• Bagiji B1600
  • MINI bagiji
  • Autosprints Vasarā
  • Autosprints Ziemā
  • Kravas automašīnas D12
  • Tepera ezers
  • Autokrosa atklāšanas parāde
  • Autokrosa trase "Teperis"
  • Sporta komplekss "Teperis"
  • Kartingu trase

Jaunumi

Autokross: Latvijas autokrosa čempionāts ceļā uz pirmajiem čempiontituliem! (1)

Smiltenē gatavojas autokrosam!

Trasē norisinās talka, kur katrs talcinieks par padarīto darbu pretī saņems caurlaidi uz autokrosu 24.augustā: http://ziemellatvija.diena.lv/sports/automoto/smiltene-gatavojas-autokrosam-talka-87122

Autokross: Latvijas autokrosa čempionāts ceļā uz pirmajiem čempiontituliem

Ceturtdiena, 21. augusts, 2014.

Svētdien, 24. augustā pl. 10:00 Smiltenē, Tepera trasē notiks Latvijas autokrosa čempionāta ceturtais posms, kas būs seriāla priekšpēdējā cīņa. Lai gan kopumā kopvērtējuma situācija ir ļoti sarežģīta, atsevišķās klasēs, iespējams, jau svētdien uzzināsim pirmos jaunos čempionus.

Vistuvāk čempiontitulam pēkšņi nonākusi B600 klases sezonas līdere Beate Klipa. Pirmajos posmos viņa aizvadīja dueļus ar pērno čempionu Kasparu Bumbieru, iegūstot pārsvaru Kaspara tehnikas problēmu rezultātā. Taču pirms gaidāmās šīs nedēļas cīņas saņemtas ziņas, ka Bumbiers izstājas no čempionāta, kas Klipu padara par vienīgo reālo titula pretendenti. Pat, ja trešajā vietā esošais Valters Zīverts uzvar abus atlikušos posmos Smiltenē un Lietuvā (13. septembrī, Šakjai trasē), kas šogad vēl nav noticis, Klipai nevajag daudz, lai nodrošinātu titulu. Ja viņa finišēs priekšā Valteram jau Smiltenē, Beate kļūs par pirmo sievieti – Latvijas autokrosa čempioni.

Arī Open klasē iespējama priekšlaicīga čempiona kronēšana, jo, neskatoties uz sarežģīto sezonu starptautiskajā arēnā, Latvijas čempionātu stabili aizvada Agris Brediks. Pērnais čempions, ja Smiltenē sasniegs atzīstamu rezultātu (šogad gūtas divas uzvaras un viena otrā vieta), kļūs par divkārtēju Latvijas čempionu. Viņa sīvākais konkurents kopvērtējumā ir Jānis Kozlovskis, savukārt sacīkstē viņu gaida duelis ar Lauri Unāmu, kurš otrajā posmā Vecpilī-1 atņēma Agrim uzvaru.

Citās pieaugušo klasēs gaidāmā cīņa ir neprognozējama, jo 1600, 2000 Super un VAZ Klasika klasē ne tikai nav zināms viens galvenais favorīts – uz titulu pretendē pat vairāk nekā divi sportisti.

Toties laicīgi iespējams noskaidrot čempionu Latvijas Bērnu čempionāta Beta bagiju klasē – pašlaik līderis ir Everts Henilāns un, ja viņam padosies uzvara, bet posms nebūs veiksmīgs sekotājam Krišam Miķelim Aplokam, Henilāns var kļūt par čempionu.

Latvijas čempionāta 1600 klasē divus posmus pirms sezonas beigām četri līderi atrodas septiņu punktu robežās (par uzvaru var gūt 15). Vadībā ir pērnais čempions Andis Kļava, kam seko Raimonds Mūrnieks, Andis Vanters un Rūdolfs Bogens. Tieši pēdējie divi ātruma ziņā šķiet Smiltenes galvenie favorīti, tajā pašā laikā Kļava un Mūrnieks demonstrē labāku stabilitāti, finišējot visu posmu finālos. Atrisinājums šai cīņai nav prognozējams.

