• Autokrosa trase "Teperis"
  • Kravas automašīnas D12
  • Autokrosa atklāšanas parāde
  • Bagiji B1600
  • Sporta komplekss "Teperis"
  • Autosprints Ziemā
  • MINI bagiji
  • Tepera ezers
  • Kartingu trase
  • Autosprints Vasarā

Jaunumi

Autocross.lv» Ziņas » Autokross/Rallijkross/Folkreiss: Nu ko… Sākam!

Ilgi gaidītais Latvijas krosa sporta veidu sezonas sākums ir klāt. Turklāt sākums nāk kā komēta – liels un spēcīgs, dažāds un apjukumu izraisošs. Svētdien Smiltenē startē Latvijas un Baltijas autokrosa sezona, tikmēr Portugālē latvieši dodas cīņā pasaules un Eiropas rallijkrosā. Tikai nedēļa, kad 333 trasē rūks vietējais rallijkross un startēs folkreisa sezona, cīņās dosies arī kroskarti. Un jau atkal būs skati pasaules virzienā – Reinis Nitišs turpinās Vācijā… Sākam!

Šī nedēļas nogale Smiltenē būs īpaša, dalībnieku saraksts un sastāvs par to liecina. Drīzumā būs LAF oficiālā preses relīze par Baltijas sezonas sākumu, kurā būs aprakstīts par to, kas kurā klasē varētu diktēt toni, ko aptuveni gaidīt. Taču karstākajiem krosa līdzjutējiem ir skaidrs, ka nav klases, kura Tepera trasē būs garlaicīga. Intrigu var pārvērst uzvārdos un apzīmējumos: 1600 Bogens pret Stoni un Kļavu, 2000 Super – pārāk daudzi, lai prognozētu, Open – Evo pret Evo, VAZ – kurš no miljons pretendentiem? B600 – patīkami daudz, Buggy 1600 un Mini – tieši tāpat, daudz! Plus Boks un Grencis juniors, kurus jāpavada uz Eiropu. Viss, citu pirmssacīkšu aprakstu krosa daudzajiem dūžiem nemaz nevajag. Taču LAF savu sacerējumu rakstīs – pārējiem, lai nāk un vēro!

Portugālē sāksies pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāts. Reinis Nitišs uz starta SuperCar, Jānis Baumanis – Super 1600. Tik daudz labu emociju un tik daudz saliektu īkšķu abu virzienā! Smiltenes tūkstoši būs par šiem puišiem, kuri pērn ar savu darbu un panākumiem pacēla visu Latvijas autosportu gandrīz nebijušos popularitātes augstumos. Jābūt reāliem – abos čempionātos konkurence ir augusi un kļuvusi niknāka. Tāpēc aizstāvēt abas bronzas būs grūti, bet uzlabot šos rezultātus varēs tikai supercilvēki. Slepenais plāns ir tas, ka līdzjutēji tic Reiņa un Jāņa superspējām!

Nedēļu vēlāk 333 trasē norisināsies Autocross.lv Rallijkrosa kausa izcīņa. Zem šī nosaukuma slēpjas rallijkrosa pilnpiedziņas, vienas ass piedziņa, folkreiss un kroskartu klases. Pieteikumu termiņš ir otrdiena pēc Smiltenes, tāpēc lielākais uzbrukums dalībnieku sarakstam vēl priekšā. Taču jau šobrīd jāsaka, ka šis ir viens no dīvainākajiem krosa sastāviem pēdējos gados, kad sajaukušies ārzemju viesi (būs vairāki), Latvijas čempionāta dalībnieki, izteiktie Latvijas rallijkrosa braucēji, izteiktie LAF Krosa komisijas braucēji… Kārtīgs, neprognozējams sportistu rosols. Arī tas būs īpaši. Īpaši tas jau ir SK Autocross.lv rīkotāju komandai – debijas sacīkste. Tāpēc paldies tiem, kas jau metušies palīgā un vēl plāno to darīt! Par šo pasākumu daudz tiks rakstīts nākamnedēļ. Taču definīcija vienkārša – skatītāji par nieka 3 eiro redzēs ļoti neparastu sacīksti, savukārt sportisti par niecīgām dalības maksām var izmēģināt rallijkrosa sporta veidu.

