• Autokrosa atklāšanas parāde
  • Autosprints Ziemā
  • Bagiji B1600
  • Autosprints Vasarā
  • Kravas automašīnas D12
  • Autokrosa trase "Teperis"
  • MINI bagiji
  • Tepera ezers
  • Sporta komplekss "Teperis"
  • Kartingu trase

Jaunumi

Publicēti Ziemas autosprints "Smiltene 2015" kopvērtējuma rezultāti!

Publicēti Ziemas autosprints "Smiltene 2015" kopvērtējuma rezultāti: http://www.teperis.lv/lv/page/102

08.03.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: Sportistu sapulce 21. martā Ogrē

Sestdien, 21. martā pl.10:00 Ogrē, Hotel Club 1934 notiks LAF Krosa komisijas sportistu sapulce, kurā aicināti piedalīties Latvijas autokrosa čempionāta dalībnieki. Šī būs iespēja arī pavirzīt uz priekšu licencēšanās procesus un citas nianses, kā arī kopīgi sagatavoties gaidāmajai sezonai.

Informācija par sapulci: 29264457 (Inta), autokross@laf.lv.

Tikmēr aizvadītajā trešdienā LAF telpās notika Krosa komisijas padomes un pieaicināto Smiltenes un Vecpils autotrases organizatoru sapulce. Tika izrunātas nianses šā gada posmu gatavošanai un norisei.

Asākās diskusijas izraisījās attiecībā uz Tepera autotrases pēdējo sezonu pieredzi trases līkumus saudzējošo riepu izvietojumu. Tika nolemts, ka, ja rīkotājs nevar  trasi sagatavot, neizmantojot riepas trasē, tad lai tās paliek, taču izvietotas pareizi, korekti iezīmējot trases iekšmalas līkuma konfigurāciju. Respektīvi, riepas nedrīkst būt kā viens vai divi atsevišķi šķēršļi trasē, kuros iekšmalā esošo mašīnu var iespiest un sasist. Riepām jābūt izkārtotām vienai blakus otrai, veidojot it kā nepārtrauktu iekšmalas līniju. To, kā pareizi riepas izvietot, trases shēmā iezīmēs arī trašu pieņēmējs/komisārs, zīmējumu nododot organizatoram, lai vieglāk izprast būtību.

Kopumā sezonas tendences ir zināmas, sacensību kalendāri un nolikums Latvijas čempionātam ir publicēts.

06.03.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: Latvijas autokrosa čempionāts gatavs startam!

LAF mājas lapā publicēts 2015. gada Latvijas autokrosa čempionāta nolikums, kas nozīmē, ka formāli viss sagatavots LČ startam. Pirmais Latvijas un arī Baltijas čempionāta posms notiks 26. aprīlī Smiltenē, Tepera trasē.

Jaunais nolikums nav sagādājis lielus pārsteigumus, pielabotas līdz šim atklātās nianses, precizēta sodu tabula un veiktas nelielas izmaiņas. Taču braucienu norise un punktu skaitīšanas sistēma paliek līdzšinējā.

Šā gada formāli lielākās izmaiņas skar bērnu bagiju klasi – tai mainīts nosaukums no Beta uz Mini bagijiem.

Autocross.lv Kalendāru sadaļā veikti arī papildinājumi, jo noskaidroti un precizēti vēl līdz šim nezināmie seriālu datumi: zināmas Baltijas sacīkstes Buggy 1600, B6000 un D12, koriģētas citas nianses.

Ja par Baltijas čempionāta ieskaiti, tad šogad Baltijas uzvaras sadalīs 1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika, Buggy 1600, D12 un B6000 klases. Bagiju B600 klasei sevi jāpierāda Latvijas līmenī dalībnieku skaita ziņā, lai pie Baltijas statusa atgrieztos nākotnē. Pērn bija problēmas ar kvoruma nodrošināšanu izbraukuma posmos.

Uzmanību sportistiem! Drīzumā tiks publicēts Smiltenes posma nolikums, kā arī trases mājas lapā Teperis.lv būs atvērta reģistrācija dalībnieku parkā. Sportistiem būs iespēja izvēlēties sev vēlamo dislokāciju parkā. Taču vietu parkā varēs rezervēt tikai tie braucēji, kuri jau nokārtojuši licences saņemšanas formalitātes. Organizatori ļoti cītīgi sadarbosies ar LAF Krosa komisiju šajā sakarā. Līdz ar to pirmie pie lietas varēs ķerties uz ziemas cīņām licencētie, kā arī tie, kuri licenču kārtošanu neatliks uz pēdējo brīdi.

Jāņem vērā, ka reģistrēšanās dalībnieku parkā nenozīmēs pieteikšanos sacīkstei – kad tiks publicēts Smiltenes posma nolikums, būs pievienotas arī pieteikuma veidlapas, ar kurām braucējs varēs apstiprināt savu dalību sezonas pirmajā sacīkstē.

27.02.2015
Lasīt

Vasaras auto/moto sporta sacensību kalendārs 2015. (3)

Vasaras auto/moto sporta sacensību kalendārs 2015: http://www.teperis.lv/lv/page/15

25.02.2015
Lasīt

Latvija saņem piedāvājumu 5 gadus rīkot pasaules RX pomu, nepieciešami 2 miljoni eiro - Go4speed

Foto: FIA World Rallycross Championship

Kā ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA, tad Autosporta sacensību organizators SIA "RA Events" ir vērsies valdībā, lai iegūtu valsts atbalstu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pasaules rallijkrosa čempionāta ("WorldRX") posma sarīkošanai Latvijā nākamos piecus gadus.