2000 Super klasē līdzīga situācija – šķietami ātri ir Juris Spīķis, Rihards Dainis, Mārtiņš Starks, taču kopvērtējuma vadībā atrodas Ainārs Kenigsbergs, kurš līdz šim lieliski izmantojis minēto un neminēto konkurentu neveiksmes. Starp citu, Kenigsbergs 2009. gadā jau reiz kļuva par čempionu sezonā, kad konkurenti tika uzskatīti par krietni ātrākiem. Starp citu, Spīķis, kurš pirms sezonas tika dēvēts par galveno favorītu, tikai brīnumainā kārtā vēl var sasniegt titulu.

Arī VAZ Klasika ieskaitē čempiontitula pretendenti ir vairāki – Kristaps Maševskis, Kalvis Tēts, Arnis Odiņš, Edijs Zimza. Taču, atšķirībā no abām priekšpiedziņas klasēm, grūti nosaukt izteiktu ātrāko braucēju, jo visi ir ļoti līdzīgos spēkos. Pašlaik stabilitāte bijis pluss Maševskim, bet prognozēt iznākumu ir sarežģīti.

Smiltenē uz starta stāsies arī Baltijas kausa dalībnieki smago auto klasēs. Ievērojama konkurence gan D12, gan B6000 bagiju klasē, kurā visi 14 sportisti startēs kopējos startos visas dienas garumā.

Viesturs Saukāns

LAF Preses dienesta vadītājs

Tālr.: +371 26579000

E-pasts: prese@laf.lv

21.08.2014
Lasīt

AUTOKROSS: Ko sarūpē Smiltenes dalībnieku saraksts

Autokross: Ko sarūpē Smiltenes dalībnieku saraksts?

Sīkāk: http://www.autocross.lv/AC3/?p=11817

Dalībnieku saraksts: http://www.autocross.lv/AC3/wp-content/uploads/2014/08/Pieteikumi-Autokross-2014.html

Otradiena, 19. augusts, 2014.

Pēc neliela atvaļinājuma Autocross.lv ķeras pie Latvijas autokrosa čempionāta priekšpēdējā – ceturtā posma gaidīšanas svētkiem. Kas šo svētdien, 24. augustā startēs Smiltenē, Tepera trasē? Protams, lielākā daļa regulāro čempionāta uzvaru un punktu dalītāju. Taču ir vēl pa kādai niansei.

1600: Atgriežas sens auto, Bogena intriga

1600 klasē pārsteigumu gatavojas sarūpēt Raivis Grigorovičs, trasē izvedot senu krosa mašīnu – Peugeot 106 Maxi. Auto debitēja krosā 1998. gadā, kad cīņās devās Latvijas Naftas komanda ar Jāni Bogdanoviču priekšgalā (šis gan, šķiet, ir komandas biedra auto), bet pēdējais pilnvērtīgais starts čempionātā aizvadīts pirms gandrīz desmit gadiem, kad to pilotēja Džonis Sultanovs.

Raivis pārņēmis šo auto, un kādu laiku gatavo gaidāmajām cīņām.

Līdz ar to Grigorovičs kļūs par pirmo šā gada Latvijas čempionāta salonmašīnu klašu braucēju, kurš startējis divās dažādās klasēs: sezonas sākumā Raivis startēja 2000 Super klasē (otrs ar dažādām klasēm, taču ne salonauto ietvaros, ir Jānis Kozlovskis, kurš tradicionāli startē gan vieglo auto Open klasē, gan smago auto B6000 ieskaitē, turklāt Smiltenē tiks startēts abās klasēs vienas dienas ietvaros). Tiesa, Grigorovičam sacīkste pavasarī beidzās jau laika kontrolē.