Arī tajā nedēļas nogalē skati Eiropas virzienā – Hokenheimā turpināsies iesāktais pasaules čempionāts, tātad, uz starta Nitišs. Baumanim jāatrod, ar ko nodarboties 333 trasē!

Taču šis ir tikai sākums. Ja būtu uzdevums turpināt pārskaitīt sacensību nedēļas nogales, tad šis sacerējums būtu dikti garš. Ārpuskrosa civilizācija! Tiekamies novembrī, visu gaišu!

(image)

22.04.2015
Lasīt

Čakli strādājot var nopelnīt ielūgumu :: Ziemellatvija.lv

Smiltenē. Katru gadu dienu pirms autokrosa Smiltenē ikviens tiek aicināts nākt talkā tehniskajam  sporta klubam “Smiltene” sakopt Tepera autokrosa trasi, kas vienlaikus ir arī iespēja katram talciniekam nopelnīt caurlaidi uz autosporta......

(Rakstā ir 1153 simboli...)

21.04.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: Aicinājums rezervēt atlikušās vietas dalībnieku parkā!

Smiltenes posma organizatori atgādina, ka kopējās kārtības labad sportistiem būtu jārezervē vietas Tepera trases dalībnieku parkā.

Lai gan informācijas par šo tēmu nav trūcis ne nolikumā, ne organizatoru mājas lapā, ne Autocross.lv, daļa sportistu nav izmantojuši iespēju rezervēt savas vietas prognozējami visai pilnajā dalībnieku parkā. It kā jau sīkums, taču parkā nereģistrētie braucēji var izveidot zināmus sarežģījumus, sākot parkoties citu rezervētajās vietās. No tā vajadzētu izvairīties. Reģistrācija šeit: http://www.teperis.lv/lv/park

(image)

21.04.2015
Lasīt

Latvijas, Lietuvas, Baltijas čempionāta 1.posms un Smiltenes kauss autokrosā 26 aprīlī 2015.gadā. (1)

Latvijas, Lietuvas, Baltijas čempionāta 1.posms un Smiltenes kauss autokrosā 26 aprīlī 2015.gadā.
Dalībnieku vietu rezervācija dalībnieku laukumā: http://www.teperis.lv/lv/park
Dalībnieku saraksts pa klasēm, kas iesūtījuši pieteikumus 1.posmam: http://www.teperis.lv/lv/racers?type=autocross

LČ 1600 / 2000Super / Open / B600 / VAZ | LBČ Mini | BČ B1600
Svētdien, 26. aprīlī Smiltenē, Tepera trasē notiks Latvijas, Lietuvas un Baltijas čempionāta pirmais posms – Baltijas krosa sezonas atklāšanas sacīkste. Latvijas, Lietuvas un Baltijas ieskaite nozīmē, ka sacensības pulcēs daudz dalībnieku visās klasēs. 2000 Super klase būs viens no pasākuma stūrakmeņiem, jo pulcēs lielu dalībnieku skaitu. Aizraujoša būs Open klase, kurā pilnpiedziņu braucēji asina zobenus viens pret otru, taču pārāk liela koncentrēšanās uz „sugas brāļiem” var ļaut sasniegt panākumus kādam no aizmugures piedziņas braucējiem. Neprognozējama būs VAZ Klasikas klase, kurā uz uzvaru un Latvijas čempiona titulu sezonas beigās kopumā pretendēs pieci un varbūt pat vairāk braucēji. 1600 klasē pērnā čempiona Anda Vantera nestartēšana pavērs ceļu uz čempiona titulu pārējiem klases braucējiem. B600 bagiju klasē šogad papildināsies dalībnieku rindas, sezonas gaitā skaits var pārvelties desmit mašīnu atzīmei. Smiltenē pirmās uzvaras dalīšana. Brīvs Latvijas čempiona tituls Mini bagiju klasē – pērnais uzvarētājs Everts Henilāns izaudzis un klasi pametis. Neprognozējami, kurš būs čempions! Baltijas ieskaitē Smiltenē spēkosies Buggy 1600 klase, kas atkal būs klasiskais Latvijas un Lietuvas līderu cīniņš. D12 klase Smiltenes pavasara sacīkstē Smiltenes kausa izcīņas statusā.

