• Autokrosa trase "Teperis"
  • Bagiji B1600
  • Tepera ezers
  • MINI bagiji
  • Autokrosa atklāšanas parāde
  • Kravas automašīnas D12
  • Autosprints Ziemā
  • Autosprints Vasarā
  • Kartingu trase
  • Sporta komplekss "Teperis"

Jaunumi

Klipa gatavojas autokrosa sacensībām, Toms Lielkājis testos iemēģina 'Evo IX' - Go4speed

Lielkāji testos. Foto: LMT Autosporta Akadēmija

Jaunajai autosporta sezonai aktīvi turpina gatavoties LMT Autosporta Akadēmijas komanda. Kā pirmā trasē dosies Beate Klipa, kura 26.aprīlī startēs Latvijas autokrosa čempionāta posmā Smiltenē. Sportistes bagijs ticis pie jauna motora, kā arī, protams, pie jauna dizaina. Šobrīd Beate aizvada treniņus ar kartingu, kā arī apmeklē trenažieru zāli.

(image)
Foto: LMT Autosporta Akadēmija

Emīls Blūms savu laiku sadala starp autosportu un Universitāti, jo jūnijā Emīlam jāaizstāv bakalaura darbs Uzņēmējdarbības loģistikā. Tomēr Emīls laiku atrod arī autosportam, dodoties regulāros stenogrammas treniņos, kur nesen Blūms pabija Igaunijā. Paralēli Blūms "piestrādā" par stūrmani anglim Džošam Kornvelam, kur abi divi kopā dodas uz stenogrammas treniņiem. Tāpat vismaz trīsreiz nedēļā Emīls neaizmirst par fiziskajiem treniņiem!

(image)
Foto: LMT Autosporta Akadēmija

Tajā pat laikā Toms Lielkājis un Mārtiņš Sesks jau paspējuši testos izbraukt arī ar sporta automašīnām - turklāt Toms testos pamēģinājis arī tēva Gunta Lielkāja Mitsubishi Lancer Evo IX, sasniedzot pat vairāk nekā 200 km/h lielu ātrumu!

Tikmēr komandas vadītājs Dainars Dambergs, kurš kādreiz pats organizēja ralliju "Kurzeme", pagājušanā nedēļā piedalījās ķiršu dārza stādīšanā pie slavenā Vecpils ātrumposma. Pēc pāris gadiem varēsim mieloties ar rallija "Kurzeme" īpašajiem ķiršiem!

(image)
Dambergs ķiršu talkā. Foto: LMT Autosporta Akadēmija

Nākamnedēļ LMT Autosporta Akadēmijas komandai divi lieli notikumi - Beate startēs autokrosā Smiltenē, bet rallisti nedēļas nogalē aizvadīs divas dienas garu testu sesiju, lai labāk sagatavotos 3. maijā paredzētajam "Kalnamuižas" rallijsprintam, kurā LMT Autosporta Akadēmija startēs pilnā sastāvā.
15.04.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: Pirms pēdējās dienas 80 pieteikumu

Ceturtdiena būs pēdējā diena, kad bez sankciju piemērošanas tiek pieņemti pieteikumi 26. aprīļa Latvijas, Lietuva un Baltijas čempionāta posmam Smiltenē. Pusotru diennakti pirms termiņa beigām sarakstos ir 80 dalībnieki, tomēr ir skaidrs, ka tas ne tuvu nav viss no gaidāmā saraksta.

Pašlaik kvorumu – sešus dalībniekus – pārliecinoši sasniegušas visas klases, kurām Smiltenē jācīnās par Latvijas un/vai Baltijas čempionāta punktiem un uzvarām. Pašlaik nedaudz pietrūkst vienīgi Smiltenes kausa izcīņas D12 smago automašīnu klasei, taču arvien drošāk rodas sajūta, ka arī šī klase Smiltenē būs uz starta.

Šobrīd klašu dalībnieku skaitā nav neprognozētu kustību – nevienā no klasēm nav negaidīts braucēju uzrāviens vai kritums. Redzams, ka ir klases – kā Open un VAZ – kurās vēl var ievērojami papildināties dalībnieku skaits. Savukārt sāk atslābt prognozes par 2000 Super klases iespējamām trīs kvalifikācijas grupām. Taču jebkurā gadījumā, sastāvs jau šobrīd ir burvīgs!

(image)

15.04.2015
Lasīt

Latvijas, Lietuvas, Baltijas čempionāta 1.posms un Smiltenes kauss autokrosā 26 aprīlī 2015.gadā.