1600 klasē pašlaik nenoteikta situācija ar čempiontitula pretendenta Rūdolfa Bogena startu – cēsinieks ir laicīgi pieteicies cīņai, taču pašlaik jāatrisina incidents, kā rezultātā pēc paša vēlēšanās ir apturēta sportista licences darbība.

Uz starta nav šīs sezonas regulārie dalībnieki – pērnais bronzas medaļnieks Oskars Troika un šogad debijas sezonu aizvadošais Sandis Džeriņš. Abi SK Vecpils komandas pārstāvji, šķiet, posmu izlaiž tehnisku apsvērumu dēļ.

2000 Super: Medaļnieki klūp, gaidāma debija

2000 Super sezona ļoti smaga izvērtusies 2013. gada diviem labākajiem braucējiem. Vicečempions Ritvars Zobens tehnikas problēmu dēļ kapitulēja jau pēc otrā posma, nu kārta pienākusi arī čempionam Jānim Miščenko, kurš izlaidīs Smiltenes posmu, atsakoties no cīņas par čempiontitula aizstāvēšanu – teorētiski šāda iespēja pastāvēja, taču praksē, šķiet, sezona tiešām norakstāma. Tikmēr Jānis gatavojas Baltijas čempionāta posmam Vilkičos, kas norisināsies nedēļu pēc Smiltenes. Ja šajā cīņā izdodas gūt panākumus, plus veiksmīgs posms Šakjai, sezona Baltijā var izvērsties tīri veiksmīga. Tiesa, fonā arī izstāšanās Smiltenē-1 un „tikai” ceturtā vieta Marijampolē.

Otrreiz četru posmu laikā uz starta nebūs arī pērnā gada LČ ceturtās vietas ieguvējs Normunds Krūze. Ventspilniekam Vecpils posms noslēdzās ar kūleni. Kūlenis pagaidām ir pēdējais manevrs arī Ginta Astrauska karjerā. Uz starta nebūs arī Māris Lapšāns.

Pašlaik zem jautājuma zīmes ir Ludzas braucēja Viestura Daņiļenko starts – šķiet, komanda netiks galā ar tehniku. Žēl, specifiskā Opel Corsa šķiet interesants auto!

Toties gaidāma debija – Latvijas čempionātā gatavojas debitēt, iespējams, spēcīgs juniors Toms Lielais. Viņa debija var izrādīties interesantāka nekā tiek prognozēts – viņš var būt spēcīgs!

Open: Pamatsastāvs ierindā

Open klase ir vienīgā, kurā šoreiz bez labiem un sliktiem pārsteigumiem: gatavi cīņai ir visi šā gada aktīvie braucēji, kuri aizvadījuši visus vai vismaz divus no šā gada trim posmiem. Patīkami, ka cīņā dosies arī Ints Jeršovs, kurš pēc neveiksmes Vecpilī, izstājoties no otrās vietas, pieļāva iespēju sezonas nogali izlaist, zaudējot cerības uz augstu vietu kopvērtējumā, kā arī koncentrējoties Latvijas rallijsprinta čempionātam. Starp citu, pēc pussezonas šajā seriālā Ints sīvi spēkojas par pirmo vietu, 4WD klasē Jeršovs šobrīd otrais.

VAZ Klasika: Vadošie – gatavībā

Arī VAZ klases galvgaļa braucēji ir kaujas gatavībā. Un tālo posmu nedosies Liepājas puses braucējs Gatis Lībis, sarakstos nav arī Kaspars Garkalns, kurš Vecpils nedēļas nogalē veica uzreiz divas sacīkstes. Pārsteidz, ka uz starta nebūs Kaspars Salnājs – valmierietis cenšas apmeklēt tuvo Smiltenes posmu.

