• Tepera ezers
  • MINI bagiji
  • Autosprints Ziemā
  • Bagiji B1600
  • Autokrosa atklāšanas parāde
  • Sporta komplekss "Teperis"
  • Kravas automašīnas D12
  • Autokrosa trase "Teperis"
  • Autosprints Vasarā
  • Kartingu trase

Jaunumi

Pirmo reizi autokrosa reklāma arī uz A2 (pirms Smiltenes apļa braucot gan no Rīgas, gan Alūksnes puses) (7)

Pirmo reizi autokrosa reklāma arī uz A2 (pirms Smiltenes apļa braucot gan no Rīgas, gan Alūksnes puses)

07.04.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: Čempioni papildina dalībnieku sarakstu, salonauto arī igauņi?

Jaunākie papildinājumi Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta starta posmam Smiltenē ir titulētu sportistu pieteikumi. Baltijas un Lietuvas čempions Giedrjus Stonis izkustinājis no vietas uz sēkļa uzskrējušo 1600 klasi, bet 2000 Super klasē sarakstos nokļuvis bijušais čempions Jānis Miščenko. Iespējams, startam Smiltenē gatavojas četri Igaunijas salonauto braucēji.

Stoņa pieteikšanās ir atzīmēšanas vērta, jo viņš ir pērnā gada Lietuvas un Baltijas autokrosa čempions 1600 klasē. Jāatzīst – arī šā gada Baltijas čempionāta favorīts, vismaz, kamēr kāds nav gāzis viņu no favorīta troņa.

2000 Super klasē cīņai gatavojas 2012. un 2013. gada šīs klases čempions Jānis Miščenko. Tā kā viena no baumām par meistaru bija pat viņa nestartēšana šogad, viņa pieteikums ir lieliska ziņa.

Tikmēr par startu Baltijas čempionātā beidzot aktīvi interesējas Igaunijas sportisti. Ļoti iespējams, ka 2000 Super klasi papildinās četri igauņu braucēji. Par kontaktpersonu šajā lietā kļuvis Tomass Soe, kurš startēja šā gada LAF Krosa komisijas kausa pirmajā posmā dubļainajos Brenguļos. Atraktīvais sportists jau toreiz solīja, ka tā nav viņa pēdējā vizīte Latvijas trasēs, turklāt tikšot pierunāti uz šejieni braukt arī citi Igaunijas sportisti.

Šī ir vēl viena laba ziņa, jo Igaunijas braucēju iesaistīšanās salonautomašīnu klasēs paceltu Baltijas seriāla nozīmi. Līdz šim Baltijas čempionāts faktiski bijis (kvalitatīvs) Latvijas un Lietuvas sportistu duelis. Igauņus vairāk iespējams sastapt D12, B6000 un Buggy 1600 Baltijas čempionāta ieskaitē.

Līdz pieteikumu termiņa beigām atlikušas desmit dienas. Tās lielā mērā noteiks ne tikai Baltijas sezonas pirmā posma dalībnieku sastāvu, bet arī kopējās braucēju skaita tendences un prognozes.

Pašlaik kvorumu – sešus dalībniekus – sasniegušas 2000 Super, VAZ Klasika un Open klase. Lai gan nav šaubu, ka visas Smiltenē paredzētās klases būs ar pilnu sastāvu, skumīgi, ka ieskaites, kurām sevi visvairāk jāpierāda kā dzīvotspējīgas, gadu no gada nesteidzas laicīgi pildīt savus dalībnieku sastāvus. Kamēr vadoši speciālisti sūrojas, ka, piemēram, Autocross.lv par viņiem pārāk maz raksta, klašu dalībnieki ar savu nepieteikšanos nekādā veidā neveido iemeslus ziņu tapšanai.

(image)

07.04.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: B600 vēl viens jaunpienācējs, čempionei problēmas

Šogad B600 bagiju klase iegūst uzrāvienu, jo, kā ziņots, klasei tuvojas vairāki jauni braucēji. Tikko apstiprināts, ka šajā klasē debijai gatavojas līdz šim folkreisā braukušais Jānis Kļava. Viņš pievienojas diviem citiem debitantiem – brāļiem Gatim un Jānim Geisteriem. Par debitantu vēl jāuzskata arī tikai vienu sacīksti veikušo Gintu Astrauski, bet cīņās atgriežas Renārs Vinokurovs.