Latvija ir saņēmusi piedāvājumu no čempionāta starptautiskā organizatora "IMG Motorsport" no 2016. līdz 2020.gadam vienu no čempionāta sacensību posmiem sarīkot Latvijā. Tomēr, lai čempionāta posms Latvijā notiktu, nepieciešams iegādāties licenci. Sacensību organizators SIA "RA Events" ir lūdzis Ministru kabinetu ar licences iegādi saistītos izdevumus segt no valsts budžeta, savukārt pārējos ar čempionāta posma organizēšanu saistītos izdevumus, izņemot ar sacensību trases rekonstrukciju saistītos izdevumus, segšot pats uzņēmums.

(image)
Reinis Nitišs. Foto: Foto: FIA World Rallycross Championship

Kā informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), licences maksa 2016.gadam aprēķināta 350 000 eiro apmērā, 2017.gadam - 400 000 eiro, bet 2018.gadam - 450 000 eiro. Licenču izmaksas pēdējiem diviem gadiem būšot zināmas tikai 2018.gadā, taču, turpinoties šādai dinamikai, lēšams, ka kopējās izmaksas piecu gadu laikā sasniegtu 2 miljonus eiro.

"RA Events" pilnībā pieder Raimondam Strokšam, kurš ir pazīstams kā Liepājas un Talsu ralliju rīkotājs. Liepājas rallijs kopš 2013.gada ir kļuvis arī par Eiropas rallija čempionāta posmu.

Kā atbalsta lūgumā uzsver uzņēmums, FIA apkopotā informācija liecina, ka čempionāta posmu klātienes apmeklētāju skaits pērn salīdzinājumā ar 2013.gadu ir palielinājies par 130% un vidēji katru no 12 čempionāta posmiem 2014.gadā klātienē apmeklēja 23 242 skatītāji. Čempionātā piedalās arī latvietis Reinis Nitišs, kurš kopvērtējumā 2014.gada sezonā ieguva augsto trešo vietu, kā arī Jānis Baumanis, kurš palika trešais Super 1600 klasē.

(image)
Pagājušajā gadā dažos RX posmos piedalījās ASV zvaigzne Kens Bloks. Foto: Rihards Baumanis

Uzņēmums lūgumā valdībai norāda, ka tam ir bijusi sekmīga pieredze FIA Eiropas rallija čempionāta posma rīkošanā Liepājā. Aplēses par 2014.gada FIA Eiropas rallija čempionāta posma "Rally Liepāja" ekonomiskajiem ieguvumiem un ietekmi uz valsts budžetu, kā arī rallijkrosa popularitāti pasaulē organizatoram liekot domāt, ka arī finansējuma piešķiršana rallijkrosa sacensību sarīkošanai sekmēs Latvijas ekonomikas un tautsaimniecības attīstību, tādejādi pilnībā kompensējot ar licences iegādi saistītos izdevumus.

Kā čempionāta posma Latvijā norises vieta ir izvēlēta valsts īpašumā esošā Biķernieku kompleksā sporta bāze, kura gan patlaban neatbilst FIA prasībām, tāpēc nepieciešams veikt trases rekonstrukciju, kam priekšdarbi jau esot sākti. Ņemot vērā to, ka pēdējos gados Biķernieku trasē nav notikušas augsta līmeņa sporta sacensības, čempionāta posma norise esot ļoti svarīga, lai Biķernieku trase arī turpmāk saglabātu nacionālās sporta bāzes statusu. Lai Biķernieku trasē varētu norisināties čempionāta posms, nepieciešams saņemt FIA sertifikātu par Biķernieku trases atbilstību čempionāta posma organizēšanai izvirzītajām FIA prasībām, turpina LETA.

(image)
Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Trases saimnieki - Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) - uzņēmumam esot apliecinājusi, ka gadījumā, ja Latvijā tiks organizēts čempionāta posms, tiks nodrošināta Biķernieku trases atbilstība to organizēšanai izvirzītajām FIA prasībām. Tāpat CSDD apliecinājusi, ka visas darbības minēto prasību nodrošināšanai CSDD veiks par saviem līdzekļiem un papildus valsts budžeta līdzekļi nebūšot nepieciešami.

Saskaņā ar organizatora sniegto informāciju galīgā atbilde par līguma parakstīšanu ar "IMG Motorsport" par posma organizēšanu Latvijā ir jāsniedz līdz 24.februārim, līdz ar to jautājums par iespējamo valsts atbalstu ar čempionāta posma rīkošanu Latvijā saistīto licences maksājumu segšanai ir jāizskata steidzami.

(image)
Foto: Petter Solberg

Izvērtējot ar čempionāta posma rīkošanas licences iegādi saistīto izdevumu apjomu kontekstā ar citām sporta nozares budžeta vajadzībām, IZM norāda, ka licences iegāde nav atzīstama par sporta nozares prioritāti. IZM uzskata, ka tagad būtu izskatāms jautājums par valsts atbalstu čempionāta rīkošanai tikai 2016.- 2018.gadā, jo pagaidām nav zināmas licences izmaksas 2019. un 2020.gadā.
24.02.2015
Lasīt
Uzgaidiet...