B600: Lielākais pārsteigums

Šķiet, tomēr lielāko pārsteigumu Smiltenes posmā sarūpēs čempions Kaspars Bumbiers, kuram joprojām bija izredzes arī uz šā gada čempiona titulu, cīņā ar Beati Klipu. Tomēr Bumbiers no šīs cīņas ir atteicies, jo viņa bagiju iegādājies vārda brālis Kaspars Meņģelis. „Jaunais Kaspars” debitēs čempionātā uzreiz pēc tehnikas iegādes. Čempionāta debitants ar krosu nav svešs – pirms gadiem startēts Kurzemes kausā, bet pērn aizvadīts viens mēģinājums folkreisā. Būs interesanti – zināms, ka tehnika ir līmenī (pusasis?), viss braucēja rokās. Starp citu, formāli sanāk, ka četrus no pieciem titulus sasniegušie bagiji nonākuši debitantu rokās: Vecpilī jau debitēja un Smiltenē iesākto turpinās Jāņa Baumaņa brālis Rihards.

B600 klasē Latvijas čempionāts norisinās kopš 2009. gada. Šajā laikā čempiontitulus sasniegušas trīs mašīnas: ar Meņģeļa bagiju Ģirts Mūrnieks (2009) un Kaspars Bumbiers (2013), ar Riharda bagiju Jānis Baumanis (2011. un 2012.), bet 2010. gada čempiona titulu sasniedza Ģirts Zīle.

Meņģeļa un Baumaņa duelis?

Beta: Ir kvorums, būs čempions!

Beta bagiju klasē ar lietuviešu palīdzību atkal izdevies sapulcināt nepieciešamos sešus dalībniekus. Bez mūsu piecinieka - Henilāns, Aploks, Jeršova, Ūtēns, Jasons – startam pieteicies arī Lietuvas juniors Ričards Lepšis, kurš, patiesībā, ir spēlētājs cīņā par čempionāta medaļām.

Smagā divīzija: Skatāms sastāvs un braukšanas sistēma

Lai gan domas un skatītāju interese par smago auto cīņām dalās, Smiltenē gaidāms lielisks D12 un B6000 Baltijas kausa sastāvs. Turklāt ar jaunāko nolikuma papildinājumu, kurš drīzumā tiks publicēts laf.lv, panākta visai intriģējoša klašu dienaskārtība.

D12 klasē startam gatavi 11 dalībnieki, savukārt B6000 superbagiji sapulcējušies uzreiz 14! Braukšanas sistēma tiks pielāgota Igaunijas praksei – divas kvalifikācijas un fināls, turklāt B6000 klase netiks dalīta kvalifikācijas grupās – uz starta visas dienas garumā braucienos vienlaikus dosies visi braukt gatavie sportisti! Tas noteikti būs skatāmi, laiku taupoši un skatītājus interesējoši.

Jāņem vērā, ka abās Baltijas klasēs notiks arī Igaunijas čempionāta ieskaite. Šī iemesla dēļ cīņā dosies arī GAZ 53 salonautomašīnas – klasē pieteikti septiņi dalībnieki.

Neapšaubāmi, gaidāma aizraujoša cīņa. Turklāt, atšķirībā no pavasara, prognozējams mazāks izstājušos braucēju procents, kas cīņu padarīs kvalitatīvāku. Par čempionāta situāciju un gaidāmajiem pirmajiem čempioniem – nākamajā aprakstā. Jā, Smiltene var sarūpēt priekšlaicīgus uzvarētājus Open, B600 un Beta bagiju klasē!

Tiešsaite uz autocross.lv: http://www.autocross.lv/AC3/?p=11817

20.08.2014
Lasīt

Latvijas, Igaunijas čempionāts un Baltijas kauss autokrosā Smiltenē 24.08.2014. 4.posms!

Latvijas, Igaunijas čempionāts un Baltijas kauss autokrosā Smiltenē 24.08.2014. 4.posms!

Dalībniekiem, vietu rezervēšana dalībnieku parkā: http://www.teperis.lv/lv/park

Dalībnieki kuri ir rezervējuši vietu dalībnieku parkā: http://www.teperis.lv/lv/racers?type=autocross

05.08.2014
Lasīt

Vasaras autosprints "Smiltene 2014" 4.posms 03.08.2014. (4)

Vasaras autosprints "Smiltene 2014" 4.posms 03.08.2014.

