• Tepera ezers
  • MINI bagiji
  • Autokrosa trase "Teperis"
  • Autosprints Ziemā
  • Kravas automašīnas D12
  • Autosprints Vasarā
  • Bagiji B1600
  • Autokrosa atklāšanas parāde
  • Kartingu trase

Jaunumi

Šodien startēs folkreiss un autokrosa kauss :: Ziemellatvija.lv

Šajā svētdienā, 29. aprīlī, sporta kompleksā “Teperis” startēs LAF Folkreisa Vasaras kauss un turpināsies ziemā sāktais LAF Krosa komisijas autokrosa kauss. Atklāšanas parāde – pulksten 10. 

Vasaras sacensību kalendārs tehniskā sporta kluba “Smiltene” komandai sācies ar pārmaiņām. Ierastā Latvijas autokrosa čempionāta sezonas atklāšanas vietā Smiltenē vienlaikus notiks divas citas sacensības. 


“Jā, tas nozīmē, ka dalībnieku sastāvs būs cits, aizkulisēs runā, ka arī autokrosa čempionāta braucēji būs redzami LAF Krosa komisijas autokrosa kausa rindās. Jebkurā gadījumā, skatītājiem šīs sacensības būs interesantas. Folkreisā braukšanas stils ir pavisam cits, jo mašīnām nav atpakaļskata spoguļu. Sportisti nevar redzēt, kas notiek labajā vai kreisajā pusē. Tas nozīmē interesantāku cīņu. Tāpat arī džokera aplis, katram tas būs jāizbrauc vienu reizi, bet, kurā no apļiem, tā būs katra paša stratēģija. Varbūt dažos braucienos būs tā, ka tas, kurš brauc pa priekšu, finišā nemaz nebūs pirmais. Folkreiss no citām sacīkstēm atšķiras arī ar to, ka jebkuru sporta auto dienas beigās var nopirkt par 950 eiro ikviena pilngadīga persona,” stāsta V. Tralla. Jau šobrīd zināms, ka LAF Folkreisa Vasaras kausa 1. posmam Tepera trasē dalību pieteicis valcēnietis Māris Zālītis. Pilns dalībnieku saraksts abām gaidāmajām sacensībām pieejams autocross.lv.


Nedēļas pirmajā pusē pie V. Trallas bija ieradies Latvijas autokrosa un rallijkrosa braucējs valmierietis Jānis Veģeris. Tieši viņa sporta automašīna šopavasar redzama uz gaidāmā pasākuma afišas. “Svētdien obligāti būšu uz starta Smiltenē, mašīna ir gatava! Domāju, ka cīņa būs ļoti interesanta, jo šīs būs pirmās vasaras sezonas sacensības. Manos šīs sezonas plānos ietilpst pabraukt Latvijas rallijkrosu un paprovēt Eiropas rallijkrosu,” savus plānus atklāj J. Veģeris, kurš pērn piedalījies vairāk kā trīsdesmit sacīkstēs. Autosportistam iemīļotākā trase Latvijā ir tieši Smiltenes. “Šī ir labākā, kādā esmu Latvijā braucis, jo ir plaša un ātra. Man patīk arī Biķernieku trase, viena no otras tās atšķiras ar segumu,” piebilst J. Veģeris.


Tiktāl par sacensībām, bet kāpēc izpaliks Latvijas autokrosa čempionāta sezonas atklāšana Tepera trasē? “Līdz šim divi čempionāta posmi bija tikai Smiltenē un Vecpilī, bet tos rīkot gribēja arī citas trases. Desmit posmi vienā sezonā būtu pārāk liels slogs dalībniekiem, tāpēc katrā no trasēm turpmāk notiks viens čempionāta posms. Pie mums tas būs augustā kopā ar igauņiem. Šis ir LAF Krosa komisijas lēmums, lai būtu vienlīdzība. Aprīlī vietā mums piedāvāja šīs sacensības. Mums kā klubam svarīgākais ir, lai skatītājiem patīk,” stāsta V. Tralla. 

no Image 14.05.2018
Lasīt

AUTOSPRINTS "Vasara 2018" SMILTENĒ 1.p., TSK SMILTENE, Latvia - Official Event Results, MYLAPS Speedhive

Teksts 11.05.2018
Lasīt

Ziemas autosprints "Smiltene 2018" Kopvērtējuma un 5.posma apbalvošana 20.05.2018.

Ziemas autosprints "Smiltene 2018" Kopvērtējuma un 5.posma apbalvošana 20.05.2018. plkst.9.00 autokrosa trasē!

11.05.2018
Lasīt

Ar folkreisu atklāj vasaras sezonu Tepera trasē :: Ziemellatvija.lv

LAF Folkreisa Vasaras kauss Smiltenē, Tepera trasē iesācies ar pārsteigumiem, Raimondam Āboliņam izcīnot pirmo uzvaru, arī vairākiem sekotājiem sasniedzot karjeras augstākos rezultātus. LAF Krosa komisijas kausa sestajā posmā uzvara Jānim Dreimanim.