Jānis Kļava B600 bagija gatavošanu sāka jau pagājušajā gadā, bija pat plāns sezonas nogalē stāties uz starta, taču process, lai būtu kvalitatīvs, ievilkās.

Kļava krosā ienāca 2011. gadā, startējot folkreisā. Ātri nonācis līderu pulkā Jānis guva arī vienu uzvaru. Iespējams, panākumu būtu krietni vairāk, ja labas sacīkstes neapturētu tehnikas izturības problēmas. Jebkurā gadījumā, braukšanas gudrības Kļavam pietiek.

Minētie brāļi Geisteri ir jauni kadri Latvijas autokrosā, taču, cik zināms, ienāk sportā ar motokrosa pieredzi, kas autobraukšanā vienmēr ir bijis pluss.

Tikmēr sarežģīta situācija pirms sezonas sākuma izveidojusies Beatei Klipai – treniņos gājis bojā kaujas motors. Labās ziņas – laiks vēl ir, turklāt motors, ja ir par izjukšanu, labāk lai izjūk mēnesi pirms sacīkstes nevis Smiltenes laika kontrolē. Sliktās ziņas – komandai būs jāpastrādā, lai ar rezerves motoru varētu saglabāt Beates favorītes statusu.

(image)

02.04.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: Buggy 1600 gatavojas labs sastāvs

Ar Buggy 1600 klases braucēja Jāņa Ščerbicka palīdzību izdevies apkopot iespējamos dalībniekus Baltijas Buggy 1600 klases čempionāta pirmajā posmā Smiltenē. Sastāvs solās būt labs, ar visu trīs Baltijas valstu pārstāvniecību.

No latviešiem startam gatavojas pats Jānis, Autocross.lv atzīmētais Mortens Perševics, Māris Līcis ar, iespējams, jaunu tehniku, un Intars Grandāns. Pašlaik nav precīzu ziņu no Ervina Grenča komandas saimniecības. Savukārt jauno SuperBuggy plāno pamēģināt Jānis Boks (joki par ugunsdzēšamajiem aparātiem netiekot pieņemti).

Lietuvu pirmajā posmā gatavojas pārstāvēt spēcīgie Tautvids Urba, Tomass Zavarskis, Sauļus Žunda, jau pieteiktais Egidijs Česnelis, kā arī vēl viens dalībnieks, kurš iegādājies Grenča 1600 klases bagiju. Ar aizmugures piedziņas bagijiem trasē plāno doties Raimonds Olkštins un Vilints Kurs. Viņu motivācija vairāk saistīta ar Lietuvas čempionāta cīņām.

Beidzot kustība parādās arī Igaunijas pusē. Cīņās gatavojas atgriezties Kristjans Rajamē, tāpat cīņām gatavojas Ivu Sults, vienīgi aizvadītajos treniņos piedzīvots tehnikas defekts. Paredzēts, ka līdz Smiltenei igaunis gan tikšot ar to galā.

Šie braucēji esot ne tikai teorētiska vīzija par šā gada dalībniekiem, bet gan reāli cīnītāji, kuri plāno būt Smiltenē.

(image)

01.04.2015
Lasīt

Autocross.lv» Ziņas » Autokross: Atgriešanās pēc 18 gadu pārtraukuma!

Saņemti kārtējie divi pieteikumi Latvijas un Baltijas autokrosa čempionāta posmam Smiltenē, kas notiks aprīļa beigās. Abi Baltijas Buggy 1600 klases čempionāta ieskaitē – Jānis Ščerbickis un Mortens Perševics. Ja Jānis ir regulārs daudzu pēdējo gadu bagiju klases dalībnieks, tad Mortens atgriešas oficiālajā krosā pēc 18 gadu pārtraukuma!

Perševics karjeru autokrosā sāka vēl padomju laikā, bet brīvās Latvijas periodā bijis nacionālā čempionāta dalībnieks līdz pat 1997. gadam. Labākā sezona bija 1993. gadā, kad aglonietis šajā pašā bagiju 1600 klasē guva ceturto vietu Latvijas čempionātā. Visos pārējos brīvvalsts gados, izņemot 1995. gadu, sasniegti top-6 rezultāti.

Mortens Perševics iepriekšējās sezonās cītīgi darbojies pie Ščerbicka tehnikas konstruēšanas un tehnisko ideju realizēšanas. Šogad 52 gadus vecais braucējs gatavs arī pats mesties cīņā.

(image)

01.04.2015
Lasīt
Uzgaidiet...