Pieteikšanās: http://www.teperis.lv/lv/racer_sprint/new

4.posma rezultāti: http://www.teperis.lv/lv/page/44

28.07.2014
Lasīt

Latvijas Red Bull Kart Fight sacensības Smiltenes kartingu trasē "Teperis" 02.08.2014. (3)

Jau trešo gadu pēc kārtas ātrākajiem un azartiskākajiem kartingistiem ir iespēja piedalīties Latvijas Red Bull Kart Fight sacensībās!

Red Bull Kart Fight ir kartinga amatieru sacensību sērija. Vienlaicīgi tā notiek vairākās pasaules valstīs un katras valsts uzvarētājs tiksies Red Bull Kart Fight pasaules čempionātā.

Lai piedalītos sacensībās, dalībniekam ir:
1) jāveic online reģistrācija*
2) sacensību dienā dalībniekam ir jāierodas ar parakstītu dalībnieka atrunu
3) reģistrācijā jāuzrāda derīga ‘ticket-to-ride’ biļete. To var saņemt jebkurā Narvesen, pērkot Red Bull četrpaku.
*Ja neesi reģistrējies online, to varēsi izdarīt arī uz vietas.

Red Bull Kart Fight Latvijas sacensības sāksies 2.augustā, Smiltenē. Otrais atlases posms 10.augustā notiks Madonā, bet 333 posmā varēs piedalīties 23. augustā. No katra posma uz Latvijas finālu tiks 6 dalībnieki. Red Bull Kart Fight Latvijas fināls notiks 31.augustā, Biķernieku trasē.

Reģistrācija sacensībām sākas plkst. 10:00, piedalīties var jebkurš 16 gadu vecumu sasniegušais, kuram nav Latvijas automobiļu federācijas izsniegta licence.

Šogad jaunums – no 2. līdz 23. augustam, tirdzniecības centra Mols autostāvvietā ir iekārtota 333 kartinga trase. Apmaiņā pret ‘ticket-to-ride’ braucēji var uzstādīt labāko laiku un 2 labākie no Mola trases arī iekļūs Red Bull Kart Fight Latvijas finālā.

Red Bull Kart fight 2014 nolikums

1. Vispārējie noteikumi
Red Bull Kart Fight ir amatieru kartinga čempionāts, kurā var piedalīties jebkurš, iegādājoties „ticket to ride”. Čempionāts sastāvēs no trīm atlases posmiem un viena fināla. Katrā atlases posmā tiks atlasīti 6 labākie braucēji. Papildus šogad laika posmā no 02.08 līdz 31.08 būs iespēja izcīnīt vēl 2 vietas finālā, uzstādot labākos laikus tirdzniecības centra MOLS esošajā kartinga trasē. Finālā tiksies 20 labākie braucēji, no kuriem labākais dosies uz pasaules finālu!

2. Sacensību rīkotājs
Red Bull

3. Sacensību kalendārs

02.08 Smiltene
10.08 Madona
23.08 333 trase
02.08-23.08 MOLS
31.08 Biķernieki (Latvijas fināls)

4. Dienas kārtība atlases sacensībām

10:00 – 12:00 Reģistrācija;
12:00 – 17:00 Kvalifikācijas braucieni;
17:30 – 17:50 1. pusfināls
17:50 – 18:10 2. pusfināls
18:30 - Apbalvošanas ceremonija.

5. Dienas kārtība finālam

10:00 – 11:00 Reģistrācija;
11:00 – 12:00 Treniņbraucieni;
12:00 – 12:20 1. pusfināls
12:20 – 12:40 2. pusfināls
12:40 – 13:00 3. pusfināls
13:00 – 13:20 4. Pusfināls
13:20 - 14:00 Pusdienas
14:00 - 14:30 Mediju brauciens
14:30 - 15:00 Freestyle moto show
15:00 - 16:00 Fināls
16:30 - Apbalvošanas ceremonija.