Folkreisā kvalifikācijas četru braucienu summā pārliecinoši labākais bija Kalvis Buģis, izcīnot uzvaru visos braucienos. Taču finālā viņa auto neizturēja jau pirmā apļa beigās, un Kalvim uzvara izslīdēja no rokām – ne pirmo reizi viņa karjerā.


Folkreisam bija divi fināla starti – pirmais brauciens tika apturēts Jāņa Gustāna kūleņa dēļ. Atkārtotajā startā pēc Buģa izstāšanās vadībā nonāca Raimonds Āboliņš, kurš pārliecinoši turēja līderpozīciju, un devā pretī savai pirmajai uzvarai. Sekotājus praktiski visus mocīja tehnikas defekti, un labākas pozīcijas guva tie, kuru mašīnas “mira” lēnāk un vēlāk. No pirmajiem apļiem top-5 brauca Ivo Gabrāns, Māris Plūme un Viesturs Saukāns. 

Ivo mašīna pārkarsa jau brauciena vidū, Māris mocījās ar trūkstošiem pārnesumiem, bet Viesturs jau uz starta stājās ar krosa finālā pārvārītu motoru. Daudziem citiem izstājoties, Gabrāns prata saglabāt otro vietu, bet trešās vietas liktenis izšķīrās pēdējos metros, kad Saukāns atrada ceļu garām Plūmem. Māris, turklāt, pirms pēdējā pagrieziena pilnā ātrumā taranēja priekšā braucošo auto. Incidentu izraisīja Plūmes pārnesumu meklējumi – kamēr viņš vērojis ātrumkloķi, priekšā braucošais jau bija nobremzējis pirms finiša līkuma… Māra mašīna turpat arī sastinga. Līdz ar to ceturto vietu guva Kaspars Cikmačs, piekto Andris Čunčulis, Plūme klasificēts sestajā vietā. Visiem, izņemot Gabrānu, šis ir augstākais rezultāts karjerā.


Komandu kausā uzvaru guva Autocross.lv Crazy Racing folkreisa komandu – divu pērnā gada konkurentu apvienota brigāde ar Buģi, Saukānu un Gustānu sastāvā. Otrajā vietā Ivo un Mika Gabrānu un Māra Zālīša Kavita V, bet trešajā pozīcijā Brieži.lv vienība ar Kasparu Cikmaču un Raimondu Berķi sastāvā.


Klasikas kausā uz starta stājās četri dalībnieki. Uzvaru guva Artis Lieljuris, kurš lielisku sniegumu demonstrēja arī absolūtajā vērtējumā, finālā gūstot septīto vietu (arī augstākais sasniegums). Aiz viņa Klasiku vērtējumā Andris Andersons un debitants Māris Vairogs. Ceturtais Kārlis Kupčs, kurš nevarēja cīnīties par augstāku vietu, jo dienas gaitā dalīja mašīnu ar Lieljuri.


Junioru kausā atkal pilns pjedestāls, jo cīņās atgriezušies vairāki braucēji vecumā līdz 21 gadam. Uzvaru guva Mairis Vigulis. Arī Mairis prata iekļūt lielajā finālā, tiesa, tajā izstājoties. Junioru kausā otrā vieta Adrianam Pūgam, trešais – Miks Gabrāns.


LAF Krosa komisijas kausa posmā 15 dalībnieku konkurencē galvenie favorīti bija ārpus ieskaites startējušais vienīgais Open 4500 klases pārstāvis Jānis Veģeris, kā arī Open 2500 braucēji Jānis Dreimanis un Armands Pārupe – viņi šķita visgatavākie cīņām par uzvaru. Veģeris dominēja kvalifikācijā, izcīnot uzvaras visos braucienos. Taču finālā pēc pāris apļiem Jāņa mašīna diemžēl apklusa.


Fināla startā vadībā nonāca Dreimanis, viņam pakaļ dzinās Pārupe, tikai tad no “nultās” pozīcijas startējušais Veģeris. Abi līderi pārliecinoši kontrolēja brauciena gaitu, gūstot pelnītus panākumus. Trešās vietas dalīšanā iesaistījās gan tehnikas defekti, gan cīņas, bet rezultātā par pārsteigumu parūpējās krosa debitants Māris Mardoks, aiz sevis atstājot vienu favorītiem Daini Krūmiņu.


LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā pēc šī posma līderpozīciju saglabā Aivars Galbāliņš, kurš finišēja sestajā vietā. Otrais kopvērtējumā ir Krūmiņš, bet trijniekā atgriezies Viesturs Saukāns, kurš Smiltenē guva septīto vietu.


Latvijas krosa tipa sacensību sezona sākusies ar aizraujošu sportisko drāmu. Tā turpināt!

no Image 07.05.2018
Lasīt

Smiltenē pārsteidzoši rezultāti folkreisā, krosā uzvar Dreimanis - Go4speed

Foto: autocross.lv

LAF Folkreisa Vasaras kauss Smiltenē, Tepera trasē, iesācies ar pārsteigumiem, Raimondam Āboliņam izcīnot pirmo uzvaru, arī vairākiem sekotājiem sasniedzot karjeras augstākos rezultātus. LAF Krosa komisijas kausa sestajā posmā uzvara Jānim Dreimanim.