Latvijas, Lietuvas, Baltijas čempionāta 1.posms un Smiltenes kauss autokrosā 26 aprīlī 2015.gadā.
Dalībnieku vietu rezervācija dalībnieku laukumā: http://www.teperis.lv/lv/park
Dalībnieku saraksts pa klasēm, kas iesūtījuši pieteikumus 1.posmam: http://www.teperis.lv/lv/racers?type=autocross

13.04.2015
Lasīt

Izsludināts konkurss kartinga trases vagoniņa vizuālajam noformējumam :: Ziemellatvija.lv

Tehniskais sporta klubs „Smiltene” sadarbībā ar Smiltenes novada domi izsludina konkursu kartinga trases malā esošā vagoniņa pārtapšanai – vizuālā noformējuma ideju un skiču iesniegšanai. Lai vagoniņš priecētu gan sacensību dalībniekus, gan arī skatītājus, Tehniskais sporta klubs „Smiltene” ir nolēmis to „atdzīvināt”, piešķirot jaunu vizuālo izskatu. Tāpēc tiek izsludināts konkurss vagoniņa dizaina izstrādei, lai tas kļūtu par kartinga trases simbolu un iekļautos kopējā ainavā, atbilstoši vietai.

Konkursa dalībniekiem brīvā formā jāiesniedz idejas un sagatavotas skices vagoniņa vizuālajam noformējumu. Vizuālā noformējuma piedāvājums jāsūta uz e-pastu dzervenite1@tvnet.lv vai jāiesniedz Smiltenes novada domē Kancelejas nodaļā no 13.aprīļa līdz 20.aprīlim līdz 17.00.

No 21.aprīļa līdz 23.aprīlim tiks izvēlēti 10 labākie piedāvājumi, un no 10 labākajiem konkursa uzvarētāju izvērtēs desmit dienu laikā no 21.aprīļa līdz 30.aprīlim. Desmit labākie vizuālā noformējuma autori saņems caurlaidi uz autokrosu 26.aprīlī. Konkursa uzvarētājs saņems prezentācijas balvu no biedrības Tehniskais sporta klubs "Smiltene" prezentācijas balvu un vizināšanu ar automašīnu pa kartingu, autokrosa vai autosprinta trasi.

 Sīkāka informācija par konkursu pie Tehniskā sporta kluba “Smiltene” valdes priekšsēdētāja Vaira Trallas, t. 29125512.

13.04.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: Piektdiena dod grūdienu dalībnieku sarakstam

Darba nedēļas beigas devušas labu grūdienu pieteikumu sarakstam Latvijas, Lietuvas un Baltijas čempionāta pirmajam posmam Smiltenē. Lielā mērā pacentušās lietuviešu brigādes, kas pieteikušas vairākus braucējus. Taču arī mūsu pusē daži interesanti notikumi.

1600 sasniedz kvorumu

1600 klase pēc ilgas pauzes sasnieguši nepieciešamo dalībnieku skaitu, lai tiktu pie ieskaites. Uzreiz gan jāpiebilst – par šo faktu bažu nebija, jo, lai arī Latvijas braucēju klasē kļuvis mazāk, lietuvieši un iespējamie igauņi sarūpēs pārliecinošu papildinājumu.

Sacīkstei pieteicies aizpērnais čempions un pērnais vicečempions Andis Kļava. Pašlaik mašīna gan ir Igaunijā uz regulēšanas darbiem (tur ir daudz latviešu mašīnas), taču tiek cerēts, ka uz Smilteni Andis būs gatavs cīņai. Ja nu kas, kaujas režīmā ir otrs Kļavas VW Golf III, ar ko Andis startēja ziemas sacīkstēs.

Pieteikušies kurzemnieki – Jānis Grīnvalds, Raimonds Mūrnieks un Kaspars Silenieks, kurš pašlaik precīzi nevar prognozēt, vai tiks uz Smilteni mašīnas gatavošanas dēļ, taču viss tiek darīts mērķa īstenošanai.

Pašlaik cīņām pieteikti divi lietuvieši – Giedrjus Stonis un Petrs Bartkus. Minētie, kopā ar pirmā pieteikuma iesūtītāju Mareku Daini kopā veido klases kvorumu.

2000 Super velk uz trim grupām

Pašlaik prognozes liecina, ka 2000 Super klasē var pieteikties tik daudz sportistu, ka klase sacensību dienā būs jādala trīs kvalifikācijas grupās (lai tas notiktu, pēc laika kontroles jābūt braucošām vismaz 25 mašīnām). Šāds pēdējo gadu rekords ir reāls.