6. Sacensību dalībnieki

6.1. Sacensībās dalību drīkst ņemt jebkurš braukt gribētājs, kurš ir sasniedzis 16 gadu vecumu.
6.2. Profesionāliem sportistiem ar Latvijas automobiļu federācijas izsniegtu licenci piedalīšanās čempionātā ir liegta.
6.3. Sacensību dalībniekiem pirms sacensību reģistrācijas ir jāiepazīstas ar īres kartingu lietošanas noteikumiem un godprātīgi tie jāievēro. Jāaizpilda pasākuma atruna.
Īres kartingu lietošanas noteikumi un atruna pielikumā

6. Atlases sacensību kārtība

7.1. Katrs dalībnieks veicot reģistrāciju arī izlozē kartingu ar kuru viņam būs jāaizvada kvalifikācijas brauciens.

7.2. Kvalifikācija.

7.2.1. Kvalifikācijas distance ir 10 apļi. MOLA trasē 5 min.
7.2.2. Kvalifikācijas distancē tiek fiksēts viens labākais apļa laiks.

7.3. Sacensības.

7.3.1. Uz atlases brauciena fināla braucieniem tiek 16 dienas ātrākie braucēji.
7.3.2. Sacensības ir sadalītas 2 pusfinālos, kuros katrā piedalās 8 dalībnieki
7.3.3. Katra pusfināla 3 labākie braucēji, automātiski kvalificējas uz finālu 31. augustā.
7.3.4. Sacensību braucienu distance ir 10 apļi.

7. Fināla sacensību kārtība

7.1. Uz finālu tiek 20 labākie dalībnieki. Katrs dalībnieks veicot reģistrāciju arī izlozē kartingu ar kuru viņam būs jāaizvada sacensības.

7.2. Kvalifikācija.

7.2.1. Kvalifikācijas braucieni tiek sadalīti pa 2 braucieniem, kuru ilgums ir 15 min.

7.3. Pusfināli.

7.3.1. Pusfinālu distances garums ir 20 apļi
7.3.2 Katrā pusfināla piedalās 20 dalībnieki, no kuriem, katru reizi, desmit labākie nākamo startu sāk apgrieztā secībā, no 11-20 vietai startē kā ir finišējuši.

7.3.3 Punkti:
Vieta 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Punkti 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

7.3.4 Dalībnieks ar lielāko punktu skaitu ierindojās pirmajā vietā.
Ja punkti sakrīt priekšroka ir braucējam ar ātrāko
kvalifikācijas laiku.

7.4. Fināls.

7.4.4 Fināla braucienā piedalās 20 brauceji kas tiek sarindoti uz starta pēc ieguto punktu summas.

7.4.5 Fināla brauciena distance ir 30 min. Vai attiecīgs apļu
daudzums.

7.5. Sacensību tiesāšana.

7.5.1. Sacensības tiesās sacensību galvenais tiesnesis Haralds Šlēgelmilhs.
7.5.2. Nesportiskas braukšanas gadījumā dalībniekam var tikt piešķirta diskvalifikācija.
7.5.3. Trases nogriešanas gadījumā kvalifikācijā attiecīgais apļa laiks netiks ieskaitīts.

8. Ārkārtas gadījumi

Ārkārtas gadījumos - avārijas u.c. trasē tiks lietoti karogi. Lietus gadījumā par lietus riepu izmantošanu lems sacensību galvenais tiesnesis.

9. Tehnika

9.1. Visi kartingi pirms sacensībām tiks noregulēti identiski vienādi.
9.2. Prenteziju gadījumā dalībniekam jāvēršas pie galvenā tiesneša.
9.3. Dalībniekam aizliegts pašrocīgi aiztikt motoru brauciena laikā.

ORGANIZATORS PATUR TIESĪBAS VEIKT LABOJUMUS NOLIKUMĀ

 

28.07.2014
Lasīt
Uzgaidiet...