Folkreisā kvalifikācijas četru braucienu summā pārliecinoši labākais bija Kalvis Buģis, izcīnot uzvaru visos braucienos. Taču finālā viņa auto neizturēja jau pirmā apļa beigās, un Kalvim uzvara izslīdēja no rokām.

Folkreisam bija divi fināla starti – pirmais brauciens tika apturēts Jāņa Gustāna kūleņa dēļ. Atkārtotajā startā pēc Buģa izstāšanās vadībā nonāca Raimonds Āboliņš, kurš pārliecinoši turēja līderpozīciju, un devā pretī savai pirmajai uzvarai. Sekotājus praktiski visus mocīja tehnikas defekti, un labākas pozīcijas guva tie, kuru mašīnas “mira” lēnāk un vēlāk. No pirmajiem apļiem top-5 brauca Ivo Gabrāns, Māris Plūme un Viesturs Saukāns. Ivo mašīna pārkarsa jau brauciena vidū, kamēr Māris mocījās ar trūkstošiem pārnesumiem. Tikmēr Viesturs jau uz starta stājās ar krosa finālā pārvārītu motoru. Daudziem citiem izstājoties, Gabrāns prata saglabāt otro vietu, bet trešās vietas liktenis izšķīrās pēdējos metros, kad Saukāns atrada ceļu garām Plūmem. Māris, turklāt, pirms pēdējā pagrieziena pilnā ātrumā taranēja priekšā braucošo auto. Incidentu izraisīja Plūmes pārnesumu meklējumi – kamēr viņš vērojis ātrumkloķi, priekšā braucošais jau bija nobremzējis pirms finiša līkuma… Māra mašīna turpat arī sastinga. Līdz ar to ceturto vietu guva Kaspars Cikmačs, piekto Andris Čunčulis, bet Plūme klasificēts sestajā vietā. Visiem, izņemot Gabrānu, šis ir augstākais rezultāts karjerā.

(image)
Foto: autocross.lv

Komandu kausā uzvaru guva Autocross.lv Crazy Racing folkreisa komandu – divu pērnā gada konkurentu apvienota brigāde ar Buģi, Saukānu un Gustānu sastāvā. Otrajā vietā Ivo un Mika Gabrānu un Māra Zālīša Kavita V, bet trešajā pozīcijā Brieži.lv vienība ar Kasparu Cikmaču un Raimondu Berķi sastāvā.

Klasikas kausā uz starta stājās četri dalībnieki. Uzvaru guva Artis Lieljuris, kurš lielisku sniegumu demonstrēja arī absolūtajā vērtējumā, finālā gūstot septīto vietu (arī augstākais sasniegums). Aiz viņa Klasiku vērtējumā Andris Andersons un debitants Māris Vairogs. Ceturtais Kārlis Kupčs, kurš nevarēja cīnīties par augstāku vietu, jo dienas gaitā dalīja mašīnu ar Lieljuri.

Junioru kausā atkal pilns pjedestāls, jo cīņās atgriezušies vairāki braucēji vecumā līdz 21 gadam. Uzvaru guva Mairis Vigulis. Arī Mairis prata iekļūt lielajā finālā, tiesa, tajā izstājoties. Junioru kausā otrā vieta Adrianam Pūgam, trešais – Miks Gabrāns.

LAF Krosa komisijas kausa posmā 15 dalībnieku konkurencē galvenie favorīti bija ārpus ieskaites startējušais vienīgais Open 4500 klases pārstāvis Jānis Veģeris, kā arī Open 2500 braucēji Jānis Dreimanis un Armands Pārupe – viņi šķita visgatavākie cīņām par uzvaru. Veģeris dominēja kvalifikācijā, izcīnot uzvaras visos braucienos. Taču finālā pēc pāris apļiem Jāņa mašīna diemžēl apklusa.

(image)
Foto: autocross.lv

Fināla startā vadībā nonāca Dreimanis, viņam pakaļ dzinās Pārupe, tikai tad no “nultās” pozīcijas startējušais Veģeris. Abi līderi pārliecinoši kontrolēja brauciena gaitu, gūstot pelnītus panākumus. Trešās vietas dalīšanā iesaistījās gan tehnikas defekti, gan cīņas, bet rezultātā par pārsteigumu parūpējās krosa debitants Māris Mardoks, aiz sevis atstājot vienu favorītiem Daini Krūmiņu.

LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā pēc šī posma līderpozīciju saglabā Aivars Galbāliņš, kurš finišēja sestajā vietā. Otrais kopvērtējumā ir Krūmiņš, bet trijniekā atgriezies Viesturs Saukāns, kurš Smiltenē guva septīto vietu.

Latvijas krosa tipa sacensību sezona sākusies ar aizraujošu sportisko drāmu.
no Image 01.05.2018
Lasīt
Uzgaidiet...