19.04.2015
Lasīt

Baltijas autokrosa posmam Smiltenē piesakās rekordliels dalībnieku skaits - Go4speed

Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta pirmā posma Smiltenē pieteikumu termiņš noslēdzies ar 104 pieteikumiem, kas ir pēdējo gadu Baltijas čempionāta rekords. Visvairāk pieteikumu ir saņemti 2000 Super klasē, kurā par uzvaru plāno cīnīties 27 dalībnieki.

Pirms gada Smiltenes posmam bija 96 pieteikumi, lai gan ieskaites klašu bija vairāk – D12 bija Baltijas čempionāta posms. Pāri simts pieteikumiem pēdējos gados bijis arī Baltijas finālā Mūsā, taču toreiz papildinājumu dalībnieku skaitam deva masveidīgā folkreisa klase, kas pievienoja vairāk nekā 30 pieteikumus autokrosa braucējiem.

(image)
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

2000 Super klasē saņemti 27 pieteikumi. Pēdējā stundā pirms pieteikum slēgšanas startam šajā klasē pieteicās uzreiz pieci Igaunijas sportisti. Jāpiebilst, ka igauņu starts salonautomašīnu klasēs daudzus gadus praktiski nenotika – desmit gadu laikā startējuši divi, trīs braucēji.

Pārējās klasēs sportistu skaits izveidojies ļoti līdzīgs – no 9 līdz 13 dalībniekiem. Labs pārsteigums ir Baltijas Buggy 1600 klase, kurā 13 pieteikumi, plus treniņsacīksti plāno aizvadīt Jānis Boks ar SuperBuggy, gatavojoties Eiropas čempionāta posmam. 13 pieteikumi ir arī 1600 klasē, kas bija prognozētais daudzums, savukārt 13 pieteikumi Open un 12 pieteikumi VAZ Klasika klasē ir nedaudz zem gaidītā.

(image)
Foto: Rihards Baumanis

Lieliski progresējusi B600 klase, kurā 11 pieteikumu. Tiesa, Dāvja Aupes pieteikums pašlaik uztverams rezervēti – viņš vēl meklē iespēju stāties uz starta.

Lielisks progress arī Mini bagiju (bijušie Beta) klasē – deviņi pieteikumi. Klasi paceļ gan veiksmīgi noritošā latviešu bērnu paaudžu maiņa (Everta Henilāna vietā māsa Monta, Kitijas Jeršovas vietā brālis Marks), gan šīs klases attīstība Lietuvā.

Smiltenes kausa izcīņa D12 klasē šobrīd ir zem nopietnas jautājuma zīmes, jo vajadzīgo sešu braucēju vietā pašlaik ir pieci, bet vienošanās bija, ka, ja nav sešu braucēju, šajā klasē cīņa nenotiks. Šobrīd ir divi scenāriji – vai nu klase atrod sesto un, visiem ierodoties, cīņa notiek, vai nu turpina gatavoties pirmajam Baltijas čempionāta posmam. 

(image)
Foto: Rihards Baumanis

Latvijas čempionāta Junioru kausa ieskaitei pašlaik pieteikti 11 dalībnieki. Pieteiktas arī divas komandas, taču vienību ieskaitei vajadzētu papildināties.

Smiltenes sacīkstes notiks pēc nedēļas, 26. aprīlī.
18.04.2015
Lasīt
Uzgaidiet...