Pārsteidz Monta Beierbaha, kuras komanda īpaši neprognozēja Latvijas čempionāta tālāko posmu apmeklēšanu, taču pieteikums uz Smilteni jau realizēts. Tas nozīmē, ka Monta kļūs par pirmo dāmu Latvijas saonautomašīnu klašu čempionātā kopš 2007. gada, kad pēdējo sezonu 1600 klasē aizvadīja Liene Ozoliņa (vēlāk Liene pārgāja uz B600 klasi, kas kopš tā brīža allaž bijusi ļoti daiļa).

Starp citu, paredzams, ka Smiltenē uz starta stāsies līdz pat sešām meičām, kas, šķiet, būs Latvijas krosa rekords. No tām divas Montas – Beierbaha, kā arī Henilāne, kura plāno debitēt Mini bagiju klasē. Šajā klasē jau pieteikusies Kamila Kuraite, iespējams, redzēsim Skaisti Prašukaiti, bet B600 pieteiktā Beate Klipa gaida Lienes Sproģes pieteikumu. Jauki!

Savu otro posmu Latvijas čempionātā plāno aizvadīt gan Toms Lielais, gan Rihards Jermacāns – abi pērn debitēja Smiltenē, katrs savā posmā.

Ieraugot lietuvieša Mindauga Sidabra pieteikumu, pirmā doma – atkal viens BMW maisīs gaisu jau tā sarežģītajā klasē. Lietuvas čempionātā divu litru klasē drīkst startēt ar aizmugures piedziņas auto, tāpēc Sidabrs varētu startēt, lai arī ārpus Baltijas un Latvijas ieskaites. Taču nē – Mindaugs ticis pie skaistas priekšpiedziņas Honda Civic Type-R (attēlā)!

Open klasē pieteikumu pauze, VAZ viens debitants

Procesi apstājušies Open klasē – jau labu laiku sarakstā seši dalībnieki, bet klases reālo situāciju atklās pēdējās pieteikšanās dienas. Galvenā intriga – vai uz starta būs čempions Agris Brediks un titula kārotājs Ints Jeršovs, taču no runām noprotams, ka abi būs ierindā.

Šonedēļ līdz deviņiem dalībniekiem palēcās VAZ klase. Pašlaik vienīgais sezonas jaunums ir debitants Edgars Elsts, pārējie jau pieredzējuši buki.

Bagijiem mainīgi pieteikšanās panākumi

B600 klases pieteikšanās turpina nebūt atraktīva. Toties atraktīvs varētu būt pieteiktais debitants Jānis Kļava.

Arī Mini bagiju klasē pirmie reaģējuši lietuvieši – minētajai Kamilai Kuraitei pievienojies Mats Zavarskis – šķiet, juniors Buggy 1600 klasē startējošajam Tomasam Zavarskim.

Lietuvieši iedevuši pamatīgu rāvienu arī Buggy 1600 klasē – kopā ar trim mūsējiem jau deviņi pieteikumi. Taču gan latviešu, gan lietuviešu, gan arī igauņu vajadzētu būt vēl vairāk.

Klasē debitēs Gintars Morkevičs, kurš līdz šim nav atrodams Lietuvas sacensību rezultātos, jāpieņem, ka jauns braucējs, tāpat, kā jāpieņem tas, ka viņš ir Ervina Grenča vecā bagija jaunais īpašnieks.

Kaujas gatavībā arī favorīti Tautvids Urba un Tomass Zavarskis, kuri ir gatavi pacīnīties ar pērn neuzvarēto Māri Līci un, iespējams, Intaru Grandānu, kura pieteikums vēl gaidīšanas režīmā.

Trīs no šobrīd pieteiktajiem bagijiem ir Lietuvas aizmugures piedziņas bagiju klases braucēji – Raimonds Olkštins, Egidijs Česnelis un Vilints Kurs. Kaimiņu nacionālajā čempionātā bagiji tiek dalīti klasēs, bet šoreiz Smiltenē visi startēs kopīgos braucienos.

Šķiet, vienīgā klase, par kuras kvorumu ir šaubas, ir D12 Smiltenes kausa izcīņas ieskaite. Pašlaik pieteikts tikai viens igauņu braucējs. Ja nebūs sešu pieteikumu, šoreiz klases cīņas Smiltenē nenotiks. Taču pēc runām spriežams, ka vajadzētu sapulcēties nepieciešamajam dalībnieku skaitam.

Ar katru nedēļu Smiltenes posma sastāvs kļūst arvien aizraujošāks. Sāksies pēdējā pieteikumu nedēļa – visinteresantākā!

(image)

11.04.2015
Lasīt
Uzgaidiet...