaķis

SIA "Getz Bros & Co" un personīgi: Simons Kozlinskis;

Firmai "Valpro Corp" un personīgi: Andrejs Lismans;

SIA "Tobis" un personīgi Iveta:

SIA "MC Rolls" un personīgi: Ainārs Cīrulis; Andis Zaļkalns;

SIA ""ARGO-B" veikals "Kaprīze" un personīgi: Zilgme un Gunārs Baltie;

AAS "Latgarants" un personīgi: Mārīte Saldūksne;

SIA "Tinda-C" un personīgi: Ilgvars Cīrulis;

IU "Rozīte-H" un personīgi: Halīna Rozīte;

SIA "Jēkabsons & Co" un personīgi: Edvīns Jēkabsons, Sandrino Podnieks;

SIA "Smiltenes mēbeles" un personīgi: Sandrino Podnieks;

SIA "Prestižs";

SIA "Meža pils" un personīgi: Pēteris Tiļčiks;

SIA "Gamma";

SIA "Indrāni - V";

Degvielas uzpildes stacija SIA "Gamma";

Smiltenes rūpkombināts;

A/S "Ozols";

Blomes pagasta pašvaldība;

Latvijas - Zviedrijas kopuzņēmums "Mežapils";

IU "Līga-G";

Autoserviss - veikals SIA "Lamberts" un personīgi: Gunta un Ainars Cīruļi;

Autoveikals - firma SIA "Smilts" un personīgi: Gunta un Raimonds Lubiāni;

Elektropiederumu veikals - "Vendra - A" un personīgi Jānis Auziņš;

SIA "MID - LAND";

SIA "MAS";

IU "ELVA - H";

SIA "Smiltenes grāmata";

Mūzikas grupa "Kaimiņi";

Indiduālā maizes cepēja Gaida Ozola;

Ivara Ādamsona zemnieku saimniecība;

SIA "B un D" veikals "Līva"; 

Ziedu veikals "Laura";

Ziedu veikals "Konkords";

Veikals "Astra";

SIA "Lonija" Valmieras pārtikas veikals;

Radio 3;

Smiltenes policijas iecirknis un ceļu policijas darbinieki;

Veikals "Ripo";

"Valvoline" motoreļļas - "APE Motors";

SIA "MAS";

SIA "Jumis";

Apdrošināšanas A/S "BALVA";

Autoserviss SIA "Valspor";

IU "Dzirnas";

SIA "Draugs";

Blomes pienotava;

Radio "Imanta";

"Valmieras televīzija";

 

 

 

Rakstā izmantoti materiāli no arhīva: "Ziemeļlatvijas" AUTOAVĪZE - Sarmīte Ozola, Baiba Ozoliņa, Sandra Pētersone, Santa Sinka,  "Smiltene Ziņas" - Sarmīte Ozola, Sandra Pētersone, "Sporta vēstis" - Marika Svīķe, Andris Sijāts, Smiltenīte - Gunārs Liedags, AUTOEURO - Iveta Kaminska, "Sports" - Viesturs Saukāns, Anatolijs Kreipāns, "AUTOINFO" - Agnis Krauja, Auto Bild - Ilmārs Līkums.

 

Raksts par trases būvēšanu, uzlabošanu visu laiku papildinās ar vēstures materiāliem un turpinājums sekos ...

 

 

 

 

 

Tavs vārds:
Komentārs:
Aleksandrs Briedis
21.01.2023 21:44
Rets organizators tik rūpīgi pieiet savas darbības vēstures saglabāšanai nākamajām paaudzēm . Nav komentēta interesanti uzsāktā veloblakusvāģu klases attīstība, kāda nupat uzsākta arī Mārupes novadā. Jau 80.gados kartodroms bija populārs Zelta mopēda un reizē bērnu velosacensību valstsčempionāta posms. Uzskatu, kartodromam ar vietējo atbalstu joprojām būtu visas iespējas kļūt par regulāru novada atklāto Riteņvasaras bērnu un ģimeņu velosacensību centru, ja atrastos Vairim līdzīga jebkura vecuma personība ar domubiedriem.Pašreiz vietējais RV seriāliņš notiek tikai Olaines stadionā un tikai augusta mēnesī reizi nedēļā- arī solis iedzīvotāju labā,taču ar lielām perspektīvām, ja paši vēlēsies iet Vaira ceļu... Gaidīšu Tepera hronikas tālāko vēstījumu!
Eric
08.04.2023 00:53
To the teperis.lv Owner. my name is Eric and I’m betting you’d like your website teperis.lv to generate more leads. Here’s how: Web Visitors Into Leads is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you as soon as they say they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re still there at teperis.lv. Web Visitors Into Leads – CLICK HERE https://advanceleadgeneration.com for a live demo now. And now that you’ve got their phone number, our new SMS Text With Lead feature enables you to start a text (SMS) conversation – answer questions, provide more info, and close a deal that way. If they don’t take you up on your offer then, just follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship. CLICK HERE https://advanceleadgeneration.com to discover what Web Visitors Into Leads can do for your business. The difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour means you could be converting up to 100X more leads today! Try Web Visitors Into Leads and get more leads now. Eric PS: The studies show 7 out of 10 visitors don’t hang around – you can’t afford to lose them! Web Visitors Into Leads offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE https://advanceleadgeneration.com to try Web Visitors Into Leads now. If you'd like to unsubscribe click here http://advanceleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=teperis.lv
Brandontruff
05.04.2024 03:24
body ache remedies <a href=""> https://forums.dieviete.lv/profils/127605/forum/ </a> making herbal teas